Aktivní kovy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vojín De Klerk byl nejdokonalejší superzabiják, kterého galaktická armáda kdy měla. Neznal nic než rozkazy, nehovořil jinak než jazykem vojenských hlášení a nezdravil civilisty jiným pozdravem než „Dobrý den, střeva ven“. Ale to je minulost. Armáda se ho zbavila a umyla si nad ním ruce. De Klerk už není vojenský superzabiják. Teď je mediální hvězda, nelítostný obchodník s nanuky, reverend církve Michaela Jacksona, velikonoční zajíček, masový vrah, milující otec, méďa Béďa, umělec vystavující v nejprestižnějších galeriích Oparu, krvelačný mašinfíra dětských vláčků......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222608/aktivni-kovy-222608.jpg 4167
Žánr
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Aktivní kovy

Přidat komentář
ludek.n
07. července

Aktivní kovy jsou makabrózní, iluviální, brutální masakr od první do poslední stránky. Kopřiva ani na chvíli neuvolní tlak na čtenářovu psychiku nějakých líbivým leitmotivem, nezařadí zpátečku, aby si krví umazaní fanoušci tohoto vysokoenergetického spektáklu mohli oddechnout a načerpat nových sil… naopak rve tam presovačem jednu zběsilejší scénu za druhou v nekončícím sledu jako korále navlečené na šňůře. Skoro mám pocit, že je toho na jednu knihu až příliš a že čtenář postupně ztrácí rozlišovací schopnost. Nezbytně nutnými neutralizačními činidly pak jsou humor a nadsázka, kteréžto premisy vplétá Kopřiva do příběhu skoro stejně megalomansky, jako to dělá se vším tím násilím, krveproléváním a vzteklým řvaním. Četba díky tomu připomíná jízdu na šíleném tobogánu, kde jakmile se jednou pustíte startovací hrazdy, už nedostanete šanci zastavit, dokud to s vámi nekřísne dole o hladinu. A modlete se, ať je v nádrži dost vody, protože jinak vás hlava bude bolet ještě týden po dočtení…

duben
02. července

Musím říct, že jsem se docela dobře bavil. Bylo to šílené, maniakální a De Klerkovou vojensko-byrokratickou mluvou naprosto k sežrání. Aktivní olovo jsem si tedy užíval víc, aktivní rtuť, neměla tu šťávu a šílenost potřebného dodání do termínu koncem týdne, ale jen o kousek. Rozhodně se mi tahle kniha líbíla víc než Asfalt, který byl sem tam zbytečně roztahaný. Pokud jste připravení na celkem šílenou jízdu, budete se bestiálně bavit.


Claudius
02. července

Aktivní olovo je skvělé akční béčkové čtení. Zcela nevážné, odpočinkové, plné brutality a skvělého De Klerka, který z formálního žargonu dělá geniální hlášky. Vyzdvihuji perfektní scénu s prodáváním zmrzliny.
Bohužel to kazí Aktivní rtuť, která sice není špatná, ale k Aktivnímu olovu se vůbec nehodí. Tam, kde je Olovo vtipné, ironické, přehnaně brutální a hlavně zcela odlehčené, je Rtuť zcela nepochopitelně depresivní, vážná a zoufalá. Byť je zde stále mnoho přestřelené akce a brutality, tak výběr protivníku je omezený a jednotvárný (šupináči) a hlavní zápletka a motivace hlavního hrdiny se snaží působit moc seriózně. Jako by se autor snažil dokázat, že nepíše jen blbiny; bohužel tak činí na místě, kde čtenář blbinu očekává a chce. V kompletu s Olovem působí Rtuť disharmonicky. Škoda.

Patapuf
26.09.2019

Za mě spokojenost... Aktivní olovo bych řekl bylo lepší... samozřejmě kdybych měl srovnávat, tak asfalt je nejvíc, slovy klasika, přes to nejede vozidlo železničního typu....

pafčaodřeky
21.03.2019

-Asi už fakt stárnu, nebaví mě to- pomyslela jsem si při čtení "kovů", jenže! vzápětí s nadšením přelouskala Fabianovu hvězdnou novinku a došla na to, že mě prostě tenhle Kopřiva nesedl, spousta akce, která postrádá smysl, vtip poněkud křečovitý....tak snad jindy.

OldaB
07.02.2019

Eskapády šíleného vraha pobaví, nášup dvojnásob.

Yarwen
17.11.2018

De Klerk, degradovaný na vojína, se sociální inteligencí těsně nad nulou, je vyhozen z armády a snaží se přežít mezi civily. To ale netuší, že se na něj chystá spiknutí, ve kterém je mu přisouzena hlavní role.
Třeskutě vtipné, napsané s nadhledem, to jsou hlavní kvality knihy. Na druhé straně jsou v příběhu logické díry, které měl autor ošetřit lépe. Za mě velmi dobrých 65%.

NemmamSlov
15.11.2018

Po dlhej dobe sa konečne ku mne dostala kniha, ktorá si odo mňa zaslúži plný počet hviezd. Z prvoti som bol na diela od Š. Kopřivu skeptický, je to možno tým, že som začal z nesprávneho konca, ale od Asfaltu ma Kopřiva doslova presvedčuje svojim umením pera. V Aktívnych kovoch autor nedáva dýchať a na čitateľa chrlí kopu mariňáckeho humoru, metafor, vodopády krvi a zlisovaných vnútorností. Samozrejme ako v každej vojne sú straty povolené a De Klerk by o tom vedel niečo porozprávať, ak by vás samozrejme nepovažoval za nepriateľa štátu, potom by už človeku nepomohla ani svätená voda, ale kde som sa fakt neprestal smiat, bola pasáž vo škôlke a jazda na krvilačnom vláčiku. Fakticky sa teším na ďalšiu jeho tvorbu.

MENŠÍ VÝCUC:

"Až mi bude nejaký prašivý ateista vypráveť, že zázraky neexistují, utopím ho rituálně v křtitelnici."

1

Doporučujeme

Zakuti v oceli
Zakuti v oceli
Predátoři
Predátoři
Vidění
Vidění
Země žen
Země žen

Autor a jeho další knihy

Štěpán Kopřiva
česká, 1971

všech 9 knih autora

Kniha Aktivní kovy je v

Právě čtených7x
Přečtených253x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených13x
Knihotéce108x
Chystám se číst50x
Chci si koupit11x
dalších seznamech2x