Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Julie Caplin svými příběhy nezklame. Lucy to neměla lehké a ráda by se vrátila tam, kde byla. Svou práci miluje a hozené klacky pod nohy úspěšně odkopává. Popsání Islandu je úžasné a hygge mě opět uchvátilo. Hned bych se do takového hotýlku vypravila :)

18.12.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé pokračování s Kim Stoneovou. Autorka si nevybrala lehké téma, ale poprala se s tím velmi dobře. Kim chce navíc někdo nalákat do léčky a ona musí zabojovat, aby vyvázla. A cesta k vítězství není jednoduchá… Skvělé, poutavé a návykové.

18.12.2020 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Skvělá kniha! Měla spád, napínavost, čtivost a několik zvratů. Nahlédnutí do lidské mysli, které jsem opravdu nečekala a kniha se tak stala ještě lepší, než jsem doufala. Rozhodně jedna z nejlepších letošního roku!

23.10.2020 5 z 5

Všechno je lež Všechno je lež Michelle Sacks

Příběh se odehrává očima sedmileté dívky, která si myslí, že jede se svým otcem za dobrodružstvím. V podvědomí však ví, že je něco špatně. Je zajímavé sledovat její vnitřní pohnutky skrze malého koníka, její nejoblíbenější hračky. Bohužel to asi v polovině knihy ztratilo šmrnc a příběh se stal nudný a zbytečně zdlouhavý. Možná kdyby to bylo protnuté pocity jejího otce, byla by kniha o hodně zajímavější.

05.04.2020 2 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Moje první kniha od Remarqua. Dostalo se mi naprosto skvělého příběhu. Nemocná Lilian, která nechce promarnit ani jediný den a Clerfayt, který hazarduje se životem téměř každý den. Jejich láska je nečekaná. A přestože od počátku jsem věděla, jak to celé asi skončí, Remarque mě dokonale překvapil. Těším se na další jeho knihy.

05.04.2020 4 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Už strašně dlouho jsem si chtěla přečíst Havrana. Dost často jsem na něj narážela, i v jiných knihách. Na útržky básně. Uchvátila mě. Její ponurost na mě křičela. A nejen z této básně, ale i z těch dalších. Helena, Zvony, Annabel-Lee. Věřím, že každé další přečtení mi přinese něco nového, takže se ke knize budu ráda vracet.

01.04.2020 4 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Neočekávala jsem žádný skvělý příběh, spíše jsem byla z knihy rozpačitá. Dostalo se mi ovšem tak skvělého příběhu, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout a já prostě musela vědět, jak to dopadne. Skvělé, propracované, promyšlené, nápadité, napínavé. Mohu jedině doporučit!

01.04.2020 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Milá knížečka o strašidýlku, které se bojí opravdu všeho. Krásně zpracováno, ilustrace radost pohledět. Dětem se bude určitě líbit :)

30.12.2019 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Moje první seznámení s Poem. Už první povídkou mě nadchl, protože to bylo nečekané a napínavé. Pak přišlo menší zklamání. Z čehož vyplívá, že některé povídky jsou naprosto famózní. Některé jsou zajímavé, jiné úsměvné nebo nápadité. Knihu jsem prostě nedokázala odložit. A pak tu jsou ty povídky, které mě moc nebavily, byly neslané nemastné a jejich četba trvala delší dobu. Přesto se na autorovy další knihy těším.

26.12.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další očekávaný díl s Erikou Fosterovou. Konečně díl, u kterého jsem se nenudila. Perfektně napsané, mělo to spád a scény s Mossovou byly napínavé. Škoda, že to bylo tak krátké.

22.04.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje druhá autorčina kniha a jsem naprosto spokojená. Líbilo se mi povídání o všech postavách, jaký měli život, proč byli takový, jací byli. A hlavně historická rovina, kterou autorka zakomponovala do děje.

05.03.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Romantický příběh napsán vtipně a poutavě. Zmínky o hygge mě zaujaly natolik, že si o tomto stylu života zjistím více, což je rozhodně velké plus. Ne mnoho knih dokáže takto ovlivnit. A také se mi líbilo popisování Kodaně, hned bych se tam vydala. Takže určitě pohodový příběh ke kávě po těžkém dni jako stvořený, určitě doporučuji. Sama se těším na pokračování :)

27.12.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Naprosto bezkonkurenční díl. Tak nečekané, napínavé, drsné a šokující. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, a přestože jsem trošku tušila vraha, dostalo mě to. Doslova, do písmene. Ani v nejmenším jsem netušila takové vyústění a ten závěr… Rozhodně doporučuji, dostane se Vám kvalitního a dech beroucího příběhu.

27.12.2018 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha plná pocitů a činů. Lásky a odsouzení. Okamžitě jsem se začetla a nebyla schopná knihu odložit. Neuvěřitelný příběh se silným námětem. Emma byla silná žena a stále jsem v Jacoba věřila. Rozhodně doporučuji!

16.12.2018 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Nositelé dubového listu mě mile překvapili. Byl to úžasný příběh, který nenechal vydechnout a nutil číst dál. Bylo to napínavé, místy vtipné a Eraka jsem si oblíbila. Jeden z nejlepších dílů.

16.12.2018 5 z 5

Můj asi nejoblíbenější díl. Tady se konečně začíná vše rozjíždět a my poznáváme i ty stinné stránky z Harryho života, jeho minulosti. Ze života jeho rodičů. A vlastně tady se dovíme celou pravdu o jeho rodičích, ale i o Voldemortovi, určitou část… Za sebe dávám rozhodně plný počet hvězdiček.

13.12.2018 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Podivnou knihovnu jsem otevřela s obavami. Ale musím podotknout, že po prvních stránkách byly odplaveny a já se opravdu začetla. Tahle knížečka se mi moc líbí :)

10.12.2018 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pána prstenů čtu podruhé a musím poznamenat, že prvotní dojem nebyl nic moc. Hodně jsem srovnávala s filmy a to mi kazilo dojem. Přesto jsem mu dala druhou šanci a je to o hodně lepší. Více jsem si začala všímat postav, reálií, historie jednotlivých národů a rychleji jsem se začetla. Tentokrát to bylo chytlavé a zábavné. Více jsem prožívala putování do Roklinky, oblíbila si Elronda a další postavy (to by bylo na dlouho), zaplesala po nečekaném střetnutí s Bilbem, ztotožnila se při vybrání Společenstva a znovu se vydala na cestu, která byla úmorná a děsivá. Po druhém přečtení je to o hodně lepší a těším se, co mi přinese to další a další…

02.08.2018 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Další Kingovka a tentokrát mě nenadchla. Čekala jsem něco lepšího a propracovanějšího. Třeba že se budu trochu bát nebo mi bude běhat mráz po zádech. Nic. Četlo se to těžce a chvílemi to bylo nudné. Nejlepší povídky byly Velký řidič a Dobré manželství. Zbylé dvě byly špatné. Nejvíce mě však překvapil doslov, kde jsem se dověděla, že se příběhy zakládají na skutečných událostech. A to už mrazivé (a děsivé) je…

02.08.2018 3 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Poslední díl byl opět napínavý, tajemný a dlouho jsem hádala vraha. Vše bylo do detailu promyšleno. Jen občas příběh stagnoval a Yrsa tak vysokou laťku z předešlých dílů neudržela. Škoda.

31.12.2020 4 z 5