Mystikové, spiritualisté, alchymisté 16. století v Německu

Mystikové, spiritualisté, alchymisté 16. století v Německu https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66483/mystikove-spirituali-66483.jpg 3 3 2

Významný francouzský myslitel interpretuje ideový systém Schwenckfelda, Francka, Paracelsa a Weigela.

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Malvern

Mystiques, spirituels, alchimistes du XVIe siècle allemand

medvídě
11.01.2020

Tuto knihu nemohu ani hodnotit - bohužel se zařadila mezi výjimky, a to nedočtené knihy. I když se často přemůžu a knihu i s vypětím všech sil dočtu, u této jsem učinila razantní u rozhodnutí, kterému napomohl štos knih, které musím přečíst a vrátit do knihovny z důvodu rezervací.
Upřímně, čekala jsem od ní něco jiného a možná bych i postupem čtení třeba změnila názor k pozitivnějšímu, ale nebudu to zkoušet.
Bohužel.

DomenicaRisa
28.01.2019 2 z 5

Asi jsem od knihy čekala něco jiného. Značné množství poznámek pod čarou. Jediná kapitola o Paracelsovi byla zajímavá - netočila se celá kolem církve, Boha a všeho s tím souvisejícího. Paracelsus se snažil najít svou cestu k Bohu a současně zkoumal přírodní síly, působící podle něj na život. Zbylí tři pánové byli tak trochu "ze stejného soudku"

16. století alchymie

Alexandre Koyré