DomenicaRisa DomenicaRisa komentáře u knih

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Janet Evanovich mám ráda. Její smysl pro humor, ironii a sarkasmus prostě žeru. I po přibrání Goldberga knihy nic neztrácí z toho proč je mám ráda.

28.07.2019 4 z 5

My, sex a aférky My, sex a aférky Kamila Tomsová

Tohle už se autorkám tak moc nepovedlo. První díl byl skvělý, tohle bylo už přinejlepším průměrné. Stále si ale pamatuju zhruba o čem to bylo, což se u některých jiných knížek podobného ražení říct nedá. Opět humorné pasáže.

28.07.2019 3 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Nevím, ale tyhle knížky kombinující hezkou/zajímavou holku a nějakého rockera s problémem mě prostě nebaví. Možná je to prostředím, ale stejně jako série STAGE DIVE je tohle prostě dobré leda na podložení kymácející se knihovny. Nemělo to nic moc zajímavého, tuctový námět, který se ničím nevymykal. Hrdina vše takříkajíc musí pos*at, aby to pak sáhodlouze napravoval.

28.07.2019 odpad!

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Kniha mě nenadchla ani neurazila. Všichni vyzdvihují vtip a sarkasmus hlavní hrdinky, ale nějak mi to přišlo jako slabý odvar - znám lepší. Problém pro mě bylo jméno Kinga a jeho české skloňování, rvalo mi to oči. Lukasz docela snesitelný, víc mě ale zaujal jeho bratr. Když byl zmíněný únik informací, hned jsem věděla odkud vítr vane, takže překvapení se pro mě nekonalo v tomto. Právnička nejsem, takže věrohodnost prostředí zhodnotit nemůžu.

28.07.2019 2 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Moc pěkně sepsané, v mém případě audioknihy i namluvené. Souhlasím s označením severská mytologie pro začátečníky. Ale v práci se poslouchaly příběhy hezky.

25.07.2019 4 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Knihu jsem četla nadvakrát a až poté, co jsem viděla seriál. Kdybych to měla zhodnotit, tak z lehce poprůměrné knihy udělali průměrný seriál, který se od knihy v podstatných věcech liší. Nicméně bez něj bych si nedokázala představit jejich systém vytváření a sesílání kouzel. Kniha občas překvapila svým naturalistickým popisem některých situací. Protože ale nemohla využít vizuálního obrazu, musela jsem často ve snaze představit si nějaký obraz na základě chabého popisu sáhnout po seriálu.
Co se faktů týče, autor mi přijde zmatený ohledně levelu Brakebills. Jednou je to vysoká, poté střední...
Jediné pozitviní je zde nové pojetí magie a magické školy. Filorie mě nenadchla

23.07.2019 1 z 5

Tajemství sudby Tajemství sudby Jiří Dittrich

Hodně lidí haní první díl a po dalším nesáhnou. Jasně, prvotina není vždy dokonalá - žádný učený z nebe nespadl. Ale autor má potenciál, musím pochválit nápad a těším se se až tuto trilogii dopíše.
Tady jsem si nevšimla tolika gramatických chyb, ale to není vina autora, ale korektora/korektorky, kteří mají právě tyhle věci vychytat.

12.07.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Karel Hynek Mácha je dneska považován za skvost básnické literatury období romantismu. Máj jsem četla dvakrát. A i po druhém čtení jsem usoudila, že měl evidentně k dispozici kvalitní oblbováky a halucinogeny. Z mého pohledu to mělo zůstat u těch pár výtisků, které si vytiskl na vlastní náklady, protože vydavatelé měli tehdy stejný názor jako já.
Sice ho perfektně rozeberu i po 4 letech od maturity, ale nevidím v tom žádný smysl. Jsou mnohem lepší díla, než tohle které vám doslova vnucují pomalu většinu studia.
Kdybych mohla dám tak půl hvězdičky - opravdu dobře se na tom naučí některé básnické figury. Jiný přínos to ale nemá.

06.07.2019 1 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

O mužích se říká, že mají rádi dvě věci - jídlo a sex. Autor tyto dvě věci zkombinoval a vytvořil něco, kde konec víte už na začátku, hlavní zápletku v 1/3 a celou dobu uvažujeme, zda to myslel opravdu vážně. Plytká knížka, postavy vykresleny povrchně. Ani jsem ji nečetla spíš jen tak proletěla a znovu už po ní nesáhnu.
Čestná bramborová medaile v mém seznamu Nejhorší erotické (či pseudoerotiké) romány.

06.07.2019 1 z 5

Tajemství řeči těla Tajemství řeči těla Joe Navarro

Přijde mi, že tam není nic nového, co by již nebylo řečeno v předchozích knihách Joe Navarra, takže pro mě zbytečný nákup.
Pokud nikdo jinou publikaci od něj nemá, určitě užitečná a přehledná kniha postupující po jednotlivých částech těla. Postrádám obrázky, na můj vkus jich je málo. Zejména u některých gest by se hodily.
Pokud někoho toto opravdu zajímá, sáhla bych spíše po publikacích Odhalte na co druzí myslí a Poznejte když vám někdo lže. Tato knížka je spíš příručka zabývající se opravdu jen jednotlivými gesty, ne širší souvislostí.

03.07.2019 2 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Raději se znovu pustím do louskání angličtiny u knížek Him a Us od Elle Kenedy než si znovu přečíst tohle. Naprosto vyhozené peníze. Theo byl na facku, choval se jak hysterická ženská, nechal ze sebe dělat rohožku. Ano Erik byl bohatý a sexy, ale manipuloval s ním. Prorč to u něj nevadilo, ale u Theova expřítele Libora to byl tak velký problém? Navíc s tím jak Libor Thea ovlivnil jsem čekala, že jejich minulost bude nějak víc rozvedena detailněji. Theova kamarádka je kariéristická mrcha, která ho taky jen využívala. A pokud není zajímavý hlavní hrdina, knížka většinou stojí za houby. Za mě jedno velké zklamání.
Jeslti třeba někdo v tomhle vidí mustr homosexuálního vztahu - rada nad zlato - zdrhejte od té knížky co nejdál.

Princezna v utajení Princezna v utajení Connie Glynn

Čekala jsem něco zábavného - ve stylu Deníků princezny. Tohle ale bylo nečitelné. Obě hlavní postavy mi lezly na nervy, zápletka byla podle mě trochu postavená na hlavu. Nepatřím sice mezi cílovou skupinu, ale to ani u Deníků princezny - nicméně ty mají alespoň vtip, ironii a sarkasmus. Tohle je prostě jen spatlanina pro slečny na základce.

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Asi už nepatřím mezi cílovou skupinu, ale tohle bylo jedno velké drama. Hodně nápadné se sérií After - nevím která byla první, ale právě After mi připadá dost propracovanější. Tohle byly jen hysterické děti, které mají kupu "neřešitelných" problémů. Nevím, koho bych tam propleskla dřív, ale potřebovala by to většina postav co se tam objevila.
Četla jsem celou sérii, žádné převratné zlepšení se nekonalo. Pro max. šestnáctileté slečny je to asi úžasné knížka, ale za mě tak jedna hvězdička.

29.05.2019 odpad!

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Tak jo, další Wardovka. Hrozně jsem se těšila a po prvním přečtení byla lehce zklamaná. Z minulého dílu, kde bylo velké spojení Bratrstva s Bastardy jsem čekala nějaké to tření při společném soužití, trochu testosteronu při šarvátkách s vyhlazovací společností a někde mezi tím příbeh Assaila a Marisol. A ejhle ono to bylo celé jen o nich. Ostatní se tam sotva mihli. Asi nejslabší díl za mě. Ač musím uznat, že vize Holywooda jak zpívá You´re welcome z Moany mě pobavila, po dočtení jsem si říkala "A to je všechno?" Při druhém čtení jsem pátrala po něčem převratném, co mi uniklo - leč opravdu nic jsem neobjevila.

29.05.2019 2 z 5

Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch Tünde Lengyelová

Hodnocení knihy mluví za vše. Nejedná se o pouhý "bulvární plátek" ale lze zde zachytit zajímavé informace. Velmi čtivé, barevné ilustrace - po grafické stránce perfektně zpracované.

Jen bych vytkla občasnou nenávaznost. Měla jsem občas u rozvětvených rodin problém pochytit, kam se v další kapitole vracíme. Na druhou stranu chápu, že jinak to asi nešlo, když se sledovala jedna linie jejíž členové vymřeli, tak se vrátilo zas na počátek a pokračovalo to jinou dědičnou větví.

Také mohly být (třeba v poznámkách na konci knihy) přeložené dopisy, které byly v knize jako ukázky. Ne každý ovládá kurent a němčinu.

28.01.2019 5 z 5

Mystikové, spiritualisté, alchymisté 16. století v Německu Mystikové, spiritualisté, alchymisté 16. století v Německu Alexandre Koyré

Asi jsem od knihy čekala něco jiného. Značné množství poznámek pod čarou. Jediná kapitola o Paracelsovi byla zajímavá - netočila se celá kolem církve, Boha a všeho s tím souvisejícího. Paracelsus se snažil najít svou cestu k Bohu a současně zkoumal přírodní síly, působící podle něj na život. Zbylí tři pánové byli tak trochu "ze stejného soudku"

28.01.2019 2 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Kniha určená pro zabití volného odpoledne. Od tohoto žánru nemívám moc velká očekávání, ale byla jsem příjemně překvapená. Byly tam slabší části, ale konec rozhodně pobavil.

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Nebylo to špatné, ale nespadám úplně do cílové skupiny čtenářů.
Přečetla jsem celou sérii, zvrat z druhého dílu mě překvapil, ale vracet se k těmto knihám už asi nebudu.

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Narozdíl od prvního dílu je knížka o něco lepší. Hlavně hrdinové jsou sympatičtí, není tu tolik hluchých míst a jejich konverzace skrz chat mě bavila. Objednávky pana "mam ho20cm" byly příjemným pobavením a konečné vyřešení této záhady bylo hodně úsměvné.
I tak ale tato série moc nadšení u mě nevyvolala a počkám si na spin off k sérii Off Campus.

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Asi jsem se dostatečně nenudila, aby mě tahle oddechovka zabavila, nebo přibrání Sariny Bowen coby spoluautorky byla ze strany Elle Kennedy kardinální chyba. Miluju její sérii Off Campus, ale tohle byla vcelku velká nuda. Hodně pro mě hluchých míst. Hlavní hrdinka na facku a hrdina mi taky nebyl sympatický. Příběh hlavně ze začátku neměl hlavu a patu. Neustálé "nenápadné " odkazování na jejich společný úlet mi lezlo na nervy. Jedna hvězdička za Wesmie - je hezké, že v Americe se homosexuálové mohou vzít a ne jen registrovat.
SPOILER musím souhlasit s rodiči Jess - je hodně přelétavá a nestálá co se týče povolání. Chová se jako dítě, které neví co chce.