denoush Online denoush komentáře u knih

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Za mě velice povedené převyprávění. Vždycky jsem, co se bitvy týče, fandil Tróje, a tak bylo fajn vidět to z jiného pohledu. Dozvěděl jsem se spoustu věcí, které jsem ani nevěděl. Chvílemi jsem měl, ale problém se ke knize vracet, protože mi přišlo, že se tam mnoho neděje, ale jakmile odplul Patroklos s Achilleem do Tróje, tak jsem knihu nedal z ruky.

22.03.2023 4 z 5

Později Později Stephen King

Moje první kniha od Kinga a už od první stránky jsem si říkal, že takhle asi normálně nepíše. Nicméně to mi nebránilo si knihu užít. Kolikrát mi přišlo, že se tam toho mnoho neděje, ale hezky se to četlo. Žádné zbytečné sáhodlouhé popisování prostředí nebo postav, prostě jen děj děj děj a to nemělo chybu. King je mistr hororu, a tak i ten asi jediný strašidelný element mi způsobil trochu paranoiu a chvílemi jsem měl po večerech pocit, že mě taky někdo (nebo spíš něco) sleduje. Jinak to pro mě byla, ale celkem relaxační kniha a jak už jsem zmínil, moc jsem si ji užil.

14.03.2023 5 z 5

A pak nezbyl žádný A pak nezbyl žádný Agatha Christie

Velice zajímavý a napínavý děj. Neustále jsem si vsázel na vraha, ale můj tip pokaždé zemřel. Teorii jsem měl správnou jen jsem usvědčil špatného člověka. Rozuzlení bylo skvělé a zůstal jsem s pusou otevřenou když jsem se dozvěděl, kdo byl doopravdy vrah. Na toho člověka bych teda nevsadil. Rozhodně doporučuju.

11.03.2023 5 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Kdyby se kniha úplně odprostila od politiky, tak by sice neměla zápletku, ale určitě by se našla nějaká příhodnější, a tak by se mi kniha moc líbila. Byla vtipná a místy mě i celkem dost bavila, ale ta všudy přítomná politika mě odrazovala. Asi tak čtyřikrát jsem měl opravdu velkou chuť jí položit a už se k ní nevracet, ale doufal jsem, že to bude lepší. Nebylo. Od sci-fi jsem vždycky očekával něco u čeho se můžu uklidnit a být udiven, co za stroje a technologie si lidi dokáží vymyslet. Tady kromě podivných superinteligentních tvorů nic takového nebylo. Ale tak někomu, kdo má rád politiku, by se kniha určitě mohla líbit. Mě zkrátka nesedla a očekával jsem něco jiného. Nebylo by špatné v popisu knihy trochu víc naznačit, že celá kniha je v dost politickém duchu.

08.03.2023 2 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Tohle byla prostě bomba. Smál jsem se už asi od první stránky, a to bylo přesně to, co jsem od knihy očekával. Postavy jsem si zamiloval úplně všechny. Děj byl super a originální a jeden den jsem se přistihl, že nechci dělat nic jiného než číst, co bude dál, a tak jsem přečetl asi půlku knihy na jeden zátah. Rozhodně doporučuju všem, kteří se chtějí pobavit a zrelaxovat se.

02.03.2023 5 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Další sci-fi trochu jinak a divím se, že lidé jsou ještě schopní přicházet s něčím novým. Nebo alespoň pro mě byl tento nápad něco naprosto nového a velice se mi líbil. Knížka je hezky psaná a napínavá. Zápletka zajímavá a ze začátku jsem byl dost na pochybách komu fandit.

25.02.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Přiznám se, že první co mě zaujalo na téhle knize byl obal, a tak jsem po ní sáhnul. Myslím si, že na takovéhle věci mám docela žaludek, ale tohle byla celkem síla. Jinak nápad a zpracování výborné a hltal jsem to velkými doušky, o čemž svědčí i fakt, že jsem knihu přečetl za dva dny. Chvíli jsem si říkal, že bych se asi nechtěl pohybovat v blízkosti paní autorky, protože některé popisy zpracování lidského masa byly až děsivě detailní. Konec mě tedy velice zarazil a překvapil a posledním řádkům se mi nechtělo věřit.

21.02.2023 4 z 5

Papír a krev Papír a krev Kevin Hearne

Skvělé pokračování! Kniha se hezky četla a bylo fajn se dozvědět více informací o “vedlejších” postavách jako třeba o sekretářce Gladys nebo o Železném druidovi a jeho psech. Celkem se mi i líbilo, když postavy vyprávěli příběhy ze svých životů. Bylo to zase něco jiného.

19.02.2023 5 z 5

Hra Hra Leopoldo Gout

Velmi pěkná knížka, a to jak po grafické stránce, tak i po dějové stránce. Líbilo se mi jak byla dělená na kapitoly, které pokaždé vyprávěla jedna z hlavních postav. K tomu se mi taky líbilo, že každá postava měla typické grafické zpracování kapitol. Příběh byl velice zajímavý a bylo vidět, že autor má určitě zkušenosti s programováním a inženýrstvím. Dočetl jsem se tady, že kniha má otevřený konec, a tak jsem se toho trochu bál, ale bylo to za mě zakončené moc dobře.

15.02.2023 5 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Moje první detektivka (když nepočítám ty z dětství) a jsem rád, že to byla zrovna tato kniha. Velice jsem oceňoval, že se kniha neodehrává v nějakém pochmurném a děsně důležitém duchu, ale spíš tak jako nad věcí. Ani humor zde nechyběl, a že jsem se musel kolikrát smát nahlas. Každopádně u fantasy klasicky žasnu, co je autor schopný vymyslet a v detektivce jsem myslel, že se mi nic takového nestane, a tak jsem byl velice překvapen, co je možné vymyslet u tohoto žánru.

13.02.2023 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Já jsem velice svědomitý a poctivý člověk, a tak mi salámismus hlavní postavy vyloženě lezl na nervy. Kniha mi kvůli flegmatismu hlavní postavy ani nepřišla moc zajímavá a špatně se mi četla.

13.02.2023 1 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Tuto knihu jsem začal číst kvůli povinné četbě a vybral jsem si jí kvůli tomu, že jsem si přečetl prvních pár stran. Začátek knihy, kde Jack London vypráví historky s alkoholem z jeho dětství, je velice humorný a moc mě pobavil. Ale jakmile se dočtete dál, kniha začíná být taková dost nudná, monotónní a někdy až trochu depresivní. Konec jsem dočítal s velkou nechutí a přemáháním.

13.02.2023 1 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Musím uznat, že po přečtení fakt, jak se projevují různí "duchové" a koho posedají, jsem si dával velice pozor na svoje myšlenky, aby se neubraly špatným směrem. Začátek knihy byl tedy dost děsivý. Hlavně když beru v úvahu, že se to opravdu děje. U čtení jednotlivých příběhu už jsem se trochu uklidnil, protože jsem se u toho cítil jako když se dívám na horor. I tak jsem, ale knihu četl jen po ránech nebo dopoledních :D
Jinak je tedy velmi dobře zpracovaná a čtivá.

13.02.2023 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Docela dobrá kniha se zajímavým příběhem, ale možná je příběh místy zbytečně moc natahovaný. Do strany 400 to pro mě bylo zajímavé, ale ne tak, že bych se nemohl dočkat až si zase půjdu číst. Kdežto posledních asi 200 stran? Ty jsem dal jedním dechem. Dočítal jsem tuhle knihu asi spíš jen proto, že jsem jí nechtěl mít v knihovně nedočtenou. Kdyby se kniha osekala o různé zbytečné a zdlouhavé pasáže a nechalo se v ní jen to podstatné, byla by to pecka.

13.02.2023 3 z 5

V cizím zájmu V cizím zájmu Matthew Richardson

Moc kladné recenze tu nejsou, ale mě se kniha i přesto dost líbila. Občas jsem se tedy trochu ztrácel v hodnostech/postaveních některých postav a taky jsem byl občas trochu zmatený ze všech těch intrik, ale jinak byl děj celkem napínavý, měl spád a díky krátkým kapitolám se kniha i velmi hezky četla. Sice mi už tak nějak v půlce došlo, kdo bude asi tím krtkem, ale líbí se mi když mi v detektivním případu dojde, kdo je padouchem (moc se mi to nestává :D :P).

11.02.2023 5 z 5

Inkoust a pečeť Inkoust a pečeť Kevin Hearne

Tahle kniha mě opravdu velice překvapila. Čekal jsem nějaké klasické fantasy, ale zjištění, že se kniha odehrává zhruba v současné době, mě nadchlo. Železného druida jsem ještě nečetl a možná ho i zkusím, protože se mi tento svět a jeho princip fungování velice líbil. Je také zajímavé to spojení detektivka a fantasy, které je za mě velice povedené. Taky mě hodně potěšilo, že je v knize použit takový až trochu pubertální humor, který se mi moc líbil.

09.02.2023 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Skvělé volné pokračování první knihy Rychlopalba. Líbil se mi ten nápad, že řešil případ zmizení člověka, za které tak trochu mohl, což bylo podle mě velice originální. Trochu mě mrzelo, že hlavní hrdina neřešil více ty své bokovky, ale na příběhu to nijak neubíralo. Klasicky se v knize vyskytovaly vtipné pasáže, které mě dokázaly kolikrát rozesmát i nahlas.

Aincrad 2 Aincrad 2 Reki Kawahara

Skvělý díl. Trochu jsem se bál, že kniha bude pokračovat, tam kde skončila a že to bude samá slaďárna. Nakonec jsem byl příjemně potěšen a překvapen, když jsem už u první kapitoly zjistil, že se děj odehrává pořád ve hře. Je to taková retrospektivní sbírka příběhů, ve kterých Kirito nějakým způsobem figuruje. Tyto příběhy jsou zajímavé, napínavé a vtipné.

09.02.2023 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Od Duny jsem toho moc neočekával, protože mi ta kniha byla absolutně neznámá. Nakonec mě velice příjemně překvapila a určitě se zařadila mezi knihy, které si budu chtít přečíst znovu. Občas mě tedy trochu otravovaly a nebavily sáhodlouhé popisy všeho možného, ale jako celek se mi kniha moc líbila.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Moje první kniha od Pratchetta. Kniha byla nepochybně velice vtipná, ale občas jsem se v ději trochu ztrácel. Užil jsem si to, ale asi to není něco, co bych si nějak hodně toužil přečíst znovu. To je asi prostě Pratchettův styl, který mi moc nesedl.