DomYell DomYell komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Zapomente na povrch a vstupte do sveta, kde stanice nahradily narody, civilizace je na upadku, nejvetsi delikatesa je krysa, nebo v pytly predem zmlaceny a posleze upeceny obcan a nabojnice jsou tvrdsi mena, nez rubl.

15.09.2021 2 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Tohle me bavilo. Vlastne zadna akce, zadne napeti, zadny krvak.... Jen proste vypraveni holky, co se kousla a vystoupila ze sve komfortni zony.

Mozna tohle v nekom vzbudi nadseni zkusit to same, nebo neco podobne. A nemusi jit ani pacifickou hrebenovku... Vlastne, vystoupeni z komfortni zony je chvile, kdy si vesmir zacne s nami hrat a nas zivot dostava doping. Let's do it!

15.05.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejlepsi vikend na pohodovy vikend. Kniha neni tolik vtipna jako erotikon, ale na jeji zabavnosti ji to rozhodne neubira. Bavi me tech nekolik postav, jejich zivoty a jejich prolinani. Je to dobra oddechovka :)

28.03.2021 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Zajinave tema.. Kdo pise o vltavinech? Moc lidi asi ne... Styl psani byl dobry... Cteni je to prijemne... Hezky plynouci... Ocekaval jsem nejaky "drastak"na konci, ale krimi to neni a tak jsem cekal zbytečně... Kniha zaslouzi plny pocet hvezd a nekdy v budoucnu rad vyzkousim dalsi knihy od tohoto autora.

12.11.2020 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Tohle se mi libilo..mam rad chlad, co obepina sever. Kratke, ale na druhou stranu, obcas mene je asi lepsi, nez vice.... jinak scena se sobem.... nejdriv jsem myslel, ze to je cele? Citil jsem se zklaman, ale byl jsem oklaman! Skvela kniha

06.04.2023 5 z 5

Je to klasicky dobry Murakami:
-je tu tajemno
-je tu vykresleno nasili
-je tu sex
-je tu laska
-je tu nesnesitelna lehkost byti
-neni tu konec, co clovek ceka :D

12.01.2023 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Pripodobnim tuhle knihu k jidlu. Je to takova grilovana krkovice - ma pomerne vice stran - takze je dobre tlusta, je dobre psana - ma tedy skvelou chut...a zazitek z ni je excelentni. Hodne jsem vahal, jestli nedat 5 hvezd..ale rekl bych, ze ke konci nastal lehko upadek a ztracenost....

Cteni me ohromne bavilo. Predtim jsem od autora nic necetl a vlastne ho ani neznal. Moc se tesim, az se dostanu ke 3. dilu a k dalsim kniham od autora.

27.07.2022 4 z 5

Ja se smal...a casto kdyz jsem to cetl. Zcela jasne, kde se autor tou absurditou a komicnosti inspiroval, ale proc ne...svejk ma evidentne presah :)

23.06.2022 4 z 5

Po vsech tech ovacich na tuto knihu jsem sel a otevrel ji. Ma skvelou obalku - to bez debat. A nevim, jak to hodnotit... Takhle protikladnou knihu jsem delsi dobu necetl. Po strance autorske asi neni, co vytknout...

Osobne mi vadi, jaci lide v te knizce jsou... :absolventi vysoke skoly zivota, teoretici o fungovani sveta, samozvani vykladaci nabozenstvi a pravd a dalo by se pokracovat....
Urcite jsem nepredpokladal neco, jako: Frantisek byl 30let chirurg a na duchod po rozpadu manzelstvi se odstehoval do srubu 2x3m na Sumavu, kde vyhrabava korinky a lovi tetrevy... Ne to ne... Ale pribeh fetky vazne nenadchnul.

Kdo chce, ten si v tom najde svobodu, byt jen svobodu na oko a to, co se mu libi.. A kdo se diva racionalneji na zivot a odmita teorie spiknuti a sledovacich cipu, ten bude spise zklamany.

23.02.2022 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Nemel jsem zadne ocekavani, o autorovi temer nic nevim... A trosku blaznovina, ale krasne strelena a letici, jak sip

08.02.2022 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Ctive psany pribeh s trochou syrovosti a osklivosti o velkem dobrem psu, ktery se dostal na spatne misto a stejne tak i par lidi..

08.02.2022 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Kniha by klidne mohla vychazet s Behem o zivot, jako dvojkniha. Tak odlisne a pritom i tak podobne.

Vlastne je to reality show, ve ktere je jen jeden vitez a jeden prezivsi. 100 borcu, co vyjdou a jdou a jdou a jdou... Stavaji se kamarady, ale i konkurenty. Prohra neexistuje. Krok zpatky taky ne. Jen smrt (99%) a vyhra (1%)

30.08.2021 5 z 5

Bohatý táta, chudý táta Bohatý táta, chudý táta Robert T. Kiyosaki

Hlavne mladi lide hledaji stesti v penezich. Doufaji, ze najdou tiskarnu na ne zakoupenim tohoto titulu, nebo jemu podobnemu. Chteji zit zivot v luxusu, obdivu, uspechu, inspirace ostatnim a nevim v cem vsem....

Roky leti... Ulitavaji i sny... Bohove sestupuji z nebes a stavaji se smrtelniky...

Prozreni... Autori knih: bud milionar za noc, chudy(cti spatny) tata a bohaty (dobry) tata opravdu zbohatli... Z jak velke casti za to mohou tyhle bludne knihy muzeme se jen domnivat....

Stesti zacina znamenat neco jineho. Uz to neni penezenka vetsi nez mobil a sny o tryskaci... Prichazi na svet prvni, druhy... dite, hypoteka.. Prvni zdravotni problemy.. Zivotni zvraty.... A pak vlastne stesti je hmatatelne a bohatstvi se zacina odvijet od pocitu uspokojeni v zivote a jeho proziti.

Kniha je kravina, ztrata casu. Da vam pouze falesne predstavy a nadeje.
Delejte, co vas bavi, doufejte, ze za to budete mit krejcar. Nebojte se novych veci/situaci. Jestli neco dneska vypada spatne, zitra to muze vypadat lepe. Vazte si slusnych lidi kolem sebe, i kdyz s nimi nebudete vzdy souhlasit. To znamena byt "bohaty".

Ps. Ta 1 hvezdicka je pouze za stylistickou formu, ktere porozumi i kojenec

15.08.2021 1 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krasne, smutne a kratke. Kniha by si zaslouzila vice stran a hlubsi "propsani" deje.

30.05.2021 4 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Vyborny! Neni k tomi, co dodat!

03.04.2021 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Žena, která může vše. Muž, co se ocitne v její pasti. Zvenku je žena chudák a muž je haj#l. Život neni fer, svět neni fér. Perfektní dilo na ošklivé dny, dovolenou, na dlouhé cesty do vlaku.. Čtivé, poutavé, a nepoustici.

23.07.2020 4 z 5

Karavana otroků Karavana otroků Karel May

K.M. mam rad..mel ho rad i muj deda, pres ktereho jsem se k nemu dostal. Knihy jsou jednoduche, ctive, napinave, misty humorne... Vlastne je to vyobrazeni takoveho naivniho sveta, kde lide drzi slovo, maji smysl pro cest, i kdyz jsou to negativni postavy... Chybi mi tohle v realnem svete. Kdyz nekdo rekne, ze prisaha na svou cest, ze by neco nikdy neudelal..na 99% je vse obracene. Slovo je jen prazdna fraze..o moralce ani nemluvim... pral bych si, aby rodice vychovavali deti na Mayovkach a ne na obrazovkach a touchpadech....vim, ze ne kazdy, by si vzal mravni predlohu k srdci, ale alespon v nekom dalsim by zustala i do budoucna.

A ke knize samotne, nemam ji, co vytknout. Je to dobre oddechove cteni, s korenim napeti a akce. Komu se dostane do ruky at radsi nevaha a cte. :)

30.04.2020 3 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

...Myslim, ze na tyhle veci uz jsem byl vazne stary, ale nebylo jine reseni, pokud jsem ji nechtel obetovat.
"My umreme?" zeptala se.
"Ne, pokud ze me co nejdriv vydolujete poradnou davku spermatu," odvetil jsem. Francouzska jen pokrcila rameny a klekla si. Hned jsem pochopil, co na ni ti miliardari videli.
-uryvek z knihy-

Vsechny 4 dily jsou jako Harry Potter pro dospeleho kluka, kde misto kouzelnicke hulky kouzli muzsky ud. Je to akcni, sexisticke, adrenalinove, beckove, ceckove, nekdy i deckove a eckove, podle toho, jestli se Chlumska svlekne, ci nikoliv.

Tohle je to koreni, ceske literatury. Je to chilli, ktere nekdo miluje a nekdo nesnasi. Zadne ubrecene dojaky, kriminalisti sbirajici vlasy a chlupy ze zadku a pak hledajici pachatele podle otisku prstu. Proste akcnak pro chlapy, co si nebere servitky.

09.11.2023 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Mozna uz roky chodim kolem Kotlety a do dnesnich dnu jsem vyzkousel kotletu jen na taliri... furt jsem si rikal, ze to asi nebude nic pro me... a ja byl vedle, jak ta jedle.

Tohle povazuji zatim letos za nejvetsi objev. Sex, akce, nasili, magie, fantazie, strilecky, krev, mrtvoly,Praha, vsechno proste. Jeden velky Eintopf, ale ktery chutna sakra dobre!

Sakra, mega, mega,mega husty!

09.10.2023 5 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

V knize je jako maly zertik jmeno jednoho z hlavnejsich hrdinu jmeno, ktere vzniklo presmickou jmena autora.

Kniha uz tak nejak zapadne mezi ostatni Murakamiho texty. Clovek vi, co dostane, co ho ceka. Vi, ze se bude potapet v tajemnu, ze fantazie bude zase malovat vsemi barvami... ty knihy jsou jako svickova. Je to svatek je vzit a otevrit vzdy s odstupem mezi sebou...jinak zacinaji splyvat a mizi zazitek jedinecnosti.

05.08.2023 4 z 5