Došel nám čas

Lidská rasa je zhýčkaná moderní dobou, až příliš jednoduchým životem. Ale jednou se po stisknutí vypínače světlo nerozsvítí. Nejdřív nastoupí obavy a nervozita, ale po pár dnech nastává boj o holý život. Ve městě se už dál přežít nedá, veškeré pohodlí technického pokroku je pryč. Benzínky nečerpají pohonné hmoty, do supermarketů se nedováží potraviny a zásoby léků velmi rychle mizí. Provoz v nemocnicích se zastavuje. Pacienti závislí na přístrojích umírají během několika prvních hodin. Začíná rabování a lidé se zabíjejí za bílého dne pro kus chleba. Z oblohy padají letadla jako papírové vlaštovky. Obyvatelé nemají ani potuchy, co se děje. Jak rozsáhlý je výpadek elektrické energie? Tolik potřebné informace se k nim nedostanou, televize nevysílají, rádia nehlásí a mobilní sítě jsou mimo provoz. Zhýčkaná devatenáctiletá městská dívka Mariana Laurentová se ocitá v naprosto neřešitelné životní situaci. V důsledku výpadku proudu se matka nevrátí domů a ona rázem musí řešit problém, jak zachránit sebe a dva mladší sourozence. Jediné místo, které nabízí záchranu, je dědečkův statek. Ten ale leží skoro tisíc kilometrů daleko. Podaří se dětem zvládnout tak dalekou cestu? A znamená vůbec farma bezpečí pro celou rodinu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383454/dosel-nam-cas-JQl-383454.jpg 3.366
Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Brána

Kniha Došel nám čas

KaMal
03.11.2020

První půlka knihy byla akčnejší a víc mě bavila, celkově je ale příběh hrůzostrašně naivní a neuvěřitelný. Kdyby hlavní hrdince nebylo 19 let, ale 13, asi by vše působilo realističtěji ...

Luci136
22.10.2020

Kniha se mi líbila. Není to top, ale je k zamyšlení. Nejde o to, jestli vše, jak je psané se opravdu stalo tak rychle. Jde o to, že je to možné.
Napínavé, čtivé, za mne dobrý román.

Verasnížek
12.08.2020

Kniha je opravdu moc pěkná, ale asi bych jí nezařadila mezi nejlepší kousky. Určitě je to dobře popsané a to já oceňuju, ale chybí tomu šťáva.
Já osobně preferuju hodně akční děj, a proto od půlky knihy až do konce jsem se nudila.
Přesto knihu doporučuju nenáročným čtenářům. :)

Fross
03.08.2020

Po knize jsem sáhla hlavně díky názvu a obálce. Čekala jsem drsný postapokalyptický román. No, hned první strany mi napověděly, že nemám očekávat tak drsný styl, který píše ne každý spisovatel. Bylo to mezi románem pro dospívající a postapo. I přesto musím vyzdvyhnout, že to bylo dost čtivě napsané a já u toho vydržela doslova hodiny, i když jsem si nestačila vytvořit pevný vztah k nějaké postavě.
Co bych vytkla je to, že mi neseděli faktické údaje.
--SPOILER-- Opravdu by se druhý den naskytlo rabování? Fakt by staří manželé spáchali sebevraždu již po 12 dnech? Dá se navenek rozpoznat po týdnu, že je žena těhotná? --KONEC spoileru---
Tohle mi celkem vadilo. Uspěchanost, která nedodávala na realističnosti. Přičemž kapitoly rozdělené do dní se mi líbí, ale v tomto to bylo moc uspěchané.
Nicméně dávám 4*, protože konec konců mě to bavilo a účel kniha splnila - přečíst si ji, protože chci.

Ludy1990
22.04.2020

Podle recenzí a většinou negativních jsem přemýšlela jestli tuto knihu mám vůbec číst.A nakonec jsem jí přečetla za pár dní a ani toho nelituji.Byla velice zajímavá,čtivá a napínavá,miluji tyhle postapokalyptické scénáře.Doporučuji.

lenkaabooks
15.03.2020

Tak jsem se na knihu těšila a po pár větách si říkám - cože?!!! To je kniha pro děti či co? Moje chyba, nevšimla jsem si že jde o tzv Young adult literaturu. Tak závažné téma - výpadek elektřiny a vody a s tím související rabování, vraždy, hladovění. Pominu chyby a nepřesnosti v textu a vyzdvihnu to, co se mi jediné líbilo - když se rozmazlené městské děti učí od dědy na farmě soběstačnosti a samoobživě, nezávislosti na technických vymoženostech. Proto dávám o hvězdičku víc, než by si kniha zasloužila - můj názor.

effa
19.01.2020

Kniha je takovou "light" verzí postapa. Možná vhodná pro čtenáře okolo patnácti let. Děj je sešlapaný do nesmyslně krátkého časového úseku sice zahrnuje všechny klišoidní scény typické pro toto téma, ale tak nějak odfláknutě. A číst ho po Kingově "Pulsu" naplno ukáže rozdíl mezi SPISOVATELEM a spisovatelem. Knihu bych s přivřenýma očima doporučil jen dětským, nebo infatilním čtenářům, kteří odpustí spoustu logických, technických a faktografických chyb.

Aaaannnn
30.11.2019

Téma přesně k naši době. Člověk se hodně zamysli nad tím jak se se vším zbytečně plýtvá a na jakých malichernostech jsme doslova závislí.