dominika2585 - Přečtené 125


Za zdmi
březen - duben 2019
Za zdmi 2018, H. Overton

Knihy z vězeňského prostředí mám velmi ráda. Za zdmi je skvělý thriller, který udržuje čtenáře v napětí po celou dobu příběhu. Kristy mi bylo líto, Lance jsem si oblíbila a pak nemohla věřit tomu, co čtu. Kniha nutí k zamyšlení se nad otázkou zda je trest smrti spravedlivý nebo ne. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli, jestli byl Cliffton skutečně vinný nebo ne. Já mu tedy věřila.


Už teď jsi mrtvá
únor - březen 2019
Už teď jsi mrtvá 2018, S. J. Bolton

Knihy od Boltonové mám velmi ráda, a vždy se těším, co nového autorka vymyslí. Tahle kniha mi ale moc nesedla. Začátek byl slibný, ale po pádu balónu jsem nemohla pochopit chování hlavní postavy. Proč nejde na policii? Proč nezavolá pomoc? Samozřejmě ke konci knihy se případ začíná vyjasňovat a souvislosti začínají vyplývat na povrch. Bohužel na můj vkus až příliš pozdě. Téma dobré, ale knihu jsem četla od poloviny února a dočetla dnes a jsem ráda, že můžu začít jinou, snad lepší. Každopádně jedno zklamání nemění nic na tom, že další knihy od Boltonové si určitě přečtu :)


V pasti lží
únor 2019 (04.-11.)
V pasti lží 2018, B. Paris

Naprosto parádní thriller. Zhruba do poloviny knihy, se pořád řešila jen Cassina paměť a záhadné telefonáty. Už jsem si říkala, že se to nerozjede. Ale stalo se. Závěr byl fantastický, všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Autorka mě dokázala udržet v napětí a dokázala ve mně probudit pochybnosti ohledně toho, zda je Cass zdravá nebo ne. Takové knihy mám ráda!


Smrtka
leden - únor 2019
Smrtka 2018, N. Shusterman

Po několika přečtených fantasy začínám zjišťovat, že mě baví více než moje dosud oblíbené detektivky. Tohle byla naprostá bomba. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.


Série
leden 2019 (14.-30.)
Série 2011, J. Lutz

U Lutze se vždy dočkáme sadistického pachatele, který se neštítí ničeho. Řezání kůže obětí na cáry, které následně nechá pachatel viset a pokračuje v mučení bylo už i na mě celkem dost brutální. Každopádně jsem vypozorovala, že mi s každou další knihou začínají lézt na nervy vyšetřovatelské postupy. Nebo spíš to, jak se vůbec neřeší forenzní stránka důkazů. A že vyšetřovatelé vždy dopadnou vraha i když nemají v podstatě nic v rukou. Možná si dám od Lutze na pár měsíců pauzu.


Mráz nebo noc
leden 2019 (08.-13.)
Mráz nebo noc 2018, S. Raasch

Pro mě nejlepší díl celé série. Krásné zakončení, já jsem si přišla na své. A jsem ráda, že jsem nedala na všechny negativní komentáře k celé sérii. Oddechové, ale pěkné čtení :)


Led nebo oheň
prosinec 2018 - leden 2019
Led nebo oheň 2018, S. Raasch

Velmi čtivé pokračování o zimním království, které se osvobodilo od Angry, a přesto není tak docela svobodné. Cestování po dalších královstvích nebylo nijak extra záživné, ale mně to nevadilo. U knihy jsem si odpočinula. Velmi mě bavilo sledovat Mathera a jeho Děti oblevy. Konec knihy měl spád, byl otevřený, a proto jsem se vrhla ihned na třetí a závěrečný díl.


Fobie
prosinec 2018 (26.-28.)
Fobie 2018, W. Dorn

Škoda, že jsem podobný příběh četla jen o několik málo týdnů před touto knihou a to v knize Cizinec od Ursuly Poznanski. Podobný motiv, i když s rozdílným koncem. Kniha se četla dobře, ale kvalitou se nevyrovná Dornovým předešlým knihám z prostředí lesní kliniky.


Temné říční proudy
prosinec 2018 (02.-24.)
Temné říční proudy 2018, S. J. Bolton

Boltonová snad nikdy nezklame. Opět promyšlený thriller, i když už je trochu otravné jak do toho pachatelé vždycky zatáhnou Lacey. Ale každopádně se těším na další díl.


Sníh nebo popel
listopad - prosinec 2018
Sníh nebo popel 2017, S. Raasch

Dlouho jsem váhala, zda si tuto knihu pořídit nebo ne. Jsem ráda, že jsem nedala na negativní recenze, protože mně se kniha líbila, i když se jedná spíše o oddechové čtení. Další díly si určitě s chutí přečtu :)


Potřeba zabíjet
listopad 2018 (19.-27.)
Potřeba zabíjet 2010, J. Lutz

První kniha ze série, která mě příliš nezaujala. Ze začátku mi chvíli trvalo zorientovat se v postavách. Vedlejší dějová linka s Lavern by tam podle mého vůbec nemusela být. V Lutzových knihách mi chybí trochu detailnější popis průběhu vyšetřování. Přijde mi, že naši detektivové pachatele vždycky odhalí z ničeho nic.


Cizinec
listopad 2018 (13.-14.)
Cizinec 2018, A. Strobel

Já jsem spokojená. Kniha mě velmi bavila, něco mě nutilo číst pořád dál a dál, a zjistit co se vlastně děje. Dlouho jsem netušila komu z postav mám vlastně věřit. Ke konci už mi začínalo svítat, a závěr knihy moje domněnky potvrdil. Přečteno během jediné noci, což svědčí samo o sobě :)


Dvůr mrazu a hvězd
listopad 2018 (07.-13.)
Dvůr mrazu a hvězd 2018, S. J. Maas

Já jsem si tuto knížku užila. I když se nedočkáme žádného příběhu, líbilo se mi sledovat dění z pohledu všech hlavních postav. Autorka nám mohla trochu více přiblížit nebo rozvinout vztahy mezi Nestou a Cassianem a nebo Elain a Lucienem, ale třeba se dočkáme v dalším díle :)


Dvůr křídel a zmaru
říjen - listopad 2018
Dvůr křídel a zmaru 2018, S. J. Maas

Mě osobně více zaujal druhý díl, kde jsem mohla sledovat rozvíjející se vztah Rhysanda a Feyre, ale i třetí díl série stál rozhodně za to. Ve třetím pokračování nám autorka zase představila temnější stránku celého příběhu a sice začínající válku mezi Prythianem a Hybernem. Líbilo se mi setkání a spolupráce dvorů a líbil se mi i závěr, který autorka vymyslela. Jsem ráda, že vše dopadlo dobře a snad se můžeme těšit na další pokračování!


Dvůr mlhy a hněvu
? - říjen 2018
Dvůr mlhy a hněvu 2017, S. J. Maas

Nemám slov. Už dlouho mě nějaký příběh neoslovil jako tento. Myslela jsem si, že první díl byl naprostá bomba, a že bude těžké ho překonat. Nebylo. Dvůr mlhy a hněvu má všechno, co by podle mě skvělá kniha měla mít. I když se v knize najdou i nějaká ta klišé jako milostný trojúhelník, mě to vůbec nevadilo. Musím říct, že ani jednu stránku jsem se nenudila a po téhle jízdě se vrhám na třetí díl.


Noční vraždy
? - říjen 2018
Noční vraždy 2008, J. Lutz

Tato kniha si zaslouží plný počet hvězd. Zajímavé téma krádeže identit prostřednictvím na oko nevinně vyhlížející seznamovací agentury. V knize nechybí napětí, a zvrácenost pachatelů je zaručena.


Došel nám čas
srpen - říjen 2018
Došel nám čas 2018, B. Walterová Benešová

Nebylo to špatné, ale měla jsem větší očekávání. České fantasy příliš nečtu, ale po pár zdařilých kouscích jako je Projekt Kronos nebo Naslouchač jsem dala šanci další autorce a jejímu postapokalyptickému příběhu. Ze začátku to nebylo špatné, ale postupně jsem pochopila, že se příběh nijak nerozjede. V podstatě jen sledujeme putování Mariany a jejích sourozenců a přítele na farmu k dědečkovi. Po výpadku proudu se z lidí stávají zvířata, a začíná boj o holý život. Sice chápu strach hlavních postav, ale mě jako čtenáři tam úplně chybělo nějaké napětí. To ve mě autorka vzbudit nedokázala. Zároveň postrádám vysvětlení z jakého důvodu tedy k výpadku došlo, a ten otevřený konec podle mě nebyl nejlepším řešením.


Na zabití
červenec 2018 (04.-24.)
Na zabití 2008, J. Lutz

Opět kvalitní detektivka, i když se příliš neliší od prvního dílu. Co se ale Lutzovi musí nechat je to, že umí vždy vytvořit zlomyslného a bestiálního pachatele, jehož příběh čtenáře baví. Alespoň mě ano. Na 5 hvězd to není, ale i tak se jedná o výborné čtení.


Projekt Kronos
červen - červenec 2018
Projekt Kronos 2017, P. Bareš

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě jednoho dne začne bavit sci-fi. Ale stalo se. Velmi detailně promyšlený nevšední příběh. Občas mi vadilo neustále přeskakování z jedné postavy na druhou, ale dojem z příběhu mi to nezkazilo. Smekám před autorem, že dokázal vymyslet něco tak poutavého, zajímavého a originálního. Konec mi přišel trochu otevřený, takže doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu!


Temnější než noc
? - červen 2018
Temnější než noc 2010, J. Lutz

Napínavé i když zpočátku poněkud zdlouhavé. Jako první jsem četla Mistra X (nevěděla jsem, že se jedná o sérii), proto teď napravuji, a čtu hezky od začátku. Quinn je sympatický policajt, přesto se nám ho autor snaží prodat jako násilnického člověka, který znásilnil mladou dívku. Je na čtenáři, jestli si je od začátku jistý jeho nevinou, nebo jestli v něm tkví pochybnosti a nedůvěra. Jediné co mi trochu vadilo, bylo, že naši detektivové vařili z vody - žádné fyzické důkazy, pouhé domněnky a teorie, které vyústili v dopadení vraha. Dílů mě čeká ještě spousta, takže si nechám nějakou tu hvězdičku na další, možná lepší díly :)


Před pikolou za pikolou
květen 2018 (02.-24.)
Před pikolou za pikolou 2017, L. Green

Už to padlo v několika jiných komentářích, ale nelze nezmínit. Knize by opravdu prospělo ubrat pár desítek stránek. Autorka se tématu zmizení dítěte zhostila dobře. Líbilo se mi sledovat pohledy obou žen, i pohled Matthewa. Líbilo se mi propojení příběhů obou žen v závěruknihy. Konec jsem si představovala trochu jinak - třeba co se pak se slečnou Muriel stalo? I přes to, že kniha byla velice čtivá, a místy napínavá nemůžu dát vyšší hodnocení.


Hrob mé sestry
duben 2018 (03.-30.)
Hrob mé sestry 2016, R. Dugoni

Přesně takové příběhy miluju. Sympatická vyšetřovatelka Tracy, ještě sympatičtější právník/kamarád z dětství, a tragédie, která zasáhla celé město. Napínavé od začátku dokonce, průběh vyšetřování nutí člověka uvažovat nad tím, jestli je pachatel opravdu vinný či ne. Doufám, že se u nás brzy objeví další díly.


Složka 64
březen - duben 2018
Složka 64 2013, J. Adler-Olsen

Další zajímavý příběh z Olsenova pera. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale postupně jsem příběh začala hltat kapitolu po kapitole, až jsem zjistila, že je konec. Nete mi bylo mnohdy opravdu líto, prošla si hotovým peklem. Celkově si nedokážu představit čím si chovanky z ostrova museli projít. Čekala jsem, že nám autor trochu víc osvětlí Asadovu minulost, což se nestalo, takže snad v dalším díle.


Za zavřenými dveřmi
březen 2018 (04.-11.)
Za zavřenými dveřmi 2017, B. Paris

Četla jsem hodně knih o tématu týraných žen a žádná z nich mě nijak zvlášť neohromila. Za zavřenými dveřmi mě ale příjemně překvapila. Líbí se mi, že se zde téměř vůbec nesetkáváme s fyzickým násilím, ale všechen teror je čistě psychický. Hlavní hrdinku jsem si rychle oblíbila stejně jako její sestru Millie. Příběh i konec je trochu předvídatelný, ale mě to na zážitku ze čtení neubralo. Doporučuji :)


Vzkaz v láhvi
únor - březen 2018
Vzkaz v láhvi 2012, J. Adler-Olsen

Pro mě zatím nejlepší díl. Případy, které se týkají zmizení dětí mě vždycky dostanou. Opět se setkáváme s morousem Carlem, s Asadem, který má kolem sebe najednou mnohem více tajemství a s asistentkami Rose a Yrsou, které dokáží pěkně zamotat hlavu. V příběhu nechybí napětí a akce. Na své si přijdou i milovníci super zběsilých jízd noční tmou. Na příběhu se mi hrozně líbilo sledovat minulost našeho vraha, která ho tak silně ovlivňuje i v přítomnosti. Téma náboženských sekt mi není úplně blízké, ale bylo zajímaví si představit, jaký mají tito lidé způsob života. Doporučuji!


Má ji rád, nemá ji rád
leden - únor 2018
Má ji rád, nemá ji rád 2017, S. J. Bolton

Od autorky jsem dosud četla pouze sérii s Lacey Flintovou, která byla a je naprosto skvělá. Proto jsem vsadila na jistotu, a koupila si i autorčinu další knihu Má ji rád, nemá ji rád. A sázka se vyplatila. Kniha se hezky rozjíždí, poměrně rychle jsem si zamilovala hlavní postavy - advokátku Maggie i detektiva Westona. Jediné co mi trochu nešlo dohromady bylo takové to jiskření mezi Maggie a Petem. No upřímně, ona vždy tak spisovná, vážná, a on pravý opak. Jinak kniha má spád, akci, a jak jinak než parádní a naprosto nečekané rozuzlení. Snad se brzo dočkáme další knihy od této skvělé autorky!


Faja
? - leden 2018
Faja 2017, P. Stehlíková

Knihu jsem četla už před více než 3 měsíci, a myslela jsem si, že mě časem napadne nějaký pořádný komentář ke knize. Bohužel. Stejně jako Naslouchače jsem i Faju hltala stránku po stránce a byla hodně překvapená, když jsem se dostala na poslední stránku. Doufám, že třetí díl bude stejně tak skvělý a snad se ho dočkáme co nejdříve.


Hlasy
leden 2018 (07.-20.)
Hlasy 2017, U. Poznanski

Skvěle promyšlená detektivka. Po 2. díle Slepí ptáci, jsem byla k dalšímu dílu trochu skeptická, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Příběhy z psychiatrického prostředí jsou přesně podle mého gusta. Pár vyšinutých psychopatů, doktoři bojící se o svojí pověst a všude kolem čmuchající novináři - nic z toho ale naše zkušené detektivy nepřekvapí. Naopak pachatel mě musím říct velmi překvapil. Až do konce jsem ho viděla v někom úplně jiném. Doufám, že se brzo dočkáme dalšího dílu!


Sova
prosinec 2017 - leden 2018
Sova 2016, S. Bjørk (pseudonym)

Druhý díl ze série byl o něco slabší než předchozí. Příběh byl originální, trochu psychotický co se opeřeného pachatele týče, ale rozhodně zajímavý. Trochu mi lezla na nervy věčně opilá a prášky nadrogovaná Mia, celkově jsem doufala, že ji autor ve druhém díle nechá víc se předvést, a že konečně upustí od těch sebevražedných řečí. Zapojení dalšího člena Holgerovi rodiny mi přišlo už trochu moc, doufala bych, že máma od dítěte, které před nedávnem unesli, si bude trochu dávat pozor. Pachatel se vynořuje odnikud, vyšetřování založené čistě na základě domněnek a výsleších svědků. Trochu postrádám technickou stránku věci, jako sběr a analýzu důkazů (Deaverovská fanynka se pozná). I přes spoustu negativních věcí se mi příběh líbil, kniha se četla dobře, a určitě si přečtu 3. díl, ovšem raději nebudu předem nic velkého očekávat. Uvidíme, jestli nás autor překvapí!


Dvůr trnů a růží
prosinec 2017 (25.-26.)
Dvůr trnů a růží 2016, S. J. Maas

Jako čtenář rozhodně nepatřím k milovníkům fantasy, a v knížkách neholduji ani romantice. Podle toho by se mohlo zdát, že tahle knížka by se mi vůbec neměla dostat do rukou. Nicméně jsem překonala své zábrany, a rozhodla se dát tomuto fantasy-romantickému příběhu šanci. Nejvíc mě nalákalo přirovnání Krásky a Zvířete, protože v dětství jsem tuhle pohádku zbožňovala. Vůbec jsem nečekala, že mě příběh tak pohltí. Sledovat Feyre a její nenávist měnící se v oddanou a divokou lásku, její odvahu při záchraně svého milovaného, ale i drtivé porážky a hanbu, kterými si musela projít, bylo prostě dech beroucí. Knihu jsem zhltla během vánočních svátků, a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl!


Poslední hodina
listopad - prosinec 2017
Poslední hodina 2017, J. Deaver

Poslední hodinu řadím mezi slabší díly ze série. Na mě trochu moc překombinované. Ani nevím, proč jsem čekala hon na psychotického a chladnokrevného vraha, když se Deaver v posledních knihách ubírá spíše směrem politických komplotů a spiknutí. I přesto jsem knihu četla s chutí, a bavila mě. Navíc nové neznámé prostředí spolu s nepřístupnými Italy bylo vzrušující a zajímavé.


V cizí kůži
listopad 2017 (21.-22.)
V cizí kůži 2017, A. Eskens

Na druhou knihu tohoto autora jsem se moc těšila, protože ta první byla absolutní pecka. Příběh se mi líbil, krádež identity jako lákadlo dokonale zafungovala. Ovšem nezůstalo jen u toho, a nám se před očima začal rozvíjet pořádný policejní oříšek. Ovšem autor svou knihou Pohřbený život nasadil laťku dost vysoko a podle mého názoru ji s tímto dílem nepřeskočil. Určitě stojí za přečtení! :)


V lese visí anděl
listopad 2017 (11.-15.)
V lese visí anděl 2015, S. Bjørk (pseudonym)

Do této knihy jsem vkládala velké naděje. Čekala jsem pořádnou pecku, jak to už seveřané umí. A pro mě to pecka opravdu byla. Zajímavý případ vražd malých holčiček nemůže nikoho nechat chladným. Líbily se mi poměrně krátké kapitoly, stránky pak příjemně ubíhaly. Bavila mě spousta vedlejších příběhů, které ale vždycky souviseli s naším hlavním případem. Hlavní vyšetřovatele Miu a Holgera jsem si poměrně rychle zamilovala a těším se na jejich další případ. Je pravdou, že některé části příběhu zůstaly nevysvětlené, ale někdy to není na škodu. Mě to tedy celkový dojem nepokazilo, a kdo ví, třeba autor plánuje něco málo rozuzlit v dalším díle :)


Faraonka
? - listopad 2017
Faraonka 2008, P. Vandenberg

Od Vandenberga znám i lepší díla. Trochu mi v této knize chyběly dialogy. Ale pokud si chcete představit jak to asi v Egyptě vypadalo, a jak se tam žilo, bude tato knížka příjemným průvodcem. To se musí Vandenbergovi nechat, popisy mu opravdu jdou.


Zabijáci
? - říjen 2017
Zabijáci 2012, J. Adler-Olsen

Mnohem lepší díl než Žena v kleci. Zajímavý příběh o školní smetánce, které, jak se zdá, projde úplně všechno. A k tomu jejich bývalá, trochu psychotická spolužačka, která touží po pomstě. Tato kniha má všechno, co by dobrá detektivka měla mít a jako bonus nabručeného Carla, kterého nejde nemilovat.


Tak to je, tak to bude
? - říjen 2017
Tak to je, tak to bude 2016, S. J. Bolton

Asi nejlepší díl celé série. V předchozích dílech byly vždy části, které byly méně čtivé, tady jsem žádnou neobjevila. Opět pěkně propletený příběh, který udržuje čtenáře v napětí. Jediné co mě mrzelo, a trochu štvalo, bylo to, že autorka pořád ne a ne dát Joesburyho a Lacey dohromady. Myslím, že na to čeká snad každý, kdo čte tuhle sérii. Jinak doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.


Andělé a démoni
? - říjen 2017
Andělé a démoni 2006, D. Brown

Skvělá kniha, která je promyšlena do nejmenších detailů. Bavila mě víc než filmové zpracování, které se místy liší. I když Roberta Langdona si budu vždycky představovat jako Toma Hankse. Líbily se mi detailní popisy antihmoty a celkově vědeckých pasáží. Těším se jaká bude Šifra :)


Žena v kleci
srpen 2017 (09.-20.)
Žena v kleci 2011, J. Adler-Olsen

Seveřané to s detektivkama prostě umí! Žena v kleci je má první kniha od tohoto autora, a v knihovničce na mě čeká i druhý díl. Příběh mě bavil, detektiva Morcka i jeho asistenta jsem si poměrně rychle oblíbila. Zhruba od poloviny příběhu mi bylo jasné kdo je Meretiným věznitelem, ale nijak to na kvalitě knihy neubralo. Určitě se podívám i na filmové zpracování, abych mohla díla trochu porovnat. Jednu hvězdičku nechávám volnou pro další případy oddělení Q :)


Pohřbený život
srpen 2017 (06.-09.)
Pohřbený život 2017, A. Eskens

V tomto případě je i 5 hvězd málo. Knížka se četla sama, zhltla jsem jí během dvou dnů. Takovéhle příběhy odsouzených mě baví, tenhle příběh mi trochu připomněl seriál Odložené případy, kdy se případy vyřeší až po letech a mnohdy to dopadne tak jak zrovna vůbec nečekáte. Celý příběh jsem byla hezky napnutá, a s každou další stránkou jsem musela vědět co bude dál. Doufám, že u nás dojde i na vydání pokračování! :)


Lovec králíků
? - srpen 2017
Lovec králíků 2017, L. Kepler

Knihu hodnotím plným počtem hvězd, protože to byl opravdu nářez, ale pro mě pořád na prvním místě zůstává Písečný muž. Příběh pomstychtivého Lovce králíků mě bavil, musím ale přiznat, že tak od poloviny příběhu jsem již tušila jakým směrem se příběh bude odvíjet - což se mi u Keplera stalo poprvé. Co se týče akce v loděnici, tak souhlasím s předchozími komentáři. Tuhle pasáž jsem přelouskala, ale nijak zvlášť jsem si ji neužila. Občas obsahovala trochu chaotický popis situace, takže jsem se i ztrácela a nakonec to s dějem nemělo nic moc společného. Pouze nám to trochu vysvětlilo linku se Salímem Ratjenem., bez čehož bych se já obešla. Ale nic to nemění na tom, že šlo o kvalitní thriller, který je pro milovníky Keplera nezbytností. A kdo ví, možná se dočkáme i dalšího dílu.


1 2 3 4 >