Temnější než noc

Nad New Yorkem se vznáší temný stín sériového vraha. Již několikrát se nepozorovaně vkradl do bytu svých příštích obětí, vyčkal na příhodný okamžik a vykonal pečlivě připravený hrůzný čin. Na místě činu nikdy nezanechal žádnou směrodatnou stopu, jen cynický dárek pro zavražděné manželské páry. Pro bývalého policistu Franka Quinna je tento případ poslední příležitostí, jak si napravit pošramocenou profesní pověst. Do pátrání proto vloží všechny své schopnosti i zkušenosti, ale tajemný zabiják mu stále uniká. Jak se zdá, pokud chce Quinn ukončit vrahovu krvavou sérii, bude muset zjistit nejen to, kým je geniální pachatel nyní, ale i to, kým byl dřív. A bude to muset udělat co nejrychleji, protože v městě s osmi miliony obyvatel se může kdokoli stát další obětí – anebo být sám vrahem… Tato kniha také patří do série Noc, 4. díl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46721/temnejsi-nez-noc-46721.jpg 4.1122

Frank Quinn (1.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Darker Than Night (2004)

Kniha Temnější než noc

dominika2585
20.06.2018

Napínavé i když zpočátku poněkud zdlouhavé. Jako první jsem četla Mistra X (nevěděla jsem, že se jedná o sérii), proto teď napravuji, a čtu hezky od začátku. Quinn je sympatický policajt, přesto se nám ho autor snaží prodat jako násilnického člověka, který znásilnil mladou dívku. Je na čtenáři, jestli si je od začátku jistý jeho nevinou, nebo jestli v něm tkví pochybnosti a nedůvěra. Jediné co mi trochu vadilo, bylo, že naši detektivové vařili z vody - žádné fyzické důkazy, pouhé domněnky a teorie, které vyústili v dopadení vraha. Dílů mě čeká ještě spousta, takže si nechám nějakou tu hvězdičku na další, možná lepší díly :)

ivoiro
04.06.2018

Tak nevím, začátek hrozně široký, spousta děje, který neměl s případem nic společného. Konec svižný, ale něco mi tam nějak chybí.

Synysterka
18.03.2018

Další z oblíbených od Lutze.

LutherKing
01.02.2018

John Lutz zatím nikdy nezklamal. Někdy je lepší, někdy horší.

Atak
21.12.2017

Zajímavě napsaná kniha, na začátku jsem měl přehled potom jsem se ztratil :) ke konci opět v pohodě a závěr mě překvapil ;)

ThomasRuhe
11.11.2017

Sérii s Quinnem čtu celkem pravidelně, sice na přeskáčku jak se mi knihy dostanou do ruky, ale to zas tak nevadí. Tento vstupní díl vytvořil vzorec, který se pak v dalších knihách opakuje.
Kvalitu bych označil jako standard, který se pak v sérii víceméně udržuje. Závěr byl jeden z lepších, protože ten se Lutzovi pokaždé úplně nevyvede. 70%.

Libby
03.11.2017

Myslím si, že tato kniha má příliš vysoké hodnocení nezaslouženě. Kniha je z počátku dobrá. Pak přijdou na řadu vyšetřovatelé a to je naprosté fiasko. Vrah si vesele vraždí a i když to v knize napsáno není, z obsahu vyplývá, že za sebou nechává spoustu a spoustu stop, které vyšetřovatelům nestojí za prošetření. Hlavně, že se chtějí pachateli dostat do hlavy... Bylo toho víc, co mi vadilo a nesedělo. K velikánům jako je např. Nesbo, Olsen, Flyn, Brown má tento autor hodně daleko.

KaiShun
08.10.2017

75proc. , ten závěr byl úplná blbost.

John Lutz
americká, 1939