dominika2585 - Příspěvky

Za zdmiZa zdmiH. Overton

Knihy z vězeňského prostředí mám velmi ráda. Za zdmi je skvělý thriller, který udržuje čtenáře v napětí po celou dobu příběhu. Kristy mi bylo líto, Lance jsem si oblíbila a pak nemohla věřit tomu, co čtu. Kniha nutí k zamyšlení se nad otázkou zda je trest smrti spravedlivý nebo ne. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli, jestli byl Cliffton skutečně vinný nebo ne. Já mu tedy věřila.

Už teď jsi mrtváUž teď jsi mrtváS. J. Bolton

Knihy od Boltonové mám velmi ráda, a vždy se těším, co nového autorka vymyslí. Tahle kniha mi ale moc nesedla.
Začátek byl slibný, ale po pádu balónu jsem nemohla pochopit chování hlavní postavy. Proč nejde na policii? Proč nezavolá pomoc? Samozřejmě ke konci knihy se případ začíná vyjasňovat a souvislosti začínají vyplývat na povrch. Bohužel na můj vkus až příliš pozdě. Téma dobré, ale knihu jsem četla od poloviny února a dočetla dnes a jsem ráda, že můžu začít jinou, snad lepší. Každopádně jedno zklamání nemění nic na tom, že další knihy od Boltonové si určitě přečtu :)

Temné říční proudyTemné říční proudyS. J. Bolton

Boltonová snad nikdy nezklame. Opět promyšlený thriller, i když už je trochu otravné jak do toho pachatelé vždycky zatáhnou Lacey. Ale každopádně se těším na další díl.

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Po několika přečtených fantasy začínám zjišťovat, že mě baví více než moje dosud oblíbené detektivky. Tohle byla naprostá bomba. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

V pasti lžíV pasti lžíB. Paris

Naprosto parádní thriller. Zhruba do poloviny knihy, se pořád řešila jen Cassina paměť a záhadné telefonáty. Už jsem si říkala, že se to nerozjede. Ale stalo se. Závěr byl fantastický, všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Autorka mě dokázala udržet v napětí a dokázala ve mně probudit pochybnosti ohledně toho, zda je Cass zdravá nebo ne. Takové knihy mám ráda!

SérieSérieJ. Lutz

U Lutze se vždy dočkáme sadistického pachatele, který se neštítí ničeho. Řezání kůže obětí na cáry, které následně nechá pachatel viset a pokračuje v mučení bylo už i na mě celkem dost brutální. Každopádně jsem vypozorovala, že mi s každou další knihou začínají lézt na nervy vyšetřovatelské postupy. Nebo spíš to, jak se vůbec neřeší forenzní stránka důkazů. A že vyšetřovatelé vždy dopadnou vraha i když nemají v podstatě nic v rukou. Možná si dám od Lutze na pár měsíců pauzu.

Mráz nebo nocMráz nebo nocS. Raasch

Pro mě nejlepší díl celé série. Krásné zakončení, já jsem si přišla na své.
A jsem ráda, že jsem nedala na všechny negativní komentáře k celé sérii. Oddechové, ale pěkné čtení :)

Led nebo oheňLed nebo oheňS. Raasch

Velmi čtivé pokračování o zimním království, které se osvobodilo od Angry, a přesto není tak docela svobodné. Cestování po dalších královstvích nebylo nijak extra záživné, ale mně to nevadilo. U knihy jsem si odpočinula. Velmi mě bavilo sledovat Mathera a jeho Děti oblevy. Konec knihy měl spád, byl otevřený, a proto jsem se vrhla ihned na třetí a závěrečný díl.

Sníh nebo popelSníh nebo popelS. Raasch

Dlouho jsem váhala, zda si tuto knihu pořídit nebo ne. Jsem ráda, že jsem nedala na negativní recenze, protože mně se kniha líbila, i když se jedná spíše o oddechové čtení. Další díly si určitě s chutí přečtu :)

FobieFobieW. Dorn

Škoda, že jsem podobný příběh četla jen o několik málo týdnů před touto knihou a to v knize Cizinec od Ursuly Poznanski. Podobný motiv, i když s rozdílným koncem.
Kniha se četla dobře, ale kvalitou se nevyrovná Dornovým předešlým knihám z prostředí lesní kliniky.

Potřeba zabíjetPotřeba zabíjetJ. Lutz

První kniha ze série, která mě příliš nezaujala. Ze začátku mi chvíli trvalo zorientovat se v postavách. Vedlejší dějová linka s Lavern by tam podle mého vůbec nemusela být. V Lutzových knihách mi chybí trochu detailnější popis průběhu vyšetřování. Přijde mi, že naši detektivové pachatele vždycky odhalí z ničeho nic.

28.11.2018

CizinecCizinecA. Strobel

Já jsem spokojená. Kniha mě velmi bavila, něco mě nutilo číst pořád dál a dál, a zjistit co se vlastně děje. Dlouho jsem netušila komu z postav mám vlastně věřit. Ke konci už mi začínalo svítat, a závěr knihy moje domněnky potvrdil. Přečteno během jediné noci, což svědčí samo o sobě :)

14.11.2018

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruS. J. Maas

Mě osobně více zaujal druhý díl, kde jsem mohla sledovat rozvíjející se vztah Rhysanda a Feyre, ale i třetí díl série stál rozhodně za to. Ve třetím pokračování nám autorka zase představila temnější stránku celého příběhu a sice začínající válku mezi Prythianem a Hybernem. Líbilo se mi setkání a spolupráce dvorů a líbil se mi i závěr, který autorka vymyslela. Jsem ráda, že vše dopadlo dobře a snad se můžeme těšit na další pokračování!

13.11.2018

Dvůr mrazu a hvězdDvůr mrazu a hvězdS. J. Maas

Já jsem si tuto knížku užila. I když se nedočkáme žádného příběhu, líbilo se mi sledovat dění z pohledu všech hlavních postav. Autorka nám mohla trochu více přiblížit nebo rozvinout vztahy mezi Nestou a Cassianem a nebo Elain a Lucienem, ale třeba se dočkáme v dalším díle :)

13.11.2018

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

Nemám slov. Už dlouho mě nějaký příběh neoslovil jako tento. Myslela jsem si, že první díl byl naprostá bomba, a že bude těžké ho překonat. Nebylo. Dvůr mlhy a hněvu má všechno, co by podle mě skvělá kniha měla mít. I když se v knize najdou i nějaká ta klišé jako milostný trojúhelník, mě to vůbec nevadilo. Musím říct, že ani jednu stránku jsem se nenudila a po téhle jízdě se vrhám na třetí díl.

05.11.2018

Noční vraždyNoční vraždyJ. Lutz

Tato kniha si zaslouží plný počet hvězd. Zajímavé téma krádeže identit prostřednictvím na oko nevinně vyhlížející seznamovací agentury. V knize nechybí napětí, a zvrácenost pachatelů je zaručena.

22.10.2018

Došel nám časDošel nám časB. Walterová Benešová

Nebylo to špatné, ale měla jsem větší očekávání. České fantasy příliš nečtu, ale po pár zdařilých kouscích jako je Projekt Kronos nebo Naslouchač jsem dala šanci další autorce a jejímu postapokalyptickému příběhu. Ze začátku to nebylo špatné, ale postupně jsem pochopila, že se příběh nijak nerozjede. V podstatě jen sledujeme putování Mariany a jejích sourozenců a přítele na farmu k dědečkovi. Po výpadku proudu se z lidí stávají zvířata, a začíná boj o holý život. Sice chápu strach hlavních postav, ale mě jako čtenáři tam úplně chybělo nějaké napětí. To ve mě autorka vzbudit nedokázala. Zároveň postrádám vysvětlení z jakého důvodu tedy k výpadku došlo, a ten otevřený konec podle mě nebyl nejlepším řešením.

10.10.2018

Na zabitíNa zabitíJ. Lutz

Opět kvalitní detektivka, i když se příliš neliší od prvního dílu. Co se ale Lutzovi musí nechat je to, že umí vždy vytvořit zlomyslného a bestiálního pachatele, jehož příběh čtenáře baví. Alespoň mě ano. Na 5 hvězd to není, ale i tak se jedná o výborné čtení.

10.10.2018

Projekt KronosProjekt KronosP. Bareš

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě jednoho dne začne bavit sci-fi. Ale stalo se. Velmi detailně promyšlený nevšední příběh. Občas mi vadilo neustále přeskakování z jedné postavy na druhou, ale dojem z příběhu mi to nezkazilo. Smekám před autorem, že dokázal vymyslet něco tak poutavého, zajímavého a originálního. Konec mi přišel trochu otevřený, takže doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu!

18.07.2018

Temnější než nocTemnější než nocJ. Lutz

Napínavé i když zpočátku poněkud zdlouhavé. Jako první jsem četla Mistra X (nevěděla jsem, že se jedná o sérii), proto teď napravuji, a čtu hezky od začátku. Quinn je sympatický policajt, přesto se nám ho autor snaží prodat jako násilnického člověka, který znásilnil mladou dívku. Je na čtenáři, jestli si je od začátku jistý jeho nevinou, nebo jestli v něm tkví pochybnosti a nedůvěra. Jediné co mi trochu vadilo, bylo, že naši detektivové vařili z vody - žádné fyzické důkazy, pouhé domněnky a teorie, které vyústili v dopadení vraha. Dílů mě čeká ještě spousta, takže si nechám nějakou tu hvězdičku na další, možná lepší díly :)

20.06.2018

Před pikolou za pikolouPřed pikolou za pikolouL. Green

Už to padlo v několika jiných komentářích, ale nelze nezmínit. Knize by opravdu prospělo ubrat pár desítek stránek. Autorka se tématu zmizení dítěte zhostila dobře. Líbilo se mi sledovat pohledy obou žen, i pohled Matthewa. Líbilo se mi propojení příběhů obou žen v závěruknihy. Konec jsem si představovala trochu jinak - třeba co se pak se slečnou Muriel stalo? I přes to, že kniha byla velice čtivá, a místy napínavá nemůžu dát vyšší hodnocení.

25.05.2018

Hrob mé sestryHrob mé sestryR. Dugoni

Přesně takové příběhy miluju. Sympatická vyšetřovatelka Tracy, ještě sympatičtější právník/kamarád z dětství, a tragédie, která zasáhla celé město. Napínavé od začátku dokonce, průběh vyšetřování nutí člověka uvažovat nad tím, jestli je pachatel opravdu vinný či ne. Doufám, že se u nás brzy objeví další díly.

30.04.2018

Egyptské záhadyEgyptské záhadyA. Vašíček

Ráda čtu knihy o všelijakých záhadách, a když se objevila kniha přímo o těch egyptských, musela jsem ji mít. Zajímavé záhady, o spoustě člověk nemá ani tušení. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět zase něco nového. Hodnotila jsem první 2. díl, takže můžu říct, že mě jednička bavila víc :)

05.04.2018

FajaFajaP. Stehlíková

Knihu jsem četla už před více než 3 měsíci, a myslela jsem si, že mě časem napadne nějaký pořádný komentář ke knize. Bohužel.
Stejně jako Naslouchače jsem i Faju hltala stránku po stránce a byla hodně překvapená, když jsem se dostala na poslední stránku. Doufám, že třetí díl bude stejně tak skvělý a snad se ho dočkáme co nejdříve.

05.04.2018

Složka 64Složka 64J. Adler-Olsen

Další zajímavý příběh z Olsenova pera. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale postupně jsem příběh začala hltat kapitolu po kapitole, až jsem zjistila, že je konec. Nete mi bylo mnohdy opravdu líto, prošla si hotovým peklem. Celkově si nedokážu představit čím si chovanky z ostrova museli projít. Čekala jsem, že nám autor trochu víc osvětlí Asadovu minulost, což se nestalo, takže snad v dalším díle.

03.04.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Četla jsem hodně knih o tématu týraných žen a žádná z nich mě nijak zvlášť neohromila. Za zavřenými dveřmi mě ale příjemně překvapila. Líbí se mi, že se zde téměř vůbec nesetkáváme s fyzickým násilím, ale všechen teror je čistě psychický. Hlavní hrdinku jsem si rychle oblíbila stejně jako její sestru Millie. Příběh i konec je trochu předvídatelný, ale mě to na zážitku ze čtení neubralo. Doporučuji :)

12.03.2018

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJ. Adler-Olsen

Pro mě zatím nejlepší díl. Případy, které se týkají zmizení dětí mě vždycky dostanou. Opět se setkáváme s morousem Carlem, s Asadem, který má kolem sebe najednou mnohem více tajemství a s asistentkami Rose a Yrsou, které dokáží pěkně zamotat hlavu. V příběhu nechybí napětí a akce. Na své si přijdou i milovníci super zběsilých jízd noční tmou. Na příběhu se mi hrozně líbilo sledovat minulost našeho vraha, která ho tak silně ovlivňuje i v přítomnosti. Téma náboženských sekt mi není úplně blízké, ale bylo zajímaví si představit, jaký mají tito lidé způsob života. Doporučuji!

05.03.2018

HlasyHlasyU. Poznanski

Skvěle promyšlená detektivka. Po 2. díle Slepí ptáci, jsem byla k dalšímu dílu trochu skeptická, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Příběhy z psychiatrického prostředí jsou přesně podle mého gusta. Pár vyšinutých psychopatů, doktoři bojící se o svojí pověst a všude kolem čmuchající novináři - nic z toho ale naše zkušené detektivy nepřekvapí. Naopak pachatel mě musím říct velmi překvapil. Až do konce jsem ho viděla v někom úplně jiném. Doufám, že se brzo dočkáme dalšího dílu!

18.02.2018

Má ji rád, nemá ji rádMá ji rád, nemá ji rádS. J. Bolton

Od autorky jsem dosud četla pouze sérii s Lacey Flintovou, která byla a je naprosto skvělá. Proto jsem vsadila na jistotu, a koupila si i autorčinu další knihu Má ji rád, nemá ji rád. A sázka se vyplatila. Kniha se hezky rozjíždí, poměrně rychle jsem si zamilovala hlavní postavy - advokátku Maggie i detektiva Westona. Jediné co mi trochu nešlo dohromady bylo takové to jiskření mezi Maggie a Petem. No upřímně, ona vždy tak spisovná, vážná, a on pravý opak.
Jinak kniha má spád, akci, a jak jinak než parádní a naprosto nečekané rozuzlení. Snad se brzo dočkáme další knihy od této skvělé autorky!

15.02.2018

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Druhý díl ze série byl o něco slabší než předchozí. Příběh byl originální, trochu psychotický co se opeřeného pachatele týče, ale rozhodně zajímavý. Trochu mi lezla na nervy věčně opilá a prášky nadrogovaná Mia, celkově jsem doufala, že ji autor ve druhém díle nechá víc se předvést, a že konečně upustí od těch sebevražedných řečí. Zapojení dalšího člena Holgerovi rodiny mi přišlo už trochu moc, doufala bych, že máma od dítěte, které před nedávnem unesli, si bude trochu dávat pozor. Pachatel se vynořuje odnikud, vyšetřování založené čistě na základě domněnek a výsleších svědků. Trochu postrádám technickou stránku věci, jako sběr a analýzu důkazů (Deaverovská fanynka se pozná). I přes spoustu negativních věcí se mi příběh líbil, kniha se četla dobře, a určitě si přečtu 3. díl, ovšem raději nebudu předem nic velkého očekávat. Uvidíme, jestli nás autor překvapí!

09.01.2018

1 2 3 4