dominika2585 dominika2585 komentáře u knih

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Opět další skvělá kniha od Dorna s dokonale promyšleným příběhem. Důvěrně známé prostředí lesní kliniky, s velmi sympatickou doktorkou Ellen. Opravdu skoro do samého konce jsem čekala kde se objeví ona zmizelá pacientka, a výsledek mě opravdu šokoval. Výborný thriller! :)

19.04.2016 5 z 5

Stíny v srdci Stíny v srdci Katherine Webb

Mě knížka úplně nezaujala, příběh se mi zdál takový vleklý, a celkově jsem od toho čekala víc a jsem poměrně zklamaná. Jsem ale ráda, že jsem knížku dočetla do konce a nevzdala to, protože ke konci, když konečně docházelo k rozuzlení záhady co se vlastně stalo s Henrym a jak to potom dopadlo s Caroline a proč byla Meredith tak chladná, mě knížka začala bavit. Ale jsem ráda, že už jsem jí dočetla a můžu jí odložit zpět do knihovničky a myslím, že už se k ní znovu nevrátím.

04.04.2016 2 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Knížka je velmi čtivá, především díky krátkým kapitolám. Příběh je dramatický a hlavní hrdinky mi bylo opravdu líto, když jí nikdo z jejích blízkých nevěřil, že tak na první pohled idylický Gordon by mohl být agresivní psychopat.

Nicméně téma knížky nebylo nijak originální, a jak už tu padlo v jiném hodnocení, postavené na klasickém vzorci muže tyrana a silné ženy, který se dokáže vzepřít. V knížce není nouze o napětí, tedy především ke konci knihy. Já osobně jsem knížku trochu srovnávala s několika filmy natočenými právě na toto téma jako například Dost nebo Noci s nepřítelem. Ale pokud budete nezaujatý čtenář, bez jiného srovnání či porovnání bude pro vás tato kniha to pravé :)

05.03.2016 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Originální námět! Děj se hezky stupňuje a s ním i napětí, není tam místo, kde by se nic nedělo, nebo pasáž, která by byla nějakým způsobem nezajímavá. Jsem moc ráda, že kniha nepatří k těm, kde jméno vraha už tušíte po prvních 10 stránkách, ale vrah se odhaluje až v samém závěru knihy, a z jeho identity jsem byla velmi překvapená. Mohu jen doporučit :)

03.02.2016 5 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Z této knihy jsem tedy nadšená moc nebyla. Když jsem tuhle knihu viděla na pultech knihkupectví, strašně mě lákala. Takové téma se nevidí často, a tak jsem čekala něco nového, čtivého. Už z počátku mi nesedl styl psaní, který autorka používá. Také mi vadila hlavní hrdinka, která byla vlastně celou dobu zobrazována jako nevychovaný spratek.

Překousala jsem se přes prvních 200 stránek, při kterých jsem opravdu měla milionkrát chuť knihu zahodit do kouta ale s přibývajícími stránkami mi kniha už přišla trochu zajímavější. Děj se trochu rozjel a začalo to být více akčnější, také trochu záhadné. Druhá polovina knihy už podle mě stála celkem za to, když dokážete snést tu první půlku. Závěr se mi také moc nezamlouval.

29.01.2016 2 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Jako předešlá kniha Mrazivé ticho, mě tahle kniha opět oslovila. Příběh je poutavý, ovšem je potřeba trochu trpělivosti u prvních stránek, jak to bývá zvykem, první stránky jsou vždy takovým úvodem do opravdové akce a to je potřeba mít na mysli. Opět Dorn nezklamal v počtu postav a možných pachatelů, ale musím říct, že konec je velmi překvapivý, a takový konec by mě ani ve snu nenapadl.
Už se moc těším na knihu Spouštěč :)

29.01.2016 5 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Pro mě patří knížka do slabšího soudku, a hodnotila bych ji jako podprůměrnou. Nápad s vrátným, který psychicky terorizuje nájemníky domu je sice dobrý, ale mohl být zpracovaný jiným, lepším způsobem.
Asi jsem už taky trochu náročná, ale podle mě bylo téměř v každé kapitole pořád to samé a děj se stupňoval na můj vkus velmi pomalu. V podstatě děj vrcholí asi na posledních 50 stránkách, které už byly obohaceny o nějakou tu akci, závěr mě nicméně nepřekvapil.

29.01.2016 2 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Skvělá knížka, autorovi se podařilo příběh pořádně zauzlovat. Moc se mi líbilo, že kdo je vrah opravdu poznáte na konci knížky, a ne že to tak nějak celý příběh tušíte. Knížku jsem přečetla jedním dechem a mohu jí jen doporučit :)

16.09.2015 5 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Tuhle knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Za mě zatím nejlepší knížka co jsem kdy četla.

06.09.2015 5 z 5

Slepý instinkt Slepý instinkt Andreas Winkelmann

Ze začátku mi v knížce vadilo přeskakování z děje do děje, několikrát jsem se i ztratila, a nevěděla co zrovna čtu. Ale s každou další stránkou jsem se čím dál více dostávala do děje a nelituji toho. Byla to moje první knížka od tohoto autora, ale určitě ne poslední. Určitě doporučuji :)

06.09.2015 4 z 5