Zlatý ptáček

Zlatý ptáček https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95014/bmid_zlaty-ptacek-mJC-95014.png 4 11 6

Mladičká Helenka byla dcerou ševce, její první láska dopadla špatně, vinou jejího nízkého společenského postavení. Její otec se však stává společníkem malé obuvnické firmy, která během 1. svět. války na zakázkách zbohatně. Rázem se z ní stává bohatá a žádoucí nevěsta a její šance na provdání se zcela změní. Po mnoha peripetiích získává znovu svou první lásku a šťastně se provdá Román z českého maloměsta počátku století vypráví o mladé dívce, které se radikálně změnil život, když její otec zbohatl... celý text

Iveta Černá
21.08.2022

Knížka se čte dobře, ale je to prostě "červená knihovna", několik posledních stran je podle mého pocitu až moc "přeslazených".

knihomolka1197
29.03.2021 4 z 5

Příběh tak trochu z čevené knihovny, ale takových Javořická napsala poměrně dost. Tato kniha se mi líbila, nicméně nepatří k těm "top" knihám, které mně chytly za srdce.

DominaCZ
04.05.2018 4 z 5

Dobré, reálné i klasicky hodně přibarvené např. tím, že VŠUDE Helenku VŠICHNI chtěli, ani ve vlaku jí nedali pokoje ! To je poněkud přehnané, ale všichni chápeme, co tím chtěla autorka říci, a konec je šťastný tím způsobem, že vám nevadí, takže je to ok.

TaLu
05.08.2015 5 z 5

Oblíbený román mé maminky.
Romantika a zajímavý děj.
Nikdy bych o autorce neřekla, že psala červenou knihovnu.
V jejich knihách jde totiž o víc. Život v jeho pestrosti, emoce i křižovatky, na kterých se musí hrdina románu rozhodnout. To vše vyjádřeno krásnou češtinou.
Doporučuji.

kika 13
10.04.2014 2 z 5

Zajímavý děj a dobré čtení.

modranka
19.12.2013 4 z 5

Anotácia je postačujúca, záver je síce predvídateľný, ale roztomilý. Text sa číta dobre, je to téma pre staršiu generáciu. To neznamená, že si knihu nemôžu prečítať aj mladší. Tematický je to už historická novela, lebo dej sa odohráva pred 100 rokmi

české romány

Vlasta Javořická