DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Moucha roku Moucha roku Jiří Kahoun

Časy knih ze Čtenářského kroužku, kde nám nabízeli tituly z letáčku pro objednání ve škole. Milovala jsem číst anotace a přemýšlet, jaká ta knížka asi je. Jednu jsem měla povolenu koupit, tak jsem si vybrala tuhle-má první objednaná knížka!

Jediný co se mi nelíbí jsou hnusný odfláklý kresby....a taky to, že se v textu míchá politika a tržní ekonomika.

14.03.2019

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Jak zajistit úspěch psaníčka pro děcka o děcku? Stačí přicmrndávačský podlízavý výrok slavnějšího autora a máme na světě luxusní knížku, která ani luxusní není žejo. Naštěstí nežeru tyhle žánry, tak to na mě neudělalo dojem...jen rozměr a obálka.

Ufňukané děcko, které v ději jakoby pořád zapomíná na svůj handicap (nebo je to chyba vypravěče / překladatele...?) a tak jednou rukou podává OBĚ DLANĚ / VE SVÝCH DLANÍCH, za SVÉ RUCE apod. a prostě je tam neustále veden jako obouruký člověk, aby byl záhy zase ufňukaně jakože realisticky vrácen na zem- aha, já mám jen ten jeden pahýl, tak tedy "myslel jsem svou jednou dlaní".
Jako že hra na city...?

Já na fantasy fakt nejsem no.
Jedna hvězda za obálku.

12.03.2019 1 z 5

Domino Domino Jonas Moström

Nelíbilo,suché,nijaké. Já prostě na tohle nejsem no, i když se snažím sebevíc se překonat.

09.03.2019 1 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Jednoduché, sladké, ale životně reálné a nesnadné.
Ještě k tomu ta obálka a vidina starých pohlednic... so nice.
škoda že se ke mně dostala až po vánocích.

04.03.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Nó, i když takových námětů tu už byly tuny ve formě fimů i knih, toto se mi líbilo.
Umně popsané obě strany, nemohu souhlasit s místní hláškou, že je znát, kdy která sestra vzala propisku do ruky, protože je to slabší a jednoduché.
Ta kniha je dobrá, okamžiky nečekaný, popisy "vztahu" reálný.

Dobrá byla hláška Amber ve chvíli, kdy byly na vánočním výletě v NY a jedna z holek se vztekala:
" Na toho hajzla nebude stačit pouhé kamarádství a mírné zacházení."
Totál rozsek :)))))))))))))))))))

04.03.2019 5 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Únosy jsou citovka, jasně. Proto všeobecná hysterie a vnitřní pocity žen / rodiny jsou logické a ani tady nechyběly. Byly ale protkaný neustálým bojem manželů chci rozvod/ nechci, bavíš mě/nebavíš mě, napřed muži řekne že ji on už nezajímá a pak je uražená když on se podle toho zařídí atd.
V podstatě mě zajímala ona a její pochody v ní, než to, kde je holka, kdo jí to udělal a zda se vůbec najde... řešení vztahu s manželem - chci tě/nechci tě mě štvalo a překáželo.

Vyšetřování se téměř nedělo což je ale fajn, já tyhle metódy moc nemusím.
"Zloděj" děcka a jeho myšlenky moc smyslu neměly, i když měly fabulovat, jasně.

Výpisy ze sítí a tweetů byly otravný-ona se díky své situaci stala TRENDEM a na Twitteru se neděje nic jinýho než ONA.
Ne její případ, ale její jméno.
Prostě se každej zajímal jen o ni, však jo.

SPOILER
jen se zmínila kolemjdoucím a opilcům o ztrátě dcery (bylo to pár minut) a oni IHNED šli hledat pěšky i autem. Hm tak určo.
KONEC.

Ta kniha je tím únosem jen jaksi...šmrncnutá. Ta kniha není o holce a o tom co se jí stalo, ale o vztahu muž/žena, matka/syn apod.
Když anotace avizuje ztrátu DĚCKA, asi by ta kniha měla být o tom děcku.

(SPOILER: taky neustálé odpovědi holky ve snaze vyšetřit kde byla- JÁ NEVÍM MAMI NEPTEJ SE MĚ UŽ - jsou na nic - je to odfouknutý nikam a tak to vyšetření logicky nemá jak pokročit.

Hraje tu jistou roli domeček pro panenky, díky kterému můžou policajti únosce nalézt. ale např. starší muž kupující takovou hračku je prý nutně divnej a podezřelej... to jako proč ?!!!!) KONEC.

O dobrovolném rozmašírování si ruky a urputným bojem a během s vlastníma zlomenýma končetinama a pánví a pořezanými zády už ani raději nemluvím, neb bych se musela totál nas**at.
KONEC)

Je to smíchaný, i když čtivý, ale děj je přehuštěnej zbytečnostma.
Ale obálka pěkná.

Rozsek: najdou ji zkrvavenou a dolámanou, poklekne k ní kámoška a zeptá se jí JSI V POŘÁDKU? - tak jako ne asi...

02.03.2019 3 z 5

Múza za zrcadlem Múza za zrcadlem Robert Macků

Jak píše petaSK. Chápu, že kniha je o umění a tak je děj protkán snovými výrazy a hluchými místy hovořícími o nesmyslech (starosti těchto "umělců" bych chtěla mít) , ale právě to je na tom to ...otravný no.
Já na tohle nejsem, takže mě zaujala obálka a už po prvních řádcích mi bylo jasný, že toto ne.

01.03.2019 1 z 5

Karanténa Karanténa Olga Scheinpflugová

Vím že se jí stala nehoda, ale je to fńukavé a neustále dokola se řeší nevěry a to, že je nejlepší diva ze všech, všichni ji chtějí a neví kudy kam díky své přitažlivosti, se kterou je teď, jak si říká, konec.
Jakési...suché.

26.02.2019 1 z 5

Předtuchy slavných Předtuchy slavných Jiří Zeman

Plné chyb a ač název hovoří o předtuchách, těch je tam zmíněno málo - je to jakýsi životopisný profil všech uvedených lidí, což mě osobně nebralo.
Když budu chtít vědět, že Pešek hrál už ve čtyřech měsících jako živá rekvizita, najdu si to na Wikipedii.
Ten výtisk je nehorázně odfláklej právě těma chybama.

26.02.2019 1 z 5

Magie a manipulace mysli Magie a manipulace mysli Derren Brown

Přebal je na tom to nej.
Kniha je plná zbytečných kydů a je nahuštěna jakože vtipnými hláškami.
Čekala jsem návody nebo vysvětlení, ale byla to jen smršť písmen s popisem "triků" typu karta která zmizela, proč se stoleček přesouvá k písmenům která jsou pravda apod.
On mě nebere jako člověk celkově, ale dostala jsem se k tomu, tak jsem četla...a nedalo se to.

22.02.2019 odpad!

Sestra Alena Sestra Alena Marie Pujmanová

Je to stará verze moderního Než jsem tě poznala.
Ta kniha má jiného postiženého a jeho pečovatelka je skutečnou sestrou, ale beznadějní a nepříjemní jsou oba stejně... Jen se o této knížce za 7.- kčs neví, nemá prostě to Pí Ár jako ta jistá autorka žeano.

Kniha je maličká, věcná, trocha poezie a úvah, vnitřní monology o lásce a až na konci se mihne smrt ve formě pádu do náruče po sladkých slovech ... díky tomu není kniha až tak bolavá.
Je to jako deníček psaný někým třetím, kdo sleduje život a konání těch dvou.

Silná je tam myšlenka ta, že si člověk neváží zdraví, dokud se mu něco nestane.
A za to pět hvězd.

22.02.2019 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Ten odpad teď dávám za to, jak strašné jsou ty pohádky dějem i kresbou.
Kostěj a jeho noha na peci, služka jdoucí lesem se svítící lebkou na tyči, obří sumec v podvodním království, pták co krade zlatá jablka, jehož krmí vezoucí se zachránce svými odřezanými lýtky ... sorry je to hnus, ale patrně se ji pokusím vyhledat a nahlédnout do toho hnusu zas :)
(edit: hm tak jsem našla jen Neználka ve Slunečním městě. :( )

Malý popisek další hnusné "zdravě dětské" scénky:
"Přinesly lebku do světnice; oči v lebce upřeně hledí na macechu i na její dcery a spalují je jako oheň. Chtěly se schovat, ale ať skočily, kam chtěly, všude je oči pronásledují.
K ránu je oheň spálil na prášek, jen Vasilise neublížil.
Vasilisa zakopala lebku do země a na tom místě vyrostl keř růží rudých jako krev. "
So nice.

21.02.2019

Paní komisarka Paní komisarka Jindřich Šimon Baar

Opomenu místa, která se okopírovala do knížky Hanýžka a Martínek, protože ta jsou poeticky dětská, protože zbytek této knihy je o politice, což mně osobně prostě překáží.
Buď ať je to jen o životě děcek, nebo politice.
Těšila jsem se na to, ale zklamání.

21.02.2019 1 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

(SPOILER) ...Jako knížka pro děcka to díky jistým momentům rozhodně není.
Děcko nemůže chápat zde zmíněné sociální rozdíly, zpupnost bohatých, náladu v rodině kdy všechny živí pouze postižený (zranění v lese) otec, který jen tak vypomáhá kde může, což je nestabilní příjem a proto pořád zabředají níž a níž a věčným tématem jsou tedy těžké hovory o bídě, hladu a absenci takových maličkostí jako stromeček na vánoce.
Nemůže chápat hovory domácích o nerozumných mladých lidech, kteří berou nákupy na dluh a mají další děcko, i když taktak uživějí již to jedno.

Život s opilým sousedem dítě pochopí díky strachu jeho dcery, ale nemůže chápat, že muž pije ze žalu nad ztrátou manželky.
A konec-snahy o poražení kapitalismu, rozhovory soudruhů, řeči o stávce a zásah strážníků prostě pochopit nemůžou !!!!!!!
Možná by bylo vhodné to rozdělit na "šťastné" dětství v chudé chaloupce a zábavu později na městě, a ty těžké časy napsat v jiné knize.

14.02.2019 4 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Tři hvězdy za počátek příběhu z Vjetnamu.
Po útěk z bordelu dobrý.
Poté, co se z toho stal svět podávaný na tácku plném pochopení, úsměvů a skvělých přátel v tančírně - svět plný kožichů, rób, tance, kvalitních vín a podlízavého boháče, jež dává amazonce z džungle, jak jí bylo nadáváno, diamanty, mě to klišé odradilo.

Druhá strana příběhu mě nezajímala.

06.02.2019 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tušila jsem, že toto mi "nepůjde", protože co je chváleno horem dolem, to na mě většinou neplatí.
Tady to bylo to samé.

Počátek o zdravé, líné slepici, jež si "hledá" práci způsobem, že jí je vše zatěžko a že když se jí naskytne místo tak ho dělat nebude, protože to znamená UTÍRÁNÍ ZADKŮ, jak neustále opakuje, mě nas*al už v úvodu, takže zbytek mě nezajímal.
Ano život kvadruplegika je hrozný, ale konec mne nedojal, spíš tentokrát rozesmál.

OBSAHUJE DĚJOVÉ SPOILERY
Človíček dobrovolně odešel z tohoto světa a odkázal jí své bohatství, s čímž zcela v poho souhlasili i jeho rodiče, a ona má teď na bydleníčko, výletování apod.
A ač ho tolik milovala, jasněže neřekla ne a prachy shrábla , že?
KONEC

Takže prostě slátanina útočící na citečky dámiček celého světa, které skočí na vše, co se slziček a lásečky týče.
Přidejme k tomu slepici, reálnou hroznou nemoc a korunky a máme tuto knížku.
K poblití jak kydance Moyes, tak tady to rozplývání se.

06.02.2019 odpad!

Želvou proti zdi Želvou proti zdi Daniela Fischerová

Já na tyhle fantasmagoroidní kydy nejsem jak vidno.
Už ten název mě měl varovat.
Nelíbilo.

Malinka Malinka Dita Táborská

Jedna hvězda patří obálce.
Kniha by, kvůli postavám, zasloužila hodně mínusový odpad.
Nevím proč byla hrdinka tak odporná ...vždyť lidi odradí, to autorce nedošlo....?
Takže ne, nelíbilo, spíš vytáčelo.

Šťastný poutník Šťastný poutník Mario Puzo

Suché, beznadějné a přitom jaksi namyšlené.
Nelíbilo.

31.01.2019 1 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Nejsem barbar, chápu poselství a tíži děje, ale je fakt, že je to skutečně jen o přechodu hranic a věčném testování a tápání kdo migrant je nebo není a kdo koho udá, neudá.
I ta láska je plná ano/ ne, schovávaček v křoví a po ošlivých hotelech a je také plná nečekaně chápajících lidiček, kteří jim sypou peníze a pomocnou ruku horem dolem.

Ne, nehodlám tomu dávat dobrý hodnocení jen proto, že to napsal člověk kýmsi vynášenej do nebíčka.
Ale třeba příště to bude lepší.