DreamerX9

KirkeKirkeMadeline Miller

O Kirke byla v řeckých bajich jen lehká zmínka a jsem ráda že jsem si touto knihou trochu osvěžila znalosti. Musím říct, že začátek mě hodně bavil a jazyk jakým je kniha napsaná je zkrátka čtivý a lichotivý i pro oko. Musím ale bohužel konstatovat že co další kapitola tím míň mě to bavilo a ke konci už to byl prostě román a hlavní čtivá niť se jaksi přetrhla. Kirke mi sedla jako holčička která se stane ženou je ze začátku naivní ale později skutečně mocná carodejka.
Rozhodně kniha stála za jedno přečtení obzvlášť pokud máte rádi řecké baje a pověsti, tohle je skvělý příspěvek:)

včera

Anatomie láskyAnatomie láskyGuy Corneau

Než jako odborná se mi knížka zdala jako takové tlachání o všem co se tak nějak tyka vztahů. Anatomíí lásky bych to určitě nenazvala.

předevčírem

Dívka zvaná LyraDívka zvaná LyraCecelia Ahern

Asi jsem čekala něco jineho. Tahle kniha byla vážně zvláštní a celkový dej? Vlastně jsem to dočetla a řikala si co mi to vlastně mělo dát?
Ale zaujalo mě jak se autorka nechala inspirovat tím podivuhodnym lyrochvostem

předevčírem

Nejchladnější dívka ve Městě chladuNejchladnější dívka ve Městě chladuHolly Black

"Tato kniha je milostným dopisem všem knihám o upirech" slova autorky se kterymu musím souhlasit. Dej průměrný ale čtivý spíše pro mladší čtenáře. Četla jsem autorciny predesle knihy a vím že má velkou fantazii ale že je velká faninka upiru se dozvídám až z této knihy.

29. listopadu

Nejšťastnější muž na ZemiNejšťastnější muž na ZemiEddie Jaku

Tak tohle bylo něco víc než jen pohlazením pro duši ale především důkazem síly jaké je člověk schopný, když věří. Slzy smích a laskavost. Člověk skoro souzní s autorovou bolestí a radostmi. Za mě veliký poklad do života protože to stálo za každe slovo.
Říkám si jak tohle dokázal když jiní ukončujíi své životy za mnohem míň než autor prožil. Každý vnímá svou bolest a krutosti světa jinak. Tenhle velikán se jim postavil s úsměvem i když mu ma srdci zůstal šrám. Skvělá kniha
Vřele doporučuji podívat se na autorovu přednášku na youtube :)

27. listopadu

Bez domova (Příběhy dívek, které dokázaly změnit svůj osud)Bez domova (Příběhy dívek, které dokázaly změnit svůj osud)Malála Júsufzai

"Nechci aby musela ještě někdy nějaká dívka zažít to, co já. Ne všechny dokážou bojovat tak usilovně jako já"

"Nemám sice otce ale mám svou víru. Děkuji ti, Bože"

Četla jsem knihu " Já jsem Malála" která byla příběhem samotné autorky a stejně jako zde při každém příběhu či stránce jsem vrtěla hlavou v neuvěření toho, že něco takového se opravdu děje (ne že by to člověk neznal z medii) ale přeci jen popis na vlastní kůži zanechá úplně jinou stopu než strohé a násilné záběry v televizi.
Za mě velký obdiv a kuráž všem ženám a jejich síle nejen z této knihy! Vážme si možností a předevsim bezpečí, které máme. :)

23. listopadu

Máma není služka, máma je dámaMáma není služka, máma je dámaMarek Herman

Musím uznat jednu velkou myšlenku, kterou kniha má jak uvnitř, tak v názvu a to tu, že máma není 24/7 pohotovostní služba a že dát si nohy alespoň jednou za den na hoďku na stůl není mateřský zločin. Odpočívat potřebujeme každý abychom mohli načerpat energii a fungovat tak dál. Líbí se mi několik témat a především praktických příkladů z výchovy a zážitků pana Hermana, které jsou poučením nebo připomínkou do života. Doporučuji zároveň autorovu další knihu Jsi tam, brácho? :)

23. listopadu

Dívka, had, trnDívka, had, trnMelissa Bashardoust

Tohle bylo takové jiné,zvláštní a přesto originální. Mě upřímně zaujal celkový nápad a jednoduchost děje protkaná jedem a fantazií. Neřekla bych že to byl průměr jen se kniha těžko hodnotí jelikož obal me zaujal více než vnitřek a na druhé straně něco na tom vnitřku bylo :)

23. listopadu

Strážce stromů a jiné povídkyStrážce stromů a jiné povídkyMartin Rosocha

První povídka mě krásně nadchla, ty další už mi přišly bez nějakého většího významu či moudra.

21. listopadu

Akord a jiskryAkord a jiskryMartin Patřičný

Jsou to krátké povídky ze života lásky i dřeva. Nic světoborného ale spoustu zajímavých myšlenek

21. listopadu

Stínová hůlkaStínová hůlkaLaurie Forest

Nevím kolik dílů ještě autorka plánuje ale musím říct že tenhle překonal předešlé dva. Baví mě ta čtivost, originálnost, fantazie, děj, který byl v podstatě od začátku do konce napínavý. To je prostě knížka kterou chcete číst a ačkoliv carodejka je v každé druhé fantasy tahle má své skutečné kouzlo a svět do kterého se chcete zatoulat a možná i ztratit a letět:)

18. listopadu

SoulsexSoulsexEva-Maria Zurhorst

Skvěla publikace pojednavajici o vztahu k sobě jako o vzoru který si neseme do sexuálního života. Skvěla, mila, plna úcty a zároveň spoustu vyjasňujících informací i motivaci a pochopení pro ženskou duši:)

16. listopadu

Cirkadiánní kódCirkadiánní kódSatchin Panda

Asi jsem čekala něco jiného ale vlastně za to kniha byla pripominkou nekolika důležitých cinnosti které mohou narusit nebo posílit nas rytmus. Kniha nebyla nějak zvlášť odborna ovšem to ji neubralo na zajimavosti

16. listopadu

LimeaLimeaLin Rina

Lin Rina je jedna z mála u které mi nevadí ta přeslazená romantická linka. Autorku jsem měla tu čest potkat osobně a ona sama řekla, že hlavní postavu (charakter) napsala podle svého manžela takže se není čemu divit :D na této knize se mi líbil čtivý styl a několik vtipných hlášek a jinak mi to připadalo jako Wonder woman nebo Pocahontas . Střetávají se tu myšlenky na postavení mužů a žen. Byl to takový dortík ke kafi zkrátka taková milá, jednoduchá oddechovka :)

14. listopadu

Studie ohněStudie ohněMaria V. Snyder

Tak přečíst závěr aby se neřeklo
Celá série se zdála slibná ale bohužel za mě nic moc. V ději třetího dílu bylo až příliš náhod a nelogické chování postav...
Nápad tématu knihy nebyl špatný ale když autorka v druhém díle prebehla do dalšího světa tak celá pointa jaksi zmizela a třetí díl je v podstatě zmatený mix. Konec byl předvídatelný a co mě mrzí že autorka nedotáhla věci které si ke konci otevřela a jestli bude další díl tak beze mě :D celkově sérii hodnotím průměrně jelikož mi tam chyběla ta šťáva prostě to pro co čtěte knihy, které chytnou a nepustí. Škoda

13. listopadu

Studie kouzelStudie kouzelMaria V. Snyder

Ačkoliv nové prostředí a postavy byly kouzelné a originální souhlasím že toto byl vycpavkový dil, který mě nějak nebavil (možná i tím že mi přišel jako dětská dobrodruzna knizka) a dej byl až příliš roztahaný a to zajímavé bylo zhruba až ve druhé půlce. No jde se třetí ať zjistíme jak vše dopadne

11. listopadu

Studie jeduStudie jeduMaria V. Snyder

Pohodové počtení a myslím že skvělý první díl na rozjezd. Dej i postavy mě bavili, několik zajímavostí k jedům. . Nic co by zklamalo ale prozatím ani nenadchlo tím stylem jako wow. Jsem v očekávání, jak bude série pokračovat

10. listopadu

Fáze MěsíceFáze MěsíceCecilia Lattari

Asi jsem čekala víc receptů z bylinek ale v podstatě je to navod co dělat v jaké fázi měsíce. Spiritualni ale kniha mě nijak nezaujala

10. listopadu

Rozhodni se být zdrávRozhodni se být zdrávVěra Keilová

Musím říct že kniha je až prehlcena informacemi a tématy ale možná v tom je výhoda že si každý najde to své. Několik mouder Dr. Vojáčka o životním stylu a jak všechno souvisí se vším, část jeho života do života druhým a druhá část plná několika zajímavých osobností. Kniha nabádá ke spoustě dalším knihám a možnostem jak se zabývat svým zdravím. Líbí se mi že jde o nabídku ne o nucené přesvědčení. Velice sympatické a obohacujici

09. listopadu

Vztahy aneb 7+1 osudových omylůVztahy aneb 7+1 osudových omylůDaniela Kovářová

Je zajímavé jak autorka prolíná teorii psychologie s její vlastní praxí. Je to trochu jiný pohled než od vztahoveho terapeuta hlavně především v tom že sama paní Kovářová nespatřuje rozhodnutí soudu jako vyřešení celé situace ať je jakkoliv složitá. Měla jsem tu čest být na křestu knihy a autorku poznat. Kniha je přínosná i pro osvěžení si základů z psychologie.

09. listopadu

Krize v životě, život v kriziKrize v životě, život v kriziRadkin Honzák

Kniha důležitě vystihuje jednu myšlenku a to "krize se týká nás všech, tak se netvařte že ne" a někdy krizi prozijeme aniž bychom si uvedomili ze to vůbec byla krize. Několik důležitých termínů týkajících se krize a také upřesnění co to vlastně ta krize je. Velice užitečná publikace pana R.Honzáka

07. listopadu

Otec prasátekOtec prasátekTerry Pratchett

No jo další báječný díl který skvěle naladí a zavede do neskutečně úžasného světa kde je možné snad všechno. :D nelituji ani jediné knihy od tohoto autora. Klasika která nezklame

04. listopadu

Všechno je v pr**liVšechno je v pr**liMark Manson

Musím uznat že kniha má mnoho zajímavých myšlenek. Naděje trochu jiným úhlem pohledu a proč ne?

04. listopadu

100 perliček pro (ne)milovníky češtiny100 perliček pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Ach ta čeština, krásný ale složitý jazyk. Jsem ráda za tuto vtipnou a poučnou knížku až se někdy člověk zastydi, když při čtení zjistí že některé chyby dělá také a často. Skvěléa upřímně myslím, že českým perličkám se jen tak něco nevyrovná

Prázdné slibyPrázdné slibyLexi Ryan

Musím přiznat že tohle je vážně mix a možná až moc (popelka, dvory, selekce, krutý princ atd.. ) skoro jako kdyby si autorka přečetla tohle všechno a udělala z toho Prázdné sliby. Je škoda že se autorka skoro vůbec neobtěžovala s popisem světa s vytvořením něčeho nového proto zklamaně říkám že tohle nebylo nic originálního ale čistě založené jen na událostech odehrávající se mezi postavami. Sebastian byl zamilovanej nuďas a Finn jak další verze Rhysanda no a Bri?? Jako hlavní postava mi vůbec nesedla a i jaké jí autorka připsala uvažování typu "no sice jdu zachránit ségru ale nevadí když si taky trochu užiju" tahle postava byla stejný mix jako celá kniha a dost nepovedená kopie Frey z Dvorů

Uznávám že to byla fajn oddechovka ale ve finale nic převratného. Vetsinove je kniha předvídatelná a ty "náhody" které se tam dějí aby to melo zvrat byly k smíchu. Co se konce týče dalo se to očekávat ale třeba další díl překvapí?

Ženy, které (se) umí milovatŽeny, které (se) umí milovatHana Králová

Tahle kniha zaslouží mnohem více procent než dosud má a každé ženě přeji aby si ji přečetla. Nejedná se o žádný návod ale připomíná důležitost sebelásky, účty k ženstvi. Je upřímná, laskavá a krásným pohlazenim po ženské duši. :) rozhodně doporučuji :)

02. listopadu

Vláda vlkůVláda vlkůLeigh Bardugo

Tak a zazvonil zvonec a Vran, grisu i králů je konec.
Musím uznat že dvojka byla mnohem lepší než první díl. Ovšem dejova linka Niny mi přišla úplně zbytečná a nudná i když byla jednou z dulezitych postav v Griše. Celkově se četl druhý díl dobře trocha napeti i te politiky na druhou stranu některé pasáže mi přišli už zbytečné a zdlouhavé zjizveny kral byl sám o sobě něco navíc. Takové jednoduché početní co nezkomplikuje předchozí knizky

POZOR SPOILER!

Duologie byla pro mě spíš víc zklamáním než obohacenim. Chudák Žeňa holka která neměla nic a zemře ji David? Dost krutý a zbytečný. Dál ta další záchrana světa? Veci s vrasou jako by nešlo vymyslet něco trochu víc originalniho máme tu Zpět temnyje?? Jsem ráda za malou část kde se zjevila Alina ale když už tak ji tam mohlo být víc nebo vůbec stejně jako šesti vran. A Zoja? Nikolaj celou dobu bojuje o trůn a najednou Zojo ty seš vlastně svata tak vládni za mě poslouchám rozkazy??

Ovšem jsem ráda za dobrý konec ale chce to něco nového:)

01. listopadu

Zjizvený králZjizvený králLeigh Bardugo

Musím říct že tato duologie zatím není vůbec špatná. Dejova linka Nikolaje mne baví a to hlavně jeho hlášky i upřímnosti. Co mne moc nebavilo je dejova linka Niny kterou jsem preskakovala ačkoliv ano hraje v tom svojí velkou roli. Celkově jednička se táhne a pomalu větví do pokračování. Ke konci byla hodně napínava no jsem zvědavá na dvojku :))

Květ železného stromuKvět železného stromuLaurie Forest

Musim ocenit že toto rozhodně není vycpavkový díl. JE něco lepší než první díl a krásně nam autorka rozvinula kouzelny koberec světa který v prvním díle tak jako nakousla. Nové bytosti i postavy. A Elloren mě už tak neštvala:D těším se na další

PiranesiPiranesiSusanna Clarke

Tato autorka píše velice jedinečným stylem, který vám buďto sedne nebo vůbec. Ta představivost a propojování věcí a slov. Umí je báječně popsat. Mě tato kniha nesedla jako předešlé možná proto že mě dej až tak neokouzlil ani nenadchnul ale rozhodně má kniha co do sebe