Suchý konce a jiné pocity

Suchý konce a jiné pocity https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351662/bmid_suchy-konce-a-jine-pocity-J4k-351662.jpg 3 15 7

Lenka Sobotová v souboru povídek Suchý konce s pozoruhodným smyslem pro žánr a propracovaným stylem s jasnou autorskou perspektivou navazuje na svůj knižní debut. I protagonisté těchto povídek jsou vystavováni nečekaným zkouškám, které je nutí uvědomit si potřebu životního cíle. Jejich představy, sny, ideály a zkušenosti se srážejí s drsnou realitou; díky autorčinu smyslu pro ironii a absurditu však z běžných a banálních příhod a setkání vznikají pozoruhodně silná mikrodramata.... celý text

magnolia
21.04.2019 5 z 5

Další autorčina kniha povídek a opět výborná. Různé pohledy na mezilidské vztahy, pestré zastoupení protagonistů - od malého kluka po devadesátiletého pána a ženy, nacházející se v různých situacích - všichni jsou jako živí, uvěřitelní. Povídky, jak mají být - k zamyšlení, s pointou i humorem. Těším se na další autorčinu knížku, s barevnou obálkou a nápaditým názvem.

DominaCZ
04.01.2019 1 z 5

Och, zase jsem zklamala, zase jsem nedokázala jít s proudem a opět jsem nic nenasála - povídky typu kterak leží panička na józe a najednou ji praští parchant odvedle a matka mu na to nic neřekne mne nějak nebraly prostě.
Já na tyhle andrgraundy nejsem no.

pagac17
10.06.2018

Zajímavá kniha povídek, autorka volila zajímavý žánr, z kterého si lze vybrat tu nejlepší povídku a také celkem posoudit fabulační schopnosti spisovatelky

konvalinka17
14.12.2017 4 z 5

Čtivé, dobře napsané povídky, ve kterých se většinou vlastně nic neděje. Chybí vyráznější vypointování rozehraných příběhů, ale autorka chytře používá ironii, suchý humor a vytříbený jazyk.

MartinaP
28.11.2017 5 z 5

Velmi hezké povídky. Spíše takové malé romány. Moc krásný jazyk! Určitě doporučuji.

RenataP
14.11.2017

No teda! Jako čtenářka jsem tuto knihu zavírala s rozladěným pocitem, že takhle teda ne – že tohle chce pro každou povídku pořádnou románovou bichli! Se všemi povídkami se mi velmi těžko loučilo, protože v nich bylo něco, co jsem chtěla nasávat mnohem delší dobu, než mi bylo dáno. Takhle se asi pozná dobrá povídka, vážení… nedá se nic dělat.
A souhlasím - parádní čeština!

Jana_Hlus
22.10.2017 3 z 5

Skvělá práce s češtinou, takto nějak by měl vypadat podle mého názoru současný způsob psaní, bohatá slovní zásoba včetně novotvarů, ale text jede po povrchu, autorka dokáže skvěle zachytit dílčí situace, popsat osoby, charaktery, ale bez nějakého závěru, vyústění, pointy. Měla jsem pocit, jako kdyby mi někdo barvitě popisoval v telefonu gradující situaci, a když se blížilo rozuzlení, tak položil telefon. Takže trošku zklamání, škoda. 3/5

Lenka Sobotová
česká, 1970
2016  62%Když ti to udělá radost...
2013  83%Ilustrátorka a jiné obrázky
2017  68%Suchý konce a jiné pocity

Kniha Suchý konce a jiné pocity je v