Pýcha, předsudek a seznamka

Jak těžké je najít toho pravého? A jak obtížné je napsat moderní verzi slavného románu? Inteligentní příběh americké autorky dokazuje, že obojí je možné. Vtipná kniha potěší všechny milovníky Jane Austenové, ale snadno si získá i čtenáře, kteří původní dílo neznají… V rodině Bennetových je pět dcer, ale žádná dosud nenašla muže svého srdce. Novinářce Liz je osmatřicet, jogínce Jane o dva roky víc, zakřiknutá Mary myslí jen na studium a mladé dívky Lydia a Kitty jsou příliš zaměstnané dietami, než aby si našly práci. Matka rodu paní Bennetová je celou situací zneklidněna a všechno se jenom zhorší, když pan Bennet dostane infarkt. Na obzoru se však nečekaně objevuje sympatický lékař Chip Bingley, který se k nesmírné radosti paní Bennetové uchází o Jane. A co jeho rezervovaný přítel Fitzwilliam Darcy? Padne i jemu některá z dcer do oka?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370112/big_pycha-predsudek-a-seznamka-mEC-370112.jpg 2.660
Literatura světová, Pro ženy

Vydáno: , Motto

Eligible, 2016

Kniha Pýcha, předsudek a seznamka

vikimi

Od tehle knihy jsem nic moc necekala, ale protoze byla ve vyprodeji, zkusila jsem to. Vztah Darcyho s Liz me bavil, ale ke konci mi to prislo uspěchané. Coz me mrzelo. Nektere hodne moderni kreace u dalsich sestet Bennetovych mi prisly opravdu zbytecne a zvlastni. Myslim, ze Jane Austenove by se to nelibilo. Ale asi je to ted moderni. Darcy byl fajn, proto 3 hvezdy.

Bmisarova
11.06.2021

(+ SPOILER) Mám ráda Pýchu a předsudek, co si budeme, je to klasika. Ze začátku jsem si říkala, že autorka se docela poprala se zasazení příběhu do dnešní doby, ale ten konec!? Ten byl až teatrální a zkazil mi dobrý dojem z celé knížky.

DomenicaRisa
07.10.2020

Nazvala bych to knihou u které se modlíte, aby už byl konec. Na přebalu jsem se dočetla, že autorka obdivuje Austinovou a tímto ji chtěla vzdát hold. Ještěže si to už Austinová nemůže přečíst. Autorka příběh zasadila do moderní doby s moderními problémy. Mnohdy ale silně přitaženými za vlasy. Postavy občas vybočovaly ve snaze šokovat a pozbyly původní kouzlo. V původním příběhu každá postava ukazovala určitý nešvar či postoj typický tehdejší době. Tady to byl jen maglajs. S klidným svědomím můžu prohlásit, že tohle už nikdy číst nebudu.

BlueIvy
16.04.2020odpad!

Grciam, som tak znechutená, ako sa toto "dielko" mohlo vôbec vydať a tento brak dokonca preložili ešte do iných jazykov? Kto má toto na svedomí, ten nemá súdnosť. Odpad všetkých odpadov!

Ennie
28.03.2020

Tak tohle se nepovedlo, snažilo se to být až moc moderní (nevěra, umělé oplodnění, transgender, ale nejen to, neseděly tam i jiné moderní vymoženosti - jak říkám až moc, nebýt tam všeho v tak velké míře...). Hlavně ze začátku knihy byly i ty postavy takové umělé a nesympatické. Ke konci děje jsem začala mít docela ráda Lizy (nebo aspoň mě trochu zajímala a zajímalo mě, jak se s Darcym "poperou") a i Jane mi nepřišla tak zlá. Závěrečná svatba byla docela zábavná (ale samozřejmě taktéž přitažená za vlasy, ale co už).

Verpax
15.09.2019

Přečetla jsem 10% knihy a vic už nešlo. Jelikož je úplně jasné, jak kniha dopadne (Pýchu a předsudek zná každý...), tak díky zdlouhavým popisům snad všeho možného, jsem knihu nebyla schopna dočíst. Dvě hlavní hrdinky mně byly navíc dost nesympatické. Ale jestli někdo potřebuje opravdu hodně vypnout, tak při této knize to určitě jde.

Parwana
08.09.2019

Odložila jsem poměrně záhy. Jedním slovem sračka.

bookcase
27.07.2019

Nebylo to špatně napsané, jen ti Bennetovi se do moderního prostředí moc nehodí, narvat klasiku až tak moc urputně do současnosti se prostě nedá. Tak 3,5 hvězdy.