denoush denoush komentáře u knih

Střet myslí Střet myslí Martha Wells

Musím uznat, že se mi z celé série líbil jen první a čtvrtý díl. Možná by se mi víc líbilo, kdyby celá série byla jako jedna kniha, která by se odprostila od zbytečného sáhodlouhého popisování prostředí a způsobu jak bezpečnostní jednotka něco hackuje nebo programuje. Za mě by ne všechno hackování muselo být tak detailně popisováno.
Každopádně to, co pro mě začalo prvním dílem jako relaxační čtení, pokračovalo druhým a třetím dílem, přes které jsem se těžko prokousal k čtvrtému, který byl za odměnu a skončilo to pro mě noční můrou, která se mi válela na nočním stolku pěkně dlouho. Měl jsem velký problém se ke knize vracet, protože asi tak 90% pasáží mi prostě přišlo moc ukecaných a nebyly takové, že bych byl napnutý, co bude dál a nutně si chtěl přečíst další kapitolu.
Nakonec jsem to, ale dočetl a když jsem si napsal výcuc z děje, tak děj opravdu špatný nebyl, jen bych ho dost osekal, aby se to dalo pohodově číst.

25.07.2023 2 z 5

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

První díl byl skvělý, druhý a třetí se mi zase tak moc nelíbili a tenhle, neboli čtvrtý, byl boží. Myslím si, že mi tam chyběla původní posádka, a proto se mi druhý a třetí díl moc nelíbil. Konečně se pár věcí vyjasnilo a začal jsem se orientovat v ději. Doufám, že poslední díl se mi bude taky tak moc líbit.

07.07.2023 5 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Mně osobně přijde, že díl od dílu je horší a horší. První díl mi přišel jako takové relaxační čtení a doufal jsem, že to v tom duchu bude pokračovat. Teď u třetího dílu se kolikrát musím vracet o několik řádku zpět, protože nevím o čem je řeč. Trochu se už ztrácím v intrikách a všech názvech skupin a vymožeností. Kousnu se a dočtu celou sérii a třeba se to zlepší a začnu se trochu ve všem orientovat. Jen tedy nevím čím to je, ale akční pasáže na mě vůbec nepůsobí akčně.

01.07.2023 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Moc se mi líbilo, že se víc popsal vzhled bezpečnostních jednotek a musím se přiznat, že si je prostě musím představovat jako lidi. Jinak skvělé pokračování, jen mě trochu mrzelo, že to hlavní kvůli čemu hrdina cestoval se odehrálo na asi dvou stránkách. Ale hezky to ukázalo jak ne vždy jde vše podle plánu.

27.06.2023 4 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Moc pěkná oddechovka. Děj byl zajímavý a kniha se velice rychle četla. Sáhl jsem po ní, protože byla na internetu sleva, že každý díl stál jen 99 Kč, a tak jsem se trochu bál, jak na tom bude obsahově. Ale překvapila a moc jsem si jí užil.

21.06.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Ze začátku jsem byl strašně zmatený, že o co vlastně v knize jde. Postupně, jak se začaly příběhy jednotlivých postav prolínat, mě to začalo velice bavit a nemohl jsem přestat číst. Závěr, kde se všechno vlastně vysvětlí a všechny příběhy se propojí, mě asi bavil ze všeho nejvíc a byl jsem opravdu překvapený.

19.06.2023 5 z 5

Aréna smrti (speciální vydání) Aréna smrti (speciální vydání) Suzanne Collins

Strašně jsem si chtěl knihu přečíst, protože filmy se mi velice líbily, ale po asi dvaceti stranách jsem knihu odložil. Dlouho jsem se přemlouval, abych jí dal ještě šanci, ale už jsem se k ní nevrátil. Autorčin styl psaní mi nesedl a nedokázala si udržet mojí pozornost. Ale jestli se filmy řídily knihou, tak k ději nemůžu nic namítat, ten se mi líbil.

13.06.2023 1 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tuhle knihu jsem si vybral kvůli povinné četbě, ale nedočetl jsem jí. Chápu, že byl záměr psát jako malý kluk, ale po nějaké době čtení mi to přišlo nesmírně otravné. Avšak viděl jsem film, a ten se mi moc líbil, takže příběh fajn, jen je dle mého názoru špatně napsaný. Za mě by bylo mnohem lepší psát to normálně "dospělácky" a v přímých/nepřímých řečích používat tu dětskou mluvu. Ale, kdo jsem, abych učil mistra spisovatele psát :D

13.06.2023 2 z 5

Knihu jsem nedočetl, protože mi přišel autorův styl extrémně nudný. Ale jelikož jsem měl z knihy referát do školy, tak jsem si našel film Jeden den Ivana Děnisoviče, a ten mě překvapivě bavil. Takže po dějové stránce je tahle kniha skvělá, jen styl psaní mi neseděl.

13.06.2023 3 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Poslouchal jsem to jako audioknihu asi tak do třetiny "knihy" a neustále jsem doufal, že se děj zlepší a zorientuju se v postavách. Ale to se nestalo. Postavy neustále jako kdyby padaly z nebe a vysvětlení jak a proč se tam objevily nikde. Zároveň jsem doufal v nějakou sci-fárnu jako Star Wars, ale tohle byla jen samá politika, které vážně neholduju.

13.06.2023 1 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Až teď jsem si všiml, že se jedná o sérii knih, ale nijak mi to při čtení nevadilo, takže to je asi jen volné pokračování. Jinak tahle kniha byla skvělá. Líbilo se mi, že ne všechno šlo hladce a taky bylo fajn jak si hlavní postava neustále v hlavě rekapitulovala otázky, a tak se mi nestávalo, že by mi třeba nějaká informace po delší době vypadla. Jen mi to ke konci připomínalo asi tak každý druhý detektivní film.

12.06.2023 5 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Zajímavý nápad a konec mě tedy velice překvapil. Líbilo se mi jak příběh sledoval různé lidi a jejich příběhy se prolnuly. Dále mě také překvapila občasná brutalita, která se v knize vyskytovala, protože podle stylu psaní jsem to vůbec netipoval.

27.05.2023 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Ve výsledku se mi kniha moc líbila, ale prvních asi 180 stran se mi četlo velmi špatně. Děj mě tam nijak extra nepohltil a musel jsem se nutit číst dál. Ale potom už se to četlo jedna báseň a byl jsem neustále jako na trní, co bude dál. Zápletky se komplikovaly a nové se objevovaly. Sice jsem si představoval, že to bude trochu jako seriál Dexter, ale bylo to úplně jiné a nadchlo mě to.

22.05.2023 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Velice zajímavý příběh i když musím přiznat, že jsem trochu pěnil. Pokaždé když to vypadalo, že se dozvím něco nového, tak autorka přeskočila z minulosti do současnosti. A pokaždé když to vypadalo, že se v současnosti děje něco zajímavého, skočila zase do minulosti. Ale jinak se mi kniha velmi líbila, protože se nedalo jednoduše odhadnout, co se stalo. A když se na konci všechno vysvětlilo, zůstal jsem s pusou dokořán.

11.05.2023 4 z 5

Zlé časy Zlé časy Michal Březina

Popisek děje knihy mě celkem navnadil, a tak jsem se docela těšil. Nakonec se mi, ale kniha četla velmi špatně a musel jsem se dost nutit, abych jí dočetl. Upřímně ani nevím, čím to je, že mi tak strašně nesedla. Některé zdlouhavé rádoby vtipné popisy mě celkem otravovaly a musel jsem se často vracet o několik řádků nahoru, abych si připomněl o čem to vlastně čtu. Zkrátka mi občas připadalo, že se tam nic neděje, a tak kniha moc nedokázala udržet mojí pozornost. Trochu mi vadilo jak se hlavní hrdina jednoduše ze všeho vylízal a v podstatě všude ho přijali skvěle a oslavovali ho. Prostě to bylo moc předvídatelné.

01.05.2023 3 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Po knize jsem sáhl ze dvou důvodů, a to za jedna kvůli tomu, že je to klasika a za dva kvůli tomu, že mě vždycky fascinovali vojáci. Na knize se mi líbilo, že byla psaná tak jako lidsky a autor opustil od zbytečných popisů okolí a podobně (nevím jestli to byl záměr nebo jestli si to nepamatoval, ale mně to vyhovalo). Bylo zajímavé sledovat jak se Chris postupem času mění a ke konci jsem byl opravdu rád, že si srovnal priority a postavil rodinu na první místo. Ocenil bych, ale kdyby byly v knize buď fotografie nebo alespoň ilustrace zbraní a vybavení, které používal, protože mě to velice zajímalo a otravovalo mě, že jsem si to musel googlit.

24.04.2023 5 z 5

Cyberpunk 2077: Trauma Team Cyberpunk 2077: Trauma Team Cullen Bunn

Jako vyloženě špatný komiks to nebyl, ale že bych z toho byl nějak extra uchvácen, to se říct nedá. Hlavní postava mě trošku iritovala. Snažil jsem se vctítit do její role, ale moc se to nedalo, protože tam prostě chybělo seznámení s jejími parťáky, které ztratila při akci.

23.04.2023 3 z 5

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Moc zajímavý příběh, který jsem si velice užil. Líbilo se mi, jak se děj sledoval střídavě lampáře Domka a pijavici Oru. Jinak se mi kniha hezky četla, i když musím uznat, že tam bylo pár pasáží kdy jsem si říkal "Už by se tam mohlo zase něco dít." Ale to bylo asi jen dvakrát, kdežto pasáží, kdy jsem nemohl dát knihu z ruky a četl jsem i pozdě do noci, tam bylo spoustu. Trochu mě mrzelo, že jsem tam našel poměrně dost chyb v tisku, ale v tomto ohledu jsem četl i horší výtisky, a tak mi to nezabránilo si knihu užít.

16.04.2023 5 z 5

Paroháč Paroháč Jan Cimický

Velice zajímavá kniha, ze začátku mi přišla trochu nudná, ale jakmile do sebe začalo všechno zapadat, tak jsem se do knihy dost začetl.

10.04.2023 5 z 5

Smějící se bestie Smějící se bestie Vilém Koubek

Oproti prvnímu dílu se mi začátek četl o dost lépe. Děj byl zajímavý jak se dělo trochu více věcí najednou, ale tak od poloviny, tam začalo být na můj vkus až moc takových zvláštních názorů na sociální sítě a podobně. Protože je to mířené na naší generaci (tedy mám z toho takový pocit) a přišlo mi, že tam z nás všech autor dělal jen stádo tupých ovcí, které se řídí dezinformacemi. Trochu mi tam chyběl nějaký rozumný staříček nebo stařenka, který by alespoň trochu vyvracel názor, že jsme všichni blbci žijící z dezinformací a lží jen, proto že jsou zábavné.

08.04.2023 3 z 5