doktorking doktorking komentáře u knih

Tahle knížka dvou novel už je o poznání lepší než její kolegyně.Také celkově ze všech čtyř novel obsahuje tahle ,,pulka"nejlebší novelu a tím je pro mě POLICAJT Z KNIHOVNY která je dokonale Kingovská a co se týče SLUNEČNÍHO PSA aneb pokračování Nezbytných věcí,myslím že zde bylo vytěženo z minima maximum.Dávám ČTYŘI PLUS.

11.01.2013 4 z 5

Stejně jako u druhé knihy obsahuje dvě novely,jednu geniální a druhou trochu slabší,tou geniální je tu novela ČASOŽROUTI,skvělé postavy,děj i pojetí časoprostoru King zvládl skvěle,u novely SKRYTÉ OKNO DO SKRYTÉ ZAHRADY se dozvíme akorát to že King je skvělý psycholog ale to už dávno víme,myslím že tehle novele pomohlo hodně filmové zpracování s JOHNY DEPPEM jinak se jedná o pruměr dávám TŘI HVĚZDIČKY PLUS, DRUHÁ KNIHA JE LEPŠÍ

11.01.2013 3 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Volné pokračování románu TALISMAN který se mi líbil o dost více,nevím podle mě je z tohohle románu citit že to není uplné Kingovo dílo,opravdu nic nemám proti Straubovi je to vynikající spisovatel ale tahle spolupráce mi nák nesedla,také děj který plyne opravdu pomalu nedělá s tohohle díla žádné top.Jinak nápad s masovým vrahem A.FISCHEM je geniální ale tohle dílo určitě nezachrání.Dávám lepší tři hvezdičky aneb jednou na přečtení stačí..

11.01.2013 3 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Všechny čtyři příběhy naprosto geniální,jedná se o Kinguv temný pohled do lidské společnosti,co všechno se muže skrývat v každém z nás.Hodnocení podle kvality:1.Prodlužování času,2. 1922 3.Velký řidič 4.Dobré manželství.Je to takový Kinguv pokus navázat na uspěšné Čtyři roční doby které se docela zdařilo.

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Tak na tenhle díl si fanoušci počkali několik let ale vyplatilo se a patří mezi moje nejoblíbenější.Dozvídáme se toho co nejvíce o Ronaldovi a jeho velké lásce, jeho přátelích i nepřátelích,tenhle díl je také nejemotivnější,zkrátka nádherná Kingova sonda o síle lásky a přátelství ale taky nenávisti a zrady,DOKONALÉ DÍLO.

11.01.2013 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Blaze je vlastně takový triller s odvracené strany,tady je hlavní hrdina záporná osoba které život nenadělil zrovna lehkou ulohu ale on se nám postupně dostává pod kuži a i když vzhledem k lehce předvídatelnému konci je velice zdařilou Bachmanovkou s perfektním dějem a velice smutným lidským osudem.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Kingařina jako blázen,vynikající propletené osudy obyvatel Castle Rocku,démonický dábel v podání pana GAUNTA a dokonalý konec-jak by jste asi chtěly zabít dábla?Kniha patří oprávněně do Top Kingovek a skvěle se čte.

11.01.2013 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Nepravem opomijene dilo.Proste Kingovo alterego ala Bachman jede na plny plyn az s toho ma ctenar nekdy az v hlave totalni bordel.Je to takove krasne hororove becko podle mistra na tripu...Slabsi je akorat konec ale pokud ctete soucasne s Beznadeji naprosta parada.Pomatuji se ze kdyz byli knizky v prodeji tak se po nich zaprasilo a to tenkrat ani King jeste nebyl takovy komercni pojem jako ted a prestoze na obe knizky se moc chvaly nepeje shani se pomerne asi nejhur s cele Kingovi tvorby a jejich cena je opravdu tragicky premrstena...Tyhle dve dila zboznuji a obe knizky disponuji tou nejhezci obalkou od mistra ze vsech jeho knizek.

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Beznaděj je určitě skvěle napsaný horor nasaklý tou pravou atmosférou,jedine co mě ale v knize moc nebavilo jsou Kingovi místy až přeplácané debaty o BOHU to tomuhle románu sráží trosku na kvalitě ale oproti nabozenstvi ktery je znazornene v romanu Svedectvi je tohle naprosta bomba a asi to sem i tak nak patri...Libi se mi i film.

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Kniha ve které jsou nejlepší čtyři Kingovy novely.Jedná se o mistrovské dílo a pokud vím zanechá hluboký zážitek i ve čtenářích kteří jinak Kinga vubec nemusí prostě každý si tu najde to svoje.Jinak mé hodnocení:1.Tělo,2.Rita Hayworthová a vykoupení z věznice SHAWSHANK,3.Nadaný žák,4.Dýchací metoda.PRVNÍ DVĚ JSOU NAPROSTO SKVĚLE NATOČENY DO FILMOVÉ PODOBY.

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Rozhodně mi nepřišlo že by staré dvoudílné černé léto mělo špatný překlad,spíš jde o další chytrý tah nakladatelství,ale jinak je tohle dílo naprosto to nejlepší co mohl Simmons ztvořit jak dějově tak postavově velice chytlavé a ta nápadná podoba s románem TO od KINGA.

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Myslím že spolu s běžícím mužem kralují tomu co pod pseudonimem King napsal,děj vás vtáhne hned od první stránky a pustí až na konci,který je jako u věčiny Bachmanovek předvídatelný ale pokud dlouhému pochodu odpustíte některé nejasnosti čeká na vás jedna z nejzvrácenějších reality show.

07.01.2013

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Tak trochu knížka pro zkušenější Kingaře je potřeba se na ni víc soustředit a rozumím tomu že každého nechytne,jedná se o velice silný příběh tak trochu červená knihovna po Kingovsku,kde nejtemnější jsou zážitky ze Scottovýho dětství aneb KRVAVÁ GARDA.Ale nudný tento román určitě není,sice nepatří k těm co by si člověk přečetl vícekrát ale zanechává silný dojem,pro mě jasné čtyři hvězdičky.

07.01.2013 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Řbitov zvířatek je beze sporu jedním z nejlepších děl kterýma nás mistr obohatil.Temný příběh a dokonale propracované postavy na vás zapusobí,hned od první stránky.Já osobně jsem řbitov zvířatek přečetl za den a pul protože kdykoliv jsem chtěl zavřít knížku nešlo to.Dokonale se vžijete do postav.Mile mě překvapil i film

07.01.2013 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Tak tohle je dámi a pánové nejlepší Bachman,SKVĚLÝ TEMNÝ DĚJ A KLASIKA ŠPATNÝ KONEC,prostě dokonalé dílo a další zvrácená reality-show

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Nejlepší sbírka povídek KINGA,taky nejstarší,jsou zde povídky které psal King pro pánské časopisy aby vubec přežil a to ve mě zanechává dost silné emoce,jako nejlepší jsou zde noční směna,kostlivec,bojiště,nákladáky,římsa,děti kukuřice a kralují šedá hmota,nekuřáci a mrtví se někdy vracejí,skoro všechny povídky zde byli zfilmováné,pro mě KULTOVNÍ DÍLO.

Christina Christina Stephen King

Vynikající román,skvělé postavy kde vyniká hlavně Christinou pomalu pohlcený Arnie,máme zde obrovské přátelství které se pomalu ztrácí,první lásku,rvačky celé se to čte jedním dechem,musím doporučit i výborný Carpenteruv film který není sice tak dobrý jako román Kinga ale určitě potěší.PRO MĚ DALŠÍ TOP DÍLO.A těch rokenrolových odkazu,mám pocit že kdybych se bavil s Kingem i o muzice tak si budeme rozumět na 100 procent.

Carrie Carrie Stephen King

Když berme v potaz že to je první kniha Kinga ještě k tomu vylovená z koše,ve své době určitě hit který pak umocnil zfilmováním ještě B.DE PALMA a mistr se zde ještě rozjíždí ale už tady je znát ten smysl vcítění do postav a skvělý děj.Nádherná ukázka toho co dokáže fanatismus,jinak když srovnávám s pozdější tvorbou Kinga tak souhlas lepší pruměr.

07.01.2013 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Dokonalost sama jasný příklad toho když vás pohltí záporná postava.Psychopatická Annie Wilkesová kraluje celému ději v knize.King se přiznal ze někdy se bojí svých fanoušku a já se mu ani vubec nedivím.Co kdyby...jinak určitě stojí za zkouknutí i film Misery nechce zemřít s oskarovou K.Batesovou která se na roli Annie neskutečně hodí.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Naprostý souhlas se všemi jedno z nejlepších děl Kinga,dokonalé postavy,děj i konec tady se nedá vubec nic vytknout.Film je to nejlepší co pan Darabont mohl natočit mě se líbí i víc než Vykoupení z věznice Shawshank.