Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Černá vdova Černá vdova Yasmina Khadra (p)

Četla jsem už je to delší doba, ale líbila se mi. Doktora Amina mi bylo líto a konec byl moc smutný

26.03.2018 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Moje první kniha od autorky a bylo to akční a pak romantické. Psáno ze dvou pohledů což se mi taky líbilo a určitě přečtu celou sérii.

26.03.2018 5 z 5

Miluji tě...i s natáčkama Miluji tě...i s natáčkama Alena Jakoubková

Moje první knížka od autorky a můžu říct, že mě vždycky její knížky lákaly správnými názvy a pěknými obálkami, ale nic horšího a jednoduššího jsem asi nečetla. Nechápu třeba proč česká spisovatelka a její hlavní hrdinka v knížce se jmenuje Chaira Valentová, když děj se odehrával v Česku a všechny ostatní postavy se jmenovaly normálně česky, proč Ivan hned tykal Chaire a ona mu vykala a kniha má 190 stran a z toho polovina čtení jen chystají jídlo a o jídle, no hrůza. Dočetla jsme jen proto, že jsem chtěla vědět jak to dopadne. Po přečtení jsem si řekla, že asi nikdy více, ale už jsem to nějak rozchodila a když napsala a vydala tolik knížek a podle zdejší databáze mají docela vysoké hodnocení, tak asi nějakou její další knihu zkusím a uvidím. Jednu hvězdičku dávám jen za správný název knihy a pěknou obálku.

20.03.2018 1 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Každý má nějaké tajemství a člověk nemůže opravdu nikomu věřit. Nic není takové jak se na první pohled zdá! Napínavé čtení, spíš psychologický román, který stojí za přečtení. Na konci se mi líbila poznámka autorky co ji vlastně vedlo k napsání této knížky.

12.03.2018 5 z 5

Příběh filmu Po strništi bos Příběh filmu Po strništi bos Jan Svěrák

Čtení téhle knížky jsem si užila jako za mlada, jako když jsem byla malá začínající čtenářka. V knížce je plno jak barevných tak dobových fotografií a dokumentů a samozdřejmě zajímavé čtení o vzniku filmu. Tenhle skvělý film jsem viděla v kině a teď už se budu na něho dívat zase ještě trochu jinak.

12.03.2018 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Velice zajímavé a poutavé vyprávění o životě slonů, na které se teď už budu dívat trochu jinak. Ale hlavně příběh dívky Jenny, která hledá svoji matku.... A ten konec! Ten mě teda dostal, jsem čekala cokoli, ale tohle teda ne a pořád tomu nemůžu uvěřit.... Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední!

05.03.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moje první kniha od autorky a mě se teda líbila. Čtivé a napínavé, konec trochu posekaný, ale dobrý.

27.02.2018 5 z 5

Nespoutané sny Nespoutané sny Kathryn Harvey (p)

Jelikož jsem už nedávno přečetla pokračování Kruté hvězdy, tak jsem musela přečíst i Nespoutané sny. Moc pěkně napsaný příběh o snech, pomstě, trpělivosti, vytrvalosti.... Určitě zkusím další knihy, které napsala jako Barbara Woodová.

19.02.2018 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tak jsem to zkusila, ale vůbec mě to nebavilo, bojovala jsem, ale tohle není můj šálek čtení.

12.02.2018 1 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Nikdy knihy nesrovnávám, tak to nebudu dělat ani teď. Potrhaná křídla jsou poslední čtená kniha od autorky a musím říct, že příběh se mi líbil, námět skvělý, hlavní hrdinka sympatická, ale nějak, že bych z toho byla nadšená to teda nejsem. Nejvíce se mi líbila postava Wilie.

12.02.2018 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Julie Kenner

Moc mě to nebavilo, úplně přesně řečeno dva komentáře pode mnou, tak ať to nevypadá, že opisuji. Předešlé díly série určitě číst nebudu.

26.01.2018 1 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

A mě se to teda líbilo od začátku až do konce, skvěle napsané, záhada Munroových děťátka a celé tajemství ostrova Počmáraných blahovičníků a jejich obyvatel. Postav bylo sice víc, ale já si udělala takový jejich rodokmen, strom života a to byla opět moje záložka

26.01.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krásný, ale i smutný příběh, opět jsem plná emocí. Líbilo se mi lehké propojení s knihou V šedých tónech a jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco z historie operaci Hannibal, potopení lodi Wilhelm Gustloff a Jantarové komnatě. Doporučuji! Dočteno v pátek a celou sobotu jsem myslela na Emilii a Joanu a Floriana a prostě na všechny....

15.01.2018 5 z 5

Prekliaty tanzanit Prekliaty tanzanit Monika Wurm

První díl dočtený a hned navazuji na další a čtu, protože jsem celá napnutá jak to celé dopadne a co má společného minulost s přítomností. Moc pěkně napsaný příběh za plný počet hvězd.

Nesmíš mě milovat Nesmíš mě milovat Monika Wurm

K dvoudílné sérii jsem se dostala v knihovně když ji kamarádka vracela a prý je to dobrý! Tak podle obálky jsem si myslela, že snad nějaká sladká romantika. Od začátku velice zajímavé a čtivé, ale chvílemi drsné a smutné. Chytil mě jak příběh Sandy ze součastnosti a trochu víc příběh z minulosti Ashanti a byla jsem celá netrpělivá a napnutá co mají společného tyhle dvě dějové linie.

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Spisovatelka je moje oblíbená, ale ze začátku jsem se nemohla trochu začíst, ale pak mě začaly bavit pasáže Saskie a jsem jí fandila, aby se dokázala od Patrika odpoutat a jít dál a samozdřejmě jsem byla zvědavá jak to dopadne s Ellen a Patrikem. Moc se mi líbí styl psaní a rozebrání postav jejich pocitů a chování

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ke knížce jsem se dostala jako výzva společné čtení na listopad 2017 ve skupince Knihomolů na fb. Moje první kniha s touhle tématikou a když jsem začala číst, tak jsem ještě nevěděla jestli na to mám...., ale skvěle napsaný, chvílemi drsný a strašně smutný. Kniha založená na skutečných událostech a 12 let se snažit přežít v takových podmínkách si teda vůbec nedovedu představit....Kniha mě doslova chytla za srdce, příběh, který nutí k zamyšlení a doporučuji dál

21.12.2017 5 z 5

Kruté hvězdy Kruté hvězdy Kathryn Harvey (p)

Pěkný, zajímavý a napínavý příběh s pohádkovým koncem. Určitě si přečtu i první díl Nespoutané sny

21.12.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Chce to vydržet přes zmatený začátek, kdy si přečtete, že se něco stalo.... Ale jinak suprové čtení, tři hrdinky, matky každá jiná, jejich radosti, problémy a hlavně tajemství. Po přečtení jsem viděla i seriál, aby zážitek byl dokonalý, ale filmové zpracování, některé situace tam byli zbytečně jinak a navíc. Kniha lepší, skoro jako vždy.

20.12.2017 5 z 5

Zakázané radosti Zakázané radosti Bertrice Small

příběh Emily a Michaela se mi líbil, ale tv kanál Channel jsem nějak nepochopila, to tam ani být nemuselo i když možná erotiky není nikdy dost...:)

29.11.2017 4 z 5