DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Homosexualita je dnes něco jako veganství: otravně cpané všemi vyznavači všude a všem a běda jak jejich názory a postoje nesdílíte.
V podstatě nechápu povídky na toto téma, hlavně ale nechápu ty jakože cool výrazy a větičky jako trapoŇ, ofiko, "já knížky nečtu, copak jsem lesba? ", visoň, "stiknete čudlík na zádech co vypadá jako obrovskej jebák" apod.
Patrně snaha o dnešní moderní free konverzaci, no v mých očích spíš trapná zbytečnost.
Ale jako jo, pro mladý asi z dnešního pohledu dobrý.

14.06.2018 odpad!

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Ta knížka má jedno velký mínus: fakt, že tam jsou POUZE špinaví burani, děvky a přetékající hajzlíky. Ten děj je plnej špíny a demence, což mi tam dost vadilo-to se tam v už přece jen pokročilý době nenašel nikdo normální?? Přišlo mi to jak z dob 1860 a ne 1917.
Nesedlo mi proto ani, že vyměnili koně za fáro apod.

Jinak je to ale skvělý, a to taky díky bájo hlodům, který tu trochu vypíšu.
"Otočil se k chlapíkovi s hlavou ve tvaru konzervy fazolí a sluncem vyšisovaným obočím, jež si ptáci tu a tam spletli s párem mrtvých housenek."
"Denně spolu souložili a Gilbert stál za dveřmi a pobízel je rytmickými údery do bubínku."
"Když z něj vystříklo semeno, vylétla mu z úst protéza a narazila do protější zdi."

No uznejte. :)

11.06.2018 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Měli jste pravdu, děj tam téměř nebyl, jen myšlenky a děje, který byly nepodstatný.
Děj okolo matky bych vypustila, stejně jako toho kluka, protože ten tam neměl místo vůbec.
Taky mě dostal moment, kdy to matce docvaklo během vteřiny. Proč až teď a vůbec, proč ji napadla právě ta osoba, když se ani neznali a neví jak vypadá?
Jakoby trošku nedořešený. Čtivý to je, ale není ani vysvětlený co se s únoscem stalo a prostě... nic moc.
Dvě za obálku.

06.06.2018 2 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Mně se to nelíbilo, protože agitačky za dětnost nemám ráda a tady to nebylo o ničem jiným.
I smažka přestane smažit jen pro štěstíčko svýho hrášečku, kterej je mimochodem běžným a jediným označením zárodku, což je otřesné označení budoucího mimina. Něco jako fazolka.
Jen tak ze všech stran k nim přicházejí pomocné ruce a tuny peněz a radostí.
Smažky se ujme cizí rodina zcela bez potíží v jedné vteřině...
Příliš sluníčkovský, postavy nesympatický.
Ukázkový děj v kostce: "Jsem čtyřicítka a nic nemám. Nutně potřebuju někoho sbalit a uhnat, tak jdu na sraz a vychrápu se se spolužákem. Schválně si narvu jeho spermíky do jóni prstíkovou metodou a pak mu budu vyhrožovat přes smsky že od něj chci desítku, ale protože on je milionář, tak si mě v klidu vezme a budeme sooo happy " ♥.... ideální téma pro dnešní ženský,
Jedna za čtivost a určitou reálii.

04.06.2018 1 z 5

Sousedé z čísla 9 Sousedé z čísla 9 Felicity Everett

(SPOILER) Tuny kydů z "uměleckých"sfér a vy přitom víte, že se jedná o šmíru a podřadný samozvaný blbiny, který nemaj pražádnou cenu...bordel, nezájem o děcka, vychcanost...a přitom furt nikde nic.
Až teda potom no, úplně náhle v jedné vteřině se z připosranosti stává během jednoho večera nenávist? Záhada.

A ta hláška Lou k Sáře "jsi úžasná, že ses musela vyspat s tolika poďobanými burany, abys to dokázala..." Vida, tak usedlá rádoby housewife Sara je vlastně bývalá štětka:)))) Takže si nemají s Lou vzhledem ke konci co vyčítat.

Jako vážně je nikdo neznal a nezajímal se o ně a najednou ONI VŠEM zalívaj kytky a berou zásilky?? Co tak najednou!?

Sáru začne píchat jinak a jí fakt nedojde že to znamená, že ojel něco novýho, logicky to co je nejblíž??? Vytáčí mě tou zaslepenou tupostí a to dělá právě tu knížku dobrou. Je čtivá klidná zahákuje a pohodově ukazuje jak tupost maloměšťáka, tak tu rádoby uměleckou sféru.

03.06.2018 5 z 5

Něžný dotek nenávisti Něžný dotek nenávisti Eva Hrašková

Přehnané jak během děje, tak i na konci- prostě sluníčkářské a agitačně volnomyšlenkářské, že jako děcka zplozený s někým jiným nevadí a že zarytý ondulovaný slepice najednou začnou silně toužit po největším pokladu pod srdíčkem a blabla...snaha ukázat, jaký ženský mají být, ale pokud by tomu tak bylo, byly by neskutečný slepice.
Takže nelíbilo a nedojalo, spíš naopak.

02.06.2018 1 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Tisíckrát omleté téma nevěry a ženské nenávisti vůči mužům.
"Rozpletení" děje bylo naivní.
Jediný plus je fakt, že autor předkládá nebezpečí dnešního trendu všechno rvát veřejně na soc. sítě.

01.06.2018 1 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Mně osobně se pámpresor moc nelíbil, protože to hrozně hrotil a viděl problémy tam, kde nebyly.
Já bych je pořád neopravovala, ale nechala bych je debatovat a proto se mi líbila ta druhá půlka s novými žáky.
Hádky a ústní úlohy byly ultramega nej... totiž pardon, řiká se ŠPÍČKOVÝ.
Mně se Kaplan jako osobnost líbil a chodila bych s ním na kafe a nutila ho, aby mi pořád něco vyprávěl.
Přepsala bych sem nějaký hlášky, ale to by bylo nadlouho...
Tak jen kousek rozhořčeného Kaplana vůči své spolužačce:
" Třída muzi byt jako chrop! Ani netutat ! Mitnicková, ztratila jazyk?? Proplácněte jí obličej! Ona píše jako když výšivkuje - pámpresor ji nechá v čídě čeba padesát let ! Mitnick, já z vás prospim noci beze spánku !! "

Prostě to přečtěte a pokud nejste suchaři, tak se vám to líbit prostě musí.

31.05.2018

Lágr Lágr Angela Rohr

Mně se na tom nelíbilo to, že je to psáno suše.
Nečekám nějaký hysterický výlevy, ale psala netečně o sobě i druhých, nevím no.
Nelíbilo.

31.05.2018 1 z 5

Pralinky s chilli Pralinky s chilli Jana Benková

elisa popsala mé pocity. Holka byla nereálně dospělácká, Tina byla na ranu jednak s tím jak se dělala povznesenou a poté se stejně "posedle" chovala ke svýmu staroušovi a jak ho zprvu otravovala, aby jí zadal zakázku-sám sebe.
To mě tak vytáčelo, že jsem skočila na konec. "Rozuzlení" bylo průhledný a do jisté míry nerealistický.
Nesympatické osoby.
Konec, kdy je všude sluníčko a kdy místo oprávněnýho krachu získala díky bulvárku reklamu a VŠICHNI si zadávají zakázky k nim...? Fuj, tak to ne.

30.05.2018 1 z 5

Martinka u tety Lucie Martinka u tety Lucie Gilbert Delahaye

Můj ty světe, taky nostalgie.
Nemůžu uvěřit těm kresbám a faktu, že je to rok 77.
Je to krásný především těma ilustracema, prostě to žeru.

29.05.2018 5 z 5

Nosatá Natálie Nosatá Natálie Jana Frey

Také nostalgie tak před 18-ti lety.
Laskavé, učící děti, že i rozdíly by neměly vadit, jenže popravdě všichni víme, že hlavně víc než kdykoliv předtím každá odchylka vadí.
V dnešní době bude děckám připadat asi směšná, ale ve mně zůstává dodnes.

29.05.2018 5 z 5

Čarodějnice z Fount Royal Čarodějnice z Fount Royal Robert R. McCammon

Ve finále to nebylo o čarodějnici, ale věcičce schované v proutěném košíčku v jezírku, kde to cosi požíraly vodní želvičky.
Spíše se to mělo jmenovat TAJEMSTVÍ PROUTĚNÉHO KOŠÍKU.
Lásková linie nepřekážela.
Osud soudce to poněkud přitížil, to nebylo potřeba.
Atmo vykreslená skvěle, klidně ale stačilo ubrat stránek, vyšetřování nevedlo nikam a také závěrečné drama mohlo být kratší a popravdě-celý záměr toho děje mi nesedl.
Jinak very good.

29.05.2018 3 z 5

Jak nebýt na radnici za blbce Jak nebýt na radnici za blbce David Gruber

Nabubřelé, sebestředně odkazující na mně osobně doposud neznámou dokonalou proslulost a uznávanost autorů.
Text se povyšuje, je v podstatě o ničem.
Vytahují se a poučují.
Je to taková forma Gruberových tolik milovaných drahých přínosných přednášek.
Někomu se to možná zalíbí, ale mně osobně ne.

29.05.2018 1 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Mně se to nelíbilo, neboť jak je zde již vypsáno-moc keců okolo, moc rádoby filozofie, život v intru mě nebral, a hlavně mě naštval konec- tak oni proti něčemu bojují, on patří mezi tyhle vyhledávací a trestací jednotky, je nelítostný, a on právě TO začne od půlky knihy bránit a je pro to, i když to není jeho, ochoten zahynout ?? Tak to ne jako.

Trochu hnidopišsky a SPOILERově:
Nelíbila se mi jeho představa budoucnosti-ta se patrně neskládá pouze ze světadílů plných věží s 800 patry, otázkou také je, jakou šanci by měly favely a slumy, o kterých by nikdo z "vládnoucích" dohližitelů nevěděl, a hlavně mi přišlo divný, že by miliony let dopředu pořád fungovaly oddělené světadíly a znaly se místa jako dnešní státy a města. (kupříkladu "jedu špatně, tohle je vlak do Osvětimi" ).
Když jsou všude kilometrové věže a jezdíš všude vlakem nebo výtahy, jak to, že tam pořád stojí reálie jako Vítězný oblouk nebo Di Trevi , a hlavně poslední mnou nepochopená věc: když mají věc na regulaci dalšího plození, jak to, že jsou tedy těch lidí biliony? Jak vznikly, když se děcka i matky se trestají, zahynou a plodit se prostě NESMÍ?!!
(konec)
Tohle prostě ne.

17.05.2018 1 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Neami2 to vystihla přesně-nesympatická Emma, strašná přeslazenost a nelogično a nereálné reakce "manželů" a vůbec řešení celé té situace...uhm ne,nelíbilo.

11.05.2018 1 z 5

Bůh s tančícími ústy Bůh s tančícími ústy Otomar Dvořák

Naivní jakože strašidláci-ostrovani měnící se ve žralůčky a jiné nesmysly, no pro pero děcka ze základky možná, pro dospělý chlapy ale ne...Snětivý si s hloupostma prostě nedá pokoj.
Naivní slátanina, jakou jsem už dlouho nečetla.

11.05.2018 1 z 5

Dívka na sněhu Dívka na sněhu Danya Kukafka

Prvních necelých sto stran se mi docela líbilo, ale nikam se to neubíralo a "divnosti", kterých tam bylo tlačeno moc a moc, se prostě zcela beze smyslu nabalovaly, tak jsem skočila na konec a ten důvod její smrti byl tak nedořešenej a nevysvětlenej, že mi to vzalo chuť.

10.05.2018 1 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Také dávám odpad. Těm, které to napadlo vydat.
Těm, kteří se o to zasadili.
Těm, kteří tomu udělali reklamu.
Těm, kteří dovolili, aby tam ty statusy byly.

Malý úryvek pro ty, kteří se rozmýšlejí, zda sehnat nebo nesehnat:
-Chtěla jsem to udělat jednoduše a ty do toho taháš emoce.
-Jakoby já tě miloval. Jakoby dost. Ale pak jsem přišel na to, že nečteš klasickou literaturu a neběháš. Takže už s tebou jakoby nechci bejt.
-Ztratil jsem jiskru. Je to asi tím, že se víc učíš a já začal žárlit na tvoji školu...a popravdě tě teď miluji tak na 67% ...

No takže taková malá ukázka toho, co je na tom ultravtipného a satirického. Prostě cizí príma statusy. Zda je to pro vás vhodné si proto určete sami.
Já nedoporučuju.
Jediný co doporučuju je na místo pokáceného stromu, jež padl na výrobu papíru pro tuto slátaninu, vysadit dalších deset jako omluvu matce Zemi.

06.05.2018 odpad!

Zlatý ptáček Zlatý ptáček Vlasta Javořická

Dobré, reálné i klasicky hodně přibarvené např. tím, že VŠUDE Helenku VŠICHNI chtěli, ani ve vlaku jí nedali pokoje ! To je poněkud přehnané, ale všichni chápeme, co tím chtěla autorka říci, a konec je šťastný tím způsobem, že vám nevadí, takže je to ok.

04.05.2018 4 z 5