dulidu dulidu komentáře u knih

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Přečetla jsem konečně celou trilogii a musím uznat, že tak propracovaný, napínavý a poetický příběh jsem snad ještě nečetla. A vyžaduje soustředění, protože rušivé elementy mě hrozně vytáčely :-) Aspoň k něčemu byla viróza dobrá... A to jsem Hobita začínala číst několikrát, až nyní jsem vytrvala a jsem moc ráda.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Knížku jsem začínala číst několikrát, ale nikdy jsem nevytrvala, aby mne chytla. To se povedlo až nyní ve velice "dospělém" věku :-) Krásný příběh, poetický i napínavý.

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Knížka, která nemůže zklamat. Humor a nadhled spisovatelky je neskutečně sympatický.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížku jsem si přečetla, určitě byl příběh velice zajímavý a čtivý, ale pro mne byl velký problém závěr... Nechala ve mne takovou podivnou prázdnotu... Nemohu napsat nic konkrétnějšího, protože bych prozradila příliš.

05.08.2015 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nádherná knížka, naprosto mne pohltila a nedokázala jsem ji odložit a jít spát :-) Zajímavé pro mne byly i části z archivů. Prostě dokonale propojená historie a současnost, životy lidí a příroda, dokonale propracovaný příběh s velmi překvapivým rozuzlením na konci.

05.08.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka, která pobaví - víc jsem od ní nečekala a tohle splnila.

05.03.2015 3 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Knížka pro mne byla odpočinková, obdivuji nadhled, se kterým podala i hoodně nepříjemné věci. Ne, že bych se při ní vyloženě chechtala, ale úsměv na rtech vyloudila často.

05.03.2015 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Na knížku jsem slyšela samou chválu, ale přečíst jsem ji nezvládla. Tenhle styl humoru mi nějak nesedl. Třeba jí dám časem ještě šanci, uvidím...

25.06.2014 2 z 5

Tak už to u veterinářky chodí Tak už to u veterinářky chodí Cathy Woodman

Nemohla jsem se dočkat třetího dílu, jak bude Maz válčit dál. Život jako na houpačce. Jednou jsi dole, jednou nahoře... Ale konec dobrý, takže se po dočtení dobře usínalo a to je to, co jsem od téhle knížky očekávala - pobavit se, užít trochu strachu o hrdiny a odpočinout si.

I to se veterinářce může stát I to se veterinářce může stát Cathy Woodman

Odpočinková knížka o lidech a zvířatech. Někdy smutná, někdy veselá, ale se šťastným koncem.

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Výborná oddechovka. Vtipně napsaná, pohodová knížka na jeden večer. Jen mne zklamalo, že jsem ji tak rychle přečetla. Ale prostě jsem ji nedokázala odložit a nechat si ještě na druhý den.

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Měla jsem strach se do téhle knížky pustit, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Neuvěřitelný příběh. Tu rodinu bezmezně obdivuji. Tragický příběh plný lásky a naděje. Uchvátilo mne motto knihy: "Musíme dodat život dnům, když už nemůžeme přidat dny k životu" Děkuji, že jsou mé děti zdravé...

23.06.2014 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Proti Ranhojičovi je Šaman míň napínavý, ale určitě stojí za přečtení. I když některé popisné pasáže bych klidně přeskočila. Rozhodně je to poutavý příběh mužů - Šamana a jeho otce, kteří se nedají srazit na kolena nepřízní osudu a svázat konvencemi. Žijí podle svého svědomí.

29.03.2014 5 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Příjemná nekomplikovaná odpočinková knížka po hektických dnech. Prolíná se v ní život zvířat i lidí, je v ní zapletena láska, no prostě pohoda. Už se těším na druhý díl.

29.03.2014 4 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Kdybych neznala předchozí díly, asi bych byla nadšená. Ale Ranhojič a Šaman jsou prostě lepší. Nebo že by byla zajímavější minulost, než skoro současnost? Kdy lidé žili s přírodou a přistupovali k ní i k životu s pokorou... Tady mám pocit, že má být podrobena. Ale určitě za přečtení stála.

21.03.2014 4 z 5

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je moje nejoblíbenější knížka a tohle vydání je úplný poklad. Jako dítě mě Malý princ naprosto nezaujal, až jako dospělou. Přečetla jsem ho snad 40x a pořád se od něho mám co učit... A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá ...

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná, poetická jednohubka, která zanechá dojem, že ten svět snad ještě chvíli vydrží...

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Zajímavá, napínavá knížka. Noah Gordon opět nezklamal. Jen bych potřebovala radu, jak jeho knížky zavřít a odložit - ráno se velice špatně vstává :-)