Ilustrátorka a jiné obrázky

Ilustrátorka a jiné obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160599/ilustratorka-160599.jpg 4 23 9

Hrdinové a hrdinky povídek Lenky Sobotové si nikdy nemohou být jisti, jestli patří k vítězům nebo poraženým. Jsou až nemístně lidští a život je, zdá se, vždycky dostihne. Nenápadný autorský humor, místy sarkastický, tu osobitě kontrastuje s hlubokým pochopením pro lidská trápení. Autorka si nepotrpí na předstírání, píše napřímo, a jakkoli jsou její příběhy promyšlené a významově mnohoznačné, není chladná literární konstruktérka, ale především vnímavá pozorovatelka vybavená přesným okem a srdcem. Vyjadřuje se jasně a nesmlouvavě, její styl je zkoncentrovaný a jazyk ovládá lehce a s bravurou. Nabízí originální průhledy do osudů lidí; vezme vás na návštěvu do domácností manželů i singles, do ateliérů i špitálů, do činžáků i chalup, do příběhů, při jejichž čtení se budete chvíli pobaveně usmívat, chvíli trnout.... celý text

Koškin
23.01.2024 3 z 5

Zručně napsané, ale často velmi nelogické zvraty a neuvěřitelné zápletky. Nenudil jsem se, ale po dočtení povídky jsem kroutil očima, jak je to šroubovaná pointa.

freejazz
06.07.2023 4 z 5

kniha až na dreň. je fajn, že okrem natieračiek pastelových kuchýň existuje celý rad skvelých ilustrátoriek života. pri každej poviedke ma síce nemrazilo, ale výsledný dojem je obrovský. skvelá literatúra, výborné čítanie. a aj keď je to miestami až viac než presmutnelé ako napokon celý život asi vyznieva je kniha vynikajúca. síce sa veľmi nehodí na prázdninové čítanie, ale za prečítanie určite stojí.

lencin
27.09.2020 5 z 5

Krásné povídky. Velmi ženské a popisující ženský svět.
(2013)

magnolia
30.05.2016 4 z 5

Knížku jsem si vybrala podle barev na obálce a názvu, autorka mi byla neznámá. Po přečtení vím, že tuto spisovatelku si budu hlídat. Všechny povídky byly zajímavé, současné a jsou většinou vyprávěné ženami (a mužem) různého věku v různých životních situacích. Čtou se velmi dobře, i když jsou spíše smutnější, ale takovým nedrásavým způsobem a hlavně jsou uvěřitelné. Pobaví různá slovní spojení, nebo použité výrazy. Nechybí pointa. Takové povídky mám ráda.

Tiffany
05.05.2016 3 z 5

Nevšední témata, ale jedna povídka smutnější než druhá.. . Jen ta poslední nebyla tak neutěšená , spíš jen trochu melancholická. ...

Pavouček2
09.04.2016 5 z 5

Opravdu pěkné povídky. Až mi u některých bylo líto, jak jsou krátké.

Lost Soul
17.11.2014 4 z 5

Krásně napsané, autorka má cit pro jazyk, vybírá si i zajímavá témata. Příběhy jsou hodně smutné, takže ač je sbírka útlá, trvalo mi několik měsíců, než jsem ji dočetla. Nevhodné číst během pošmourných podzimních a zimních odpolední :)

azeret
04.08.2014 5 z 5

Za hodně dlouhou dobu soubor povídek, který mě vážně nadchnul, vůbec nevím, ke kterému autorovi bych je přirovnala.

MartinaP
30.11.2013 5 z 5

Krásné povídky, trochu smutné, ale realistické, určitĕ stojí zato si tento debut české autorky přečíst.

Část díla

všech 8 částí díla

Lenka Sobotová
česká, 1970
2016  62%Když ti to udělá radost...
2013  83%Ilustrátorka a jiné obrázky
2017  68%Suchý konce a jiné pocity