devildeny devildeny komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po prvních životních příbězích jsem byla dost rozmrzelá, protože mi připadalo, že snad nemůže existovat spokojený vztah bez lží a nevěr a připadalo mi to až příliš negativní. Ale je super, jak autorka dokáže propojit příběhy i zdánlivě cizích lidí a čím více se životy těchto lidí protínaly, vše do sebe začalo více zapadat. Akorát konec nic moc, jestliže nebudou Bábovky 2.

08.04.2019 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Je až neuvěřitelné, co všechno může někdo v dětství prožít, až na to, že v případě Mariny je to pravda. V džungli jí zachránili život opice a schopnost se rychle přizpůsobit a v drsné civilizaci jí zase pomohla k přežití její cílevědomost, díky čemuž mohla prožít plnohodnotný život a mít rodinu. Opravdu ji obdivuji za to, co všechno překonala a šla dál.

03.04.2019 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Skvělý společenský román, který vás trochu uklidní, když si myslíte, že vaše trable jsou ty nejhorší :)

29.03.2019 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Kniha inspirovaná nesnadným životem Číňanů v 19. století v USA, která se prolíná s příběhem ze současnosti, kdy jsou objeveny hrůzy, které se v té době udály. Život byl k Mei Lien a její rodině velmi nespravedlivý, a přestože jako jediná dostala ještě jednu šanci na život, osud se nedá obelstít. Smutný příběh, ve kterém byly velmi čtivé obě časové linie.

22.03.2019 4 z 5

Četbu této knihy jsem odkládala pravděpodobně proto, že mám radši autobiografie. Musím však říci, že to byla chyba, protože klobouk dolů před autorem. Myslím, že se mu bravurně povedlo zachytit Kurtovo nitro, které bylo svým způsobem přecitlivělé, zvrhlé, skromné, fascinující, sebedestruktivní…Neubránila jsem se úvahám, jak by to mohlo vypadat dnes, kdyby dospíval v úplné rodině. Ale došla jsem k závěru, že pak by třeba ani neexistovala Nirvana. Nirvana, která ovlivnila tolik lidí, stejně jako mě před 15 lety a udala můj hudební směr, i když už byla 10 let „po smrti“. I dnes je pro mě Nirvana největší srdcovka. Při čtení knihy jsem si často pouštěla videa z koncertů a někdy mi při tom bylo smutno. Kniha byla úžasně čtivá, ale nebylo pro mě lehké ji číst, protože jsem znala konec. Přesto mě však ten závěr dostal, to, jak všechny kousky skládačky vedly k tomu jedinému možnému konci a v autorově podání to působilo velmi věrohodně. Škoda, že tak originální umělec tu s námi nemohl zůstat déle, ale důležité je to, co tu zanechal pro další generace…

06.03.2019 5 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Autorka si dala práci se zjišťováním informací o chemických látkách a jejich účincích, mučení za účelem výslechu, pastích a zbraních, takže jejich popis byl dost autentický a pro čtenáře myslím zajímavý. Jsem ráda, že do knihy zakomponovala i speciálně vycvičené psy, kteří zde byli za hrdiny. Chvílemi se děj trochu táhl, ale nakonec to do sebe pěkně zapadlo a konec jsem přečetla jedním dechem.

12.02.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Kvalitou srovnatelné s prvním dílem. Pro mě kniha hodně emotivní, protože jsem se neustále buď usmívala, nebo mi bylo do pláče. Louisa Clarková pro mě i po tomto díle zůstane jednou z nejsympatičtějších knižních postav.

04.02.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jeden z nejsilnějších příběhů, jaký jsem kdy četla. Autorka dokázala bravurně zachytit právě ty nejdůležitější okamžiky Hanina a Miřina života ve válečném a poválečném Československu a také "život" v koncentračních táborech. Vážně hrozná doba, nebylo to pro mě jednoduché čtení a hned tak na to nezapomenu.

22.01.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mé první seznámení s autorkou a musím říct, že jsem naprosto spokojená. Líbil se mi smysl pro humor autorky i v ne příliš veselém příběhu. Psychologie postav byla vzhledem k jejich životním zkušenostem realistická a každá postava byla něčím zajímavá. Já jsem se bavila, nemám co vytknout.

15.01.2019 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Asi už jsem s těchto slaďáků nějak vyrostla. Zápletka sice nebyla špatná, ale celkově mi to přišlo trochu přitažené za vlasy, erotické scény jsem vyloženě přeskakovala a ten přeslazený konec jsem jen rychle prolétla. Přestože se mi předtím celá série líbila, nejvíce jsem si zapamatovala Scotland Street, kterou jsem paradoxně četla jako úplně první ze série. Ostatní jména z klanu, která se objevovala Nightingale Way jsem si sice pamatovala, ale zaboha bych si nevzpomněla, co se v těchto dílech odehrávalo.

14.01.2019 2 z 5

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

Sice nejsem skalní fanoušek Motörhead, takže jsem se v těch jménech opravdu ztrácela, ale autobiografie rockových hvězd mě vážně baví. Ani tady Lemmy nezklamal s hromadou zážitků a musím říct, že přestože byl uživatelem speedu, tak to měl v hlavně docela srovnané a byl to sympaťák. Myslím, že v každé době je potřeba, aby měl člověk vlastní názory a nebál se je vyjádřit.

18.12.2018 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tato kniha mě velmi bavila. Oceňuji, když si dá autor/ka práci se zjišťováním historických skutečností, aby byla kniha co nejautentičtější a zde se to pravdu povedlo. Děj mě do sebe vtáhl a především se Sophií, ale i s Liv jsem příběh hodně prožívala. Ke konci knihy jsem měla husinu a měla jsem co dělat, abych udržela slzy, a tak by to podle mě mělo u dobré knihy být.

05.12.2018 5 z 5

Zahrada: Sféra Zahrada: Sféra Jana Richterová

Z této knihy jsem měla rozporuplné pocity. Při čtení mě převážně bavila, ale když jsem ji odložila, tak jsem se na další čtení netěšila, asi i proto mi její čtení trvalo poměrně dlouho. Zároveň jsem byla zvědavá, jak se děj dál vyvine, protože měl opravdu pozvolné tempo. S knihou jsem měla problém ten, že mi ta skupinka lidí nijak nepřirostla k srdci. Postavy mi připadaly příliš vzdálené a možná tomu napomohl i jazyk, jakým byla kniha psána, který mi k mladé skupině lidí příliš nesedl. Někdy dám šanci ještě druhému dílu a třeba se dočkám nějaké větší akce.

28.11.2018 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Kniha vtipná a dojemná. Bavilo mě Eleanořino smýšlení, které občas bylo, jako by sem spadla z jiné planety, zároveň však, přese všechny její strasti, měla velmi milou povahu.

23.10.2018 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Tak tato kniha mi opravdu sedla.Přiznám se,že jako první jsem viděla film,který se také moc povedl,ale ty nejniternější myšlenky jsou zachyceny právě v této knize a myslím,že autor je nádherně vystihl a stejně tak mi sedl i humor. Jsem ráda,že autorem je muž,protože není přeslazená,ale taková krásně přirozená.Jeden jediný den dokaže náš život zásadně změnit,takže...Carpe diem.

14.10.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět zajímavý příběh, nabitý napětím. Ilan je stále neohrožená a pravděpodobně nesmrtelná :) Ale což, brala jsem to spíše jako pohádku a správná kniha musí být o výjimečných postavách. Těším se na pokračování...

02.10.2018 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Kdo má rád klasické detektivky a navíc má rád psy, je tato kniha pro něj tím pravým.

18.09.2018 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Po 177 stránce odkládám. Možná se k ní ještě někdy vrátím, až nebudu mít co ke čtení. Teď mám zálusk na tolik knih, že mi tato připadala jako ztráta času. Chápu, že se autor snažil trochu odlehčit téma rakoviny, ale bohužel mi nesedl styl humoru, který používá. Po anotaci jsem očekávala něco jiného.

05.09.2018 1 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nádhera. Kam se hrabou některá zahraniční fantasy. Autorka mě dokázala vtáhnout do děje, že jsem s Ilan vše prožívala a byla napjatá, jak která situace dopadne. Už se těším, až se pustím do dalšího dílu.

05.09.2018 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Tu třetí hvězdu dávám za poslední čtvrtinu knihy, kdy konečně přišla alespoň nějaká akce. Bohužel už mě unavují témata šéf-sekretářka, takže toto prostředí mě v knize moc nezaujalo. Ostatní autorčiny knihy mě bavily podstatně více.

28.08.2018 3 z 5