DJANKA DJANKA komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

O knížce s tímto tématem nelze říct, že je krásná. Ale rozhodně se jedná o silný příběh, který vás zasáhne a který ve vás zůstane. Když jsem dočetla, zůstala jsem sedět, po tvářích mi tekly slzy a v mysli se znovu vracela k příběhu. Myslím, že ho nějakou dobu nepustím z hlavy a teď zrovna nemám chuť pustit se do jiné knížky, ale znovu otevřít první stránku ……….

05.02.2018 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Až tuhle knížku vezmete do ruky a začnete číst, tak ji odložíte až s poslední přečtenou stránkou. Dřív to prostě nedokážete.

15.09.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak to byl mazec. Hltala jsem jednu stránku za druhou a nemohla knížku odložit. Paní Mornštajnová píše velmi čtivě. Listopád a Hanu dávám na stejnou příčku a to z jejích knížek na tu nejvyšší. Rozhodně doporučuji k přečtení.

09.09.2021 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čekala jsem příběh s rasistickou tematikou. I přesto , že se v knížce toto téma objevilo, tak si nemyslím, že je to knížka o rasismu. Jako zabít ptáčka je moc krásná knížka, ale ne snad ani svým příběhem ( přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem se začetla), ale spíš tím co nám chce říct. Nevím jestli to dokážu správně shrnout, ale tak nějak .... jak být dobrým člověkem. Atikus je pro mě snad nejsilnější knižní postavou. Lidí jako on by na světě mělo být co nejvíce. Nevím jestli bych já tuto knížku dokázala tak ocenit i v mladším věku, ale teď když sama mám dvě děti, mě knížka zasáhla hodně hluboko. Pořád jsem nechápala ten název knížky a když na něj téměř na konci příběhu došlo, tak jsem i slzičku uronila. Moc krásná knížka.

09.07.2018 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá knížka od této spisovatelky. Pokud bych ji měla srovnat s knížkou Hana, tak ta asi byla o něco lepší. Ale i děj této knížky mě dostal. Čtete a čtete, jste zvědaví co bude dál, pak nechápete a pak si jen říkáte jak tohle asi může dopadnout. Opět silný příběh. Rozhodně si musím přečíst další autorčiny knihy.

18.05.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Překrásný příběh.

13.09.2021 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Zajímavé téma velmi čtivě napsané. Příběh je vyprávěn z pohledu dvou postav. S tím mám někdy problém, u této knížky jsem však hltala vyprávění obou těchto postav. Rozhodně doporučuji k přečtení.

13.04.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Knihám od Agathy jsem se ani nevím proč vyhýbala. To však byla velká chyba. Deset malých černoušků je perfektní detektivka, napínavá a promyšlená. Úplně jiná než detektivky současné. Moc dobře se čte a nutí vás až do konce přemýšlet co, jak a kdo..... a vraha jsem stejně neuhodla.

11.01.2019 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásně napsaná kniha s úžasným příběhem, který vtáhne do děje a pustí vás až na jeho konci. A i po té nedokážete na všechny, co vás příběhem provázeli, přestat myslet. Jedna z knížek, která ve mě dlouho zůstane.

26.02.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha je hodně zajímavá svým obsahem i dějem. Co mi však vůbec nesedlo, byl styl vyprávění. Jednak bylo hodně popisu Brna, což asi ocení místní (já někdy celé odstavce přeskakovala, jelikož Brno vůbec neznám), v textu byla německá slova a věty (někdy bylo přeloženo, ale ne vždy) a co mi hlavně vadilo: čtete, příběh plyne, narazíte na další kapitolu a najednou to vůbec nedává smysl. Po půl stránce totiž zjistíte, že příběh je už u jiného hrdiny. Jednu kapitolu jsem dokonce četla dvakrát, protože mi to opět nedávalo smysl a myslela jsem si, že mi něco uniklo. No neuniklo, vysvětleno to bylo až za několik dalších kapitol, nepochopila jsem důvod. Taky mi chyběl osud jednoho hrdiny, asi jsme si ho měli domyslet. Ale jinak paní Tučková určitě psát umí, protože pokud takto nepřeskakovala, tak se četlo moc hezky, moc mě to bavilo a hlavně to opravdu bylo zajímavé. Děsné, kruté, ale zajímavé. Nevěděla, jsem, že se něco takového dělo. O co tedy byli Češi lepší než Němci? Někteří o nic.

04.09.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Když jsem po této knížce sáhla, očekávala jsem červenou knihovnu s nádechem erotiky. A myslím, že přesně to jsem dostala. Uznávám, že např. „vnitřní bohyni“ mohla autorka trochu omezit. Je to nenáročné čtení, psané velmi jednoduše a možná právě proto se to tak lehce a rychle čte. Není to poučné, nic to člověku nedá, ale mně se to líbilo. Je to prostě oddechovka. Ano, knížka nemá literární hodnotu, ale kdo od knihy něco takového očekává, tak přeci nesáhne po téhle knize. A proč když někdo ohodnotí tuto knihu jako odpad a tvrdí, že jí dočte jen proto, že nedočtené knihy neodkládá (budiž), tak proč proboha čte ještě další dva díly? To opravdu nechápu. Nebo že by nebyla až tak nudná, jen je hloupé to přiznat? Já jsem nemohla přelouskat Božského bastarda a tak mě ani nenapadne sáhnout po dalších dílech. Kdo čeká něco duchaplného, tak ať knížku prostě nečte. Kdo má chuť na erotickou harlequinku, s chutí do toho.

17.03.2017 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

V příběhu je popsán život s Aspergerovým syndromem. Někdy se člověk nad něčím musí pousmát, ale k smíchu to rozhodně není. Je to hodně složitý svět pro všechny zúčastněné. Knížka stojí za přečtení.

13.04.2022 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Moje první "Kingovka" a jsem nadšená. Dlouho jsem si od něj chtěla něco přečíst, ale odrazovala mě mystika v autorových knížkách. Až jsem díky čtenářské výzvě narazila na Misery. Úžasná knížka plná napětí, která Vás nenechá v klidu, dokud jí nedočtete. Půjčila jsem si jí v knihovně, dcera mi ji vzala a přečetla první a pak, když jsem četla já, mě pozorovala jak budu reagovat. Po dočtení jsme toho byly obě tak plné, že jsme o ní neustále mluvily a tak si jí přečetla i druhá dcera a teď jí čte jejich kamarádka. Pustily jsme si i film, ale knížka je prostě knížka. Rozhodně si musím přečíst i nějakou další.

21.09.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Skvělá knížka, do které se začtete hned od první stránky. Hodně drsný příběh, ale napínavý a zajímavý. Jen ten konec mi přišel takový nereálný až pohádkový a za něj jednu hvězdu ubírám. I přes to, rozhodně knížku doporučuji.

21.09.2020 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Tak tohle byl hodně silný příběh a pro mě dost náročné čtení. Vůbec jsem se nemohla začíst a prvních asi 90 stran jsem zvažovala knížku odložit, naštěstí jsem to neudělala. Knížka se skládá z vyprávění různých lidí a tím je zde moc jmen, které jsem si nepamatovala. Věty pro mě měly zvláštní slovosled a mnohdy v nic chyběla i slova, takže jsem jednu větu četla i třikrát, abych pochopila význam, což mi hodně vadilo. I přesto všechno jsem se nakonec začetla a knížku, i když velmi pomalým tempem, hltala a o všech těch lidech i po dočtení stále přemýšlela. Tenhle příběh nezapadne mezi ostatní, ten ve vás stále zůstane.

12.01.2020 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Neskutečný příběh. Myslím, že nic tak silného jsem ještě nečetla. Dávám pět hvězdiček, ale kdybych mohla, dám jich mnohem víc.

12.01.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Už je to hodně dlouho, co jsem tuhle knížku četla, ale dobře si pamatuji jak hluboko mě zasáhla. Byla jsem ještě mládě a vůbec jsem nechápala, že je něco takového vůbec možné. Nemyslím, že jsou drogy, ale ten způsob života pro drogy. Po jejím přečtení jsem s jistotou věděla, že drog se v životě za žádných okolností dobrovolně ani nedotknu. Chtěla jsem, aby si tuto knížku přečetly i moje dcery, ale nějak k tomu zatím nedošlo. Tak si říkám, že si ji snad znovu přečtu sama a ve volných chvílích jim ji budu převyprávět.

01.08.2018 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Kniha se mi dostala do ruky na doporučení a musím říct: "....je to teda mazec...." a to hned od první stránky. Krátké kapitoly končí vždy tak napínavě, že prostě musíte číst dál. A když dočtete celou knížku, tak nechcete, aby to už skončilo. Prostě super čtení a to i přes to, že to bylo docela drsné. Možná i trochu na zamyšlení, sociálními sítěmi současný svět žije, ale........

30.01.2018 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Nádherná knížka. Myslím si ale, že asi nebude pro každého. Lucka je neskutečně silná žena, která si žije svůj sen. Moc jí to přeji a trošku jí to závidím. Velký obdiv i její rodině, asi není úplně jednoduché být jejím manželem a její dcerou :) Knížka je to úžasná. Nehltala jsem ji jako jiné knížky, kdy chci vědět jak bude příběh pokračovat. Četla jsem ji pomalu a vychutnávala si každé slovo i myšlenku.

14.07.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek jsem naštěstí četla až jako třetí autorčinu knížku po Haně a Tichých rocích. Naštěstí proto, že kdybych ji četla jako první, do dalších bych se nejspíš už asi nepustila a to by byla velká škoda. Knížka se sice čte lehce, ale prostě mě nenadchla a rozhodně nechytila za srdce. Za pár dní už vůbec nebudu vědět o čem to bylo.

05.10.2020 3 z 5