DomenicaRisa DomenicaRisa komentáře u knih

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem sérii dočetla. Pekelnou krev jsem vždy začala číst, pak přestala, začala odznova a tak asi třikrát dokola. Nakonec jsem přečetla celou sérii znovu najednou,abych měla motivaci. Líbily se mi biblické postavy. Stejně jako vykreslení historie. Moc se mi líbil konec sangvinistu Rhuna a Alžběty Bathoryove. Konečně měli šanci na svobodný život. Zrada, která se na konci stala byla spáchana ve snaze hrát si na Boha a popohnat uskutečnění proroctví.

Pořád to byla skvěle našlapana série ve stylu Rollinse, která díky Rebecce Cantrell získala zajímavé a osvěžující prvky.

08.02.2020 4 z 5

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Vydat tohle jako samostatnou knížku bylo zbytečné. Kdyby to přidala jako další Epilog do Jamaica Lane, bylo by to prinosnejsi. Nicméně vykresluje to realitu, do které se spousta vztahu dostane. A v tomhle je kniha docela přínos. Těžko ale říci, zda někomu pomůže vyřešit podobnou situaci.
Kvůli mého rozploceni nechám asi 2 hvězdičky s tím,ze je to asi půl napůl.

08.02.2020 2 z 5

My My Elle Kennedy

Když jsem začala číst Hodnej kluk, Blake mi lezl na nervy. Tady jsem si ho oblíbila. Jak klukům pomohl, když jej potřebovali jen ukázalo, že má srdce na pravém místě. Ač by tedy neměl otevírat všechny skříňky v cizí koupelně.
Wes a Jamie se vyrovnávaji s novým bydlením, novým uspořádáním a novou prací. Autorka skvěle vykreslila vypořádání nejen jich, ale i ostatních s odhalením jejich vztahu. Je to opravdu na pultech českých knihkupectví nejlepší kniha tohoto zaměření, která se dá koupit. Ačkoli zatím můžu srovnat jen se sérii Alfa od českého autora.

08.02.2020 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Líbil se mi odkaz na jinou sérii autorky, který se v knize objevil. Příjemný, odpočinkový slaďák na hezké odpoledne s čokoládou a čajem. Poslední díl si určitě přečtu taky.

08.02.2020 4 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Kladně u autorky hodnotím snahu o jiný, ne tak sladký, příběh. Jinak mě ale bohužel příběh nezaujal. Bitsy měla místo mozku salát, případně ráda zavirala oči před neprijemnymi věcmi, jinak si nedokážu vysvětlit její chování po návratu domů. Vykreslení gangu bylo věrohodné, jak je známe o odjinud. Leka se místy choval velmi racionálně místy natvrdle. Nereálné se mi zdá, že dítě pracujici pro gang jako Leka, zůstane prosto všech špatných věcí jako brání drog, sexu, HIV a jiných věcí běžných v tomto prostředí.

08.02.2020 1 z 5

Princ Princ Nichole Chase

Další delší povídka, stejně jako zbytek série. Tohle snad ani nejsem ochotná označit jako oddechovou četbu. Ideální zařadit do knihovny psychiatrické léčebny, protože normální člověk si nad tímhle musí rvát vlasy zoufalstvím. Když už někdo touží po romantice řiznute erotikou, jakou lepší knihy. Princ nevýrazný, lady Meredith a její postoj dělat otci hromosvod na facku. Před odpadem to zachránil jen Marty, který spolu s Chadwickem z prvního dílu jsou jediné dvě normální a snesitelne postavy.

08.02.2020 1 z 5

Zlatoruká Zlatoruká Garth Nix

Po přečtení jsem šla hledat zbytek trilogie + Clariel a ano, tento díl má jiného překladatele. Což se projevilo v nastupkyni Abhorsenky x Abhorsenka cekatelka, Dlouhé schody x Dlouhé štreky... Chyby a stylistika už zmiňována byla níže. Pan překladatel si mohl přečíst předchozí díly (alespoň jeden) aby plynule převzal některé obraty.

Příběh byl hezký. Je ideální když čtenáři prošla rukou povidka Nicholas Sayre a stvoření ve vitrine, zejména ze začátku. Zajímavá byla proměna Lirael, když se vrátila zpět na Ledovec. Doufám, že někdy bude třeba v povidkove sérii rozvinuto jak byla vytvořena Výsada, změna Clariel na Chlorr s maskou a taky příběh Yraela po spoutani Orannise. Třeba z pohledu Nezbedne Fenky by to bylo zajímavé.

11.01.2020 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Dobre, stáhla jsem si ukázku, abych věděla, zda má smysl si knihu koupit. Už jen ukázka mě naprosto znechutila. Dokonalé převedení toho, jak špatný překlad naprosto zabije příběh. To nářečí se prostě nedalo. Kdyby překladatel vybral jiné, možná by se to nějak dalo, ale tohle jsem číst nemohla. Ukázku jsem ani nedočetla. Možná slovenský překlad, pokud bude, mi umožní si knížku přečíst.

11.01.2020

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

Po minulém díle, který byl asi jeden z nejslabších z celé série, se Wardka zase vrátila v plné parádě. Murhdred byl už zmíněn v několika předchozích dílech v jemných náznacích, případně naplno když o něm mluvila Xhex. Jeho příběh byl osvěžující - nalezení pravdy, bratrská láska a čest, kterou si stále držel když osvobodil to dítě.

Jedna věc mě ale udivuje - parta velice inteligentních chlapů, co má mezi sebou polobožstvo (Vishious a Payne), padlého anděla (Lassiter), svým způsobem nesmrtelnou (Marry) a navrátivšího se ducha ze smrti (Jane), nemluvě o Hollywodovi a jeho Bestii, si ani na moment nepřipustí a ani je nenapadne, že s Johnem by to mohlo být trochu jinak. Vodítek mají dost. Divím se, že ani Murhdred s jeho "jiným vnímáním" díky toho jak se mu v mozku hrabali symphanti se nad tou spoustou shodou náhod Darius x John nepozastavil.

Další díl ale asi zas bude pro mě osobně méně zajímavý. Trez si najde nějakou novou lásku, která ho vysvobodí z truchlení po Seleně. Doufám, že do toho svého "modu operandi" podle kterého píše, zařadí něco zajímavého, nebo to bude zas slabší.

13.12.2019 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Oproti Barvám půlnoci vykazuje knížka zlepšení. Ale není to nic, z čeho bych kecla na zadek. Místy zmatené, flashbacky byly na můj vkus trochu navíc. Viciouse bych nacpala k psychiatrovi, měl sklony k narcismu, kontrole a ovládání. Na papíře romantické, v reálu by s ním žádná nevydržela. Emilia byla těžko hodnotitelna. To co se mi na ní líbilo souvisí s tim, co mě na ní vytáčelo. Celkově 2.5/5*

20.10.2019 2 z 5

On On Elle Kennedy

Bože ano! Konečně něco kde nejsou ufňukané holky a donekonečna omílané má či nemá mě rád. Příběh Wese a Jamieho jsem četla už v originále. Jejich dárkové krabice a pitomé sázky mě bavily. Ochota do všeho skočit po hlavě a nedumat nad tím byla osvěžující.

16.09.2019 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Byla jsem překvapená, že se nejedná o příběh že současnosti. Ale byla jsem příjemně překvapena, k čemu jsem se v rámci čtenářské výzvy dostala. Barry, kteremu sotva zaschl inkoust na diplomu se naučil, že ne vše se dá naučit z knih, že nesmí lidi soudit podle prvního dojmu a že je rozdíl znát pacienta jen jako bezejmenou tvar, nebo o něm vědět vše v rámci vesnických informačních cest. Doktor O'Reily byl místy cynik, místy starostlivý felčar. Takový doktor House o pár desítek let dříve. A Kinky srdečná hospodyně, která o tyto dva dobre muže pečovala.

16.09.2019 5 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

Tohle bych nedala jako knížku... Spíš taková kapitolová povídka na Wattpad? Jo to by bylo lepší. To same co v prvním díle. Princezna měla zajímavé rozdělenou osobnost. Ale vyloženě odpad to nebyl. Poslední (doufám) díl si už ale nekoupím, byly by to vyhozené peníze a zbytek slaďárny přečtu, až bude dostupná v knihovně.

16.09.2019 1 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Jednoduše je označit jako deník princezny pro dospělé holky. Existence nového království mě tady ale spíš iritovala. Nebylo tam o něm nic bližšího, existovalo jen kvůli zápletce. Fandila jsem postavě Chadwicka, diky jeho poznámkám to nebyla taková nuda. Celá knížka směřovala k jedinému bodu, který byl jasný zhruba po 40 stránkách, takže příběh nic moc. Každopádně hezká pohádka na zabití jednoho odpoledne. Teda spíš pár jeho hodin.

16.09.2019 2 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Zjistila jsem, že mé pozornosti unikl snad už poslední díl patřící k této odpadové sérii. Autorka tady nejspíše chtěla hrát na city vykreslením Tylerova hrozného dětství. Ale je to hrozně nereálné. Týrání v takovém rozsahu by si dospělí všimli. A minimálně něktěří nahlásili, jako například výchovný poradce ve škole. Taky by měl určitě následně povinné sezení s psychologem, jakkoli by ho chtěl odmítat. Zbytek knihy se nijak nelišil od prvního dílu. Žádné vnitřní odhalení proč a jak. Nevyvolalo to ve mě žádnou emocí, jen nechuť a pocit marnosti nad touhle "úžasnou" sérií.

02.09.2019 odpad!

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Chvíli jsem dumala, že bych přece jen dala tu jednu hvězdičku. Ale jediná vtipná scéna s vibrátorem mě opravdu nepřesvědčila. Zbytek podprůměrný, hlavní hrdinka mi přišla těžce mimo. Plytký příběh, žádná zajímavá postava.
Nad autorkami tímhle definitivně lámu hůl. Od doby co vydaly Božského bastarda, cizince a hráče to s dalšími knihami jde hodně rychle z kopce do hromady hnoje.

30.08.2019 odpad!

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Dobře, ta obálka je opravdu hrozná. Trochu mi ten chlap na dálku připomínal herce Jasona Mommou a jeho háro.
Příběh více méně to samé co u prvního dílu. Očekávám že třetí bude o Claire a bude se jmenovat Sexy hoteliér. Nicméně i tady se našly vtipné detaily. O tříslovném objednávání - brie, ach ano! Natalie prchající po louce pronásledovaná krávami. Musím sehnat kravám hlídání! - to mě opravdu dostalo.
Ale to pozlátko New Yorku mi tam vadilo stejně jako hlavnímu hrdinovi. Proto o hvězdičku méně než farmář

20.08.2019 1 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Nevím proč, ale humor Alice Clayton mě vždy dokáže odreagovat a příjemně zabavit. Sérii Zrzka ale moc nemusím, proto jsem se na začátku trochu bála.
Jasně, příběh je jednoduchý, konec předvídatelný, ale jak se říká - ďábel je v detailech. Hippies mamča účastnící se závodu Amazing Race? Super! Když pominu, že zrovna název závodu přeložili doslova jako Úžasný závod. Roxiina fóbie ze včel a všeho žluto-černo proužkovaného a bzučícího? Občas vedla k vyloženě vtipným situacím. Zeleninové narážky? Taky dobrý.
Hlavní zápletka byla tak trochu podle mě nezapletená, neco ve stylu antického "deus ex machina" kdy potřebujem nějaký zvrat tak tam něco vymyslíme. Stejně jako by to chtělo dopracovat líp minulost sexy farmáře Lea.
Během čtení jsem dostala nesnesitelnou chuť na nějaký dort nebo koláč, takže po odložení knížky jsem se musela pustit do pečení.

20.08.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Ach jo, jak tohle nějak pobrat. První co mi letělo hlavou tak mi to hrozně připomínalo příběh dvou lidí, které znám. Dokonce jsem si z nich i dělala srandu. Tak nějak jsem proto tušila, že to bude na dlouho. Neustálý koloběh hádek, odpuštění, smíření, fungujícího vztahu a dalšího průšvihu hádky a tak dále. Hardin byl na začátku sobec. Tess zamilovaná naivní husa. Hardin byl pořád sobec, Tess méně naivní, ale pořád stejně blbě zamilovaná husa. Tohle se točí 4 díly. Nemůžu říct, že je to špatné ani dobré. Prostě to je. Připomíná mi to také sérii DIMILY, nicméně ta je vyloženě pro naivní patnáctky.
Knížka má něco do sebe. Ne vždy tyto příběhy mají dobrý konec, ale hezky to ukazuje, že ve vzahu berete vše - dobré i zlé. Takže mladé slečny co věří na lásku na první pohled a pak jednorožce prdící duhu - přečtěte si DIMILY a od tohohle se držte dál.
Hodně komentářů říká, že je to hrozně natažené a jde pořád o to samé, co takhle v reálu přece nefunguje. Bohužel ale funguje. A občas je to ještě zamotanější.

28.07.2019 4 z 5

Pan Pondělí Pan Pondělí Garth Nix

Pamatuji si, že narozdíl od Starého království mi tohle přišlo děsivější. Dneska se nad tím divím, protože "oživlé mrtvoly" x "něco divného" by měly být ty mrtvoly přece jen děsivější. Garth Nix opět stvořil zajímavý, nový a neotřelý svět. Který jsem ale nedočetla do konce. Pamatuji si po těch letech jen pár věcí a útržků - jako žába coby vůle, Dům ve kterém se vše odehrává, nekonečné schodiště po kterém v jednom díle běží a jakousi slečnu, která Arturovi pomáhá. A muže s psími obličejí, kteří mě děsili více, než chodící Mrtví. Jak to dopadlo netuším a myslím, že už se to nedovím. Respektive už tuto sérii číst nebudu. A znovu jsem po díle sáhla jen kvůli výzvy 2020

28.07.2019 5 z 5