dominika2585 dominika2585 komentáře u knih

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě jednoho dne začne bavit sci-fi. Ale stalo se. Velmi detailně promyšlený nevšední příběh. Občas mi vadilo neustále přeskakování z jedné postavy na druhou, ale dojem z příběhu mi to nezkazilo. Smekám před autorem, že dokázal vymyslet něco tak poutavého, zajímavého a originálního. Konec mi přišel trochu otevřený, takže doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu!

18.07.2018 5 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Napínavé i když zpočátku poněkud zdlouhavé. Jako první jsem četla Mistra X (nevěděla jsem, že se jedná o sérii), proto teď napravuji, a čtu hezky od začátku. Quinn je sympatický policajt, přesto se nám ho autor snaží prodat jako násilnického člověka, který znásilnil mladou dívku. Je na čtenáři, jestli si je od začátku jistý jeho nevinou, nebo jestli v něm tkví pochybnosti a nedůvěra. Jediné co mi trochu vadilo, bylo, že naši detektivové vařili z vody - žádné fyzické důkazy, pouhé domněnky a teorie, které vyústili v dopadení vraha. Dílů mě čeká ještě spousta, takže si nechám nějakou tu hvězdičku na další, možná lepší díly :)

20.06.2018 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Už to padlo v několika jiných komentářích, ale nelze nezmínit. Knize by opravdu prospělo ubrat pár desítek stránek. Autorka se tématu zmizení dítěte zhostila dobře. Líbilo se mi sledovat pohledy obou žen, i pohled Matthewa. Líbilo se mi propojení příběhů obou žen v závěruknihy. Konec jsem si představovala trochu jinak - třeba co se pak se slečnou Muriel stalo? I přes to, že kniha byla velice čtivá, a místy napínavá nemůžu dát vyšší hodnocení.

25.05.2018 3 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Přesně takové příběhy miluju. Sympatická vyšetřovatelka Tracy, ještě sympatičtější právník/kamarád z dětství, a tragédie, která zasáhla celé město. Napínavé od začátku dokonce, průběh vyšetřování nutí člověka uvažovat nad tím, jestli je pachatel opravdu vinný či ne. Doufám, že se u nás brzy objeví další díly.

30.04.2018 5 z 5

Egyptské záhady Egyptské záhady Arnošt Vašíček

Ráda čtu knihy o všelijakých záhadách, a když se objevila kniha přímo o těch egyptských, musela jsem ji mít. Zajímavé záhady, o spoustě člověk nemá ani tušení. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět zase něco nového. Hodnotila jsem první 2. díl, takže můžu říct, že mě jednička bavila víc :)

05.04.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Knihu jsem četla už před více než 3 měsíci, a myslela jsem si, že mě časem napadne nějaký pořádný komentář ke knize. Bohužel.
Stejně jako Naslouchače jsem i Faju hltala stránku po stránce a byla hodně překvapená, když jsem se dostala na poslední stránku. Doufám, že třetí díl bude stejně tak skvělý a snad se ho dočkáme co nejdříve.

05.04.2018 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další zajímavý příběh z Olsenova pera. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale postupně jsem příběh začala hltat kapitolu po kapitole, až jsem zjistila, že je konec. Nete mi bylo mnohdy opravdu líto, prošla si hotovým peklem. Celkově si nedokážu představit čím si chovanky z ostrova museli projít. Čekala jsem, že nám autor trochu víc osvětlí Asadovu minulost, což se nestalo, takže snad v dalším díle.

03.04.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Četla jsem hodně knih o tématu týraných žen a žádná z nich mě nijak zvlášť neohromila. Za zavřenými dveřmi mě ale příjemně překvapila. Líbí se mi, že se zde téměř vůbec nesetkáváme s fyzickým násilím, ale všechen teror je čistě psychický. Hlavní hrdinku jsem si rychle oblíbila stejně jako její sestru Millie. Příběh i konec je trochu předvídatelný, ale mě to na zážitku ze čtení neubralo. Doporučuji :)

12.03.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Pro mě zatím nejlepší díl. Případy, které se týkají zmizení dětí mě vždycky dostanou. Opět se setkáváme s morousem Carlem, s Asadem, který má kolem sebe najednou mnohem více tajemství a s asistentkami Rose a Yrsou, které dokáží pěkně zamotat hlavu. V příběhu nechybí napětí a akce. Na své si přijdou i milovníci super zběsilých jízd noční tmou. Na příběhu se mi hrozně líbilo sledovat minulost našeho vraha, která ho tak silně ovlivňuje i v přítomnosti. Téma náboženských sekt mi není úplně blízké, ale bylo zajímaví si představit, jaký mají tito lidé způsob života. Doporučuji!

05.03.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Skvěle promyšlená detektivka. Po 2. díle Slepí ptáci, jsem byla k dalšímu dílu trochu skeptická, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Příběhy z psychiatrického prostředí jsou přesně podle mého gusta. Pár vyšinutých psychopatů, doktoři bojící se o svojí pověst a všude kolem čmuchající novináři - nic z toho ale naše zkušené detektivy nepřekvapí. Naopak pachatel mě musím říct velmi překvapil. Až do konce jsem ho viděla v někom úplně jiném. Doufám, že se brzo dočkáme dalšího dílu!

18.02.2018 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Od autorky jsem dosud četla pouze sérii s Lacey Flintovou, která byla a je naprosto skvělá. Proto jsem vsadila na jistotu, a koupila si i autorčinu další knihu Má ji rád, nemá ji rád. A sázka se vyplatila. Kniha se hezky rozjíždí, poměrně rychle jsem si zamilovala hlavní postavy - advokátku Maggie i detektiva Westona. Jediné co mi trochu nešlo dohromady bylo takové to jiskření mezi Maggie a Petem. No upřímně, ona vždy tak spisovná, vážná, a on pravý opak.
Jinak kniha má spád, akci, a jak jinak než parádní a naprosto nečekané rozuzlení. Snad se brzo dočkáme další knihy od této skvělé autorky!

15.02.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Druhý díl ze série byl o něco slabší než předchozí. Příběh byl originální, trochu psychotický co se opeřeného pachatele týče, ale rozhodně zajímavý. Trochu mi lezla na nervy věčně opilá a prášky nadrogovaná Mia, celkově jsem doufala, že ji autor ve druhém díle nechá víc se předvést, a že konečně upustí od těch sebevražedných řečí. Zapojení dalšího člena Holgerovi rodiny mi přišlo už trochu moc, doufala bych, že máma od dítěte, které před nedávnem unesli, si bude trochu dávat pozor. Pachatel se vynořuje odnikud, vyšetřování založené čistě na základě domněnek a výsleších svědků. Trochu postrádám technickou stránku věci, jako sběr a analýzu důkazů (Deaverovská fanynka se pozná). I přes spoustu negativních věcí se mi příběh líbil, kniha se četla dobře, a určitě si přečtu 3. díl, ovšem raději nebudu předem nic velkého očekávat. Uvidíme, jestli nás autor překvapí!

09.01.2018 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Poslední hodinu řadím mezi slabší díly ze série. Na mě trochu moc překombinované. Ani nevím, proč jsem čekala hon na psychotického a chladnokrevného vraha, když se Deaver v posledních knihách ubírá spíše směrem politických komplotů a spiknutí. I přesto jsem knihu četla s chutí, a bavila mě. Navíc nové neznámé prostředí spolu s nepřístupnými Italy bylo vzrušující a zajímavé.

27.12.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jako čtenář rozhodně nepatřím k milovníkům fantasy, a v knížkách neholduji ani romantice. Podle toho by se mohlo zdát, že tahle knížka by se mi vůbec neměla dostat do rukou. Nicméně jsem překonala své zábrany, a rozhodla se dát tomuto fantasy-romantickému příběhu šanci. Nejvíc mě nalákalo přirovnání Krásky a Zvířete, protože v dětství jsem tuhle pohádku zbožňovala. Vůbec jsem nečekala, že mě příběh tak pohltí. Sledovat Feyre a její nenávist měnící se v oddanou a divokou lásku, její odvahu při záchraně svého milovaného, ale i drtivé porážky a hanbu, kterými si musela projít, bylo prostě dech beroucí. Knihu jsem zhltla během vánočních svátků, a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl!

27.12.2017 5 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Na druhou knihu tohoto autora jsem se moc těšila, protože ta první byla absolutní pecka. Příběh se mi líbil, krádež identity jako lákadlo dokonale zafungovala. Ovšem nezůstalo jen u toho, a nám se před očima začal rozvíjet pořádný policejní oříšek. Ovšem autor svou knihou Pohřbený život nasadil laťku dost vysoko a podle mého názoru ji s tímto dílem nepřeskočil. Určitě stojí za přečtení! :)

22.11.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Do této knihy jsem vkládala velké naděje. Čekala jsem pořádnou pecku, jak to už seveřané umí. A pro mě to pecka opravdu byla. Zajímavý případ vražd malých holčiček nemůže nikoho nechat chladným. Líbily se mi poměrně krátké kapitoly, stránky pak příjemně ubíhaly. Bavila mě spousta vedlejších příběhů, které ale vždycky souviseli s naším hlavním případem. Hlavní vyšetřovatele Miu a Holgera jsem si poměrně rychle zamilovala a těším se na jejich další případ. Je pravdou, že některé části příběhu zůstaly nevysvětlené, ale někdy to není na škodu. Mě to tedy celkový dojem nepokazilo, a kdo ví, třeba autor plánuje něco málo rozuzlit v dalším díle :)

18.11.2017 5 z 5

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Philipp Vandenberg

Od Vandenberga znám i lepší díla. Trochu mi v této knize chyběly dialogy. Ale pokud si chcete představit jak to asi v Egyptě vypadalo, a jak se tam žilo, bude tato knížka příjemným průvodcem. To se musí Vandenbergovi nechat, popisy mu opravdu jdou.

18.11.2017 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Mnohem lepší díl než Žena v kleci. Zajímavý příběh o školní smetánce, které, jak se zdá, projde úplně všechno. A k tomu jejich bývalá, trochu psychotická spolužačka, která touží po pomstě. Tato kniha má všechno, co by dobrá detektivka měla mít a jako bonus nabručeného Carla, kterého nejde nemilovat.

10.11.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Asi nejlepší díl celé série. V předchozích dílech byly vždy části, které byly méně čtivé, tady jsem žádnou neobjevila. Opět pěkně propletený příběh, který udržuje čtenáře v napětí. Jediné co mě mrzelo, a trochu štvalo, bylo to, že autorka pořád ne a ne dát Joesburyho a Lacey dohromady. Myslím, že na to čeká snad každý, kdo čte tuhle sérii. Jinak doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

11.10.2017 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Skvělá kniha, která je promyšlena do nejmenších detailů. Bavila mě víc než filmové zpracování, které se místy liší. I když Roberta Langdona si budu vždycky představovat jako Toma Hankse. Líbily se mi detailní popisy antihmoty a celkově vědeckých pasáží. Těším se jaká bude Šifra :)

09.10.2017 5 z 5