Zlatoruká

Lirael přišla během spoutávání Orannise o ruku. Teď má novou – z pozlacené oceli a Výsadní magie. Když najde Nicholase Sayrea ležet v bezvědomí, použije svých schopností, aby ho zachránila. Ale Volná magie Nicolase hluboce poznamenala, a tak Lirael hledá pro Nicka pomoc tam, kde byla jako dítě doma: na Clayrském ledovci. Zatímco se Lirael s Nickem vracejí ke Clayrům, čelí jistá dívka ze vzdáleného severu živlům i četným nepřátelům v zoufalém pokusu doručit Lirael vzkaz od její dávno zesnulé matky. Vzkaz, který přináší hrozivé varování před Čarodějnicí bez tváře. Ale kdo je ta Čarodějnice a co má v plánu? Starému království opět hrozí veliké nebezpečí, kterému je nutno předejít nejen ve světě živých, ale i v chladné a neúprosné řece Smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395231/zlatoruka-Zq2-395231.jpg 4.54

Staré království (5.)

Goldenhand (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Triton

Kniha Zlatoruká

Morgana

Pro mě, jako pro naprostou milovnici Nixovy tvorby, úplně boží pokračování ze Starého království. Krom očekávaného vývoje vztahu mezi Lirael a Nickem se mi moc líbilo seznámení se s dalšími dosud neznámými oblastmi tohoto světa a hlavně letmé rozvedení osudu Clariel. Po vydání stejnojmeného dílu série, jsem si tu holku dost oblíbila a s tím i změnila pohled na Chlor s maskou. Přestala pro mě být takový ten klasický záporák, ale daleko hlubší postava. Doufám, že se k ní Nix ještě někdy vrátí a že si Lirael skutečně dohledá v knihovně její příběh abhorsenky, protože by mě opravdu zajímaly ty okolnosti kolem masky a celkově kolem toho zlomu, kdy se z Clariel stala Chlor.

Clerien

Na knížku jsem se vrhla, hned jak jsem ji dostala od manžela. Přečteno jsme měla za dva dny, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi mě potěšilo rozvedení dalších osudů postav známých z předchozích románů ze Starého království i letmý záskok Macka nebo Nezbedné Fenky. Zlatoruká se mi líbila o dost víc než předchozí Clariel a opravdu jsem si užila Nixův styl psaní i příběh jako takový.

mayinka

Tak nejak nastavovana kase.

unisex magie

Garth Nix