LeserDe LeserDe komentáře u knih

Asi se k té knize budu msuet ještě jednou vrátit a přečíst ji pomaleji. Mám tuhle autorku příliš ráda na to, abych jí ubrala dvě hvězdy, takže to v sobě ještě nechám uzrát.

25.04.2022 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Myslím si, že když tahle autorka ještě zapracuje na stylu, bude mě bavit stejně jako M. Klevisová. Protože se jí v téhle knize podařil vystavět poměrně zábavný příběh. Zábavný v uvozovkách vzhledem k tématu. Obdivuju na podobných autorech hlavně to, že ze zdánlivě obyčejného tématu dokáží vykřesat velmi zábavné počtení.

25.04.2022 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Svižné, nápadité, kniha ani chvíli nenudí a není hloupá. Jednu hvězdíčku ubírám jen kvůli té hrdince, která mi byla svým uvažováním vzdálenější než postavy v Mechanickém pomeranči.

25.04.2022 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Ty postavy se chovají tak divně, nesymapticky, zle a nesmyslně, že jsem knihu několikrát rozzuřeně odložila, protože o takových blbcích prostě číst nechci. Nikdy jsem ji nedočetla.

25.04.2022 odpad!

Divoké palmy Divoké palmy William Faulkner

Tuhle knihu oceňuji hlavně proto, jak je napsaná. To proplétání... mistrovské dílo.

Milovnice Milovnice Elfriede Jelinek

tohle je jednoznačně nejlepší kniha E. Jelinekové, jediná kniha, do jejíchž postav jsem se dokázala vcítit a aspoŇ částečně pochopit jejích počínání.

Zákon genu Zákon genu * antologie

Bavila mě jedna jediná povídka, a to ta Neffova. Zbytek mě míjel.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

není to nic ohromujícího ani chytrého, ale je to zábavné, a to byl nejspíš i autorův cíl. Napsat něco nenásilně zábavného. Přečetla jsem všechny díly a kdyby vyšel další, přečtu si ho taky.

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knihu jsem dostala k Vánocům, tak jsem ji ze slušnosti otevřela, přestože bych se do ní asi normálně nezačetla ani si ji nekoupila. Nebavilo mě to, ale své čtenáře si jistě najde.

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

M. Klevisová kočičím lidem rozumí. Já jim rozumím až teď, díky ní.

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Nedojala jsem se, ale přesto knihu hodnotím plným počtem, protože mě velmi bavila.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

M. Klevisová opět dokázala přijít s něčím novým. Neopakuje se, i proto byl pro mě její poslední román zážitkem. Pokud jste milovníci detektivek nebo s nimi teprve začínáte, zkuste tuhle knihu. Víc neprozradím, detektivky jsou náchylné na jakékoliv spoilování.

25.04.2022 5 z 5

Ten námt se mi líbil a na knihu jsem se těšila. Horší to bylo s textem jako takovým a jeho čtivostí. Možná za to ale mohlo jen mé líné rozpoležení, nevím...

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednoduché, ale milé čtení. Proč ne....

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mistrovská fabulace, tedy alespoň podle mě. Myslím si, že kdyby knihu četl někdo ze zahraničí, nepozná, že jde o fabulaci a to se mi na ní líbilo.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zatím jediná kniha, kterou jsem od autorky dočetla celou. Krásná, silná, bravurně napsaná.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? Kdo se bojí Virginie Woolfové? Edward Albee

Mnoho autorů se dnes pokouší a sarkasmus, ale výsledek je spíš trapný. Tahle hra by mohla být učebnicí distingovaného sarkasmu, který netlačí na pilu. Moc hezký text.

Pianistka Pianistka Elfriede Jelinek

Moje učitelka klavíru byla podle přesně taková, jako postava v knize téhle autorky. Asi i proto jsem si četbu tak užívala.

25.04.2022 5 z 5

Krátký text, ve kterém je toho obsažené tolik! V tom tkví mistrovství tohoto autora. Dojemné, tedy alespoň pro mě.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Tohle je tak skvělá kniha. Je v ní úplně všechno, příběh příběhů, dalo by se říct a vždycky se k ní ráda vrátím! Kdo nečetl a neví, co by, dejte si ji!