Zachrání Doktor Proktor Vánoce?

Víte, co potřebujete ke zničení Vánoc? Stačí k tomu jeden chamtivý obchodník, který k nim skoupí veškerá práva. A teď je nikdo nesmí slavit. Tedy pokud nejdřív neutratí slušnou sumičku v jeho obchodech. Líza, Bulík a doktor Proktor to tak nenechají. Před tím, než ale Vánoce zachrání, se musí vypořádat i s vánočním skřítkem, který nadělování dárků dávno pověsil na hřebík. Do Štědrého dne přitom zbývá jen pár dní a čas letí jako splašený…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354937/zachrani-doktor-proktor-vanoce-rxP-354937.jpg 4.256

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 5.

Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Kniha Zlín

Kniha Zachrání Doktor Proktor Vánoce?

janamaluveckova

Nemůžu si pomoct: autorovi došel dech, je to utahané, malý nápad rozředěný do velké kaše. Ledabylý překlad i redakce (množství překlepů v textu!) tomu taky nepřidají. Po skvělých předchozích svazcích zklamání.

allebra

Toto je třetí knížka o dobrodružných příhodách Lízy, Bulíka a doktora Proktora, kterou jsem četla společně s devítiletou vnučkou. I tento příběh byl velmi originální, nápaditý a zábavný. Těšíme se na další dobrodružství s touto netypickou, ale zajímavou trojicí.

Dikyld

Je mi líto, že nebudu hodnotit, knihu jsem musela odložit. A to jen kvůli překladu. Mrzí mě to, ale překladatelská práce pro mě zde byla naprostým propadákem oproti minulým dílům. Kéž bych uměla norsky, abych si to mohla přečíst v originále...

sassenkka
15.12.2018

Můj první Nesbø pro děti. Říkala jsem si, když se blíží ty Vánoce, tak si přečtu vánoční pohádku. Ale že mě to vážně chytne a bude bavit? To jsem nečekala.
Neskutečně miloučká knížka, Nesbø píše prostě skvěle, vtipně, moudře, vesele, dojemně, krásně.

whiolet
23.10.2018

Dětská kniha,která jistě okouzlí nejen malé čtenáře ,ale i jejich rodiče.
Jo Nesbo je prostě spisovatel s velkým S.

Abia
21.09.2018

Vtipné, plné prdění a dalších věcí, které každé dítě ocení. Tentokrát nejvíc pobavil pan Tráne, visící na raketě za šli. Skvělá kniha na čtení dětem, zasměje se i rodič, jen je problém, že nechtějí, abych přestala číst a musely jít spát.

Marekh
29.06.2018

Kniha se mi líbila. Určitě je fajn si přečíst knihu, když se blíží Vánoce, poněvadž kniha má vánoční atmosféru a dítě anebo dospělý čtenář si lépe užije vánoční příběh.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Není to zvláštní? Že každé Vánoce myslíme jenom na všechno nové, co dostaneme. Ale zapomínáme na to, že mnohem větším dárkem je, pokud máme takové štěstí, že si smíme ponechat všechno hezké, co už máme.

Kaik
16.05.2018

Další pohádka o Doktoru Proktorovi je za mnou. Nesbo je rozhodně originální, to mu musím nechat, některé nápady neměly chybu. Ovšem jako čtení na dobrou noc s dětmi to není úplně vhodná kniha - potomci místo spaní vždy ještě hodinu skákali po posteli a tlemili se Bulíkovým eskapádám. :)