DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Chci velmi ocenit ilustrace nicméně dej by za mě pochmurny a nezáživný ačkoliv ke konci pronikl do srdce. Bylo to velmi neobvyklé

23.12.2022 3 z 5

Mosazné město Mosazné město Shannon. A. Chakraborty

Velmi kvalitně zpracovaná fantasy. Líbila se mi Nahri i Daru charakterove i co se týče pripsanemu ději. Kniha me bavila i pro originalitu a také pro napínavé kapitoly. Pokud budou další díly k sehnání rada budu pokračovat

23.12.2022 4 z 5

Rozhovory se sériovými vrahy: Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh Rozhovory se sériovými vrahy: Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh Christopher Berry-Dee

Nečte se to hezky nekdy až bere dech a za mě ani nejde až tak o odborný pohled na konkrétní případy ale spíše popis a vyčtení z informací a záznamů. Je zde popis několika patologických případů, líbí se mi že v jednotlivých kapitolách jsou sepsane samotné rozhovory s vrahy tudíž lze sledovat jejich úvahy i jednání či charakter. Převládá tam klasická myslenka zda je smrt trestem za krutý čin? Také se mi líbí popis vyšetřování a celkově řešení případů.

23.12.2022 4 z 5

Hati: Prastaré vlčí legendy Hati: Prastaré vlčí legendy Blanche

Ačkoliv se řadí spíše k dětským knihám za mě v ní každý může najít své. Já jsem užila každý příběh který skrýval nějaké poslání do života a chování lidí ke zvířatům i naopak. Velmi pěkně napsaná kniha i ilustrace, kterou stojí za to mít v poličce. :)

21.12.2022 5 z 5

Modré hlubiny Modré hlubiny Jennifer Donnelly

Asi jsem čekala něco jiného zkrátka retteling na Malou mořskou vílu ale jaksi kniha byla čistě inspirovaná klasickou pohádkou. Nebylo to vyloženě špatné jen bych to přiřadila mladším čtenářům a celkově se mi nelíbilo kam se dej posunul. Od autorky jsem již četla kvalitněji zpracované knihy, které především nesly i nějaké moudro do života. Tato mě obzvlášť nechytla :/

21.12.2022 2 z 5

Důvod k naději: Moje cesta životem Důvod k naději: Moje cesta životem Jane Goodall

Za mě skvělá a inspirativní kniha stejně jako autorka. Obdivuji její názory myšlenky i praci libi se mi ta nezištná laska k přírodě i celkové otevření jejího životního příběhu svetu.

Velice doporučuji

"Kdyby byl Bůh dovolil by tohle všechno?"

"Sobectví máme v genech, všechno co činíme děláme v zájmu přežití svých genů. Neměli bychom tedy očekávat žádnou pomoc od Boha neboť žijeme ve vesmíru řízením ničím jiným než slepou a nemilosrdnou netečnosti"

19.12.2022 5 z 5

Deprese není depka Deprese není depka Aleš Cibulka

Na knize se mi líbí uvedené příklady z praxe. Humorný popis i rozpoznání depky a deprese. Hodně užitečná kniha a to především v současné době

15.12.2022 4 z 5

Dobré úmysly nestačí: Jak smysluplně pomáhat díky efektivnímu altruismu Dobré úmysly nestačí: Jak smysluplně pomáhat díky efektivnímu altruismu William MacAskill

Kniha je velmi povedene zpracovaná. Odborná a plná užitečných rad i statisticky provedených výzkumů. Řekla bych že toto známé všichni. Přijde za námi několik lidí ze chtějí penezne přispět a to i třeba malým obnosem. Kolikrát se ale zeptame jak bude s penězi naloženo?
Za mě skvělá a především lidsky podana kniha.

15.12.2022 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

K tomuhle krátké vyjádření ale mě kniha nechytla. Všechno se hrozně vlezlo ačkoliv oceňuji originální nápad a zajímavé téma znám z žánru pusobivejsi knihy.

15.12.2022 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Souhlasím, že kniha stoji za přečtení ale až tak mi nesedla a to především vykreslením postav. Mezi českými autory mám své oblíbené a ačkoliv je kniha poměrně kvalitně zpracována nebyla pro mě až tak čtivá tudíž autorku nezařazuji. Jsem ráda že kniha má své čtenáře ale mě si bohužel nezískala

14.12.2022 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Taková oddechovka. Za mě jednoduché čtení a humor nic extra ale předvánoční čtení...proč ne.

11.12.2022 2 z 5

Nemoc není za trest, zdraví není za odměnu Nemoc není za trest, zdraví není za odměnu Jitka Abrahámová

Jde o velice zajímavý a odborný rozhovor týkající se známého pojmu rakovina. Nejspíš se ho zalekne kazdy nicméně paní doktorka vysvětluje z doktorského i zkušenostního hlediska jak lze k diagnóze přistupovat. Co vlastně znamená, jak probíhá určitá léčba jak se nemoc v těle projevuje. Také názor na alternativní léčbu. Za mě velice přínosná knizka.

11.12.2022 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Sakrafix to byla pecka! Uz dlouho mě kniha tak moc nebavila. Ona vypadala celkem nahodne a už jsem viděla jak se zas budu prokousavat milionem postav a jmen nez dojde k ději. Tohle byla od začátku jízda a sranda kniha me neskutečně bavila a to nejen skvěle propracovaným dějem ale i postavami a celkovým příběhem. Zajímavá myšlenka, že hvezdy jsou pavouci. A ačkoliv obvykle čtu YA tahle partička pardálů některým YA knizkam nakopala zadek. :D Myslím ale že mi jedem díl i ukončení stačilo. Vše tak nějak dopadlo, jak jsem doufala a ráda se k dílů vrátím. :))

08.12.2022 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Musím říct že by kniha mohla úplně v klidu být poloviční. Mám na třetí část smíšený názor. Připadá mi, že už to zkrátka nemělo takovou šťávu. Jednička mi přišla hrozná a to hlavně díky Poppy ale tato postava se vyvinula a už mi tak nalezla na nervy. Kdo teda změknul tak Casteel a ve velkém neustále řešení toho jestli je Poppy v poho a fakt ji nic není. Krom par "ero" scén to byla jedna velká slaďárna. Co se deje týče za mě byl zajímavý až ke konci ale autorka má plusove body za originalitu co se týče upírů a vlkodlaku. Celkove si nemyslím že by ten svět měla špatně vymyšlený jenom za mě příliš roztazeny a místy zdlouhavý. Uvidíme co bude dal

08.12.2022 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha mě bavila od samého začátku a skutečně jsem si ji užila! Hlavně co se týče propracovanosti, smyslu pro humor a jedinečných postav i hlášek. Tahle kniha prostě vi jak se prokousat mezi ty nejjediněčnější. :))

07.12.2022 4 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

A máme tu další klub elitních králů a nový příběh. Už mi to přijde jak na jedno brdo co se týče postav a Brantley...neměl bych ale chci. Za mě zatím nejlepší byli první dily elitních králů u tohoto dílu mě překvapil akorát konec tak uvidíme co bude dal .

05.12.2022 3 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Pozor možné Spoilery!

Po prvním dílu jsem byla zvědavá na pokračování. Nezklamali mě ačkoliv musím vytknout že klidně mohla být poloviční co se deje týče spoustu věcí bylo navíc a co se týče nějakých větších zapletek tak se stalo až na konci ale chceme méně Iry a Em? Asi ne :D většinove byla druhá část taková houpavá Em...čím víc tě nesnáším a nechci tím blíž tě chci u sebe nebo v sobě? :D
A Ira zkrátka rošťácký princ okouzlující a namyšlený i sobecký. Jejich vztah je celkem knižní klišé ale autorka píše velmi čtivě takže si jejich momenty užíváte. Co se mi líbí tak originalita čarodějky a démoni nic extra originálního a i přesto to dokázala autorka vymyslet.
Těším se na další díl a celkový závěr

02.12.2022 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Knihu jsem prvně četla nebo spíš pročetla když vycházela. A nyní návrat. Musím říct že byla skutečně jedinečná, originální a skvěle propracovaná. Ačkoliv bylo trošku těžké vyznat se ve všech bytostech nějakým způsobem to mezi sebou fungovalo. Co mi nesedlo tak dějová linka, která mě až tak nepohltila ale co se hlavních postav týče líbili se mi a Paige byla přesně ten střed aneb rváčka se srdcem na pravém místě.

01.12.2022 3 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

První dil mi přišel jako vykradeni všech různých fantasy, druhý díl už si jel svoji linií. Za mě byl mnohem lepší než první dil. Celkově předvídatelný, ne vše sedělo a v podstatě knihu čtěte pro to abyste se dozvěděli hlavní milostnou dějovou linku. Z řad fantasy už jsem četla kvalitnější knihy o vilách apod ale co se vývoje postav i deje týče kniha měla hlavu a patu a vše do sebe tak nějak zapadlo

Spoiler!

Sebastian mi přišel opravdu už zbytecny, ufňukánek, ktery svou roli v ději v podstatě vzdal a krom pouta s Brie žádný extra převrat neukázal. Možno i proto nebyla kniha obzvlášť napínavá. Líbila se mi nová postava Misha a i Finn a jeho smysl pro humor. Celkově mi uzavření série stačí a celou sérii hodnotím jako průměr. (Tým Finn)

01.12.2022 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Původně se mi líbil nápad knihy nicméně zpracování už ne. Vše bylo takové úzkoprsé, ploché, bezemoční a nevysvetlene. "Tamhle jdu tohle si myslím ale říkám věty chvalici Boha" Takhle mi připadala většina myšlenkových pochodu hlavni postavy z knihy. Za mě tedy nic extra v tomto případě jsem spíš fanouškem Prokleteho roku s podobnou myšlenkou a lepším zpracováním.

29.11.2022 1 z 5