DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Nějaká ta hláška by se našla, např. o naslinění Čeňka, aby se jí líp táhl po zemi na městě apod., ale jinak...víte jak.
Spíš než o rodině to je o nadávkách na neschopnost manžela, která nemůže být ani z poloviny realistická, a o čecháčstvíčku, jež až zavání nenávistí k vl.národu.
Má to bejt knížka vtipná, ne urýpaná.

02.11.2018 1 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Když mám chuť na zlo a nechci nějakej provařenej horour, jdu do Kytice.
Je jaksi k nesehnání filmová verze, max. Vodník, který mi ale i tak stačí a já si ho užívám, což mohu jen díky této sbírce.
Ano, je divná, úchylná, mrtvolná a je pro mnohé otázkou, proč autor tohle a takhle psal.
Ale ...proč ne?
Dnes jsou horory v životě i médiích, tehdy byly v nadpřirozenu a symbolice.

Stačí ten text pochopit a převést do "normální" řeči.
Asi pak nebudete potřebovat číst válečné knihy o (ne)navrátivších se legionářích, na které čekaly matky, sestry i jejich milé. Asi pak snadněji pochopíte, o čem je Svatební košile a proč je jaká je.
Asi všichni chápeme, o čem je Polednice a že mnoho z nás má vedle sebe svého Vodníka, byť na souši, apod.

Možná, že kdyby se dnešní dění zaobalilo do veršů nebo symboliky, asi by to bylo snesitelnější a třeba i zapamatovatelnější víc, než novinové titulky a pár minut z reportáží.
Ta kniha je o životě, který žijeme i dnes, takže nevím, co by na tom mělo koho šokovat nebo děsit.
Erben měl už tehdy pravdu a znal život bohatých i chudých.Připočtěte k tomu film a máte úžo výtvor v obou podobách.

(EDIT" teď koukám že je to ve stejné sekci jako Sirotčinec sl.Peregrinové. No to snad ne toto !!!!!!!! Takovej šmejd s lidovou slovesností nemá nic společnýho !)

01.11.2018 5 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Báječně to vystihl/a Elmont.
Kdesi se psalo, že po nabídnutí spisu vydavatel chtěl ze třech dílů udělat víc, tak se to roztáhlo, a tohle je výsledek. Natahované vaření z vody.

Ponorky,slunce uvnitř, které šíleně spaluje, přesto pod ním ale albín obstojí. Stav beztíže, pyramidy, vnitřní národy z pralesa a to vše obalené do nacistických praktik, jež jsou zcela patrné, jen skryté za styxskými brýlemi, jsou prostě už moc a nedává to smysl.

Je mi jasný, že jen naháněli vodu a stránky, aby dodrželi smlouvu a aby se jim to teda vydalo.
Takže závěrečné resumé: ALE FUJ CHLAPI.
UŽ JE TOHO MOC.

30.10.2018 odpad!

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

No...jediný co se nedá knížce upřít je obálka a čtivost.
Děj jako takovej je ale smatlanina.
Pokud vám teda nevadí, že je vše jinak, tak do toho jděte.
Pokud ale hledáte cosi víc a čekáte skutečnou "realitu" cest v čase, tak to snad ani nedoporučuju.
Takže moc nelíbilo.

30.10.2018 1 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

No... V první řadě je ta sazba divná - divně psaný text a písmo je tak lehké, že se dá vygumovat.

Zpočátku mě to zaujalo, čekala jsem, že to teda bude o ní, ale o ataku se dozvíte asi stránku a víc nic. Jen neustále mele o tom že JÍ ublížil a že ONA na to nemůže zapomenout a prostě se v tom pořád nípe, ale nikde není, co a jak se vlastně stalo, jak se to vyšetřovalo, jak žila celých těch 22 let apod.

Poté se zjistí, že nejde o ni, ale o jakousi úchylačku, která to dělá bez ochrany s každým, protože ji KAŽDEJ chtěl a VŠICHNI burani, poldové i vězni z ní šíleli.
Další debility shrnuty níže.

SPOILERY A ÚRYVKY Z DĚJE.
Po napadení ji útočník podřízl a nechal vykrvácet, přesto žila. Nohu měla dolámanou do křiva, ale přesto se na ni POSTAVILA a dokázala po silnici jít, dokud ji nenašli. Toť vše.

Mohl by se seržant hlásit při oficiálním postupu svou přezdívkou ... ??

Netušila jsem, že by měli vězni odsouzení na doživotí možnost mít kreditní karty a penězi si platit za styk přímo ve vězení...

Hrdinka byla velmi logická: Když se vrah díval do rohu s kamerou a pochechtával se, tak USUZOVALa, že o natáčení moc dobře ví.

Nebo úvaha o zmizelé: "Peněženku by si vzala, i kdyby šla jen do obchodu" ...
(tak ne asi)

A největší perly na konec: sexuální hovory se seržantem, kterému chce dát, ale neví jestli by měla ... pořád řeší, že je o 10 let mladší tak neví, jestli se to smí nebo nesmí ...
Jejich hovory při styku byly velmi realistické, uvěřitelné a zcela normální-maličká ukázka:
On: Nech mě přivést tě na vrchol.
Ona: NE.
On:Měla jsi tam už někdy mužská ústa ?
Ona:Radši bych to neriskovala.
KONEC.

Uhm prostě nemohu za takovou slátaninu dát žádná pěkný hodnocení.
Je jí skoro 40 ale je prostě na ranu pěstí.
A atmo ? ...kromě sněžení a slov "právě zuří bouře ...dívala se na vločky za oknem " tam nic jiného nenajdete, a jako že v okolí Anchorage toho najdete fakt hodně, už jen co se týče neustálých střetů s divokými zvířaty.
Ona v té pustině žije, ale nikdy nic, všude klid bezpečno a mír ... to člověku chybí, když ví, jak to tam chodí ... autorka to měla víc propracovat.

Pouze za obálku dám jednu hvězdu a to ještě budu moc hodná ...

15.10.2018 1 z 5

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Ten moment, když nevíte, jak vyjádřit to, co vyjádřit chcete tak, aby to neurazilo a zároveň vás to nenas*alo ještě víc ...
Čtu to poněkolikáté a je to čím dál tím horší.

Z kdysi kouzelnýho světa se stal mišmaš plnej hlouposti, což děcka kolem 9-11-ti let zajímat může...ale pak se stane součástí zbraŇ jako rozežírání plic zaživa a KGB nebo domnělé CIA a z dětské knížky jsme kdesi, kde tomu neporozumí ani dospělák, protože je to najednou tak moc o vládních bojích, byť zaobalených do kouzelných zemí a bojovníků Prchlíků (debilní nízev), kteří pod nadvládou zla museli z Ruska uniknout, že zjistíme, že vlastně nevíme, zda čteme dětskou, nebo dospěláckou knížku.

Fakt, že věty, jež měly být vtipné vtipné nejsou, že atmosféra není uvěřitelná a že osoby díky svým dialogům leda tak vytáčejí díky své neautentičnosti, asi zcela pominu, stejně jako fakt, že se nám tam opět mísí prvky koho jiného než chudáka okopírovaného Pottera (fakt, že mají ve škole schovku KOMNATU, ve které jsou sochy a nepotřebný nábytek - tam lezli Draco a jeho dva přátelé v posledním díle) anebo kouzlo, jež maže paměť a vytvoří oběti víru v to, co mu druzí šeptají.
Až příliš průhledně stejné, kdyby to alespoŇ pozměnily !!!!!

Takže dobrý? ani ne.
Pro děti? Vůbec.
Takže hodnocení? odpovídající.

03.10.2018 1 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

(SPOILER) Bude obsahovat trochu spoilerů.

Rozjezd je zdlouhavý a může odradit - děti asi nezajímá zaprášené "muzeum" a rodinné potíže líné ženské vyvalující se u TV.

Tak hrůzné věci řeší kluci 12-14 let? Děcka by tohle číst nemela.
Starším lidem to možná doporučuju. Jedině ti můžou pochopit ne až tak skrývanou spojitost s II. ww a všemi jejími mocnostmi a praktikami, dvanáctiletý dětičky opravdu ještě ne.

SPOILERové nejasnosti, který mi to čtení ztěžují:
*Zcela okamžitě Will do new rodiny zapadne, je přijat všemi a má k nim ihned cit. vztah ?!
*"Ségra" je ve 12-ti letech uniformovaná násilná vůdkyně nejhorší zabijácké vrstvy a všichni se před ní třesou ?!
*Dům je na prodej, ale pořád je v něm elektřina a voda, jede televize a plný mrazák jídla, i když je vše ostatní vyklizeno ?!
*Útěk jeho matky mohl v reálném světě fungovat jak - bez peněz? Kde se 12 let třeba léčila, jaké měla doklady, kde je vzala, jak to že se nikdy nemusela ničím prokázat? Nikdy nahoře nebyla, jak to že snesla denní světlo a věděla jak se tam orientovat ?!!!
KONEC

27.09.2018 1 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Nelíbilo, protože jsem chtěla číst o Sepovi a ne jeho bráchovi...
SPOILERnavíc zde ožívá to, co mělo být mrtvý, najednou vše v pohodě žije a tak je to pořád a pořád dokola, i když to vlastně ani oživený není...
KONEC

Dřív se mi ten díl líbil, teď ale už ne.

22.09.2018 2 z 5

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

Šlo to do doby, než se vydali na most za sídlem Foryxů a teď se tam motali od zavřených dveří do otevřených a všude neustálá otázka KDE JSME? JAK VEN? KAM SE DOSTANEME ?!! To mě už nebavilo no.

Navíc linie najednou napraveného Simona tam vlastně neměla smysl, jeho dvě věty a plavba na lodi s uvřískanou Luckou tam byly přebytečný-je z něj zmetek, chce všem smrt, pořád čekám co bude, a on najednou chce k mámě a všechny a vše miluje???? Stejně jako Merrin-ten tu kromě žraní lékořice a tahání pytlů s kostma žádnou roli neměl. navíc on jako takovej pablb by zvládal to co měl v Manuscriptoriu a mohl by si dovolovat mít držku na písaře?? To sorry.

Navíc se mi nelíbilo, že je tam množství chyb-např. Jenna zaměněná v paláci Forixů za Snorri, kterou Broučín vede kolem ramen, přičemž ta na ně čeká dole....drobty vs. v další větě droPty...atd.

Vlastně až tady jakoby moc vyvstalo, že těm děckám je jen 12-15 let a maj řešit duchy, přechody smrti a rozpadlý oslizlý kosti.To je prostě moc.

Jo a ještě Jenna mě štvala-vždycky tak milá a slušná a teď najednou umanutá a uřvaná slepice z Cesty v lese si nedala říct a nepozná ani Tvora??....to bude špatná Královna. Prostě nelíbilo, jako dospělá už to vidím nedětskýma očima a to je zlý potom no.

22.09.2018 1 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Bohužel opravdu sebe-vykradená Halina.
To už ne, už stačilo.

22.09.2018 1 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Nostalgie.
Ač jsem stará, vyvolalo to zase to co tehdy, protože já ráda bažiny, mlhy,čvachtání divných zvířat a obří hady.
Kouzla tu jsou sice říkanky, ale protože je to pro malý dětičky, snese se to.
Tenhle první díl je, jak už to bejvá, nejlepší.
Má pro mě atmosféru, jakou nemá ani Oksa, ani Potter nebo Podzemí a jiný "dětský" knížky, kde se objevují mrtvoly a popisy hrůzných smrtí, se kterými bojují malá děcka.

To je totiž fakt, který nechápu. Kouzla jsou jedna věc, záhady druhá, naznačení zla třetí ...ale pro děj založený na boji 10-ti letých děcek s někým, kdo svý dětský učně záměrně nechá utopit, ukope je k bezvědomí, nechá je umřít v bahně a ještě jim vezme kromě duše i tělo a podobně se chová i ke zvířatům, moc pochopení nemám. Tohle jsou věci, který by tam být nemusely.
Děcko na základce ( - + 11 let, jak je uvedeno v bližším zaměření) by asi nemělo číst o vysátým učňovi, ze kterýho zbyla jen slupka s kůží, o jeslích kde se o mimina ukradených děcek nestarají, ani o dospělým hajz*ovi, kterej se jako vybělená kostra plouží bažinou apod.

Jinak mě už víc než vytáčí neustálý srovnání s Potterem...chápu že on byl boom a spousta autorů "to chtěla taky", ale sakra to jako veškerá fantasy co tam vyšla musela být buď druhý on nebo mít shodné děje a nápady?? (Jako tady-had, opuštěné děcko kluk chudák, zmetek čaroděj co se plouží, pátrá a koná hrůzy... trapný)

16.09.2018 5 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

No, anotace mne namlsala.
Historická fakta a děj v kožešinových skupinách mě nezajímal.

SPOILERY
Dychtivě jsem přeskočila na napadení a časy poté. Chvíli se mi to líbilo, dokud v jednu chvíli neležel rozerván zcela bez sebe, a o odstavec dále byl už zpola vyléčen, protože už je to přece 12 dní.
Co se dělo těch 12 dní ?! Kde je popis??
Tady jsem začala cejtit něco nereálnýho a divnýho a stránky dál mi to potvrdily.

Začalo to místem, kdy si totálně poškozenou končetinou (měla jsem zlomený rameno takže dobře vím že s tím prostě nehnete, natož abyste se o ni opírali když se plazíte) dokázal udělat batoh, jenž si hodil na rozervaná záda. Wau!
Poté na tom byl už vlastně skvěle, protože házet balvanem velikosti lidské hlavy dokáže jen zdravý člověk, stejně jako lámat o kmen opět těmi kameny větve.

Číst jsem přestala v okamžiku, kdy tou rukou dokázal rozmašírovat hada kamenem a zlomit hodem balvanu bizoní žebro, ale o odstavec níže naříká, že tou rukou přece nevládne - to si poněkud protiřečí.

Děj toho filmu je i s verzí jak se to natáčelo volně na internetu, takže pokud nechcete číst, zkoukněte to. On ten film je totiž odlišný, takže byla chyba toto porovnávat.

Takže za mě ne, je to přehnané.
Je to prostě přírodní Superman a ten mne irituje, proto nízké hodnocení.
Zklamání. Je to škoda, protože jako historický fakt je to silné, ale zpracoval to špatně.

06.09.2018 1 z 5

Městečko u vody Městečko u vody Bohumil Hrabal

Oj, jasně že nemohu chápat tak úžasného autora, jakým B.H. dle lidiček je.

Jeho filmová díla jsou u mne hluboko v mínuse pro neustálé okázalé zburaňování obyvatel, takže je logické, že mne kniha o popisu zabíjačky a mazáním se krví, kterému se všichni uvolněně smějí, i páni radové, prostě nemůže nadchnout.
Taky mě vytáčí jeho nekonečné věty spojené neustálým A.

Jediné, co se tady dá snést, je vyprávění z pohledu kluka a místo, které ušlo, byl part o kočkách.
To je ale tak vše.

Nelíbí se mi to neustálé figurkování lidí aneb v ději budeme mít co největší panoptikum divných lidí. Něco jako Nerudovy Povídky malostranské, ale ten to uměl líp.
Prostě nelíbí no.

14.08.2018 2 z 5

Já dám odpad ne pro tu podstatu že je to Švejk zfilmovaný jak ho známe, ale že takhle kniha je právě to, jak ho neznáme.
Knihu film okopíroval, takže tam jsou repliky slovo od slova přesné, takže nepřekvapí.

To, co je navíc, jsou tuny stran plné násilí, vulgarit, hnusnému chování ke zvířatům no a protože jsme ve válce, tak miliony stránek o nicneříkajících rozhovorech.
Velká spousta řeči je taky v němčině a vojenské hovorové řeči, takže lidé nemusí všemu rozumět.

Dítě školou povinné by asi nemělo číst o ustřihlých psích uších, zčernalých mrtvolách v "sanatoriu simulantů" apod., že?

Myslete si co chcete, ale Švejkem je pro mě ten film a ne tenhle hnus, kde se Hašek ještě obhajuje, že psat vulgárně prostě bude.
Vykreslil tam všechny jako trotly a tak si muselo zahraničí o nás myslet pěkný věci.
Prostě ne, hnus.

10.08.2018 odpad!

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

Jak píše Malin-bezpointové řádky o ničem.
Příkladem první povídka o stopě uprostřed zasněžené planiny-deset stránek se vede rozhovor dvou týpků, kde se šlépěj vzala, kdo ji udělal, jestli ji prozkoumat mají nebo ne.
Chodí dokolečka a když se stopa ukáže i mezi jejich šlépějemi, i když s nimi nikdo nešel, dojdou k šokujícímu poznání, že si z nich někdo střílí a tak povídka končí tím, že se každý rozejde na opačnou stranu.
Sorry tak to fakt ne.

10.08.2018 1 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Čekala jsem, že jde o nějaká moudra. Ano šlo o moudra. Moudra o jejím oblíbeném tématu: kterak byla příšerně chudá a sama se vyšvihla v milionářku díky psaníčku v kavárnách.
Je to takové to JSEM BOHATÁ, ALE VŮBEC MĚ TO NEPOZNAMENALO-JSEM Z LIDU JAKO VY !
Nezapomene své úspěchy samosebou připomenout a dělá, že dětičkám postačí jedno pouhé chtění.
Tohle jako proslov by mi bylo spíš něco jako sebepropaganda, která jim asi moc nedá, protože ta slova jsou spíš o NÍ, me o životě okolo.
Sem tam nějaký ten žertík alá pojmenovala jsem smrtijedy po kámoších (všimněte opět narážka na sérii Pottera) jsou příjemnou obměnou (ironie) a těm lidičkám do budoucna moc dají.
Prostě musela knižně vydat i tohle aby se vidělo jak báječná je.
Zknižnit proslov jsem ještě neviděla, proto mě to ani nenadchlo.

10.08.2018

Šílenosti doby korektní aneb konec MeToo (mýtů) Šílenosti doby korektní aneb konec MeToo (mýtů) Patrik Nacher

Pán se velmi rád chlubí sám sebou a slova hned v úvodu o tom, jak moc přispívá na charity nebo jak moc je přístupný jiným sex.orientacím či národnostem člověka tak akorát v zárodku otráví.
No prostě ... to nebyla kniha pro mě.

10.08.2018 1 z 5

Tajný život takové normální matky Tajný život takové normální matky Fiona Neill

Jak bylo řečeno - dnešní realita matek, které děcka nezvládají, ani to prádlo nezvládnou vyprat (asi pozbyly faktu že pračka pere sama) a nezvládnou tak nějak nic.

Ta kniha je o ženské, která nezvládne najít klíče od auta, věčně ztrácí kreditky a má bordel v autě, prostě taková F.Hecková - pořád dělá nereálý trapasy, nikomu to nevadí a manžel ji za to ještě miluje, což mě prostě vytáčí.

*Útržky děje-SPOILERY
Již úvodní žertovná scénka s vychlastáním kontaktních čoček, jež jsou vysoce přilnavé a spolknout by moc nešly, čtenáře navnadí a ukáže mu, že v podobně debilném duchu plném "vtipných" zážitečků to bude pořád.

Nabídnu další: tříleťák, s nímž jde za učitelkou, ch*ije (pardon, ale nejde mi to napsat jinak) do odpaďáku, který ona dá do kabelky. Když si toho učitelka všimne, řekne že to je přenosný nočník. Táta-její kámoš odběhne a přinese z jiné třídy odpaďák a tím je vtipná scénka dokončena.

Další: před školkou bůhvíproč stojí nějaká celebrita chlap a tříleťák mu poch*ije nohu. On se nezlobí a s naší mámou pokecá. JEN s ní, jak jinak žejo.

Dál:Při pokecu s Tátou-kámošem drží v ruce fruko a najednou ho zmáčkne tak, až to brčkem vlítne jemu do oka. Nezlobí se na ni.

A poslední ťafka: jede s Tátou ve svým zabordeleným autě a on se napije z lahve, kde je špinavá tekutina. Co to asi je? no MOČ, kam zas močil ten tříletej. Je tam už bůhví jak dlouho ale jeho vůbec nezarazí ten smrad žejo...
*KONEC

takže od této "vtipné" scénky jsem s tou knížkou švihla.
Neschopné matky to bude neskutečně bavit.
Ty normální a soudné to leda tak nas... protože pokud je někdo takhle neschopnej, neměl by se tím vůbec chlubit.
Ne, nedokážu na to koukat s jakýmsi nadhledem.
Mě bordeláři a zmatkaři neskutečně vytáčí.

07.08.2018 1 z 5

Valhalla Atlantida Valhalla Atlantida Colin Falconer (p)

Fantasy věci jsou fajn, ale ne když vezmete Maye, Vikingy,dungeony,verlybí zpěvy a to vše umístíte do Karibiku...fakt ne.

05.08.2018 1 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé, ale hloupoučké.
*iritující nesmysly jako třeba slovo POLICIE, které se v té době jistě nevyskytovalo, apod.

05.08.2018 3 z 5