dominika2585 dominika2585 komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Nimbus je přesně ta kniha, u které nevím, co říct. Bavila mě od začátku do konce, nebyla v ní žádná nudná místa. Líbilo se mi nahlížení do Nimbovi mysli, Rowanovi jsem v jeho konání fandila a hrozně mě překvapilo, kdo se to pak objevil na scéně. Co víc říct, čekání na další díl bude nekonečné.

05.06.2019 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Za mě skvělé. Původně se mi do knihy nechtělo kvůli negativním komentářům tady, ale jakmile jsem začala číst, nešlo přestat. Originální příběh o tom, co je po smrti a o tom, že je matka pro své dítě schopna udělat cokoliv. Přístavní město bylo popsáno tak dobře a uvěřitelně, že jsem si ho dokázala živě představit.

05.06.2019 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Knihy z vězeňského prostředí mám velmi ráda. Za zdmi je skvělý thriller, který udržuje čtenáře v napětí po celou dobu příběhu. Kristy mi bylo líto, Lance jsem si oblíbila a pak nemohla věřit tomu, co čtu. Kniha nutí k zamyšlení se nad otázkou zda je trest smrti spravedlivý nebo ne. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli, jestli byl Cliffton skutečně vinný nebo ne. Já mu tedy věřila.

10.04.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Knihy od Boltonové mám velmi ráda, a vždy se těším, co nového autorka vymyslí. Tahle kniha mi ale moc nesedla.
Začátek byl slibný, ale po pádu balónu jsem nemohla pochopit chování hlavní postavy. Proč nejde na policii? Proč nezavolá pomoc? Samozřejmě ke konci knihy se případ začíná vyjasňovat a souvislosti začínají vyplývat na povrch. Bohužel na můj vkus až příliš pozdě. Téma dobré, ale knihu jsem četla od poloviny února a dočetla dnes a jsem ráda, že můžu začít jinou, snad lepší. Každopádně jedno zklamání nemění nic na tom, že další knihy od Boltonové si určitě přečtu :)

27.03.2019 2 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Boltonová snad nikdy nezklame. Opět promyšlený thriller, i když už je trochu otravné jak do toho pachatelé vždycky zatáhnou Lacey. Ale každopádně se těším na další díl.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Po několika přečtených fantasy začínám zjišťovat, že mě baví více než moje dosud oblíbené detektivky. Tohle byla naprostá bomba. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

11.02.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Naprosto parádní thriller. Zhruba do poloviny knihy, se pořád řešila jen Cassina paměť a záhadné telefonáty. Už jsem si říkala, že se to nerozjede. Ale stalo se. Závěr byl fantastický, všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Autorka mě dokázala udržet v napětí a dokázala ve mně probudit pochybnosti ohledně toho, zda je Cass zdravá nebo ne. Takové knihy mám ráda!

Série Série John Lutz

U Lutze se vždy dočkáme sadistického pachatele, který se neštítí ničeho. Řezání kůže obětí na cáry, které následně nechá pachatel viset a pokračuje v mučení bylo už i na mě celkem dost brutální. Každopádně jsem vypozorovala, že mi s každou další knihou začínají lézt na nervy vyšetřovatelské postupy. Nebo spíš to, jak se vůbec neřeší forenzní stránka důkazů. A že vyšetřovatelé vždy dopadnou vraha i když nemají v podstatě nic v rukou. Možná si dám od Lutze na pár měsíců pauzu.

30.01.2019 4 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Pro mě nejlepší díl celé série. Krásné zakončení, já jsem si přišla na své.
A jsem ráda, že jsem nedala na všechny negativní komentáře k celé sérii. Oddechové, ale pěkné čtení :)

30.01.2019 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Velmi čtivé pokračování o zimním království, které se osvobodilo od Angry, a přesto není tak docela svobodné. Cestování po dalších královstvích nebylo nijak extra záživné, ale mně to nevadilo. U knihy jsem si odpočinula. Velmi mě bavilo sledovat Mathera a jeho Děti oblevy. Konec knihy měl spád, byl otevřený, a proto jsem se vrhla ihned na třetí a závěrečný díl.

17.01.2019 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Dlouho jsem váhala, zda si tuto knihu pořídit nebo ne. Jsem ráda, že jsem nedala na negativní recenze, protože mně se kniha líbila, i když se jedná spíše o oddechové čtení. Další díly si určitě s chutí přečtu :)

16.01.2019

Fobie Fobie Wulf Dorn

Škoda, že jsem podobný příběh četla jen o několik málo týdnů před touto knihou a to v knize Cizinec od Ursuly Poznanski. Podobný motiv, i když s rozdílným koncem.
Kniha se četla dobře, ale kvalitou se nevyrovná Dornovým předešlým knihám z prostředí lesní kliniky.

16.01.2019 4 z 5

Potřeba zabíjet Potřeba zabíjet John Lutz

První kniha ze série, která mě příliš nezaujala. Ze začátku mi chvíli trvalo zorientovat se v postavách. Vedlejší dějová linka s Lavern by tam podle mého vůbec nemusela být. V Lutzových knihách mi chybí trochu detailnější popis průběhu vyšetřování. Přijde mi, že naši detektivové pachatele vždycky odhalí z ničeho nic.

28.11.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Já jsem spokojená. Kniha mě velmi bavila, něco mě nutilo číst pořád dál a dál, a zjistit co se vlastně děje. Dlouho jsem netušila komu z postav mám vlastně věřit. Ke konci už mi začínalo svítat, a závěr knihy moje domněnky potvrdil. Přečteno během jediné noci, což svědčí samo o sobě :)

14.11.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Mě osobně více zaujal druhý díl, kde jsem mohla sledovat rozvíjející se vztah Rhysanda a Feyre, ale i třetí díl série stál rozhodně za to. Ve třetím pokračování nám autorka zase představila temnější stránku celého příběhu a sice začínající válku mezi Prythianem a Hybernem. Líbilo se mi setkání a spolupráce dvorů a líbil se mi i závěr, který autorka vymyslela. Jsem ráda, že vše dopadlo dobře a snad se můžeme těšit na další pokračování!

13.11.2018 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Já jsem si tuto knížku užila. I když se nedočkáme žádného příběhu, líbilo se mi sledovat dění z pohledu všech hlavních postav. Autorka nám mohla trochu více přiblížit nebo rozvinout vztahy mezi Nestou a Cassianem a nebo Elain a Lucienem, ale třeba se dočkáme v dalším díle :)

13.11.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nemám slov. Už dlouho mě nějaký příběh neoslovil jako tento. Myslela jsem si, že první díl byl naprostá bomba, a že bude těžké ho překonat. Nebylo. Dvůr mlhy a hněvu má všechno, co by podle mě skvělá kniha měla mít. I když se v knize najdou i nějaká ta klišé jako milostný trojúhelník, mě to vůbec nevadilo. Musím říct, že ani jednu stránku jsem se nenudila a po téhle jízdě se vrhám na třetí díl.

05.11.2018 5 z 5

Noční vraždy Noční vraždy John Lutz

Tato kniha si zaslouží plný počet hvězd. Zajímavé téma krádeže identit prostřednictvím na oko nevinně vyhlížející seznamovací agentury. V knize nechybí napětí, a zvrácenost pachatelů je zaručena.

22.10.2018 5 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Nebylo to špatné, ale měla jsem větší očekávání. České fantasy příliš nečtu, ale po pár zdařilých kouscích jako je Projekt Kronos nebo Naslouchač jsem dala šanci další autorce a jejímu postapokalyptickému příběhu. Ze začátku to nebylo špatné, ale postupně jsem pochopila, že se příběh nijak nerozjede. V podstatě jen sledujeme putování Mariany a jejích sourozenců a přítele na farmu k dědečkovi. Po výpadku proudu se z lidí stávají zvířata, a začíná boj o holý život. Sice chápu strach hlavních postav, ale mě jako čtenáři tam úplně chybělo nějaké napětí. To ve mě autorka vzbudit nedokázala. Zároveň postrádám vysvětlení z jakého důvodu tedy k výpadku došlo, a ten otevřený konec podle mě nebyl nejlepším řešením.

10.10.2018 3 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

Opět kvalitní detektivka, i když se příliš neliší od prvního dílu. Co se ale Lutzovi musí nechat je to, že umí vždy vytvořit zlomyslného a bestiálního pachatele, jehož příběh čtenáře baví. Alespoň mě ano. Na 5 hvězd to není, ale i tak se jedná o výborné čtení.

10.10.2018 4 z 5