DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

V zajetí krásy V zajetí krásy Chris Manby

Stačil mi okamžik, kdy druhý den salónová majitelka vysvětluje VŠEM, kde selebríta seděla, a to i pošťákovi a chlapovi, co přišel odečíst stav elektroměru.
TO JAKO FAKT ?
Větší naivní debilitu autorka v hlavě neměla?????????
Knížka o někom, kdo nemá co nabídnout a přesto ho žerou úplně všichni je prostě otravnej.
Musím moc přemýšlet, jestli ta jedna hvězda není až moc pozitivní hodnocení.

31.01.2019 1 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Se jako trocha jiných přiznám, že jsem přeskakovala, protože mne vážně nezajímalo, jak 17ctka dostala luxusní možnost být "skrytá" ( život v karavanu tomu ale moc neodpovídá žejo), a jak si toho neváží.
Ví, co dělat nesmí, přesto to dělá.
Napřesdržku.
Popisy toho táty-prodej karavánu apod. mne taky nezajímal.

Bylo to prostě cosi pubertálního - chuť ojet sousedku, ze které se vyvine náhlá nehodo-vražda...v 17-ti čekat děcko a ač nemůže nikdo z venku vidět její ksicht, přesto si ho nechat ...poté vnitřní rozervanost, poté odhaleníčko... prostě mix všeho.

A toho R. mi bylo líto.

Spoilerová zamyšlení:
Nepochopila jsem moc, o co šlo - holku měl na lodi vézt ten otec, tak jak to že ji vezl ten strýc, který byl navíc tehdy puberťákem a jeho přítelka-teta- taky? To jim jako vláda nechala dvouletý děcko, vytvořila jim identitu a nechala je "žít" v karavanu? Co jejich rodiče, kámoši, školy...?!
KONEC.

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Mnozí to skvěle vystihli-námět skvělý, prvotní rozjezd taky fajn, poté začne příprava na to, že tam budou jakési lživé momenty, poté ještě troška hry na dokonalost, ale u které už v ději probíhají myšlenky o jistotě, že je vše vylhané.

Poté jede řada myšlenek jednotlivých postav a dozvídáme se už jen špínu, vnitřní ataky i ataky na druhé a poté ten akt, který je zcela nejasný, asi v zájmu čtenáře.
Udělalas? neudělala-ok. A ona? ...asi jo, ne, nevím...
Tak udělala? Ano, udělala.
Na to nemáme důkaz, i když ses přiznala a byly tam tvý otisky.
(vážně uvěřitelné vyšetřování žeano.)

Je to navíc spojeno s vnitřní závistí a nechutí ke druhému, kterému ale roztáhneme nohy a pak nás to štve. (Viníme z toho chlapa a ne sebe žeano.)
Co je nám do života a zklamání dokonalé "kámošky", kterou nenávidíme po celý život, ale dělám jako že ne ??
To tam nemělo co dělat !!!!

Spousta nedůvěry a manželská bitka, kterou hrdinka, ač zkrvavená, dodrápaná a s ruplou lebkou, zvládá zcela ok a jde sedět ven s kafem v ruce.

Napřed nenávist, vulgarity...a poté zase objetíčko a vzhledem k poslední větě taky patrně ojetíčko...

No a pak jaksi jen tak mimochodem v pár větách to skončilo, aby se to poté zkusilo začít znova...

Ale jo.
Matky by to ale asi číst neměly. Neustále zmiňovaná vykulená očička, teplé tělíčko, vůně pudru a chováníčko by je mohlo rozbít. (to samé těhule).
(zmatený komentář? Ano, protože přesně taková ta kniha je!)

21.01.2019 3 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Oldřiška? na ranu.
Trochu neženský ženský jsou fajn, ale takový to za každou cenu chlapský vtělení se je okatý a trochu trapošský.

Byla otravná a je zajímavé, že se lidem líbí, protože stačí trošku nekompromisní hrdinka a už je hromadně napadána že je krá*a necitelná, a tady je vulgární držka glorifikovaná ... no co už.
Za mě ne.

Šílenství Šílenství John Lutz

Trochu spoilery.
Rádoby brutalitka znamená jako oběť jen těch pár žen (holek).
Njasně napsáno, co s nimi vlastně dělal.
Prostě jim cosi udělal, trošku je vyhřezl a vyryl jim ta písmenka, a tu popis končí, takže anotace opět lákačka na nic.

Tu hvězdu dávám za prvotní chudákův dětský příběh, i když mi zcela uniklo, jak může někdo na vše chytnout, zaparkovat auta a u soudu ukázat na někoho, kdo tam v tu dobu nebyl a na nic nesahal.

Pátrání a dotazování se nájemníků, kteří nikdy nic neslyšeli, mě nudilo.
Vztahová linie taky a škádlení chlapů na stanici mě nezajímalo.
Tolik stran vcelku o ničem.

A mám, co jsem chtěla A mám, co jsem chtěla Eva Procházková

Já jsem zklamaná ohledně toho, že anotace láká na jízdu domácí (ne)spokojenosti a vytíženosti a bordelu, prostě běžnou realitu domácích paní, kterou se nám snaží podsunout mnoho žen - že žena doma prostě potíže s časem a úklidem mít musí, protože to jinak zvládnout nejde, když je celej den doma žejo.

Je to však o ženě, která pracuje pod manželem-podnikatelem (to se teda má, proto má jejich barák 8 místností), kterého na kolenou prosí aby mohla být doma, a taky se pochlubí, že troška rotopedu znamenala okamžité zploštění jejího břicha zcela bez potíží. prostě jen tak.
Tohle zvládla, doma to ale nedávala.

Pár prvních stránek bylo o zchvácenosti z umytí koupelny a přesunu skříně, nestíhala ani zalít kytky, a pořád byla u lékaře s holkou... a najednou byl rok později a ona zase chodila do práce. Nebylo řečeno kam a proč, nebyl tam moment rozhodnutí, ani náplň těch dní.
Pak zas pobyla chvíle doma a mluvila o nudném tenisu, kam beztak víkend co víkend chodí, a protože ji to nudilo, tak zase šup do práce.

Teď jsem v půli, kde jsou děcka otravní puboši, a tím pádem nemám důvod číst dál.
Žádný boje domácí paní s hadrou a stavem potravin v místní večerce se nekonaly.
Ale pro občasnou hlášku dávám za tři.

10.01.2019 3 z 5

Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Arnošt Lustig

Já vám nevím, ale ...Lady Dracula to vystihla přesně.
Ta kniha je o zpočátku 16-ti leté holce, která 3-5x denně roztáhne nohy, aby dostala sponu do vlasů, pilníček na nehty (v lágru se zdobit ?? to pozvedne mysl každému, to je pravda) nebo kožený rámeček na fotku, což se jí v místě, kde jim vše berou a dost kontrolovali co u sebe maj a kde pobývaj, vysoce hodí.
Má za to ale hlavně svoji komůrku, i když jí tam dělá společnost ta škrábavá krysa.
Tohle všechno jí stojí za to, že se válí s leteckým důstojníkem, který nemá na mysli nic jinýho, než za ní (a do ní) chodit.

Jsem asi odpůrce mladých dušiček, ale...ne, tady nevidím nic dojemnýho, jen změť mladé mysli, přecpanou na to, kde se nachází, dosti hloupostma.

10.01.2019 1 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Mně to jaksi nejde.
Chápu, že v době, kdy to psal, to byl extraboom, ale dnes nějaký zamordováníčko bábiny a tisíce stran duševního rozervání hrdiny asi lidi akorát zdržuje ... mě tedy jo. Mohl to stáhnout na 200 stran a i to by bylo moc.

Jsem ráda, že jsem tohle nikdy nečetla jako povinnou šk.č.

06.01.2019 1 z 5

Suchý konce a jiné pocity Suchý konce a jiné pocity Lenka Sobotová

Och, zase jsem zklamala, zase jsem nedokázala jít s proudem a opět jsem nic nenasála - povídky typu kterak leží panička na józe a najednou ji praští parchant odvedle a matka mu na to nic neřekne mne nějak nebraly prostě.
Já na tyhle andrgraundy nejsem no.

04.01.2019 1 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Namyšlené světáctví zabalené do sluníčkové pomoci.
Nelíbilo.

04.01.2019 1 z 5

Čas všechno zahojí Čas všechno zahojí Ruth Rendell

Mně se to líbilo, i když nejvíc mě zajímal jen příběh Benet.
Trošku mi vadila neustále omílaná věta NESMÍM NENÁVIDĚT SVOU MATKU, byť je jasné, proč se tam pořád objevuje ...ale už je to moc.
Ale jinak je to dobrý.

04.01.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Jak píše ave55 - taky jsem to četla bez potíží a tak to znamená, že ta knížka je dobrá !!!
I když víc mne zajímal příběh Ilony.
Když jsem tu knihu uviděla v regále tak na mě zcela zařvala, protože mi přišlo, že jméno autorky odněkud znám a že je zárukou kvality...doteď nemůžu přijít za koho jsem ji měla ale jsem ráda, že mne tušení nezklamalo.

Tuhle doporučuju, ale asi ne pokud zrovna máte nějakej živ. problém ... jen by vám to přivodilo depresi a beznaděj ...nebo uspokojení že někdo je na tom hůř ...?
Však uvidíte sami.

31.12.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

První povídka neměla ani za mák smyslu.
Ty vulgarity byly zcela přebytečné a nelogické. Měly zaujmout či šokovat? ...spíš otravovaly.
To o ultráči v šedesátkách nebo umění vaření v pěti letech, kdy zvládal polévky a celé chody, ani nemluvě.

Povídka číslo dvě byla ... silně hrána mužskou rukou na postavu sexice.
Autor se snažil vžít do postavy krásky, kterou VŠICHNI A VŠUDE A VŽDYCKY (na svatbě..na ulici,,,ve vlaku...při jednání v práci..prostě všude... "nezažila jsem, aby se kvůli mně nějaký rozhodčí cestou na stadion nezastavil". Tak určitě), chtějí, ale vzniklo z toho cosi jako... naříkání stydlivky a zároveň nabubřelé sebevědomé ujišťování se o vlastní dokonalosti, jež se místy rozchází ( str.221- " v jeho hlavě si přečtu, že jsem trochu BUCLATÁ, ale hezká..." Vážně je člověk s mírami 92-60-90 buclatý?-.-.-.takže to nevím co si z toho vzít).
Neustále upozorňuje na to, že má "kulatou prdelku a prsa trojky" a že by ji chtěly osahávat statisíce chlapů napříč celým světem. To je skromné tak až se úží dech, to ženy potěší. ♥

Povídka o tom malém pánovi mne nezaujala a fakt, že se autor sám popsal jako tlusté macho ve vytahaných hadrech, jež je promiskuitním alkoholikem, asi mělo vyznít vtipně anebo že si sype popel na hlavu za předchozí činy, nevím, ale ... hlavní je, že se stal v ději celebritou. (protože víme že tím myslí sebe žeano).
To on zde zdůraznil mockrát a já jsem za to ráda, protože ten, kdo píše tyhle věci, bezesporu celebrita je.

(dodatek: pane V., kdybyste u vysloveného počtu sex. partnerek, jež zní 40, přidal nulu, pak by to šokující bylo..ale takhle vážně ne.)

31.12.2018 odpad!

To nemůže být náhoda To nemůže být náhoda Martin Plimmer

Opravdu je to spíše odborná příručka se sem tam zamíchaným příběhem, mnohdy až těžce uvěřitelným.
Kdyby si autoři odpustili to "co na to říká věda", bylo by to lepší.

27.12.2018 1 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Už ta anotace mě téměř rozesmála a že "grafické vyobrazení knihy" znamenají malovaní panáčci a hrnečky, mezi kterými jsou chytrá slova jako NESNAŽME SE SVÉ POZNATKY MESIÁŠSKY ŠÍŘIT, což je vtipné především proto, že je tato mně osobně absolutně neznámá paní (že prý nejvlivnější expertka??? V životě o ní neslyšela...) není žádná výhra je patrné.

Hra na "zdravý" živ.styl je dnes běžná, ale nelze ji tak nějak splnit, proto jsou tyhle knihy zbytečné, stejně jako tuny řečí a stránek o tom, co je všude k sehnání / čtení / slyšení.
Hlavně je otravné neustálé info o ní, co jak kdy kde ona.

Ta kniha je souhrn všeho, co už známe.
Zavání mi to příliš ezo bio sluníčkovou snahou o nabádání k tomuto životu stylu no poo atd a to snad nikdo nechce...

Takže pro ťulpasy začátečníky, které může až vyděsit, možná dobré, nevím. Zkušeného rozumného nadchnout nemůže, není čím.

27.12.2018 1 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Na autora jsem koukla jen tak zběžně, protože jsem nevěřila, že by to napsal TEN Macek.
On to ale byl on, tak mne kniha zaujala, začetla jsem se, a .... zaujetí odplouvalo.

Snaha o Saturnina nebyla elegantní a vtipných chvil jsem se taky poněkud nedočkala, spíš mě jeho jakože nesmírně dokonalý snahy o to, jak vydrbat s boháči, nebavily a byly křečovitý, přehnaný a nerealistický, což je škoda, protože Saturnin uvěřitelnej byl.

Láskoidní linii zcela přejdu, protože ta to ještě dodělala.
Pokus by tu o Saturnina II. jakože byl...ale prostě to nejde.
Jirotkáč je jen jeden.

Volnost Volnost Emma Slade

Nelíbilo.

Na konci autorka píše, že se ptala lámy, zda knihu napsat, že se nechce chlubit a psát o sobě desítky stran, a láma jí dal požehnání... a co v knize ona dělá?
Chlubí se, až to hezký neni.
Jak moc je krásná.
Jak moc jí to díky oblečkům od Gučiho sluší a že každý vidí, jak úspěšná je.
Psala, že se stýká s "nejvlivnějšími lidmi světa" a já si říkám a jak, když dělá v BANCE ? Sedí na zadku a dělá papíry a grafy, takže už tady mi blikala kontrolka.

Ta zablikala ještě rychleji, když došlo k "přepadení", kdy se "zločincem", který jí nic neudělal ani neukradl, v klidu kouří cígo.
Zarazilo mne také, že sotva ona vyběhla po pár minutách kouření s týpkem z pokoje, už tam čekala skvadra policajtů ... panejo to byla rychlost !

Tak trošku zase byla díra v tvrzení, že se jí zběsile ptal na jméno, které věděl, a o stránku později jí policistka říká, že ani nevěděl kdo je ...
Poté koukala na zločincovu fotku, kde v jedné chvíli ležel s hlavou vyvrácenou na zemi, a o odstavec dále stál u zdi...takže jak ?!
Poté jí přiřkli bodyguarda, jenž doprovázel i politiky ...a proč, kdo, na co ?!!
Vždyť nebyla slavná, tak mi chybí vysvětlení proč by někdo tohle pro zápaďačku dělal.
(prý rodiče jistě doma koukaj na BBC kde budou o jejím přepadení vysílat ... tak určitě).

Fakt, že všude, kam se hnula, perfektně všem rozuměla i v nejzapadlejších horských oblastech a byla okamžitě všude přednostně přijímána, už nechám bokem, stejně jako všude cpanou reklamu na tu její charitu.

Na mě má ona prostě enormně chlubivej a negativní vliv.
Se omlouvám všem okultistům, ale já tu nevidím ani tak její cestu k vnitřnímu klidu, ale její osobnost samotnou a ta mě vytáčí. (asi si taky skočim do Bhútánu na zklidňující víkend).
Takovej ten typ "nechci o sobě říkat že jsem borka a mám miliony, ale podívej se na mě jaká jsem borka a kolik mám peněz a ty ne !! "
Prostě kterak západní krásná bohyně ovládla napřed asijský trh a poté asijské duchovno.

25.12.2018 odpad!

Druhá šance klenotníka Benedikta Druhá šance klenotníka Benedikta Phaedra Patrick

Obálka moc hezká, avizuje hezké věci.
V ději ale nebyli ptáčkové, ale kamínky. Hodně kamínků. Byly na každé straně, v řeči asi 10000000x, děj se točil kolem nich, vše se dělo díky nim.
Nazvala bych to možná spíš "Ben,Estelle a kameny aneb o rodině Kameníkových."

Čekala jsem něco ...vážnějšího. Jenže ono ne, je to o tlustým zklamaným týpkovi, co zažírá absenci děcek sladkým a který poslouchá rady 16ctky a jde s kostýmem Romea-Zorra pod balkon své momentálně odejivší manželky. To jako fakt?
No mne ta scénka nerozesmála no.

Bylo to něco jako ....jakoby se skupinka děcek dala dohromady a šla řešit nějaké "tajemství" .
Všichni by se pomíchali, bylo trošku drámo a nakonec by všichni zjistili, že se vlastně milujinkajou a všecko je navždy ok !!!!!!!
Uhm .... na tohle nejsem no.
Hvězda za obálku a popis kamenů.

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Velká škoda.
Počátek výpisů dopisů ušel ve chvíli, kdy byl na frontě.
Poté, co se vrátil a protože byl klavírista tak drnkal po salonech vznešených dam, mě to už nebralo.
Už to bylo lásečkový a o domněnkách syna-autora.
Už se mně to pak nelíbilo no.

25.12.2018 1 z 5

Jak najít nebe - Pravdivé příběhy o nebeských setkáních a posmrtném životě Jak najít nebe - Pravdivé příběhy o nebeských setkáních a posmrtném životě Theresa Cheung

Už neskutečně namyšlená a sebestředná věta autorky sama o sobě: "vidím na fotce 16-ti letou a dost hezkou a vášnivou holku" mi dala znát, že to nebude moc ok.
A tušení nezklamalo.

Je to o nebíčku, já vím.
Ale léčit puberťačky tím, že se zahledí do slunce, jejich vykostnatělé tělo ztuhne varovným tranzem a tento ztuhlý pohled jim změní pohled na život a ony začnou papkat, to je vskutku ezoterické již příliš.
(autorčin osobní příběh prý).

Je to prostě ezo už moc.
Ale pro ty, co tomu věří, je to ok.