denoush denoush komentáře u knih

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Moje první kniha od Pratchetta. Kniha byla nepochybně velice vtipná, ale občas jsem se v ději trochu ztrácel. Užil jsem si to, ale asi to není něco, co bych si nějak hodně toužil přečíst znovu. To je asi prostě Pratchettův styl, který mi moc nesedl.

09.02.2023

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Po dohrání hry Cyberpunk 2077 jsem byl trochu smutný, že mi to už skončilo, ale když jsem objevil tuhle knihu moje srdce radostí poskočilo. Kniha mě vůbec nezklamala ba naopak. Přečetl jsem jí téměř jedním dechem a bylo hezké vidět svět Cyberpunku i z pohledu klaďase, policisty. Nápad skvělý a zpracování ještě lepší. Všema deseti doporučuji všem milovníkům cyberpunku.

09.02.2023

Aincrad 1 Aincrad 1 Reki Kawahara

Tento žánr už jsem předtím četl a myslel jsem si, že už mě nic nemůže překvapit, ale uvěznit hráče ve hře a způsobit, že jejich smrt ve hře bude i jejich smrtí v reálném životě, to bylo něco. Kniha se mi dobře četla a ztrácel jsem u ní pojem o čase. Kromě akce tam byla i ta trocha romantiky, co podle mě v takových knihách nesmí chybět. Rozhodně doporučuji.

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Sice už je to chvíle, co jsem četl první díl, ale tak nějak jsem si na něj při čtení rozpomněl. Začátek knihy mě moc nechytil avšak postupně si mě získala a měl jsem velké problémy knihu na chvíli odložit. Rozhodně se jedná o skvělé pokračování. Jediné, co mi trochu vadilo, byly na můj vkus až příliš dlouhé kapitoly, ale to je jen drobnost. Rozhodně doporučuji a už se těším na další díl.

Mrtvý lotr Mrtvý lotr Pavel Korněv

Tahle kniha mě celkem zklamala. Vyloženě špatná nebyla, ale mně jaksi nesedla. Děj mě moc nechytil a už vůbec se mu nedařilo si mě udržet. Nápad asi dobrý, ale řekl bych špatně zpracovaný. Podobné knihy, co jsem četl jako např. Disgardium nebo Temný bylinkář se mi líbili mnohem víc, byli energičtější a napínavější, to jsem u téhle knihy trochu postrádal. Možná mi jen nesedl autorův styl psaní.

09.02.2023 2 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Velice originální nápad a jeho zpracování je moc povedené. Kniha je místy vtipná, což velice oceňuji. Jinak děj je napínavý a rád jsem se ke knize vracel, abych si přečetl, co bude dál.

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Druhá kniha z žánru LitRPG po které jsem sáhl a ani tentokrát jsem nebyl zklamaný. Originální nápad, proč se hlavní hrdina stal herním testerem. Kniha je hezky psaná, rychle a dobře se čte a děj vás nenechá vydechnout. Ani chvíli jsem se u knihy nenudil a hltal jsem jí pomalu jedním dechem.

Hrozba třídy A Hrozba třídy A Dan Sugralinov

První LitRPG žánr co jsem četl a byl jsem z toho nadšený. Tak trochu jsem si přál, aby se jednou hry dostali na takovou úroveň. Děj skvělý, zápletka skvělá a kniha mi nedala spát. Chtěl jsem prostě vědět jak to dopadne. A když jsem se dočetl na konec, zjistil jsem, že to konec není, že má kniha pokračování, které ale není přeložené, tak jsem byl trochu zklamaný. Doufám, že se překladu druhého dílu dočkáme, ale pokud ne i tak doporučuji přečíst si alespoň tento díl.

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Skvělá detektivka, ve které samozřejmě nechyběl Kopřivův typický humor a vtipná přirovnání. Sice detektivky moc nevyhledávám, ale tuhle jsem si velmi užil. Díky krátkým kapitolám děj rychle utíkal a kniha se četla sama. Velmi jsem si jí užíval po celou dobu čtení. Nikde se nevyskytovala žádná nudnější pasáž, ba naopak byly všechny kapitoly velice zajímavé. Moc se mi líbil i vývoj postavy.

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Po dlouhé době moje další sci-fi a byl jsem nadšený. Měl jsem z toho trochu pocity jako z filmu Vetřelec, ale ten už si moc nepamatuji, a tak jsem si tohle velmi užíval. Bylo hezké, že děj se neodehrával jen na lodi, ale nahlédli jsme i na Zemi a další planety. Jen jsem tedy neměl tušení, že má kniha pokračování, které ještě není napsané. Doufám tedy, že než druhá kniha vyjde, nezapomenu o čem byla první, ale kdyby jo, tak si jí rád přečtu znovu.

09.02.2023 5 z 5

Psí vojáci Psí vojáci Adrian Tchaikovsky (p)

Kniha moc hezky ukazuje nevinnost, naivitu, ale hlavně oddanost psů, kteří by následovali své pány až do pekel i kdyby to byli ti nejhorší lidé na světě. Jenže většina psů si narozdíl od Rexe neuvědomí, že pán dělá něco špatně. Nápad knihy je podle mě velice dobrý a dobře zpracovaný. Místy mi přišla kniha trochu utahaná, ale jako celek to byl skvělý příběh a užil jsem si ho.

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Zápletka a tak nějak celý nápad vůbec byly velice kreativní a zajímavé. Popis knihy tady vám skoro nic neřekne, a tak jsem při koupi trochu váhal, ale Kopřivu jsem si zamiloval, a tak jsem věřil, že i tahle kniha bude pecka, u které se budu místy nahlas pochechtávat a nespletl jsem se. Velice detailně jsou zde popsány některé scény zabíjení, takže si je dokážete (možná bohužel) až moc dobře představit.

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Holomráz nezklamal. Už od první stránky jsem se musel usmívat, ne-li se smát nahlas. Kopřiva je opravdu schopný psát snad v jakémkoliv žánru. Přišlo mi, že se v knize pořád něco dělo a nutilo mě to číst dál a dál. U Kopřivy je taky skvělé, že píše krátké podkapitoly, takže i když čekáte až se třeba někdo oblékne, abyste mohli jít ven, stihnete si při čekání přečíst dvě nebo i tři kapitoly. Konec byl možná trochu urychlený, ale nijak moc mi to nevadilo.

Klan Klan Adrienne Young

Knížka zajímavá a děj celkem dobrý, ale asi by to chtělo ukázat trochu víc té nenávisti mezi klany, protože na mě oba klany působili dost přátelsky a nebyl jsem schopný pochopit odpor, který k sobě měli. Samozřejmě fakt, že spolu válčili svědčí o nenávisti, ale z jednoho boje v knize popsaného jsem si nedokázal takový názor utvořit. Překlepy byly celkem opravné a chvílemi jsem si je chtěl začít podrthávat. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak to zase tak špatné nebylo.

Chmurný Válečník Chmurný Válečník Alistair Rennie

Když čtete tuto knihu s nadhledem, rozhodně se u toho pobavíte. Já se u toho musel smát nahlas, protože na některé věci, v knize popsané se ani nedalo reagovat jinak. Děj jsem asi úplně nepochopil, a tak jsem to bral jako vtip. Znovu si to asi nepřečtu, ale rozhodně to nehodnotím negativně.

09.02.2023 3 z 5

Lidé Lidé Matt Haig

Tak trochu jsem čekal něco na způsob klasického fantasy, a tak mě potěšilo když jsem v knize objevil humor. Co mě překvapilo, ale ještě víc byl takový trochu filozofický možná až psychologický nádech, který se v knize vyskytoval. Já na takové věci moc nejsem, ale rozhodně to pro mě udělalo knihu zajímavější.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Takhle originální nápad jsem dlouho neviděl. A nejen nápad byl skvělý, ale dokonce i jeho zpracování. Jediné, co mě trochu zklamalo je, že série ještě není dopsaná, ale rád si na zbylé dva díly počkám, protože tahle série stojí za to.

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

První kniha od Kopřivy, kterou jsem četl a byla to pecka. Zprvu mě trochu odrazoval počet stran, ale ke konci jsem byl trochu smutný, že už bude příběh končit. Děj byl napínavý, krvavý a brutální. Prostě pecka!

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Rozhodně zajímavá a humorná kniha, ve které je kladen důraz na akci. Chvílemi tam na mě bylo akce možná až moc a hodně často, a tak jsem u toho nebyl tak napnutý. Ale jinak bych jí hodnotil kladně a určitě jí doporučuji.

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Jako první se mi do rukou dostaly Kopřivovy sci-fi a fantasy knihy a jeho styl mi velice seděl, a proto jsem se rozhodl zkusit od něj i jiný žánr a rozhodně mě nezklamal. Kniha je vyprávěna dynamicky a rychle, a tak čtení pěkně utíká. Děj byl za mě napínavý a zajímavý.