Dikyld

Víš, že tě miluju?Víš, že tě miluju?E. Maskame

Jestli se vám líbí tato autorka, jděte se podívat na Wattpad, takových knih je tam spousty a zdarma. A je to škoda.

Zachrání Doktor Proktor Vánoce?Zachrání Doktor Proktor Vánoce?J. Nesbø

Je mi líto, že nebudu hodnotit, knihu jsem musela odložit. A to jen kvůli překladu. Mrzí mě to, ale překladatelská práce pro mě zde byla naprostým propadákem oproti minulým dílům. Kéž bych uměla norsky, abych si to mohla přečíst v originále...

Doktor Proktor a prdicí prášekDoktor Proktor a prdicí prášekJ. Nesbø

Tuto spíše dětskou knihu opravdu doporučuji. Miluji styl psaní autora a ilustrace k tomu jsou opravdu nádherné. Film se sice nepovedl, ale kniha úžasná :)

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněE. Ferrante

Kniha byla průměrně zpracovaná. Nezaujala mě natolik, abych o í mluvila jako o senzaci. Přesto vše si ale myslím, že nějakou tu kvalitu určitě má.

07.03.2019

Krutý princKrutý princH. Black

Upřímně řečeno, typické fantasy s draky, elfy, vílami, čarodějemi a podobně mi nikdy nic neříkalo. Ani Harry Potter (ukamenujte mě!). Možná bych po této knížce také nikdy nesáhla, kdybych ji nedostala zdarma na Humbooku. A jak to dopadlo? Naprosto skvěle! Musím uznat, že na to, jak autorka psala v ich-formě, jsem poprvé zase po dlouhé době neměla chuť z hrdinky vymlátit duši. Z hlubin srdce totiž nesnáším, když někdo píše ich a postava přemýšlí dětinsky. Ale tahle knížka se opravdu povedla. Promyšlené, ale nenáročné (po Kronovi odpočinek), napůl pohádkové, le ne moc a sympatické postavy. Sice mi přijde, že se Jude za celou knihu stránku od stránky nekontrolovatelnou rychlostí měnila a popsat její povahu by bylo opravdu namáhavé, ale obecně jsem jinak se vším spokojená ????.

27.12.2018

AntigonaAntigonaSofoklés

Jako většina ostatních jsem se k tomuto dílu dostala přes povinnou četbu k maturitě. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem se dokopala i k něčemu takovému. Na to, že to je z antiky, se mi to četlo s překvapením dobře. Ale musím dát hvězdičku dolů, jelikož (jako většinu) mě to moc neoslnilo.

22.12.2018

Ztracený dopisZtracený dopisJ. Cantor

Nevím, jestli je to tím, že jsem teď zmlsaná takovým Fráňou Šrámkem nebo Marcusem Zusakem, ale tato knížka mi připadala napsaná až moc jednoduchým stylem. Takový ten který se spíše hodí na puberťácké romance. Jinak se mi knížka moc líbila, taková oddychová, na konci dokázala udržet v napětí, jak to bude dál a děj se mi také moc líbil. Kdyby ještě trochu byly více vykreslené postavy a příběh byl napsaný takovou tou hloubkou... No, možná jsem moc náročná, 3,5*.

30.03.2018

NavěkyNavěkyJ. M. Darhower

Opět jsem narazila na knihu s těžším tématem. Nevím, jak mafie funguje, ale trochu mi přišlo, že autor moc nevěděl, jak taková mafie vypadá. Ale příběh byl hezký a pro mě ukončený. Nějak po dalších dílech v angličtině extra netoužím, pro mě je to uzavřený příběh, tak to prostě je, ale možná, kdyby vyšel i v ČR, tak bych si ho i přečetla.

14.01.2018

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

„Zabil se za to, že chtěl žít.“

Kniha, která není obyčejná. Ani originální. Je jedinečná. Je tu tolik lásky, smutku, radosti, štěstí,... Neuvěřitelné, co všechno ta kniha obsahuje. V knihovně ji vezmete do ruky s jakousi vnitřní lhostejností, ale už po první řádce si uvědomíte, jak moc je ta kniha cenná. Kolik věcí se vyskytuje v těch pět seti stránkách a zároveň je cítit, že autor by toho klidně napsal i více. Tolik hloubky se zde vyskytuje až se vám z toho skoro zamotá hlava. Mnoho lidí to tu kritizuje ale řeknu vám jediné - kdo této knížce neporozuměl, není na to dostatečně ještě vyzrálý a měl by to zkusit za pár měsíců/let.

Liesel - dívka, které se pomalu celou knihu bortí svět. Bratr, matka, Max, rodina, Rudy...

Hans Hubberman - muž s neuvěřitelně velkým srdcem.

Rosa Hubberman - žena, co všem blízkým chce říci, jak moc jak moc je má ráda i přes všechny ty nadávky.

Rudy - sousedovic kluk bláznivě zamilovaný do Liesel, ochotný se pro ní obětovat cokoliv (viz skok do ledové vody)

Max - Žid na úprku před hrůzou války.

A Smrt - Vypravěčka bez konce...

Kniha dokáže rozbrečet i rozesmát. Dá se o ní psát tolik věcí, že bych se nedobrala konce. Teď už mi zbývá jen jediné - vrátit půjčenou knížku a koupit si vlastní. Za těch pár korun to stojí, to mi věřte...

14.01.2018

Polibek v New YorkuPolibek v New YorkuC. Rider

Na to, jak moc jsem se na tuto knihu těšila, byla jsem nadšená, když jsem jí našla pod vánočním stromečkem, mě neskutečně zklamala. Celá byla pouze o tom, jak jsou rozchody strašné, každý člověk v knize na Štědry večer se s někým rozešel,... A i styl autorka (autorů?) byl neuvěřitelně dětinský. Pokud se podívate na stránku jménem Wattpad, takových příběhů napsaných stejným stylem je tam tisíce. Postavy v příběhu mi byly nesympatické, až nereálné, chováním vypadali na 14 let.

Takže závěr? Přesto, že okolo knížky bylo velké haló byla dle mého propadák. A za co tedy ty dvě hvězdičkym? Musím uznat, že děj byl promyšlený a nezasekával se. Jo a samozřejmě obálka.

28.12.2017

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seF. Backman

Fantazie je dokonalost sama o sobě a autor to dokázal dokonale zpracovat, opravdu že jo.

13.09.2017

Den co denDen co denD. Levithan

Nápad, promyšlenost,... co my víme, jestli někdo takový opravdu neexistuje?
Už od začátku jsem se do A zamilovala, naopak Rhiannon jsem stránku od stránky víc a víc neměla ráda. Ale na knize nic nemění to, že to bylo dokonalé.

Pod vlivem JupiteruPod vlivem JupiteruG. D. Schmidt

Kniha se mi líbila, zajímavé téma, ale popravdě? Konec se dal daleko lépe napsat. Přišlo mi, že autor (i když to je kráka knížka) to strašně usekl. Nevím jak ostatním, ale toto mi celkem vadilo, protože začátek a konec jsou nejdůležitější části příběhu - začátek vás do děje vtáhne a konec zase vyplivne. Teď ještě jak příjemné to vtáhnutí a vyplivnutí bude? To už je na autotovi.

Sůl mořeSůl mořeR. Sepetys

Další kniha, kterou by si měl přečíst celý svět. Po V šedých tónech jsem měla chuť se dozvědět o válce více, ale váhala jsem. Tato kniha mě však nakopla a vzbudila o to větší úctu k živým i zemřelým v tomto tvrdém období.

Také jsem si něco zjistila o této lodi, co se potopila a pro všechny, co se ptají, proč se o Titánicu mluví a o této katastrofě ne; nesmělo se o ní mluvit. A to hodně dlouho. Je to něco podobného, jako u knihy V šedých tónech při cestě na Sibiř.

01.07.2017

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Knihu nemohu vynachválit. Už hodněkrát jseme pátrala v pramenech historie po 2. světové válce. Chtěla jsem se o ní vždy dozvědět více a více a tato kniha mi to pomohla uskutečnit. Brečela jsem. Ale ne kvůli tomu, že tam zemřela postava, nýbrž kvůli tomu, jak je smutné, co se v té době odehrávalo a lidé o tom neví. Odnesla jsem si odtud více než ze všech knížek dohromady a to jen díky této autorce. Pocta, přečíst by si to měl každý.

01.07.2017

Zaříkávač koníZaříkávač koníN. Evans

Jak už tady zaznělo, knihu jsem sice nepřečetla jedním dechem, ale byla velice outavá a ráda se k ní i v budoucnu vrátím už jen díky autorovu vyjadřování, stylu a dokonalému popisu.

23.06.2017

První konecPrvní konecL. James

Úžasná kniha o nekonečné lásce, ke které nemám co dodat. Snad jen to, ze kdo jí alespon nezkusí, dělá chybu.

14.06.2017

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbeníDárek z pravé lásky: 12 zimních políbeníS. Perkins

Kniha hezká, čtivá, ale zase záleží na autorech. Popravdě nejvíce se mi líbila od Rainbow Rowell a S. Perkins, ty byly dokonalé. I ostatní se mi hrozně líbily, ale nejslabší mi přišlo Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?, Záskok za Santu a Krampuslauf. Prostě mi nepřišly nějak hezky zpracované.
Jinak velmi povedená knížky :)

21.05.2017

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJ. Green

Krásn kniha. Viděla jsem prvních pár minut filmu a řekla jsem si, že si prostě tu knížku musím přečíst a dobře jsem udělala. Přečteno jedním hltem a to doslova. Odtrhla jsem se jen když jsem musela na záchod nebo se najíst. Vřele doporučuji :)

25.10.2016

Čemu jsem věřilaČemu jsem věřilaH. Fitzpatrick

Momentálně čtu i Můj život u sousedů a abych řekla pravdu, je to o něco lepší než tohle :/. Jinak ale super knížka, jen mi trochu vadilo, že se tam nic moc nedělo, ale jako oddychovka super :)

30.09.2016

Zmizelé dívkyZmizelé dívkyL. Oliver

Úžasná knížka. Proč mám jen pocit, že už jsem jí někdy četla a znala jsem konec, ale při tom jsem si jí v životě nevypůjčila ani nekoupila ani nečetla?:D Proto mě konec až tak ani nepřekvapil. Možná jsem jí četla ve snu, či minulém životě :D. Za mě ale kouzelná knížka :)

30.09.2016

Měsíc v sedleMěsíc v sedleL. St John

Miluji tuhle knížku stejně, jako trilogii Kůň za dolar a vřele doporučuji nejen tuhle knihu, ale i ostatní knihy od této báječné autorky.

S větrem o závodS větrem o závodL. St John

Čekala jsem od této knihy všechno, ale opravdu jsem nečekala, že mě až tak mile překvapí! Už od první stránky jsem četla se zatajeným dechem, jak to bude dál a když jsem to dočetla, musela jsem to číst znovu. Opravdu vřele doporučuji, protože je to snad nejúžasnější trilogie a kniha, co jsem kdy četla.

Jako bleskJako bleskL. St John

Jak jsem u minulých dílů říkala, nejúžasnější trilogie všech dob! Člověk si u tohoto dílu hodně pobrečí, pokud je citlivka, jako já. Velmi mě překvapilo to s tou dodávkou a paní Smithovou, ale nebudu napovídat ;). Jedním slovem: dokonalé.

Kůň za dolarKůň za dolarL. St John

Klan koníKlan koníL. Bonnevie

Tato kniha se ve mně velmi poznamenala a přemýšlím, že to nechám přečíst i mojí kamarádku, co se ke koním chová stejně, jako Amanda na začátku.

19.06.2016

Včelí lidVčelí lidM. Remeňová

Tak tahle kniha se mi zdála tedy daleko lepší než 1 díl. Klobouk dolů, že jsi jí napsala takhle dlouhou, ale jediné, co mi na ní vadilo, že mi přišlo, že těch zápletek tam bylo hodně a pak jsem se v tom ztrácel, za což strhávám tedy hvězdičku, ale jinak skvělá práce :)

19.06.2016

SeznámeníSeznámeníM. Remeňová

Tak zacneme od zacatku:

1) smysluplnost textu: tak u tooto bodu se trochu zastavim. Ich forma, super napad, ale priste dej nejak jasne najevo, co je to za postavu. U posledni kapitoly jsem se zastavila a absolutne jsem nevedela, jestli je to Harry nebo ten blondatej. Promin, ale fakt nemam nervy na to abych to padesatkrat cetla. Pak je tu ten dej. Dej si pozor na hrozne preskakovani z tematu na tema, popis vice ty situace a snaz se to troch u rozprostrid a nedavat 5 deju dohromady.

2 ) dej: myslim, ze kdybys trochu to domyslela, tak by to byla bozska kniha. Dej si vymyslela opravdi krasne.

3) postavy: zadny clovek neni dokonaly, proto zkus i s tou Leu neco udelat. Ver mi, ale nejaka ta spatna vlastnost by rozhodne neco pridala u meho hodnoceni a bylo by to i zajimavejsi.

4) celkovi dojem: knizkaa je krasna, az teda na tech par drobnosti. Obalka ihned zaujala, rozhodne to nekam dotahnes, ale zkus pockat az dospejes, protoze je jednojestli to napises v 13 nebo 30 letech, na kvalite knizky to neubere, naopak. Dospejes a bude jeste lepsi.

14.06.2016