DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Oproti prvnímu dílu až příliš akční, kapitoly očima děcek nepotřebné, fakt mě nezajmá jak uvažují nebo co cítí, byť chápu, že to je těžký.

Ona je teď hrozně namachrovaná a je mi vlastně jedno, že po ní manža furt jde, i když byl střežen a neměl by vlastně jak.
Protože ve finále: však proč po ní jde, když ona za nic nemůže?!

17.07.2020 1 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

(SPOILER) Spoilery!!
Jako i by to čtivé bylo, ale nelíbí se mi tam ta základní osa toho, že i ČTYŘI ROKY POTÉ je pořád v palicích všech údajně hlavní myšlenkou případ jejího chlapa a ona.

Víte, co se denně stane v celých USA za počet takových ouchyl zločinů? To by ti provokatéři a úchyláci museli šílet, aby zvládli obsáhnout všechny profily, ale oni maj v palicích celý roky jen JI. Nikoho jinýho, jen ji. Pořád, všude. Reddit, twitter, blogy, fora, diskuze. Tak určitě. To mě štve prostě. Navíc proč by tam měla figurovat ona když je jasné, že o tom prostě nevěděla??

Navíc v tý úchyl databázi vždycky šílí z počtu těch nalezených zpráv a keců, a pak, když potká toho "kámoše", najednou počet klesá a "nic nového nalezeno". Náhoda, ne?!
Prostě divný. O fakanoidní protivné holce a uječeným, uzavřeným klukovi ani nemluvím.
Nevím, divný. Ona je taky taková ...rádoby borka hrdinka, jakože drsná na všechny strany...

A konec? ...příliš drsňáckej, stala se z ní moc akční hrdinka.

17.07.2020 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Čtu po delší době. Pořád děcka a takový ty ženský kydy. Nářky na postavu a to, jak vypadá a straaaašně žere. Taková Halina dvě prostě. To akorát člověka odradí, protože to jsou nářky člověka, kterej žádnej problém nemá, tak proč o tom ale píše žejo.
Halina se sama sebe zhostila správně.
Tady ta tyčka, když fňuká že je špek, je akorát trapná.
Malby by někdy ušly, někdy už rozgajdaný a splantaný moc.
Před lety jsem dala za pět.
Dnes dám...asi ani nic.

16.07.2020 1 z 5

Všechno je lež Všechno je lež Michelle Sacks

Vyprávění očima sedmileté holky nemělo do sebe vůbec nic, naopak překáželo tomu ději a hlavně tomu překážely neustálý hlášky tý hračky alá "jsem živej tvor" a hlavně ty neustálý zvýrazněný hlášky. Ona navíc na 7 let neuvažovala, příliš vyspělá.

Že se něco děje je logický, ale trochu ten děj falíruje - v jednu chvíli je matka krásná číča, kterou její tlustej fotr tentí ve vaně a je totál spokojená, aby záhy byla provokativní a každej ji chtěl na helouvína, kde je za sexy naughty sestřičku, protože po ní touží UPLNĚ KAŽDEJ fotr její spolužačky, protože její vlastní otec o ni nemá zájem a neklape jim to ?!
V jednu chvíli si žijou ve skvělým baráčku hepy lajf, a o stránku dál to je polorozpadlá barabizna s propáleným kobercem ?
Tam by vážně taková sexice a hvězda zvostávala ?! Pochybuju.

Takže tohle tam hodně falírovalo, pořád jen jedou a blbý hlody děcka, který na jednu stranu jede drsně sexy hip hop tanečky, páč je jako mamka sexice a umí se hejbat, na druhou je ale po taťkoj opleskaná a tučná, protože žere. Hm.
Prostě furt rozpory.

Od druhý půlky už dorazili do cíle a on vlastně vše vyžvaní a už pak jen srdceryvný kydy těch prarodičů. To jako fakt netřeba.
Vlastně tam o nic nešlo.
Pruda.

16.07.2020 odpad!

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Proč to jsou dop.dele Kroniky prachu, když je to staropanenská hysteróza na x stranách?

Čekala jsem tajný archivy, objevy, vzbouření se a jakousi formu boje hrdinky z historie, ale ono to je o neposedné pi.dě a puboš nářkům...

Hvězda za obálku, jinak bych musela dát tisíc odpadů za to zklamání. Nejen dějový ale hlavně reáliemi. Autorka si měla o té době něco načíst. Pokud by totiž mladá dáma skutečně z vyšších vrstev byla, NIKDY by dělat nešla, natož aby jako svobodná šla žít někam do temňákova a o nesrovnalostech v módě a dataci ani nemluvím.

Zaujme jednoduchý naivky.
A ne, Austen to FAKT není.

12.07.2020 1 z 5

Třtina ve vichřici Třtina ve vichřici Vlasta Javořická

Ale jo, milé, ale štve mě ta přivdaná novomanželka - osmnáctiletý děcko, co řve, když nedostane čokoládu na Mikuláše. Joj!

11.07.2020 4 z 5

Pro peníze Pro peníze Vlasta Javořická

No...sluníčkoidní poněkud příliš, ale jako jo. Jasně že si i ošklivku zamilujeme a vůbec její ohyzdnost nevidíme, dyť jó.

11.07.2020 3 z 5

Pohádka svatováclavských oslav Pohádka svatováclavských oslav Vlasta Javořická

Já její knihy ráda, bývají rozumné a reálné, ale toto - o buranech ze vsi, co si vyjeli do Práglu a pláčou tam u krásný sochy a ze všeho jsou zděšení nebo naopak překvapení - někdy v padesátým třetím roce šílet ze šalin a vlaků?! - to jako bylo moc. Cpát se všude v kroji a všude všem cpát svý národnostní moudra a pověsti, no, to by s něma místní rychle vyběhli.
Takže ne, nelíbilo.

Venkov a Praha, neslučitelný světy a ne dva miloučtí přátelé, jež se okamžitě přijali a celá ulice s zastaví, aby strejčkova moudra ke zmalované slečince, která se za svý barvičky zastydí, poslouchala...fakt ne. (námět jak z Káji Maříka-ten jí ve vlaku taky dával kázání a VŠICHNI z Prahy jedoucí mu div netleskali, tady asi trochu obšlehnuto.)

11.07.2020 odpad!

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Hvězda za obálku, jinak se to fakt nedalo. Je to YA, chápu, ale je to...takový hloupoučky nijaký.
Proč proboha jeli na JEDNOM KONI???
Jako...fakt ne.
(aha, panička to psala stylem povídkování na wattpadu a dětičky to šííííííleně žraly? Aha, proto takovej povyk....no děcka, nestojí to za to. )

11.07.2020 1 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Čtivý, ale neskutečně mě iritovali tam ti předěckovaní. Jako neuměj se chránit? Ona mu dá, a pak se diví, že je popáté asi v tom?! Tak je debil nebo co je?!

Jinak to bylo totéž:odpornej chlap, nuda, stereotyp, práce nebo naopak bez práce, fňukání a řev, hysterie, pleny, nuda, pruda, nuda, domácnost, nuuuuuudaaaaaaaaaa ....přitom se žádné nic až tak nedělo....až na jistou ztrátu tam.
Holt staré časy no, dnes by to bylo ostřejší.
Fňukny, konec příliš slunkovej.

10.07.2020 1 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

SPOILERy:
*mele o nich v baru a všechny to zajímá?? "...celý bar zcepeněl, všichni naslouchali, barman vykřikl..." TAK URČITĚ.
*On, bohatýr, jezdí metrem jo??
*Pohřbívá kosti u jeho baráku, páč dělá rozchodový rituál a na ústředně jí polda vykládá, jak to má s rozchodem se svou partnerkou, načež mu skočí ona kolem krku? No tak to by měla flastr jako kráva za napadení příslušníka.
*On bude bydlet v jakýmsi trapným rybářským motýlku? A stejným pokoji, jede stejným letadlem, kam se hne tam je Nate nebo Adam na výstavě....prostě TRAPNÝ !!!!!!!!!!!!
*Bez trapásku by to nebyla moderní sexy cute hrdinka, takže mu prostřihla koberec a zalakovala ho lakem na vlasy - druhá Bridget Jones, so cute fakt twl.
*Neumí v 29 nic v kuchyni, takže doteď žrala jako co-živili ji ti, co u nich bydlela??
*Zakopávačky, rozbíječky, rozdrbanej odšťavňovač....jakože roztomilá nemotora? odporná kráva tak leda !!!!

Sorry, ale pohodový čteníčko to není. Ona je na ranu, tím jak je neschopná a dementní, neschopná čehokoliv a její kámošky taky. Já vím, že tato "autorka" píše tak jak píše a že je to trapný, Britky to holt asi rády, ale že by to byl světový the best?....to by bylo hodně zoufalý potom.

10.07.2020 odpad!

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

NIc mi neříkala už domotaná anotace a jako...ani počáteční masakr nenalákal...ten je tak nějak všude dneska.
Nezaujalo prostě.

07.07.2020 1 z 5

Pac & Pussy Pac & Pussy Albrecht Smuten

Tak je ten panák číča, nebo pí*a ?!
Autor asi sám neví.
Anebo obojí ?
Prostě otřes.
Kydy i malůvky tak na ranu do huby.

05.07.2020 odpad!

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Víte, asi byla chyba dívat se prvně na fotky, protože mně se Gita nelíbila už tam. Už tam jsem pocítila jakousi averzi a prostě...už dopředu jsem cítila, že bude zle. No a během machrování jeho s esesákem jsem cítila, že nemusím i jeho, a nechuť k protláčený smyšlený věci byla na světě. Opravdu blb každej, kdo tomu věří, propadne nebo nedej bože uroní slzu. Ty si schovávejte na silnější chvíle.

Autorka opět plno vymýšleček, opět ze závažnýho tématu plnýho bolesti udělala románek plnej srandy, sexíku a užívárny, prostě pohoda.

Pomocí esesáka přenášené dopísky?

Opovažuje se mu radit, jak se chovat k ženám a ten na něj dá a hltá to??

"Lale Gitu zpozoroval a když viděl, jak ztrápeně se tváří, zasmál se". Jako proč??

Jen se na něco zeptá Rusa u krematorií, už mu cpe klobásy a vážně mu je celou dobu nosí. A to hooodně klobás a čokolád. Jen tak. Jako proč? Přesně tak to bylo i v Cilce - jí taky srali horem dolem. Proč ???

Gitiny kámošky o Kanadě-shromadišti věcí:"jo, my ti něco přinesem, nás moc nekontrolujou"...o stránku dál " ale nevím jak to půjde, dozorkyně nás pořád kontrolují" ... tak jak??

Odchází s SSákem z plyn.komory a Lale na něj: "Vy PARCHANTI, kolik nás ještě chcete zabít"? a on se jen zasměje a jde dál, ani ho nesejme ?? Tady jsem přestala číst.

Jak čtu z vašich komentů, prý si to tam rozdávali. To mě znechucuje docela. Osvětim vážně není místečko, kde by se dalo ojíždět svou vyvolenou, kterou vám dovede Esesák na lusknutí prstem a já, bejt Gitou nebo jím, STYDÍM SE !! toto světu vyprávět.
Trapní oni a trapná autorka.

Sorry, ale dementi, takhle se udělat na skutečný bolesti tolika lidí a tak hrůznýho místa.

Jak jsem to tam četla, někdy jsem až nevěřila, že tam ti dva vážně byli a Cilka v tom táboře taky. Tam se nedalo při večeru procházet pod loktem s kámoškama jako na procházečce v parku...hloupej každej kdo se tím dá ošálit no. A že vás je dost jak vidím

04.07.2020 odpad!

Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Alena Jakoubková

Píše jak přes kopírák.
Naivita smíchaná s rádoby dospěláckostí a velkejma prachama - žerou luxusní věci a maj audiny, proč né, však manža jí to v poho může koupit!
Proto ať klidně drandí jinou, jen ať neodchází, ona chce jeho prachy...( tak kdo je tu pak dě*ka ne?)
Nelíbilo. A humor?...ani ne.

03.07.2020 odpad!

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Zde vypíšu své pocity, obsahuje SPOILERY.
*Kluk 11 let se chová jak kdyby měl tak 17 - nereálná slova a činy, přehnané.
*NECIKÁN- to je co za označení, je i něco jako NEBĚLOCH??
*Od první vteřiny si děcka hrály spolu-jak, když byly dohromady s rusaňama a nemohli si tím pádem rozumět??
*Gádžovce šel na pomoc celý dav Cikánů? ...tak určo.
*slova Anny: "Tahle žena (naše matka) je NEDOTKNUTELNÁ"- ..jako proč, protože je Němka..?
*Slova polské sestry: "Dokud je ve mně lidskost, budu pro ostatní riskovat i život". ....
*Hned první den přijede Himmler, Hos (neumím přehlásku) a VŠICHNI ji šíííííleně chválí..tak určitě
*Himmler: "Víš k čemu slouží ty komíny ?
Kluk 3 roky: Tam se peče chleba, tam nám pekaři každý den dělají chleba." Ve třech letech jo???
*Himmler by vážně osahával a vískal dětičky, který by pro něj představovaly odpad a záhy si stěžoval, že smrděj? Tak proč na ně maká...?
*Její slova: "Do posledního těhotenství jsem byla oplácaná, ale přesto ŠTÍHLÁ A SVALNATÁ, než jsem zhubla drasticky těch 15 kg tady v Osvětimi." Tak jak? Oplácanej svalnatec vyrýsovanej neexistuje.
Navíc, proč hubne, když maj ty luxusní nejlepší příděly ze všech ??
*Zmínka o čokodortu, z nějž dokázali nakrájet přes 100 kousků pro všechny, už tu byla. Fascinuje to víc lidí jak koukám.
*Jde za mužem do třídírny, volá ho jménem a tu ho začnou vyvolávat VŠICHNI vězni. Vážně? Proč to??
*Vlítne na fotbal a rozkročená ječí na Mengeleho o sešívaných dvojčatech? Tak určitě.
*Vlítne do jeho výzkumáku? Tak určitě...
*Její 11ti letej, dva další kluci se vrhli k vojákovi, kterej má zbraň a ten "raději utekl ke svým". Vážně vycvičenýho vojcla zahnali tři malí kluci ???

No a takhle bych mohla pokračovat. Prostě tuny nesmyslů, kydů a přehnaností ve snaze vycucat z nás citečky. O konci nemluvě no. Příliš drzá, příliš mnoho jí procházelo...osobně její postavě moc nevěřím. Taková druhá Cilka v Cilčině cestě. Prostě přehnané.
Tyhle knihy ale ty osudy tímto jen srážejí, protože někdo ty hrůzy prožil, a teď tihle romanopisci to jen podělaj.
Někomu u toho kapaly slzy, ze mě akorát tak kapala nas*anost :)

03.07.2020 1 z 5

Čisté srdce Čisté srdce Vlasta Javořická

Zuzana malej fakan, okolí a bydlení popsáno dobře jako vždy, okolnosti války alá gestapo to celý akorát zatížily, to tam myslím nemělo moc co dělat,a ten konec? Nevyhnutelnej, ale ...byť klasickej a logickej, tak jako ... pán zahoří tak, že se ve vteřině zjaší i ona a fakan je najednou spokojenej a klidnej...? Příliš štěstíčka. Tak určo no.
Ale co už.

01.07.2020 1 z 5

Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Alena Jakoubková

Příliš mnoho dokonalosti: SPOILERY:
-Jednou si vyjde ven, nabouchá se, ale "rodiče se v tom nerýpali" ?? Myslim, že rodiče by se v tom porýpali tak, že by nestačila zírat.
-ihned pro ni byl byteček i s nábytečkem. wau
-bezproblémový porod
-maturita na samý jedničky
-přijata na vejšku
-rodiče tím nakonec nadšeni, ač všemožně bránili, aby na tu vejšku šla
-ihned po matuře překládá jako stará dokonalá překladatelka-kde vzala tolik dokonalých zkušeností, když záhy řekne, že jí museli ukázat, kde všude má chyby-vážne nakladatelství vezme na práci blbku náctiletou, která má chyby, jež se po ní musí opravovat a dají jí přeložit v takovým stavu 3 knihy ??
-opět roztahla nohy na prvním randeti (Igorovi)
-"Kam jsme přišli, tam jsme byli v centru pozornosti-Italové milují blondýnky a děti". To možná jo, ale kdyby měli uch*ávat z každé blond turistky, nedělali by nic jinýho, proč by šíleli zrovna z ní teda, a VŠUDE? Navíc když říkala, že celebrita je hnusnej vyžilec a dobrý geny teda tím pádem holce nedala...?
-najednou dokonalá, dostává ceny za překlad
-červený diplom, dokonalá študentka
-pětipokojový apartmán zacáluje v klídku fotřík (zkuste si představit tu cenu jo), pak koupí auto...pohoda prostě
-svýmu francíkovi opět ihned roztáhne hnáty a zabřezne...PROČ??? furt stejnej vzorec !!!!!

Takže jen pro tuto pubertální tupost nemohu jinak.

01.07.2020 1 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Sorry, ale -SPOILER!- severský minotaur z lesíku mi přijde spíš trapný a dětinský, než strašidelný.

Pořád popis lesa, choděj, čuměj, kecaj o ničem, pak se z jednoho snu všichni poch*ijou strachy?...to fakt ne.
Chtěla jsem atmo, jenže jakou atmo chcete v lese žejo, než právěže pořád jen ten nudnej les a uhádaný blbce, kteří si tam řešej svý podělaný životy...hm.
(nechápu proč je to nahlašováno a žádá to označení SPOILER, když to tam já sama píšu!)

30.06.2020 1 z 5

Když nejste v pohodě Když nejste v pohodě Jill Stark

Já vám nevím, ale rady, jsem-li zcela v haj*lu, typu "když nechcete, z postele prostě nevylézejte, lenošte v pyžamu a s kýblem mátové zmrzliny doma" a naproti tomu o pár stránek dál "určitě neváhejte a z postele prostě vylezte! Nelenošte v pyžamu" jsou poněkud o ničem, jednak už kvůli protiřečení a pak, co si budem... tohle váš problém prostě nevyřeší žejo.

Nebo nějaký zapisováníčko si pocitů do deníčku, ležení vedle kocoura na sluníčku, milování svýho těla a poslouchání bušení deště do střechy a mobil v letadlovým režimu.

Chce to v těch sračkách prostě nebejt. Päk můžete klidně číst zprávy na facebooku a debatovat s idiotama a budete v pohodě.

29.06.2020 odpad!