Potřeba zabíjet

Potřeba zabíjet

Ulicemi New Yorku dnem i nocí obchází tajemný vrah a číhá na svou kořist. Vybírá si atraktivní, avšak osamělé mladé ženy, okouzluje je galantním chováním a večery plnými vášně, po nichž nastává okamžik krutého vystřízlivění. Nic netušící krásky se ochotně utápějí v náruči horkokrevného svůdce, který nabízí veškerá myslitelná potěšení – na závěr i děsivou smrt. Vrahovo řádění nabírá na intenzitě a zmasakrovaných obětí přibývá. Policie proto povolává Quinna, ostříleného detektiva ve výslužbě, aby vraha dopadl. Začíná nelítostný hon na obávaného lovce žen, který se však kdykoli může zvrhnout v hon na Quinna samotného. Vstoupil vrahovi do rozehrané hry s pečlivě promyšlenými pravidly – a taková troufalost se neodpouští. V urputném boji kdo s koho nakonec zvítězí ten schopnější, chladnokrevnější a rychlejší. Kdo to však bude? Brutální vrah s vyšinutou myslí, anebo penzionovaný detektiv, který se po letech vrací do služby?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29510/potreba-zabijet-29510.jpg 4.167

Frank Quinn (4.)

Urge to Kill (2009)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Domino

Jankulik

No ... přišlo mi to trochu zmatené a překombinované :-).
Nemohu dát více jak 3*

renefer

Mě tento spisovatel moc neoslovil, průměrná detektivka, ve srovnání třeba s Deaverem.

Synysterka

Moje první seznámení s Lutzem a byla jsem nadšená. Frank Quin se mi dostal pod kůži, můj oblíbený detektiv.

KaiShun
22.09.2017

Slabší 4 , konec mě překvapil ale pár slabých Kapitol úplně zbytečných a to doslova. Škoda že Lutz jede furt to samé , takže čtu sérii podle toho jak se mi dostane pod ruku a né podle toho jak jde

Kerberos
25.06.2017

Dobrá detektivka,jen nedoporučuji číst víc autorových knih za sebou.Dost se opakuje.

Ajuszka
06.06.2017

Ach jo,první jeho kniha u které jsem musela dat 1*.. Přečetla jsem sto stran a byla jsem nucena knihu odložit.Tahle me teda nenadchla,ale jdu dat sanci další:)

hvezdyn
01.03.2017

Také mám takový pocit, že motivy a zápletky se u Johna Lutze opakují. Toto e už třetí kniha s pdobným motivem.

Aymira
19.11.2016

Všechny série se snažím vždy číst od začátku a nejinak je tomu i u Johna Lutze. Právě proto když bych měla jeho knihy porovnat, tak mi všechny přijdou na jedno brdo. Quinn a Pearl se rozešli, aby se na konci knihy dali dohromady. Vrah je v průběhu čtení znám, protože vždy se příběh prolíná s vyprávěním o jeho dětství před desítkami let. Zločiny nejsou nijak detailně popsané. Velké množství postav, které se vždy stanou další obětí sériového vraha.

Co se týká tohoto příběhu samotného, musím uznat, že na konci na mě čekalo menší překvapení. Dějová linie kolem Lavern byla zajímavá a celou dobu jsem přemýšlela, jak má do příběhu zapadnout. Víc promyšlen mohl být děj se Zoe... ale to už by to Lutz možná překombinoval. Každopádně se hezky vrhnu na další díl série.

Jajulle
22.11.2013

U Johnových knih je to vždycky stejné. Stejné téma, stejný děj, stejný konec. Akorát vraždy se trochu liší. I přesto jeho knihy upoutají a jsou napínavé až do konce. Potřeba zabíjet hodnotím jako lepší průměr, trošku jsem se ztrácela v postavách, ale hlavně že Quinn měl přehled.

Patapuf
09.10.2013

Dalo by se říci, že je to stejné jako v každé jeho jiné knize, ale přesto dokáže upoutat a dobře se čte.....

Vlasta610
13.03.2013

Kniha splnila mé očekávávní, četla se sama, doporučuji si ji přečíst.

petka-2007
31.01.2013

Velmi dobře napsané, mělo to nápad, jen jsem se na začátku trochu ztrácela ve jménech.

sidonie kermack
30.03.2012

Jako vždy perfektní. Mám ráda takové knihy.