DomenicaRisa DomenicaRisa komentáře u knih

Bunny Bunny Lydia Strong

ZASE! Ta gramatika..... Příběh hodnotím 4/5, ale gramatické chyby to potopily.

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Série je povedená v rámci příběhu, ale nemohla jsem dát více než dvě hvězdičky. Po gramatické stránce je to slátanina. Za většinu chyb, kterých se zde autorka dopustila, bych své studenty u přípravy na přijmačky sepsula. A u mě opravdu tyto chyby strašně kazí celý příběh.

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Příběh opět povedený, ale stylistika katastrofa. 3 gramatické chyby na jedné stránce jsou opravdu příliš. Autorka by měla zvážit lepšího korektora. Lépe by to zvládl i průměrný asolvent maturity.

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Příběh byl fajn. Knížka má spád díky dialogům. Trošku zvláštní styl osaní, ale na ten jsem si rychle zvykla. Co ale NELZE odpustit, jsou ty mraky gramatických chyb. Jako viděl to vůbec korektor? Ted už nemůžu číst a vnímat příběh, až příliš se soustředím na hledání chyb. Proto jen dvě hvězdičky.

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Marně jsem přemýšlela, jestli je něco, za co knížka nedostane plný počet. Tohle byla dokonalost. Opravdu jsem se zasmála. Ovšem nejvíce mě dorazila hláška "Když se třepe třetí patro, nechod klepat, nebud pako!"
Původně jsem tohle spojenectví autorek moc růžově neviděla, ale jen jsem prostě začala špatnou knížkou. Ted je opravdu žeru.

19.02.2021 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

V tomto díle se setkáváme se Seichan. Jedna z nejlepších postav celé série. Počátek jejího vztahu s Grayem je zde vykreslen do té míry, že čtenář může cítit příslib něčeho nevysloveného. Pochopení vědeckých prvků tady vyžaduje opravdu pozorné čtení a taky trochu googlení. Opět skvělé popojení reálného s mystičnem a legendami.

02.01.2021 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Nové díly Sigmy mě tak nezaujmou, proto jsem se vrátila na počátek. Písečná bouře je skvělá, když jsem starší, dávají i fyzicko-chemické vysvětlení větší smysl. Příběh zasahující do dob královny ze Sáby a krále Šalamouna je jedna z top knih, které Rollins napsal.

02.01.2021

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Nemám ráda komiksové knížky, ale tohle bylo roztomilé. Určitě přečtu i další díly.

02.01.2021 4 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Téma je super, jen už mě to nedokáže tak zaujmout. Myslela jsem, že je to tím, že už jsem "vyrostla"- prvního Rollinse jsem četla v patnácti. Začala jsem tedy Sigmu od začátku a chyba bude v počtu dílů, ne v mém věku. Budu číst i další co přijdou, ale jen kvůli příběhu Seichan, Graye a ostatních. Příběh už mě prostě tak nepohltí, tento místy i nudil.

02.01.2021 3 z 5

Borec odvedle Borec odvedle Alexander Stainforth (p)

Ty jo, konečně knížka od tohoto autora, ze které mi není špatně. Tohle bylo čitelné, dokonce i dobré. Postavy se chovaly logicky, nikdo mě neštval. Příjemné překvapení. Pokud to není gay romace, autor docela umí. Tohoto by se měl držet za mě. Na zadek jsem z toho ale nekecla.

02.01.2021 2 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Tohle nebylo až zas tak moc na facku jako předchozí série MM od autora, ale i tak se podle mě jedná o vyhozené peníze. Až moc překombinovaná zápletka. A hrozně mě šval ten strašně náhlý přerod z "debila" na "zajdeme na skleničku" Nevím, za mě autor prostě gay romance neumí. A sexy obálka to nezachrání.

02.01.2021 1 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Nazvala bych to knihou u které se modlíte, aby už byl konec. Na přebalu jsem se dočetla, že autorka obdivuje Austinovou a tímto ji chtěla vzdát hold. Ještěže si to už Austinová nemůže přečíst. Autorka příběh zasadila do moderní doby s moderními problémy. Mnohdy ale silně přitaženými za vlasy. Postavy občas vybočovaly ve snaze šokovat a pozbyly původní kouzlo. V původním příběhu každá postava ukazovala určitý nešvar či postoj typický tehdejší době. Tady to byl jen maglajs. S klidným svědomím můžu prohlásit, že tohle už nikdy číst nebudu.

07.10.2020 1 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Tohle psala autorka, která má za sebou úspěšnou (a dobrou) sérii, nebo to psala patnactileta pubertální holka? Tohle byl děs. Četla jsem předevčírem a musela jsem si opravdu hodně snažit vybavit, o čem že to vlastně bylo. Po chvilce snahy - dej absolutně žádný. Obyč číšnice a slavný herec - mnohem lepší (a inteligentnejsi) příběh napsala Tina Rebber. Začátek byl fajn, navnadil, ale pak to šlo velmi rychle s kvalitou dolů.

04.09.2020 odpad!

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Tak jo, co má tohle společného s Kamelotem? Až na pár jmen...
Tahle knížka je těžce vyšroubovaná do extrému. Ano, jsou muži co mají rádi ovládání, ale nutit někoho plazit se jako pes k pánovi už je přehnané.
Hlavní hrdinka jak už bylo psáno v jiných komentářích, je strašně ale strašně neverohodna. Jeji chování mě vyloženě iritovalo. Je to vzdělaná žena s univerzitním vzděláním nebo praštěná puberťačka?
Konec jsem čekala. A protože BDSM román, nelze se vyhnout srovnání s 50 odstíny. Které z toho vychází vítězně, protože Christian měl alespoň důvod se chovat daným způsobem. Ash je jen chlap, kterého baví ponizovat. Každopádně další díl si přečtu, možná u nějaké postavy objevím aspoň špetku sebeúcty.

22.08.2020 1 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Tohle už bylo navíc. Zajímavé byly jen poslední kapitoly psané z pohledu ostatních. Narozdíl od zbytku série už tuhle knížku znovu číst nebudu.

06.08.2020 2 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Čekala jsem něco lepšího. První asi 3 stránky jsem se bavila a pak to šlo z kopce. Tvoření "zaručených seznamů" mi přišlo vhodné spíš pro puberťačky, exmanžel nějak podezřele rychle přešel do stavu "nejlepší kamarád v kalhotech". Nad dramatem, respektive pokusem o drama, jsem měla chuť výt zoufalstvím. Tohle už za mě znovu určitě ne.
Jediný kdo mě tam vyloženě neštval byl onen pohledný Kubánec Santiago, pro své taneční umění.

27.07.2020 1 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Nemůžu si pomoci, ale tohle mě bavilo. Příjemná oddechovka po dni plném učení. Možná proto jsem shovívavější něž jindy. Jednu hvězdičku dolů za ten "deus ex machina" zvrat. Ale to jak se s ním Preston snažil popasovat prostřednictvím příruček a rádců bylo vcelku věrohodné a úsměvné. V porovnání s očekáváním jsem byla příjemně překvapena.

07.06.2020 4 z 5

Dědictví Dědictví E. E. Holmes

Za mě je to variace na sérii Proroctví sester od Michelle Zink. Autorka prostředí zasadila do kampusu vysoké školy a dnešní doby, čímž se odlišila.
Kdybych to měla shrnout - prvních pár kapitol nuda, pak seznámení se školou, zjištění pravdy, hledání vysvětlení, nalezení vysvětlení, velký objev A konec! Většina knihy byla spíš popisná, vlastní děj byl v menšině a když jsem si řekla, super někam jsme se dostali, co bude dál?, byl konec.

28.05.2020 2 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Četla jsem hned po sérii Králové bourbonu. Možná proto je moje hodnocení tak nízké, ale takhle kniha mě neoslovila. Prostě to nebylo ono, nebyla to pro mě J. R. Ward v plné síle. Tohle je asi jediná kniha od ní, která mě vůbec nebavila, a to započítávám všechny série a jednotlivé knihy.
Čekala jsem, že prostředí hasičů bude zajímavé, že to přečtu jedním dechem, ale za mě bohužel. Něco mi tam nesedělo.

28.05.2020 1 z 5

Akademie vyvolených Akademie vyvolených K. C. Archer

První kapitola paráda, skvěle mě navnadila. Prostředí Bellagia a Texas holdem poker. No ale dále už nic moc. Dalo se z toho vytěžit více. Takhle mi to přišlo jako lepenina několik jiných příběhů. Nemluvě o nedostatečném popisu schopností. Neměl by to být jeden ze stěžejních pilířů příběhu?

13.05.2020 1 z 5