Bez lásky

Jsou lásky pronásledované i zbraňované. Jsou lásky šťastné, ale i nešťastné. V autorčině rodném kraji - pod horou Javořicí, na pomezí Čech a Moravy - se odehrává příběh venkovského děvčete vdávajícího se bez lásky. Řehořova šlechetná povaha a dobrota přispějí však nakonec k naplnění Cilčina života. Neboť - řečeno závěrečnými slovy románu - i bez lásky uzavíraná manželství mohou být šťastná, jsou-li založena na úctě a povinnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30701/bez-lasky-30701.jpg 419

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Akcent

koala

Paní Javořická byla úžasným znalcem povah lidských, skvělým pozorovatelem sousedských či rodiných vztahů. Vykreslení otce tyrana a pijana bylo až neuvěřitelně reálné, ale i to, jak se někdo nedokáže za celý život takovým lidem vzepřít a jiný by se zase nechal raději zabít ... nebo co s lidmi dokáže udělat poblouznění láskou či zamilovaností ... no je to prostě pěkné počtení ze života. A opět krásná archaická čeština.

Len2očka
30.10.2017

Knížka se mi líbila.Vlastně není žádná od Vlasty Javořické,která není pěkná,jen je mám ve dvou skupinách,pětihvězdičkově a čtyřhvězdičkové(snad na malou výjimku).

katynais
10.06.2015

Ze zacatku jsem mela problem s reci, kterou to bylo psane. Moc se mi libilo popisovani krajiny, tradic..ale s nazorem ze uzavirani manzelstvi bez lasky muze byt stastne, kdyz je zalozene na ucte a povinosti, tak stim nesouhlasim

maryzka
01.06.2013

Sentimentální, oddychovka, která dobře dopadne.

kika 13
02.04.2013