DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Soucit, klid a tajemství to bych asi přisoudila této knize. Četla se hezky jenom mo nesedl dèj ani propojení postav. Spis to bylo monotónní a některé kapitoly dosti táhlé nicméně odpočinkové

02.02.2023 2 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Průměrné, milé, předvídatelné a hezky se to četlo. Líbilo se mi spojení bylinek s kouzlem a vlivem na lidské chování. Svižná oddechová kniha

02.02.2023 2 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Fantasy? To spíš dobrodružná. Tahle kniha mě zklamala a nejvíce styl psaní. Chápu že jde o prvotinu ale kniha postrádá veškeré napětí, zajímavost i smysl pro kouzlo v magii. Dialogy postav nezáživné. Jediné za co má kniha plus jsou originální jména a zajímavý závěr, který mě z celé knihy bavil asi nejvíce. Celkově knihu hodnotím jako velmi průměrnou ale oddechovou

01.02.2023 1 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Kniha plná úžasných myšlenek o přátelství a nádherných ilustrací. ;)

01.02.2023 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Překrásná kniha která chytne u srdce :))

01.02.2023 5 z 5

Světlo v srdci temnoty Světlo v srdci temnoty Brandon Bays

V poslední době mi deprese přijde jako rozšířený covid akorát se o ni tolik nemluví. Vychází spousty knih ve kterých je buďto deprese rozebírána nebo jedna z postav jí má. Deprese a úzkosti. Na této knize se mi líbí otevřené pojetí nemoci jako takové a především je to osobní příběh. Zajímavé čtení

31.01.2023 3 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Tak tohle byla krásná pohádka jako perla kterou najdete. A i s hlubokou myšlenkou jako moře. Mina mi jako hlavní hrdinka sedla protože byla statečná postavit se i bohům kvůli rodině. Líbila se mi myšlenka víry v Bohy a loďky přání. Sedl mi styl jakým kniha byla napsaná a překrásné vykreslení světa. Chvilku jsem měla chaos kdo je vlastně Mořský bůh, drak a ostatní postavy nicméně vše bylo nakonec překvapivým rozuzlením. Je to originální a krásné čtení co zahřálo u srdce :))

Hluboko pod mořem spí drak,
o čempak asi sní?
S dračí perlou
tvé přání vzléte

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Autorku jsem viděla jsem párkrát a něco mi sedlo něco ne zato kniha byla pecka :D. Nejednou jsem se pořádně zasmála bavily mě ty hlášky a také humorný průnik do světa Tinderu i zkrátka a hlavně úskalí seznamování se online.

Upřímné rande:
Žena:
"Ahoj, domluvila jsem si s kamarádkami kódové heslo, kdyby se z tebe vyklubal úchyl"

Klišé profily na Tinderu

Fotka tvého psa nebo kočky - nechápu? Jsme na Tinderu, anebo v útulku?

Co neříkám na prvním rande

"Dneska spolu spat nebudem! Jsem slušná holka navíc jsem k obědu měla burrito, znáš to!

Zkrátka parádní oddechovka

Ještě to promysli Ještě to promysli Adam Grant

Paradni knížka, která nabízí hned několik témat k zamyšlení. Zaujaly mě kapitoly o učení a všeobecně o vzdělávání. Také kapitola víme, že nic nevíme a naše všeobecné vědomosti i znalosti a především naše názory čím vlastně jsou a jak snadno je měníme. Knihu rozhodně doporučuji.

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha měla svou hloubku ale ve mě také nic nezanechala. Zápletka mě nějak zvlášť nezaujala a ačkoliv příběh i postavy byli skvěle propracovaní něco mi tam chybělo. Připadalo mi, že kniha má pořád stejnou rovinu a ačkoliv Backmanův styl mě baví tato kniha mi nesedla možná, jak měla.

29.01.2023 3 z 5

Život s Béďou Život s Béďou Linda Pacourková

Za mě velmi inspirující kniha ačkoliv člověk není s tématem obeznámen autorka vás dokonale zasvětí. Přeci jen jde o její vlastní zkušenost. Kniha je skvěle napsaná nejen z prax ale také za pomocí odborných termínů a slovy několika lékařů i dalších lidí trpící touto nemocí. Líbilo se mi také, že autorka na začátek uvedla, aby po přečtení knihy neměli všichni dojem, že mohou také trpět Bechtěrevovou nemocí aby hned negooglili a pokud by měli ten pocit tak vše pečlivě probrat se svým lékařem/fyzioterapeutem. Kniha byla i místy vtipná s jiskrou i velkou nadějí do života. Kniha nese především jedno velké poselství: nic nepodceňujme i za malou nepatrnou bolestí se může skrývat něco většího.

29.01.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

"Některé věci nás naučí jen bouře"
Řekla bych žánrově více thriller než fantasy ale zato chytlavé a napínavé. Sedlo mi to a konec jsem nečekala. Autorka vše skvěle propojila a přidala fantasy prvky jako originalitu. Velmi dobře se to četlo. :)

26.01.2023 4 z 5

Chytrozemě Chytrozemě Lucy Crehan

Skvěle zpracovaná kniha která je především z praxe. Porovnávání školských systému a celkově přístupu ke studentům a učitelům. Velmi zajímavé a přínosné nejen pro pedagogy ale i zamyšlením proc se některé země posunuly tak dopředu oproti jiným.

22.01.2023 4 z 5

Říše pohádek je pro všechny Říše pohádek je pro všechny Boldizsár M. Nagy

Pohadky obvykle nečtu ale zaujalo mě téma. Musím říct že jsou příběhy skutečně originální žádný velký přepis klasických děl či násilné chvilky. Některé pohadky se mi líbily víc jiné méně ale pro starší děti to může být hezké zamyšlení nad tématy a mírnou formou vysvětlena problematika

21.01.2023 4 z 5

Psychologie vítězství Psychologie vítězství Václav Petráš

Kniha se mi zdála spíše určená pro sportovce ale zároveň několik zajímavých poznámek ke stresu a celkově tělesné rovnováze mysl a tělo. Bylo to propojení vícero oblastí ale hlavně co se sportu týče. Jako motivace je kniha určitě adekvátní

21.01.2023 3 z 5

Tajemství Heavenu: Země z popela Tajemství Heavenu: Země z popela Michaela Vášová

"Nikdo není dokonalý ale krása není o dokonalosti"

Nevim jestli jsem přemlsaná jinými fantasy knihami ale na to, jak mě zaujala anotace byla kniha neskutečně suchá. V umění je tolik krásy a kouzla a to mi v knize chybělo. Žádné popisy žádný rozmanitý výkres světa či schopností a děj i dialogy stejně šedobílé jak kniha. Celkově i nedotažení některých částí i konce samotného
Oceňuji originalitu už podle anotace mně to zaujalo a některé myšlenky ale tím to bohužel za mě končí.

18.01.2023 1 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Narozdíl od jiných YA musím knize připsat hezkou obálku a především ctivost a dobre vybraná témata co se týče puberty i problémů mladistvých nicméně děj byl poněkud spletitý a zas tak se nelisil od YA filmu či jiných knih. Hlavní postava mi přišla zmatená ve svém vlastním já což se u její věkové kategorie běžné zároveň mě zaujalo že autorka knihu napsala pro své 16 lete ja. Celkove se to nečetlo špatně ale za mě spíše prumer

16.01.2023 3 z 5

Haiku: Cesta ze stresu Haiku: Cesta ze stresu Radkin Honzák

Radkin Honzak zkrátka nikdy nezklame. U knihy jsem se nasmála ale zároveň se i dozvěděla několik nových informací z prostředí vědy ale i ohledně reakci těla na stres. Zaujal mě původ stresu a jak se vyvinul do dnešní společnosti. Líbí se mi také tě kniha místo prihlouplych rad navrhuje osvědčenou terapeutickou metodu a to Pište! Líbilo se mi několik myšlenek a i příkladů z praxe a jednou z nejlepších kapitol bylo o nadávkách a jak si lze díky nim ulevit. A také výsledek že nejsou až zas tak špatným zdrojem pokud ovšem nejsou součástí každé konverzace ale slouží jako prostředek pro rychlou úlevu při emocionalnim výbuchu. Skvělá kniha ke které se rozhodne budu vracet :)

13.01.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Kniha mě zaujala svoji zvláštností a neobvyklosti a tak jsem se jí rozhodla zkusit.
Kniha je zcela originální a jiná než běžné knihy v její příslušné sekci. Za mě by se mohla jmenovat Samova kletba aneb kdo je vlastně smrt. Kniha v podstatě nemá napínavý dej a většiny knihy mi přišlo že čtu rozhovory se smrtí a poznávání jiných bytosti. Nebylo to za mě ovšem překážkou autorka má obrovský tvurcovsky smysl. Už jen proto jaké vytvořila ilustrace a také zajímavou představivost o smrti ale i o jiných bytostech. Líbilo se mi že do knihy prolinala své názory nejen na svou představu o tom jak asi smrt smýšlí a co říká na nás svět ale i na jiné věci týkající se života. Jedno přečtení mi stačí a bohatství co mi kniha dala si ráda zachovam v zapiscich

13.01.2023 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Tahle kniha začala tak pěkně. Skoro jsem až cítila vůní čaje ale později v druhé polovině mi hlavní postava byla vyloženě trnem v oku. Ani se mi pak nelíbilo kam příběh pokračoval a zabřednul. Jinak kniha byla velice krásně napsaná.

28.12.2022 3 z 5