Vlasta Javořická

česká, 1890 - 1979, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Hřivna zakopaná - 1. dílDěti štěstěny I. dílNa dněZvláštní případModré zvonky

Komentáře (11)

Vlasta Javořická

Přidat komentář
Evina.Cetba
24.09.2018

Javořickou mám ráda, ač mám jisté výhrady. Autorka se dobře čte, u jejích příběhů si odpočinu, líbí se mi morální zásady hlavních hrdinek, popisy přírody..., prostě idylka, která většinou dobře dopadne. Spisovatelce odpouštím, že psala pouze červenou knihovnu a některá témata se opakují. NĚKDY dokonce KOPÍRUJE I CELÉ ODSTAVCE do různých dějů, což už je hůře odpustitelné.:) U jejích knih je mi prostě hezky, ale jednotlivé knihy mi po čase splývají a snadno se na ně pozapomene.

helenkan
19.02.2018

Píše krásné příběhy ze života a z doby, která je pro mnohé z nás dávnou minulostí. Není na škodu si přečíst něco o životě našich praprarodičů. A tahle spisovatelka nám to všechno krásně popisuje ve svých románech. Jsem ráda,že jsem jí objevila. Sice trošku později,ale o to víc si to vychutnávám.

gabra03
18.05.2016

Pro mě nej paní spisovatelka - její knihy se dají číst i po tolika letech. Pravda, něco mě až zas tak neoslovilo, např. román Rackové, ale nemůže se všechno líbit všem.
Obdivuhodný byl už samotný život paní spisovatelky - vychovat tolik dětí, přitom napsat tolik románů a povídek a do toho pomáhat všem, kdo potřebovali... Anebo už jen to její psaní "do šuplíku". Nevěděla, zda tyto její romány a povídky někdy vyjdou (pravda, věřila, že jednou přijde doba, kdy vyjdou), a přece v ní bylo tolik síly, víry a pokory, že své zvyklosti a životní postoje neměnila a psala dál - byť jen "do šuplíku"... Obdivuhodná to žena...

manina
23.10.2015

Chtěla bych se zeptat jestli náhodou někdo nevíte, zda se dají knihy od Vlasy Javořické sehnat i v elektronické podobě?
Babičce je 84 let, bohužel přestává vidět a jediné na čem si něco přečte je čtečka knih. Knihy od Vlasty Javořické miluje, jen nejsem schopná je sehnat. Bohužel ani placenou elektronickou verzi. :(

TaLu
05.08.2015

Knihy Vlasty Javořické byly v době mého dětství uloženy na půdě u babičky. Hluboko v sobě mám uložený obraz, jak vybíhám mnoho dřevěných schodů, otevírám starou skříň, a pak ve světle z malého okénka čtu.
Obdivuhodné knihy a obdivuhodný život autorky samé.
Knihy mohly začít znovu vycházet až po revoluci, a ona stále psala a psala i když většinou "do šuplíku".
Nedala si vzít naději, že jednou její knihy budou znovu vycházet, nenechala se zlomit.
Dokázala přiblížit život s hlubokou znalostí prostředí i doby.
A ta romantická část v jejím díle se čte také dobře.

zuzepka
26.07.2014

Její knihy by mohli lékaři předepisovat na recept,nikdy nezklamou.Zahánějí chmury a pohladí duši.Navíc se z nich dozvíte historii české země vykreslenou v příbězích postav.Jsou psané češtinou jakou dnes neuslyšíme.O to víc jsou pro mě milejší a vracím se k nim.Spisovatelka je mou terapií v dnešní hektické době.

Marčullkas
10.04.2014

autorka, kterou mám ráda a její knihy řadím mezi oddechové a milé čtení.

myosotis
05.11.2013

Naprosto, pro mě, nepřekonatelná spisovatelka. Její knihy mají srdce i duši. A jsou napsané tak nádhernou češtinou. Kdykoli je čtu, a můžu je číst znovu a znovu, jako by mě pohladili po duši.

hortenzie
03.10.2011

Jako dítě jsem se k jejím knihám dostávala tajně, když si je maminka půjčovala od kolegyně. Vzhledem k tomu, že nosila domů více tzv. červené knihovny, si s odstupem času myslím, že knihy od Javořické asi patřily k tomu lepšímu, co u nás bylo vydáno. Hlavně měly hlavu a patu a ne vždy chudá dívka ke štěstí přišla. Dají se číst i dnes jako oddychovka.

Renysek
09.09.2011

musím dodat....,,KRÁSNÝCH KNIH''

WEIL
05.09.2011

Paní javořická napsala za svůj život neuvěřitelné množství knih.