Dellphi Dellphi komentáře u knih

☰ menu

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

Mariana Zapata opět nezklamala!

Jakožto fanynka Mariany Zapaty jsem se na knihu moc těšila a musím říct, že mé očekávání splnila. Autorka opět skvěle zvládla pozvolné rozvíjení děje, které udrželo mou pozornost až do samého konce. Její styl psaní mi prostě sedí.
Zvlášť se mi líbilo, že se v knize objevily, i když jen letmo, některé z postav, které známe z minulých Zapatiných románů. To pro mě byl příjemný bonus a dodalo to příběhu další rozměr. (Mám pocit, že v žádné jiné knize jsem na její knižní hrdiny nenarazila.)

Samotný příběh byl napínavý a čtivý, s humorem a romantikou, jak je u Zapaty zvykem. I když pro mě osobně nedosáhl na úroveň mé nejoblíbenější knihy autorky, Kulti, i tak se zařadil mezi mé oblíbené. Pokud máte rádi romantické příběhy s realistickými postavami a poutavým dějem, knihu můžu s klidným svědomím doporučit.

21.05.2024 4 z 5


Obránce mimo hru Obránce mimo hru Leah Brunner

Příběh byl milý a taky poměrně dost jednoduchý. Kniha byla je vhodná volba pro poklidný večer, kdy se potřebujete odreagovat od náročného dne a ponořit se do příjemného a nekomplikovaného děje.

Samotný příběh mě ale trochu zklamal. Čekala jsem, že hlavní hrdinka bude muset s Mitchem svádět těžší boj, že se budou více hašteřit a jejich vzájemná zamilovanost se bude rozvíjet pomaleji. To by dodalo příběhu na hloubce a napětí. Bohužel se ale děj odvíjel poměrně rychle a jednoduše. Vztahu mezi hlavními postavami chyběla jiskra a vášeň, kterou bych od romantického románu očekávala.

21.05.2024 3 z 5


Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

(SPOILER) Liam, drsný mafián s temnou minulostí, se na první pohled zamiluje do Tru, nevinné a naoko křehké dívky. Jejich vzájemná přitažlivost čiší z každého vzájemného setkání. Ale Liam se bojí, že by Tru ohrozil svět, ve kterém se pohybuje, proto se snaží držet si odstup. Nakonec to vzdá a Tru navrhne společně strávený čas, který má ovšem přesně stanovený termín rozchodu. Tru sice nabídku odmítne, ale Liam si nakonec prosadí svou.

Střed knihy se věnuje jejich společnému trávení času a postupnému sbližování. I když je tato část čtivě napsána, pro mě osobně to bylo docela nudné.

To, co ale knihu zachraňuje, je její strhující konec. Ten je plný překvapivých zvratů.

Musím se přiznat, že mě více než Liam zaujal Killian. Takže další díl si nenechám ujít. Jen doufám, že to tentokrát bude přece jen trochu více akčnější ...

22.04.2024 3 z 5


S ďáblem v ráji S ďáblem v ráji Elizabeth O´Roark

Líbilo se mi to. Kniha se četla velice dobře, nebylo zde jediné nudné místo. Navíc vztah Drew a Joshui byl krásný, romantický a člověk jim prostě musel fandit. Drew to v životě měla dost těžké, ale naštěstí byla bojovnice a se vším si poradila. Samozřejmě s velkou podporou Joshui (fakt si nejsem jistá skloňováním :-D ). Byly zde dost zajímavé situace, díky kterým člověk přišel na to, že občas řešíme a třeba se i dost trápíme nad věcmi, které nemají zas takový význam. Prostě dokud nejde o život, jde o ..

03.04.2024 5 z 5


Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Ali Hazelwood se stoprocentně stává mou naprosto oblíbenou autorkou. Její knížky jsou neuvěřitelně čtivé, milé, inteligentní, s krásnou romantickou linkou a úžasnou zápletkou. Pokaždé se setkáme s hrdinkou, která má výjimečný talent, ale sama o sobě pochybuje. A s chlapem, který ji právě pro její (mimo jiné) inteligenci a talent obdivuje, a nakonec se do ní bezhlavě zamiluje. O tom bych mohla číst donekonečna. Navíc každá její kniha je originální, žádné ohrané a často opakované téma, naopak nás autorka vždy seznámí s novým prostředím i lidmi.
Tentokrát jde o šachové prostředí, což možná na někoho nemusí působit až tak zajímavě. Jenomže ouhle! V podání autorky máte pocit, že jste se ocitli ve finále hokejového olympijského západu, kde Češi stojí proti Kanadě, a to jen proto, že v poslední chvíli bylo diskvalifikované Rusko. (Kdo přečetl, pochopí) No prostě boží! Jsem z knihy nadšená a všem doporučuji!

09.03.2024 5 z 5


Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Tak tohle se povedlo. Kniha mě do sebe vtáhla od první stránky a už nepustila. Příběh byl originální, vtipný, místy dojemný, a hlavně parádně napsaný. Líbil se mi autorčin suchý humor, to, jak dokázala popsat situaci i emoce hlavní hrdinky. Opravdu mě to bavilo, a konečně můžu říct, že si nepamatuji, že bych o něčem podobném už četla. Autorka na konci knihy píše, že největší zadostiučinění spisovatele je – přijít s příběhem, který obsahuje kouzlo, po němž čtenář touží. A upřímně můžu říct, že u mě se jí to povedlo. Kouzlo zapůsobilo a kniha mi sedla perfektně do nálady. Autorka jsem do této chvíle neznala, ale rozhodně to hodlám změnit.

03.03.2024 5 z 5


Soused na zabití Soused na zabití Lusy Adams (p)

Tak tohle bylo parádní. Příběh byl sice taková klasika, kde se nic překvapivého nestalo, ale vůbec to neubíralo na čtivosti. Bavilo mě to od začátku do konce a četbu jsem si fakt užívala. Tyhle příběhy ráda (sousedi, hate to love) mám ráda a vůbec mi nevadí číst je na sto způsobů. Navíc mi opravdu sedl autorčin styl psaní, takže si určitě počkám na další díly.

01.03.2024 5 z 5


Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

I mě přišly předchozí knihy lepší, přesto bych to úplně neshazovala. Našly se i světlé stránky, například nápad s natáčením kuchařských videí se mi líbil. Pravdou ale je, že bych příště ocenila trochu více akce a méně myšlenkových pochodů. Příběh samotný by nebyl špatný, ale přišlo mi to zbytečně zdlouhavé. Rozhodně to není typ knihy, ke které se budete vracet.

23.02.2024 3 z 5


Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Tahle série se opravu povedla. Stále vede první dil alespoň tedy u mě, ale i tento byl skvělý! Zkrátka co díl to originál. I když stejné prvky se tu (díkybohu) najdou – příjemné městečko, přátelští lidé, zajímavý a poutavý příběh, romantická linka a celé velmi dobře napsané. Moc se těším s čím dalším přijde autorka příště. I mě bylo líto, že už mám dočteno, tak snad bude brzy další díl.

23.02.2024 5 z 5


Jediná šance Jediná šance Kendall Ryan

No, přišlo mi to slabé. Mám dojem, že autorka sázela na to, že stačí napsat příběh, kde hlavním hrdinou bude hokejista. Ale nestačilo to. Příběh byl předvídatelný a celkově nudný. Možná kdybych nečetla Elle Kennedy, tak by mi to tak nudné nepřišlo, nevím. Na druhou stranu bych si docela ráda přečetla knihu o Elisiné nejlepší kamarádce Becce, to by možná mohlo být zajímavější Takže autorce dám asi ještě šanci.

A mimochodem, ta obálka taky nic moc – když už mám knihu o hokejistech, tak bych to téma využila i na obálku, i kdyby tam měl být jen led s pukem stejně by mi to přišlo lepší.

07.01.2024 2 z 5


Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Nádhera, vlastně to je možná i slabé slovo. Takhle kniha má všechno, co jsem od knihy vyžadovala a v tuto chvíli potřebovala – skvělý příběh, romantiku, vtip, žhavé momenty, a nakonec i dojetí. Jsem z knihy nadšená! Hayese i Tali (mimochodem to jméno se mi fakt líbí) jsem si zamilovala, byli úžasní samostatně ale ještě lepší spolu, jejich dialogy byly vtipné, originální a já se u četby opravdu skvěle bavila! Navíc bych si teda dost ráda přečetla i knihu o vílím světě – to bylo super oživení. V knize nebylo jediné místo, u kterého bych se nudila a musela se nutit do čtení. Naopak, děj byl originální a Talino rodinné drama tomu přidalo na vážnosti. Jsem naprosto spokojení i s tím, jak tohle autorka vyřešila. Doporučuji všemi deseti a kdyby byla možnost hodnotím rozhodně i deseti hvězdami.

02.01.2024 5 z 5


Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Takový jednoduchý romantický příběh s předvídatelným dějem. Ale i tak mě to bavilo, líbilo se mi, že hlavní hrdinka se za sebe uměla postavit a nenechala si nic líbit. Pravděpodobně už za pár dní zapomenu, o čem kniha byla, opravdu to bylo takové jednoduché, ale na pohodový večer ideální.

01.01.2024 3 z 5


Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Četba přesně na období Vánoc. Příběh byl takový milý, romantický s kupou sympatických hrdinů. Vlastně to se mi na tom líbilo asi nejvíc, že se tu našla celá vesnice milých sousedů, kteří si kryli záda a byli ochotni podat pomocnou ruku v každé situaci. Taky je v příběhu pěkně vidět, jak se rodiče dokážou podepsat na svých dětech. A to bohužel ne v pozitivním smyslu A osel s kocourem, to byl takový bonus navíc

28.12.2023 4 z 5


Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Nerada dávám knihám špatné hodnocení, zvlášť když pořádně nedokážu identifikovat, co bylo špatně. Tady se setkáváme s dobře napsanou knihou, ve které jsou zajímavé a sympatické hlavní postavy, prostředí je popsané tak, že si čtenář vše krásně představí. Ale ten příběh mě prostě nebavil. Možná kdyby to bylo kratší nevím, ale prostě jsem se nudila. Ale určitě si kniha najde své čtenáře Takže se nenechejte odradit jedním špatným komentářem a prostě to zkuste.

26.12.2023 2 z 5


Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

(SPOILER) Kniha byla rozhodně zajímavá, občas bylo opravdu těžké se od knihy odtrhnout. Přesto bych uvítala, kdyby zde byl více rozepsán (nebo jen více vysvětlen) spor mezi gangy a závěrečný boj (přestřelka) – to bylo tak nějak ustřižené a mě to trochu naštvalo. A proč Ivan změnil stranu? Jsem jediná, které to tam chybělo? No nic. Jinak to bylo skvělé!

21.12.2023 4 z 5


Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Moc mě to bavilo. Na vánoční čas ideální četba. A ta spojitost se Sám doma byla vtipná :-)

01.12.2023 4 z 5


Hrabě pro Elizu Hrabě pro Elizu Sabrina Jeffries

Taky mě to bavilo. I když čtenář všechno tušil dopředu, tak to nevadilo a četbu nijak nerušilo. Těším se na další díl. Faktem ale je, že je lepší číst jednotlivé díly po sobě - takhle mezi každým dílem přečtu moře dalších kniha a těžce se mi vybavují fakta o životě sester. Asi bych si to i víc užila... No nedá se, příště si možná počkám až na ten poslední díl.

01.12.2023 4 z 5


Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Krásná knížka, autorka předčila mé očekávání snad v každém možném směru. Její styl psaní je skvělý, přesně dle mého gusta, čtivé, zábavné a plné emocí. A ten konec no nemám slov. Dlouho jsem si u knihy nepoplakala, ale tady to nešlo jinak Doporučuji, fakt se do toho pusťte, litovat nebudete.

11.11.2023 5 z 5


Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Ááchto bylo tak krásné, až mi z toho Nuclei raphe celý září štěstím :-)

Pokud si po první knize říkáte, že ta druhá už tak dobrá být nemůže, tak se jste vedle jak ta jedle. A nejen, že je tento příběh stejně dobrý, on je dokonce mnohem lepší! Bavila mě každá kapitola, každá stránka, dokonce každá věta a perličky ze života Marie Curie byly ještě lepší! Autorku si okamžitě řádím mezi své oblíbenkyně, a to na první místo. Moc se těším na další knihy z vědeckého prostředí a doufám, že i v nich se objeví úžasně chytré, krásné, vtipné a výřečné ženy, které se zamilují do stejně skvělých mužů. Takže ááách ještě jednou. Bylo to skvělé!

08.11.2023 5 z 5


Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Od knížky jsem čekala trochu víc. Příběh byl sice hezký, taková jednoduchá romantika, ale asi bych ocenila trochu více dějového zvratu. Mac, otec samoživitel to neměl jednoduché a chápala jsem, proč se zdráhá pustit do vztahu po hlavě. Ale zdá se mi, že i tak to všechno bylo nějak moc jednoduché Kniha je jinak pěkně psaná, ale zkrátka vás do děje moc nevtáhne.

07.11.2023 2 z 5