DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Na autora jsem koukla jen tak zběžně, protože jsem nevěřila, že by to napsal TEN Macek.
On to ale byl on, tak mne kniha zaujala, začetla jsem se, a .... zaujetí odplouvalo.

Snaha o Saturnina nebyla elegantní a vtipných chvil jsem se taky poněkud nedočkala, spíš mě jeho jakože nesmírně dokonalý snahy o to, jak vydrbat s boháči, nebavily a byly křečovitý, přehnaný a nerealistický, což je škoda, protože Saturnin uvěřitelnej byl.

Láskoidní linii zcela přejdu, protože ta to ještě dodělala.
Pokus by tu o Saturnina II. jakože byl...ale prostě to nejde.
Jirotkáč je jen jeden.

25.12.2018 1 z 5

Osobní receptář pro zdraví a pohodu Osobní receptář pro zdraví a pohodu Margit Slimáková

Zase ezo kydance, který jí dav nicméně žere jak vidno.

Vše už tu tisíckrát bylo a je to furt dokola. Čili žádná vlastní práce, jen vykrádačka druhých.

17.03.2023 odpad!

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Moc nechápu... Z vytížené manažerky najednou svobodná cestovatelka, kterou nejvíc zajímá vzhled a líčení? Jen tak, zničehonic?!

A proč by měl být problém, že ve 30 žije sama a je bezdětná?? Dyť je to úžasná svoboda a může děkovat Bohu za to, že na bydlení má...spousta mladých třeba ne.

Takže od termínů jsme najednou u povrchních věcí jako vzhled a styl. Hm divný.

Pořád všem strašně vnucuje jak je krásná, že ona to ví. Jenže tohle neustálý vnucování všem okolo naopak hovoří o velké nejistotě, takže mně nepřijde že by se našla... spíš potřebuje být neustále ujišťována. A to je od někoho, kdo tohle "učí" druhý, zoufalý.

"Nejdůležitější je jediná věc: cítit se krásnou ženou." Furt a furt jen cpe všem do palice, co mají cítit, háže všechny do jednoho pytle a dělá z nich povrchní slepice.
Očividně zapomněla na typy, kterým je líčení jedno a jsou tělem i duší muži.
Ne, opravdu ne každá holka a ženská má v palici jen líčení proboha.

Jinak co se týče té její "odbornosti" tak ta je nulová. Víc vám řeknou už holky na YouTube.
A jako poslední ťafka: no na to jak furt kvičí jak je úžo tak NIC MOC.

OTŘES.

04.06.2022 odpad!

Bez obalu Bez obalu Barbora Tlustá

Nevím, mně přijde hloupé vysypávat si koš a prohrabávat se jím, každou šlupku někam zahrabat červíkům, každej přípravek lít do sklenice, protože propánakrále, hlavně nemít doma kousek plastu, to je vražda žejo !
Je to takový...fanatický. Nutí to zbavit se všeho a naopak mít doma kamínky, dřívka,sklo a voskovat si svý sáčky. Svoje vůně který mi ale nevoněj a jsou drahý. Mně se to nelíbí a i když čistím převážně sodou a octem a třídím, přelívat přípravky do sklenic a omotávat je provazem a zalívat do SOJOVÝCH VOSKŮ fakt nebudu, pardon.

Teď jsem koukala na ZW shop a tam mají 20g masky za 130,- čili 100g kolem 600.
A to byla jen maska.
Kde máte zbytek jako jídlo praní atd??
Jako kdo na to v týhle době má??
Když je to tak potřebný, proč je to furt tak odporně a přehnaně drahý když je to z minima běžně dostupných surovin???
Takže už i proto se mi tyhle eko bio cypoviny hnusí.

25.09.2020 1 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

"Výslech na gestapu byl mírnější, než si představovala. Po několika minutách si uvědomila, že ji považují za příliš něžnou, příliš krásnou a příliš dívčí, než aby se doopravdy zapletla s tak zavrženíhodnou organizací jako Bílá růže."

Ne, věřte tomu, že gestapo s*alo na to, jak kdo vypadá a zda se na to, co domněle spáchal, vizuálně hodí či ne.
To, jak se z toho podvratně vyvlíkla a hodila je přes palubu bylo hnusný a proto mi byla nesympatická. Taky to, že je to vlastně o lásečce a bandě fakanů, jak z ochozu hážou letáčky s nabádáním proti režimu, to mě fakt jakože nebralo.

28.07.2020 odpad!

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Čtu po delší době. Pořád děcka a takový ty ženský kydy. Nářky na postavu a to, jak vypadá a straaaašně žere. Taková Halina dvě prostě. To akorát člověka odradí, protože to jsou nářky člověka, kterej žádnej problém nemá, tak proč o tom ale píše žejo.
Halina se sama sebe zhostila správně.
Tady ta tyčka, když fňuká že je špek, je akorát trapná.
Malby by někdy ušly, někdy už rozgajdaný a splantaný moc.
Před lety jsem dala za pět.
Dnes dám...asi ani nic.

16.07.2020 1 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Hvězda za obálku, jinak se to fakt nedalo. Je to YA, chápu, ale je to...takový hloupoučky nijaký.
Proč proboha jeli na JEDNOM KONI???
Jako...fakt ne.
(aha, panička to psala stylem povídkování na wattpadu a dětičky to šííííííleně žraly? Aha, proto takovej povyk....no děcka, nestojí to za to. )

11.07.2020 1 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

NO, takže: čtu to asi tak potřetí a čím dál víc mi vystupují jasněji a jasněji jisté znaky a snad až ...jak to říci....do očí bijící výmysly, které to vyprávění celé zabíjejí.
Všichni po celém světě a tady v komentech budou jasněže skučet jak je to vyprávění hrozné (já raděj teda toho kluka, který má jako "důkaz" ty dolámané ruce, tahle nemá nic a ještě mnohé skřípe) a všichni slepě věří, ale já už ne. Teď potřetí mě to snad až štvalo. Trochu to vypíšu, kdyby se zas někdo do zpráv chtěl ptát PROČ. Je toho víc.

-Miluje ji nejvyšší boss.
-Všechny jak to říci, když ne "št*tky" ... hm tak děvčata...vždycky po útěku dostaly nakládačku nebo rovnou byly zabity, ona ne, ji vděčně líbe.
-Pro ni by šel do války i s jiným bossem. Prostě pořád ONA. Ona to tam pak vede, když mu teda ty nohy roztáhne a užívá si toho jeho "luxusu".
-Každý ji během toho převodu a útěku Čínou chtěl otentovat. KAŽDÝ.
-Vždycky jí někdo dal prachy jen tak. Přiletěl, dal a zase šel.
-Když ty prachy už dostala, neschovala si je, ale s matkou je prožraly a nakoupily za ně nevhodné, nedostačující hadry a zašly si do karaoke. Noc před pochodem pouští bych měla asi jiný myšlenky než si jít někam juchat.
-Na hlavním uprchlickém tahu, kde jsou vždy kontroly, je NIKDO po dva dny nekontroloval. Jaká náhoda.
-Když chatuje pro dospělé, je nejoblíbenější a vůbec nestíhá.
-Bylo tam nelogické chování-ty, které uprchly a měly být logicky schované, vodí ona po veřejnosti a nákupech - wtf ?! Měla jim snad hromadně nakoupit a ony být ukryté, když jim pořád údajně šlo TOLIK o život, ne?
-Mezi uprchlíky ONA ovládá nejlíp čínštinu.
-Dovoluje si ječet na jihokorej. agenty, kteří ji zachránili, a ti ji ještě uklidňují s tím, že ji věří.
-Hodně falíruje i part o škole a studiích. Do školy chodila dva roky. Nedokázala na jihu v nějakých 13ti letech sečíst ani jablíčka a napsat základní znaky, ale čínštinu jen z poslechu se naučila ihned, dokonale, a během chvilky bezvadně studovala jak angličtinu, tak ta práva a kriminalistiku. Nechápala po příchodu ani normální keramický záchod, během chvilinky dokáže nejtěžší studia. Je prostě dokonalá.
-Vrchol všeho: probudila se při operaci sl. střeva. Bez enormního zla by to prostě nešlo.
-Ví, že ji Kim sleduje, přesto má o něm dodnes facebook plný posměšných článků a obrázků.
-Uteklo a promluvilo o severu více lidí, proč byla v televizi zase uvedena jako "jedovatá houba" pouze ona ?!
-Veřejné vystoupení a jakýsi moderátor, plačící před i po: co ho dojalo, když to byl kongres všemožných uprchlíků celého světa a hrůzy zažili všichni, proč ho dojala zas jen ONA? Že vstali a plakali pak VŠICHNI v hledišti? ...no comment, vážně.
-Matka údajně znásilněná u vrátek v blizzardu číňanem - vážně ve fujavici máte chutě někoho válet v zasněžený čínský ledovici a drandit ho tam za přítomnosti děcka? No já nevim.
-Jihokorejská tajná služba JÍ udělila výjimku a dovolila sejít se se sestrou, aby ji mohla jakože identifikovat. Jen jí.
-Na jednu stranu o sobě hlásá, jaká je bojovnice a jak se nedá, a na druhé straně stačilo pár rýpanců jihokorejských holek na střední o její chybné výslovnosti a sevekor. původu a hned poraženecky odešla.
-Taky se mi nelíbilo, že u tak závažných témat neuvažovala a vrhala se do nich bez přemýšlení. Jo, pojedeme tam / přestěhujeme se / odejdu s ním / prodám tě mami/ začnu to studovat i když ničemu nerozumím/ Budeme dělat, že mám 16 i když vypadám na 8, kupci to poznaj a zmlátěj mě... už nešlo jen o její život, ale i o její mámu pak i tátu! Na to, jak se prezentovala jako rozumná bojovnice, někdy byla jak nerozumnej malej fakan a to i v dospělosti, když hledala sestru / váhala zda vystoupit a vše prozradit.
-Nelíbilo se mi, že poté, co se stala slavnou, zajištěnou a byla v bezpečí, obrátila se zády k těm, kteří ji z těch sra*ek v Číně vytáhli a starali se tam o ni - o manžele, o mámu se stejně starou dcerkou apod. Ona je nekontaktovala, přestože dobře věděla přes koho a jak, protože "si to už nechtěla připomínat". Tak tomu se říká vděk.

Takže to tak v kostce no. Kdo chce, věří. Kdo ne, zamyslí se. Je to na každým.
Mně ta holka prostě nesedí. Přijde mi, že notně jede na svůj look mini děťátka, na kterej všichni daj, ale mě osobně v tý knížce nezajímaly ani party o tom, jak se poznali rodiče, jak její otec podváděl režim a pak se divil, že šel někam za trest nebo něco o jejich prarodičích a sestře.
Já jí prostě NEVĚŘÍM, že ji každej znásilnil, i její matku chtěl každej chlap ojíždět, že se jí všechno dařilo a prostě mě štvala už v těch 13, kdy " se na něj smála, ale srdce měla zatvrzelé". Byla prostě necitelnou mrchou už odmala, což tam taky psala. Že nikoho nelitovala, nic ji nezajímalo a neznala ani mravnost. Velmi rychle se adaptovala- nalíčená coura prostě i přes líčení bude vypadat na 13, to jako nemohla nikoho oklamat že má 18, vždyť si ji vyhledejte, pořád vypadá jak ušatý děcko.

A dnes se na instáči vystavuje v šatech a průhledných halenách, kde má výstřihy a kozy jí div nevypadnou ven...no, tomu se říká PŘIZPŮSOBIT SE.
Je to čtivý, ale nesedí mi prostě.
A je tam taky dost chyb.

23.05.2020 odpad!

Václav a Dagmar Havlovi Václav a Dagmar Havlovi Ludmila Rakušanová

Hlášky jako " hulil od patnácti" (Havel) a "vzdávali se provoláváním hesel svých břichatých fotrů" tam jsou pro mě nepochopitelné.
Jsme někde v pubertálním deníčku nebo blogísku ???

Autorka se navíc snažila vnutit tehdejšímu občanovi, že Dáša je přece náš divadelní a filmovej smíšek s těžkým dětstvím, že ji přece milujem a že vůbec neva, že jí Vašek tak záhy nahradil Olgu

Popis a výpis toho, jak to má mooooc jako first lady těžký a je zcela bez práv, zanechá dnes už úsměv.

12.04.2020 1 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Já ač detektivky nečtu tak tady teda to řvalo docela okatě. Moc jiných možností se tu totiž nenabízelo a příběh byl dost lacině klasický a tradiční.
Jako jo, ale docela dost natahovaný a pro nic za nic, ten konec přímo řval a tetino štěstíčko v podobě děcka a neustále otravná kámoška tatérka tam akorát překážely.

SPOILER:řvou si v náruči o smrti tý ségry, aby se v zápětí cucali a rvali ze sebe džíny i s prádlem a ojeli se? Tak moc JI milovali, že ojíždějí navzájem sebe? tak to pak jo. To najednou nepřipadá že ji zradila, když jí otentovává kluka, co?
KONEC

10.03.2020 odpad!

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

(SPOILER) Takže začneme něčím jakoby Zoufalýma manželkama, troškou psychothrilleru a kydama z léčebny, šmrncneme to troškou tlusté trapošky alá nemotorná, přesto jakože-pro boháče-cute Bridget a nakonec to završíme voodoo cancama v lesíčku.
No do háje to snad ne!!!!!
Jak píše Zara- ženský kydáníčko (takže prázdný nic jak z časáku a debat na netu) a poté ezo lucidní snění.
Tuny oslavnejch kydů na přebalu a je z toho tohle ??
Ačkoliv... už to, že se k tomu propůjčili oba Kingové, mě mělo varovat.
Co pochválej oni, smrdí už na kilometry.
Takže jedno velký NE.

05.03.2020 odpad!

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Já věděla, že to bude jednoduchý, ale že až takhle...?
A že i přesto se to lidem líbí?
Mně teda ne.
Puboš kecy typu "vystrčím na něj prdel v gaťkách a ožrale se kolem něj potácím, takže mu stojí péro a on se prostě NEMŮŮŮŮŮŽE NEUDRŽET MI NEŘÍKAT kokotinky jako že mě plácne po prdeli když ji tak nastavuju a mně šokem padne pusa -to se jako opovaž-nečekám na nic jinýho. A co udělá on? Plácne mě, až to štípne!
...pak se přesune k mé prokrvené PRCINCE."
Nechutné.

Tak s takovým školkovým pleskandem pod vlivem chlastu může jít autor rovnou do té své MMA arény. Todle chlap psát prostě nemůže.
Je to blbý od baby, natož od chlapa.

18.02.2020 odpad!

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

LOL momenty:
"Na trávě stálo ratanové lehátko az něj přetékala moje hostitelka."
"Neměla bych mu říct, že právě sežral kus dekorace?"
Funny hlody, vážně.

JInak to zase byl dámský románek asi po stranu 170, než se stala první vraždička, která se prostě STALA. Nebyli jsme ani jedné svědky, jen jsme se o ní dozvěděli.
To je totéž jako u Klevisové, což mě překvapuje, na to nejsem u zahr. autorů zvyklá - tam se neřeší ženské kydy, ale hned se stane akce a už se jede vyšetřovačka. Tady v našich "detektivkách" se jedou ženské hlody a živůtky, pak nějaké PIM a točí se to v slepém kruhu jako šlapání kysanýho zelí.

Trochu se mi nelíbilo rýpání do naší justice, to jsem nechápala, že jako naše policie má nízký IQ, takže tam může dělat i její malej jednoduchej synovec - autorka má něco proti nim ? Nepochopila prostě no.

Takže zas takovej ženskej zamotanec ohledně knížeček a růžiček, jednoduchá věcička, žádnej hustej propletenej fajrák jak píšete. Vše bylo docela jasný, srozumitelný, což je co říct, protože já obvykle ty vrahy moc jasně neodhadnu.
Tady pohodka.
Jen tak strašně...ŽENSKÉ a trošinku přehnané - byly ve hře miliardy za romantický braky z dob hradů a zámků? Uhm...tak určo. Že to nikde nebylo znát a ona pořád hnila na místě i s těma slepicema?
Jo jo, už mlčim.

Otázka: VYHOUPNULA se do sedla. Cože?? Snad vyhoupla ne? (děkuji Evo za poučnou zprávu, já vím že to existuje, já to tady myslím ve zvukomalebném smyslu - že to prostě v tomto tvaru zní debilně, ne že by to neexistovalo, víte jak, díky. ♥)

07.02.2020 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Uh...u týhle knihy jde spíš zase o trendy tahačku peněz a slepej výkřik do tmy.
Rýpe do ožehavýho tématu a dokola omílá potratový téma, což je věc hodna spíš nějaké lékařské učebnice pro gyndaře nebo pro nějaký ty fanatiky přes lidský práva.
Posloupnost děje je tu na hlavu, překáží to.
Mě vážně nezajímá jak žil ten lékař, jak mu umřela máma, co si povídá s pacietkama, co si říká člen zásahovky s tím střelcem nebo co cítěj sestry nebo ty, co tam šly na zákrok.
Má to být o tý patnáctce, to jsem čekala.
A ne spousty keců o zákonech a státech a tom, jak se to kde má a co kde ženský smí nebo nesmí.
Byť to jsou tedy šokující zjištění.

07.01.2020 1 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Četla jsem teď po delší době, a překvapilo mě, jak moc mi tu byl Kaplan protivnej.
Z raráška a roztomilouše se tu stala posměšná a rýpavá svině, která to zabila psaním posměšné "básničky" do diktátu závěrečnýho, kde se posmívá svým spolužákům a útočí tam na ně formou jejich chyb. Tím u mě skončil.
Jo, jsou tam hlášky jako svině, ale Kaplan, zabil jsi to svou hnusotou.
Zklamání.

25.11.2019

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Obsahuje SPOILER
Příliš mnoho politiky, smrti, ministerstva a Umbridgeové.
Opravdu nechápu, jak by mohla Tonksová, ta která všechno převrací, ničí, zakopne o každej kus nábytku (ne není ta její dychtivost a to jak se furt válí po zemi cute, fakt ne) a neumí ani základy, dělat bystrozora-elitní zaměstnání.

A jen trochu rýpan: kdysi Voldy v podobě vzpomínky Toma R. "nevěděl", že H. přežil díky smrti jeho matky.
V prvním díle se divil, že Fenix ho léčil pomocí slz.
Teď zas nevěděl, že věštby na odboru záhad nejsou pravé-tak je blbej nebo co??? Nejmocnější muž světa a neví základy??? A jen tak mezi námi - když to zkoušela Bella pomocí accio věštba- tak on si ji z té police takhle nemohl sám přivolat? Je na ní i jeho jméno, měl by na ni tedy smět sáhnout i on sám přece, když to může i kdokoliv jiný...

A jen věcná-když se tu dovídáme o domě Blacka, proč se do něj neuchýlil, když byl na útěku a žil místo toho v jeskyni?

Trochu jsem nepochopila, proč byl prefekt právě Ron, když prefekti by měli alespoň v něčem vynikat a jít tím pádem v čemsi příkladem, což jaksi Ron jak víme v ničem příkladem nejde.
V "reálu" by jím být prostě nemohl, proto mě to docela rozsekalo.
To, že je Pottrouš tak navztekanej a uječenej mě štve, ale zas chápejme - mísí se v něm vztek Pána.

Siriusova death ve mně nezanechala v knize nic - ve filmu byla citovější - ale tady v knize je prostě jen jakási součást děje, ale nic k němu ani ve filmu necejtim, víc tíhnu od první chvíle k Lupinoj, takže jeho propad do obloučku prostě nebylo vůbec nic.

Spíš mě děsně bolelo ... uhm co to jen bylo ... jo, ta scéna když potkali u sv. Munga Nevilla a jeho babičku a jeho máma, zešílená kletbou cruciatus, mu dávala prázdnej obal od žvejkaček a on si ho schovával jako vzpomínku do kapsy... tyvago i teď mě to bere. Kdepak vychrtlej, věčně nas*anej zbohatlickej nerozumnej Sirius .... skutečná ztráta byli Nevillovi rodiče, kteří umřeli kvůli boji za dobro v Potterovským okruhu. Kým? Rukou rodiny Blacků-Bellatrix. A kruh se nám uzavřel ...být Harrym, brala bych to jako doživotní, byť trochu jasněže neopodstatněnou, ale přesto reálnou výčitku.
Pokud někdy v tý knize celé byl dojemnej moment, bylo to tohle.

Celá knížka? Vztek, puboš hádky.
Jo, a Cho?
Z tý se nám tu stala pěkná pi*da. (pardon.)
Ve filmu miloučká zlomená pozůstalá, tady pěkná poběhlice...kluka jí přinese mrtvýho, ale o dva měsíce později ho už ona očumuje, okolo vánoc ocucává, pak na něj bezdůvodně vříská jako k*áva ... Tady ji nesnáším.

Krátura? super hnusák. Hermionina víra v jeho dobro a svobodu skřetů opět trapná, proberte ji už někdo konečně.

Trochu mě už vytáčí, jak je tu Molly věčně nas*aná a všem pořád rozkazuje. Pasovala se na matku všech a nikomu to neprospívá.

Jak dvojčata zběhla ze školy? Prý stylové, za mě spíš trapné. Měli to za pár, už to mohli vydržet. Ve filmu jsou opět duo twins dobří řízci, tady jsou to riskantní otravní idioti, kterým bych furt dávala tresty, hlavně z postu prefekta.

A vždycky mě neskutečně vytočí, když bojují v závěru, Smrtijedovi se mění a smršťuje hlava a nikdo na něj už nesmí útočit, protože Hermiona všem brání a ječí PŘECE NEUBLÍŽÍŠ DÍTĚTI!
Do háje je je.lá?? Furt je to Smrtijed!!

Takže tak no.

08.11.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

No, bajky samotné jsem ohodnotila, ty se mi líbily. Nějaké klasické a slabší, nějaké hodně dobré.
Kniha jako taková je ale vlastně jeden velký Brumbál a celé to završuje ta skrytá Lumos natažená pracka charita.
Naštěstí je to vypůjčené a nekoupila jsem si to, neboť bych hořce litovala.
Já na tyhle charity nejsem a už vůbec nevím, proč bych měla podporovat jakousi nadaci, která má podkopávat státní správu, fakt ne.
To mě dost rozsekalo.
Do čeho všeho se JKR ještě nepřis*re fakt že jo.
Takže ani nehodnotim.

28.10.2019 3 z 5

Trofeje a ztráty Trofeje a ztráty Aleš Dostál

Ále jo, dalo se to, ale postupem času je to až moc lesácké, až moc snadno to přijali, až moc snadno pančelka začala vládnout brokama i když to v životě nedržela v ruce, stala se ihned paní lesní zvěře a až moc se jí najednou zalíbila čekaná na posedu.

01.09.2019 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Jsem na straně 12 a už mám dost.
Jistá recenze nám podsouvá, že nás roztříští na kusy, tuny miliard reálných recenzí nám podsouvají, že Cat je fantastická sympoška, a ...já mám chuť ji leda už teď zavřít do láhve a pustit po vodě a jsem roztříštěna leda tak tím, jak moc mě už teď vytáčí.
Už jen ty tuny recenzí mi říkají, že tahle knížka je pro mě problém.

07.08.2019 odpad!

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Nedůvěru ve mně vyvolala už předmluva + závěrečná sebeobhajoba alá "jiné autorce se to líbilo, takže když se to nebude líbit vám tak za to já nemůžu, protože JÍ SE TO LÍBILO."
Další ťafkou pro mě byl výrok "vyklouzla z postele a kamenná dlažba ji zahřála do nohou."
Kámen v podzemí, kterej hřeje ??
Trochu moc fantasy.

K nechuti celkové dopomohly tyto hlody:
" Ledové trubky z naleštěné oceli byly příliš nové, železné zase příliš dychtivé, až ji to přivádělo do rozpaků. Tak se Auri pustila za tlustou keramickou trubkou, která si brumlala podél tunelu. V místě ohybu se její lněný obal uvolnil a rozpáral se jako košile nějakého uličníka. Byl unavený, ale ochotný."
(ano, řeč je o neživých předmětech - hrozné !!)

Už ty názvy: bludiště Rubrika. Místo zvané Žlutých Dvanáct. Příkryt. Vana. A jasněže naše celé Podvěcí. Co to sakra je ?!!!

Skončila jsem to na nějaký straně 15, protože její cupitáníčko tím podzemím s levandulovou vázičkou a Foxem v dlani mě prostě nebavil.

Nejsem odkojená těmito fantasy kydy, proto mě vytáčejí a tyhle světy mě společně se svými obyvateli otravují.
Pán prstenů, Potter, Podzemí...to jsou ikony, který nic nepřekoná, natož nějaká pipiholčička, kterou autor všem podsouvá, protože je malinká, cute a všichni ji musíme milovat přece !!!!

Napřed autor vyjádří nechuť k tomu dílu, tisíckrát ho přepíše, pak ho nabídne betačtenářům a poté pozve jinou autorku na panáka, kterýho pije i když to nemá rád. Tak chce nám ten příběh nabídnout nebo ho už dopředu haní ??

Ano předchozí knihy jsem nečetla, ale bude to očividně něco pro dětičky, což mě štve, protože jsem to našla v sekci PRO DOSPĚLÉ.

Jedna hvězda za obálku, jinak otřes a absolutní dno.

30.07.2019 1 z 5