Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Super napínavý psychologický thriller vyprávěný z pohledu dvou sester Alison a Kitty. Moc se mi líbil rozbor duševního života Kitty a u Alison pocit viny a touha po pomstě. Autorčina prvotina Manželova žena už je rezervovaná v knihovně a já osobně mám dvě sestry, ale pokrevní teda žádnou.....

30.10.2018 5 z 5

Šeptání v dešti Šeptání v dešti Radka Zadinová

Moje třetí kniha od spisovatelky a zatím nejlepší. Moc pěkný a napínavý příběh

19.10.2018 5 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Nevím odkud začít, tak asi nejdřív jak jsem se ke knize dostala. Takže knihu četla moje kolegyně z práce a povídala mi o ní a já jsem ženská hrozně zvědavá a zachtivavá, že jsem ji chtěla taky číst, ale dostala jsem se lehce za půlku a vzdávám to. Fakt na to nemám. Hustý a hodně hnusný. Samotný konec jako úplný konec ne to co tomu předcházelo předtím jsem si teda přečetla, ale věděla jsem jak to dopadlo od kolegyně, ale normálka bych takový konec čekala i bez spoileru. Autorka píše, že je příběh smyšlený a podobnost čistě náhodná. Helena i Martin teda vlastně Štefan mi přišli jako strašně zakomplexovaní jedinci, zralí na léčení. Doporučuji jen velmi silným povahám.

08.10.2018 1 z 5

Láska bez pravidel Láska bez pravidel M. J. Summers (p)

Pěkné, romantické čtení. Harper a Evan krásní, dokonalí a hrozně nerozhodní. Moje první čtená kniha ze série, až v knihovně narazím na další, určitě přečtu :)

08.10.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Opravdu odzbrojující román o autistické holčičce. Já se s Ginny úplně sžila a to toho o autismu moc nevím, jen okrajově. Skvěle napsáno je vidět, že autor čerpá ze své vlastní zkušenosti. Přečteno za 1 den. A mě asi zůstane v hlavě Ginny napořád !!!

01.10.2018 5 z 5

Dech nesmělých nadějí Dech nesmělých nadějí Radka Zadinová

Čtivá oddychová jednohubka. Aneta měla teda trochu smůlu, ale na druhou stranu víc štěstí jak rozumu a Jakub je teda borec nakonec. To by každý nedal....

01.10.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasná knížka, silný příběh o síle knih a slov v těžké době, Zvláštní styl vyprávění mi sedl hned od začátku. A originální vypravěčka příběhu dává člověku se zamyslet nad těžkou dobou a osudy lidí. A já přemýšlím i nad ní a že i snad Smrt má srdce! Už jsem viděla i film a také dost dobrý, ale knížka je prostě lepší, tam jsou ty city a pocity víc do hloubky, to se prostě nedá nafilmovat. A konec jsem si různě představovala, ale dostal mě, brečela jsem a nebyla k zastavení....

01.10.2018 5 z 5

Dívka bez minulosti Dívka bez minulosti Radka Zadinová

Začátek zajímavý, ale abych pravdu řekla uprostřed jsem se trochu sekla. Trochu jsem byla popletená z těch vztahů. Martin mě štval, Robin taky, ale pak jak jeli na dovolenou tak se to rozjelo a konec super. K Daniele jen, že každý bohužel nemá tu startovní čáru života stejnou. Moje první knížka od Radky Zadinové a už mám doma další 3 její dívčí romány a ukládám do oblíbených.

12.09.2018 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Od Coriny Bomann jsem už četla Motýlí ostrov a teď jsem v knihovně narazila na tuhle další její knížku. Je to takový stejný styl vyprávění, kdy se přítomnost střídá s minulostí před 100 lety. Člověk by nevěřil , že takové staré housle můžou Lilly změnit život, jakmile přijde celé záhadě na kloub. Moc pěkný, tajemný příběh. A opět mě minulost bavila trochu víc.

27.08.2018 5 z 5

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Na dovolené jsem začala koketovat s touhle knížkou, kterou s sebou měla kamarádka. Rozečetla jsem jí tam a mohla si jí půjčit domů. Jako začátek mě hodně zaujal, ale pak jsem zjistila, že to nedočtu, protože se necítím vnitřně nenaplněná, nespokojená a nepotřebuji měnit svůj způsob života a myšlení. Ale věřím, že někomu může pomoci a já osobně jsem ráda za setkání s touhle knížkou i když jsem nedočetla a větší půlku popřeskakovala

07.08.2018 1 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Knihu jsem si s sebou vzala na dovolenou jako letní oddechové romantické čtení. Myslela jsem si že půjde o romantický příběh s happyendem, ale to co se tam stalo mě trochu překvapilo. Ale bohužel i takové věci se v životě stávají a opravdu Láska prochází žaludkem a Hory přenáší. Ještě se mi líbila zmínka o Winterovi a jeho manželce. Tahle knížka se mi od K. Petrusové líbila nejmíň

07.08.2018 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

1.díl série čínských thrillerů přečtený. Bylo to trochu něco jiného. Jsem zvyklá spíš na severskou krimi... Na hlavního hrdinu si budu muset trochu zvyknout. Problém jsem ještě měla trochu s čínskými jmény a názvy. Ale Margaret mi byla sympatická od začátku. Určitě zkusím i další díly.

07.08.2018 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

A můžu říct, že jsem byla v Amazonii, v džungli. S výpravou jsem zažila opravdu hodně velké dobrodružství, nechybělo napětí, boj o život, zmutovaná zvířata, mystická kletba, romantika a krásná příroda. Moje první kniha od J. Rollinse, ale určitě ne poslední!

25.07.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

B. A. Paris si mě získala už knížkou Za zavřenými dveřmi. Knížka je čtivá a napínavá už od začátku i když jsem docela brzy tušila kdo za tím vším stojí, konec byl stejně překvapení. Těším se na další její knihu Bring me back, která se překládá do češtiny....

11.07.2018 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Po přečtení knihy Pod zámkem jsem potřebovala číst něco hodně oddechového a nenáročného a tohle bylo přesně ono....Taková pěkná , vtipná romantická jednohubka. Marvin mi učaroval od první chvíle, ale Markéta mě trochu štvala těmi svými útěky. První a druhý chápu, ale pak už jich bylo na mě trochu moc. Ale plný počet hvězd si zaslouží!

27.06.2018 5 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Poprvé nebudu knihu hodnotit žádným počtem hvězdiček, protože to není žádný román ani detektivka, ale svůj životní příběh sepsala Maude Julien, ze které chtěl její otec vychovat nadčlověka a matka jen nečinně přihlížela (ale ona vlastně sama byla jeho obětí). Příběh chytne za srdce úplně každého. Obdivuji Maude, že se dokázala v myšlenkách vrátit do své minulosti a napsat tuhle knihu, o které říká, že je učebnice přežití. A hluboce smekám a obdivuji čím vším si musela v dětství projít a její sílu a odolnost, že se dokázala vymanit z vlivu otce a postavila se na vlastní nohy a musela ujít veliký kus cesty a založila rodinu a stala se psychoterapeutkou. Doporučuji všem i když to není lehké čtení.

25.06.2018

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Nejsem zklamaná ani nadšená. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, zmateně napsané, pletli se mi soutěžící, musela jsem si dělat poznámky k číslům od 1 - 12 jsem napsala přezdívky k tomu přiřazovala postupně jejich pravá jména, barvu šátku, pak pořadí jak odstupovali, křížek - smrt, kolečko, že žije a někomu přibyl ke kolečku ještě křížek. Hlavní hrdinka Zoo pěkně paličatá a tvrdá a chvílemi už mě pěkně štvala, ale když jsem dočetla až nakonec, tak jsem ji zase o trochu víc chápala a možná kdyby se nechovala tak jak se chovala, tak by to nedala. Kniha jako celek vůbec špatná nebyla a i když jsem se trápila, jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

16.06.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Hustý, napínavý, zajímavý, čtivě napsaný, přítomnost se prolíná s minulostí. Přečteno za 1,5 dne. Než jsem začala číst, tak jsem spíš očekávala "takové obyčejné domácí násilí" to celé dávám do uvozovek, protože i to je drsné téma, ale tohle bylo teda něco. Grace jsem fandila a musela číst a byla jako na trní jestli to zvládne a jak to zvládne a spoléhala jsem na Ester a Millie. A konec? Tak jsem si to představovala....
V knihovně objednaná V pasti lží.

05.06.2018 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Poslední díl série Bavettovi se mi líbil o trošičku míň než předchozí dva. Henry velký sympaťák s dobrým srdcem a zajímavou minulostí a Emily temperamenní, trošku dětinská dcera senátora, která miluje knížky. Celá série se mi moc líbila, nechybí humor i napětí a má moc pěkné obálky.

31.05.2018 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

První díl série Bavettovi se mi líbil trochu víc než druhý díl Nepřítel mého nepřítele, který jsem četla nedávno, hlavně první polovina. Michaela jsem si zamilovala hned od začátku. A i když jsem vlastně věděla jak to dopadne, na konci byly slzy... A hned jdu na třetí díl Zakázaná přitažlivost

29.05.2018 5 z 5