denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nasmála jsem se a po kulturní stránce rozdílů mezi námi a Japonci, mnoho dozvěděla.

24.01.2021 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Pohodová četba o běžných životních situacích. Kamila bojuje se zákeřnou nemocí a pomocí silného odhodlání a rodiny, ji porazí. Ilona roky žije v nešťastném manželství, řeší problémy s pubertální dcerou. Naštěstí i z této situace vedou dveře ven.
Poselství knihy spatřuji ve vlastní vůli nic nevzdávat, nepodlehnout ani tomu nejtěžšímu období života.
A to zásadní - být šťastný a spokojený - záleží jen a pouze na nás.

20.12.2020 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Autorka mě prozatím nezklamala žádnou knihou. Výborné čtení o životě, kamarádství, dospívání, prvních láskách, nesplněných touhách a přáních, nevydařených manželstvích a pomluvách. Příběh odehrávající se v 70.letech minulého století.

06.12.2020 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Tuto knihu doporučuji přečíst všem dívkám i ženám, které se bezhlavě zamilují do Araba a plánují s ním žít. Budu pevně doufat, že je jejich slepota, po přečtení této knihy, rychle opustí.
Jiná kultura, jiný mrav a mnohdy to prostě nejde dohromady.
Někdy nechápu, proč si ženy na ty naše české muže tolik stěžují :-).

Přínosná kniha! Děkuji autorce a děkuji rovněž za otevřené zpovědi šesti dotčených žen.

01.12.2020 5 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Krásná, něžná kniha....
Knihu jsem četla právě v době, kdy mě opustila velmi blízká osoba, věkově stejně jako je Magda. Celý půlrok jsem vymýšlela, jak budeme zpracovávat její životopis, jenž byl natolik pestrý a zajímavý, že by vydal na několik životů. Bohužel, doba koronavirová nám nedopřála tento počin uskutečnit a jsem z toho velice smutná. O to víc, že tato osoba neměla žádné příbuzné.
Tuto knihu jsem proto procítila a celou probrečela. Jedinou útěchou mi je, že vím, jak smysluplný a šťastný život do poslední vteřiny prožila.
V mládí nás trápí úplně jiné „starosti“, než nějaká rodinná historie. Na všechno máme dost času, všechno počká…
Myslíme, že rodiče i prarodiče jsou jakousi konstantou, neměnnou veličinou, že s námi budou napořád. Nenapadne nás, že tu jednoho dne prostě nebudou. Proto hned zítra zadám babi úkol, sepsat naše rodinná tajemství...

27.10.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Líbilo se mi propletení více životních osudů, které se ke konci protknuly navzájem. Mám ráda, když se současnost misí s historií, navíc, když vás tato historie poznamená právě ve vašem současném životě.

Drsné líčení brutálního zacházení se Židy ze strany SS, popisy každodenního života v koncentračním táboře pohledem mladé slečny...

"Jediné obludy, které jsem kdy znala, byli lidé." - 144 -

"Až dosáhnu dvaceti let,
budu zkoumat tenhle svět,
budu sedět v motorovém ptáku,
vzlétnu sám vzhůru do oblaků.
Budu se vznášet nad nádherami světa,
dívat se, jak všechno dole vzkvétá,
oblak mi bude sestrou a vítr bratrem."
- báseň Sen - Avraham Koplowicz, r. 1944 ve věku 14 let zavražděn v Osvětimi -

07.09.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Příšerné, jak lehce dítě přijde ke drogám, v kterých se nakonec utápí několik desítek let. A to měla vlastně Christiana ještě štěstí, její kamarádi kolem ní umírali mladí buď z předávkování, nebo sebevraždou... Ufff.... Povinná četba nejen do škol, ale pro rodiče!

07.08.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá, jako každá kniha od této vynikající české autorky!

15.02.2020 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Kniha Mlýn je silně emotivní, nejednomu našinci ukápne na konci románu slzička a čtenář se určitě zamyslí i nad morálními hodnotami, které bychom neměli za žádných okolností ztratit. Avšak kolik jedinců by bylo v dnešní době tak hrdinských jako byl právě František s Karlem? Buďme k sobě upřímní...

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Uff, dotčeno. Za ty roky jsem přečetla spoustu knih s osvětimskou tématikou, mnoho z nich ve mě zanechalo nesmazatelnou stopu, a nejinak tomu je i s tímto románem Mengeleho děvče.

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Tohle bylo nádherné čtení, ač o válčení, ale napsáno s jemnocitem, který vás nutí vše prožívat s hlavními hrdiny. TOP kniha tohoto roku!

18.06.2023 5 z 5

Doktor z Varšavy Doktor z Varšavy Elisabeth Gifford

Silný příběh dle skutečné události. Sledujeme osud oblíbeného židovského doktora Korczaka s dětmi, které opečovává v sirotčinci.
Druhou dějovou linkou je krásný romantický příběh dvou mladých lidí.
Máme možnost pohlédnout na válku jak ze strany nacistů, tak samotných Poláků i Rusů. Doporučuji všemi deseti.

14.12.2021 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherný příběh. Protíná se dávná minulost se současností.... Dojemné vyprávění.

10.06.2020 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Super! Napínavé.

30.12.2019 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Moje nejoblíbenější kniha. Tolik mě v mládí ovlivnila, láska k egyptské historii ve mě nadále zůstává silná. Jedinečná kniha!

24.10.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

V pořadí druhý román Hany Marie Körnerové, který se mi dostal do rukou. Její Heřmánkové údolí mě dojalo, a když spatřil světlo světa její nejnovější román Hlas kukačky, neváhala jsem ani minutu a knihu přečetla – jedním dechem!

26.09.2019 5 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Tato univerzitní profesorka historie umění byla za účast v odboji mučena již za okupace nacisty. Smrti nakonec unikla, na rozdíl od svého bratra a švagra. Poté byla uvězněna znovu v roce 1951 za špionáž k 22 letům žaláře. V nelidských podmínkách různých komunistických věznic nakonec prožila dlouhých patnáct let.
Autorka popisuje drsné výslechy StB na základě autentických zážitků jiných přeživších „procesů s nepřáteli lidově demokratického zřízení, zrádci a odpadlíky, reakcionáři a špiony, zaprodanci imperialistického Západu a Vatikánu.“ Do toho všeho umně zakomponovala další politické i kulturní události té doby

26.09.2019 4 z 5

Čokoládová krev Čokoládová krev Radka Denemarková

Co vše se může za takovou čokoládovou krví skrývat... ropa, inkoust, káva... Ohromná kniha!

27.02.2024 5 z 5

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Od samého začátku mě kniha vtáhla do děje a s každou stránkou mě začala bavit setsakramentsky víc a víc. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, které končily vždy nějakým stylem napětí, překvapivě či prostě tak, aby mě přinutily číst dál.

Jack, tetička "Jo", Duncan - hlavní protagonisté, kteří se vám zapíši do srdce. Neříkám, že hned, ale postupem času určitě. A do toho vám celou dobu nedá spát ta záhadná dívka jménem Stella a snad ještě záhadnější David, uvězněné dítě pod neuvěřitelně přísným drobnohledem v podmínkách horších než mají laboratorní krysy.

Kniha o skoro 700 stránkách, nicméně na konci vás bude mrzet, že se se všemi hrdiny musíte rozloučit. Miluju tento typ knih, který vás vystraší počtem stran, ale dá vám toho nesmírně moc, takže vás ani v nejmenším nemrzí, kolik hodin vám z drahocenného času kniha „ukradla“.

24.01.2024 4 z 5

Laura H. Laura H. Thomas Rueb

Tohle pro mne byla jedna obrovská emocionální smršť. Během čtení se ve mně bily snad všechny možné projevy – údiv, znechucení, naštvání, kroucení hlavou nad neuvážeností a po celou dobu mi na jazyku ležela otázka: Proboha proč?

21.02.2023 5 z 5