Důvěra

Důvěra https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528793/bmid_duvera-65866eebae9ca.jpg 4 109 29

Nekompromisní série

Ještě před osmi týdny byl můj život zcela dokonalým načasováním stereotypu a povinností. Naprosto nic mě nemohlo rozhodit, nic se neodehrávalo mimo můj pevně stanovený plán. A potom se to stalo. Martha, moje pravá ruka, žena, která pro mě pracovala a byla mi spíš rodinou než zaměstnancem, nás navždy opustila. Její místo nedokáže zaujmout nikdo nový, protože když už se najde někdo, kdo by jí sahal aspoň po kotníky, tak nám stejně za pár minut uteče. Tak prostě na lidi působím. Z mé postavy i hlasu se roztřese skoro každý. Nikdo neobstojí a já už jsem si jistý, že tohohle místa prostě nikdo není hoden – a už vůbec ne mojí důvěry.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Red

Dôvera

Knihomol_ka
včera 4 z 5

Další díl ze série Nekompromisní. První díl Konflikt - miluji a po dočtení důvěry mám opět chuť si ho přečíst.

Halton je velmi náročný muž, když mu zemře jeho pravá ruka (asistentka), kterou bral už jako svou členkou rodiny, potřebuje najít někoho správného, kdo převezme její funkci. Vycházet s Haltonem je velmi obtížné a nikdo mu není dost dobrý. Na tuto pozici se dostane svérázná a atraktivní Lexi, která mu dokáže, že je velmi schopná a nenechá se zastrašit. Příběh se vyvíjel velmi zajímavým směrem a musím se přiznat, že mě velmi překvapil! Humor je tu opět na jedničku a velmi jsem si ho užívala.

Ta chemie pomalá, ale hmatatelná byla úžasná a spicy scény
Co se mi ještě velmi líbilo, tak že se tu objevil Nero právě z Konfliktu!

Konec skončil velmi zajímavě a já se těším na další díl!

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihydobrovsky

Sančez
předevčírem 5 z 5

Tak tohle bude moje další skvostná série. Začátek byl o něco méně dynamičtější, ale chápu né každá dvojice musí mít stejný drive to by nebylo ono. A proto je to tak originální. Skvěle jsem se bavila a odreagovala se. Už se těším na další díl.

Jita160
26.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Halton se narodil jako utajený člen královské rodiny ,který byl nucen si kolem sebe vytvoří ochranný štít. Je to velmi nemilosrdný a panovačný muž s hrozivým pohledem.
Lexi má být jeho nová již z dlouhé řady vyvolená sekretářka, která s ním má žít na zámku pod určitými pravidly. Jenomže ona neposlouchá, ona mu narušuje jeho komfortní zónu i když je velmi schopná.... ale i tak ho vytáčí do vrtule. Posouvá mu hranince a on ji to žere i s navijákem. Ukazuje se že,Lexi je více než schopná ,protože ze sekretářský se vyloupne zlodějka informací a teď teprve začíná ta pravá královská jízda. Odkrývá se tajemství britské monarchie a pravá identita Lexie a hlavně vztah který prostě nemůže fungovat?

Terezzie
22.04.2024 3 z 5

Zatím u mě vede Konflikt .
Začátek příběhu mě hrozne bavil ale potom se cele ubralo jiným směrem než jsem čekala a přiznám se, že jsem se pak úplně nedokázala naladit na tu správnou vlnu. Halton byl skvěle popsaný, fakt takový chlap kterému neodolá žádná ženská ale za mě byl až moc mírný , hodný , až mi ho bylo i vzhledem k jeho minulosti a životu líto . Trochu mi tam chybělo z jeho strany více inciativy a autority, na muj vkus se nechal hodně strhnout okolím. Necitila jsem tam takovou chemii jako v Komfliktu u hlavních postav ale čtenář si musí uvědomit , že tento příběh není úplně dark romance spíše takové drama s romantickou linkou než co jsme byli namlsaní z předchozího dílu. Je to úplně jiný příběh, který se hezky četl protože to autorka umí a nechyběli tomu ani vtipné komentáře Lexi. Ale za srdce mě to úplně nevzalo . Dále mi přišli některé situace chaotické a nereálné třeba jako náhlá svatba vedlejších postav nebo vztah mezi Lexi a Haltonem, nejdřív takové nic a pak pic. Ale jinak nelituji toho , ze jsem si knihu pořídila , vícekrát se k ní ale nevrátím. Mezi mé nej jí zařadit bohužel nemohu ale už se těším na třetí díl na krále podsvětí Sema!:)

zatoulane_knihy
21.04.2024 5 z 5

Instagram @zatoulane_knihy

Druhý díl série Nekompromisní od úžasné slovenské autorky se odehrává v Anglii v Londýně a okolí. Jedno vám ale musím říct, že pokud si myslíte, že po přečtení Anotace tušíte jak příběh bude pokračovat, tak se zdaleka mýlíte.
Napsat cokoliv o této knížce by byl zločin, protože si každý zaslouží ten krásný první dojem. Za mě je to ještě lepší, než první díl. Příběh nenavazuje na první díl a jde si svojí vlastní linkou. Vůbec nevadí, že je úplně jiný, než první dil.
Co se týče naší hlavní hrdinky Lexi, tak je to ten typ silné sebevědomé ženy, která si dokáže poradit s každou situaci a typem chlapa. Je odhodlaná dělat svojí práci nejlépe a jít si za svým cílem, jen co nemá ráda jsou pravidla a hranice.
Těmi všemi se řídí náš hlavní hrdina Halton, který má nejvíc tajemství z celé Anglie. Rozhodně za svoje hradby nepustí nikoho kdo by narušil jeho životní cíl a poslání. Takže za mě úžasná kombinace charakteru.
Opět máme možnost číst z obou pohledů, ale ne v ten správný čas. Příběh byl pro mě nepředvídatelný a moc mě bavil. Rozhodně si zaslouží vaší pozornost a doporučuji všemi deseti. Takže 5 z 5

sarhii
14.04.2024 2 z 5

Po prvním díle jsem se těšila ale toto bylo nevím .. jiné. Skoro jako od jiné autorky. Nevím. Přišlo mi to celé divné. Začátek vypadal zajímavě ale pak se rozvinula zápletka a kniha mě zmátla. Na jednu stranu snaha o intriky ale současně to zůstalo nevím... plytké? Postavám jsem nevěřila a nemohla se začíst. První díl super. Toto nic moc. Uvidím co další díl ale k této knize se asi už nevrátím. Na druhou stranu rozhodně zanechala dojem. Nevím co si o ní myslet.

miruska1
31.03.2024 4 z 5

Čtivé, ale první díl byl rozhodně lepší.

LenkaNovotna32
18.12.2023 2 z 5

(SPOILER) Neda sa povedať ze by to bola zla kniha,ale nie je to ani nic extra, po precitani knihy Konflikt som vsak mala vysoke ocakavania aj od ostatných knih. Mam pocit ze pani autorka sa drzi na uzde pri pisani, ale naco? Treba do toho ist na plne gule!!?Bolo to veľmi ne premyslené,miestami az plytké. Pribeh nebol zly no sami uznajte, Halton potrbuje pomoc v kancelárií ale razantne odmieta aku kolvek pomoc od nej, je brat krala ale zije ako v kopke, ale zase na druhej strane bol pekelne sexi, nooo a Lexi bola neverihodna. Ta akcia v Taliansku bola o com? Uplne bezpredmetna scena. Je mi luto a som sklamana lebo som cakala viac

Mishaacka
04.12.2023 4 z 5

Instagram misha_cte_eroticke.romany

*královské prostředí
*od nenávisti k lásce
*nadřízený/podřízená
*tajemství
*pomalé poznávání

*Další díl nás zavede k zámeckému pánovi Haltonovi, ke kterému nastoupí Lexi jako asistentka, která mu má pomáhat s dokumenty
*Ze začátku mi to připomínalo "Krásku a zvíře" = nerudný zámecký pán vs hubatá asistentka, která si nenechá nic líbit a nerespektuje nastavené pravidla a hranice. Díky tomu přivádí Haltona k šílenství a taky ho pomalu vytahuje z jeho bubliny, ve které žije
*V polovině knihy ale nabral děj úplně jiný směr, příjemně mě to překvapilo a odpovědělo na otázku, proč byla Lexi tak vytrvalá a v práci zůstala
*Halton = nerudný zámecký pán, který má spoustu tajemství. Celý život má nalinkovaný a plný pravidel. Také je oddaný své práci. Byl zajímavá postava, ale mým knižním manželem v této sérii zůstává nadále Nero (i když Sem mě velmi zajímá ).
*Lexi - hubatá, sebevědomá, cílevědomá. Vyrostla s adoptivní rodinou a pak si vybudovala svou vlastní kariéru

* Opět další kniha slow-burn, já nevím, proč mám teď toto období a sahám převážně (nevědomky) po těchto knihách. Lehce pikantní, žádná extra erotika, spíše taková pikantní milostná romance se zajímavou zápletkou

*Doporučuji pro milovníky romancí, nenáročná oddechovka, ale s překvapivou zápletkou

Ewe291
22.11.2023 3 z 5

3/3,5*
Tak som sa tesila, ale.... Kniha bola vsade ospevovana a Konflikt ma dostal ale tu som ostala stratena a sklamana. Ani jedneho hrdinu som si nevedela predstavit. Tu to bolo vsetko tak prekombinovane a mozno ma niekto zabije ale pre mna aj niekedy rychle a nasilu. Som rada ze som sa dozvedela aspon nieco co som chcela vediet, ale neviem tato kniha mi tak nesadla ako Konflikt, ktory vazne nasadil latku vysoko. Viem, ze kazdy ma iny nazor a ako sa hovori sto ludi sto chuti ale mna osobne tato kniha trosicka sklamala

Radka1727
16.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Po "Konfliktu" který nasadil laťku vysoko docela zklamání, hlavně s překombinovaným dějem (královská rodina, dvě holky z děcáku co založí Medúzu) a hlavně jsem nějak nepobrala proč Maurizio (Nero) fingoval svojí smrt, romanticky jsem předpokládala, že teď s Elise v ústraní vychovávají děti a ne že je capo di tutto kalábrijské mafie......

Leído
09.07.2023 3 z 5

Když mě nějaká knížka odstřelí na Mars (a to byl případ Konfliktu), mám tendenci u dalších knih autorce při hodnocení trochu "nadržovat". Ale abych byla upřímná, víc jak na tři hvězdičky to necítím. Co se mi líbilo, byla originalita pojetí. Příběh se začínal odvíjet nějakým směrem a najednou všechno bylo jinak. A těch překvapení bylo víc. Díky tomu byla knížka čtivá, živila moji zvědavost a já ji zhltla za neděli. Jenže mě úplně nepřesvědčila. Bylo tam několik zásadních věcí, které jsem postavám nevěřila. A netýkalo se to jen hlavních postav.

SPOILER: třeba o Spencerovi jsem nevěděla, co si mám myslet, jak si ho zařadit. Láska Spencera a Gail byla rychlokvaška, svatbu jsem nepochopila a následnou oslavu taky ne. Vůbec mi nepasovala do toho, jak to na zámku fungovalo s utajením. Stejně tak jsem úplně nepochopila Medúzu, její vznik, fungování a rozsah. To dokázaly dvě cácorky z ulice? A jak nebezpečné mise představovala? Protože nebezpečí obecně, i při návštěvě Itálie bylo podceňováno, zlehčováno. Tam kde mohla autorka vytvořit napětí, vytvořila jen prostor pro interakce páru, které za mě bohužel nedosahovaly úrovně ani chemie prvního dílu. Jsem zvědavá na další díl.

eliska2126
08.04.2023 5 z 5

Dôvera je už druhý díl ze série Nekompromisní a jsem moc ráda, že stejně jako loni Konflikt, je tohle moje první kniha roku 2023.
V knize sledujeme tajemného Haltona a pěkně drzou Lexi. Nechápu, jak to autorka dělá, ale její knihy mě vždycky úplně překvapí. Mnoho zvratů, které v knize najdete, tak jsem opravdu nečekala.
Hodně se mi líbilo prostředí britské monarchie. Příběh se odehrává na zámku na samotě a strašně se mi líbila změna, kdy přicházíme do chladného zámku s chladným pánem, ale jak postupujeme příběhem, tak se ze zámku stává krásné místo plné skvělých lidí.
Postavu Lexi jsem si oblíbila už na začátku a její výdrž při poznávání tajemného a chladného Haltona jsem obdivovala.

Autorka nám už několikrát ukázala, že prostě psát umí. Její knihy mě vždy vtáhnou na začátku příběhu a vyplivnou na konci. Děj plyne a vy ani nevíte jak, ale stránky mizí pod rukama rychlostí blesku.

Jediné, co bych ani ne tak vytkla, jako spíše podotkla, je to, že se mi víc líbila chemie postav z prvního dílu Konflikt. Takže já jsem team Nerisa.

zuzak82
12.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Tento díl se mi líbil méně než první. Opět však musím vyzdvihnout, že autorka umí překvapit. Například tím, že od prvních stránek čtěte variaci na romantiku šéf - asistentka, aby vás pak ve třetině knihy překvapil zvrat. Podobný byl i v prvním díle a rovněž tady fungoval skvělé.
Hlavní dvojice má mezi sebou opět dobrou chemii, jen Halton je ještě více rozhodnutý nepodlehnout Lexi.
Těším se, až bude vydán další díl.

kristyna1301
09.02.2023 5 z 5

Jen pohledem svých očí by dokázal zabíjet. Je uzavřený a chladný, budí v lidech autoritu a respekt. Je oddaný své práci a zemi. Zároveň je žhavý a sexy jako samo peklo. V neposlední řadě má ale zodpovědnost. Zodpovědnost, jakou má jen málo kdo. Takovou, která ho nutí konat tak, jak koná, i když mu jeho srdce říká možná pravý opak.
Co se stane, když mu do života vstoupí silná, sebevědomá a soběstačná žena, která mu nic nedaruje? Získá si jeho hradbami obehnané srdce? A co je vlastně jejím cílem?
První myšlenka, která mi běžela hlavou, když jsem knihu brala do ruky byla spojená s názvem. Anotace toho moc neprozrazuje, takže jsem si lámala hlavu nad tím, proč zrovna Dôvera. „Odkud se název vzal?“ A z toho vznikla druhá otázka v mojí hlavě, a to „Jak moc bude slovo „důvěra“ a jeho význam důležité pro děj?“ Na první otázku jsem si dokázala odpovědět už během čtení, tedy že náhoda to rozhodně není. No a k odpovědi na druhou, jsem se dopracovala na samém konci knihy. Autorka má celý příběh pěkně promyšlený, nic nenechává náhodě a zároveň dokáže své čtenáře překvapit a jednoduše svézt na scestí. Mě v napětí udržela až do posledních stran.
To, jakou úlohu má DŮVĚRA v tomto příběhu, vám ale prozradit nechci. Jedno vám ale řeknu, @michaela.b.autorka opět potvrdila to, že její příběhy mají moji plnou DŮVĚRU a tato kniha se stala dalším pokladem mojí knihovny. ️

Instagram: @my_books_diary

Holubicka1
20.01.2023 5 z 5

(SPOILER) 4,5*

Na začátku musím zmínit dokonalý styl psaní. Příběhy jsou čtivé, vtipné, emotivní a nechybí ani napětí a akce.

Nebojím se říct, že autorka píše na celosvětové úrovni a pokud jste od ní ještě nic nečetli, doporučuji to co nejdříve napravit. Rozhodně nebudete litovat. Osobně si už nenechám ujít žádnou její knihu, protože vím, že vždy dostanu skvělý příběh, který si zamiluji, anebo minimálně oblíbím, a budu se k němu opakovaně vracet. Navíc se mi líbí, že až do poslední chvíle nevím, jak příběh dopadne.

Dôvera je příběh jednoho velkého tajemství, zrady, intrik, emocí, lásky, ale i vtipných momentů.

Je to druhý díl ze série Nekompromisní. Nečekejte, ale že se vrátíme do světa mafie k původním postavám. Čeká nás totiž úplně nový příběh a nové postavy, přesto doporučuji číst díly popořadě.

Příběh se odehrává v Anglii, kde hlavními postavami jsou Halton a Lexi. Halton je tajemný, chladný a nevrlý muž. Má tajemství, které mu ovlivnilo život a stále může mít vliv na jeho budoucnost. Získat jeho důvěru je skoro nemožné.
Lexi je krásná, chytrá, drzá a sebevědomá. Halton to s ní nebude mít snadné, nic mu totiž nezůstane dlužná.
Ani jeden to nebude mít lehké. Čeká je strastiplná cesta, kdy budou muset překonat sami sebe a začít si navzájem důvěřovat, pokud chtějí mít alespoň nepatrnou šanci na lásku.

Ačkoliv je Dôvera úžasný příběh, mám pár věci, které mi tak úplně nesedly. Například zápletka byla pro mě vyřešena příliš rychle, brala bych klidně i pár kapitol navíc.
Taky Halton a Lexi. Ano, jsou dobrý pár, líbilo se mi jejich hašteření a jiskřilo to mezi nimi, ale i přesto mi u nich něco chybělo. Navzdory těmto věcem, řadím Dôveru mezi knížky, které jsou skvělé. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Těším se, co si pro nás autorka dál připravuje, ale už teď vím, že to bude určitě skvělý příběh, který si zamiluji.

narisa
17.01.2023 5 z 5

Autorka opravdu umí. Její knihy jsou velice čtivé a tato není vyjímkou.
Halton byl velice zajímavou postavou, nejen fyzicky, ale i svou osobností a neuvěřitelnou spletí tajemství okolo něj. To Lexi působila velice přijemně a otevřeně, ale dokázala také pořádně šokovat. Jen mám pocit, že těch tajemství bylo až moc a následné rozuzlení bylo pro mě nedostačující, protože některé věci prostě nezapadaly. Autorka navíc opět příběh zakončila celkem otevřeně. No nic, nevadí. I tak to bylo skvělé čtení, ale první příběh se mi líbil více. I proto mě také velice potěšil bonus na konci knihy.
Předpokládám, že třetí díl bude věnován vládci podsvětí Semovi. Na další díl se už velice těším.
Hodnotím 4,5* a doporučuji.

Gabriela143
12.01.2023 5 z 5

Takéto knihy môžem.. ako pokračovanie série som si myslela, že Nero a Elisa dostanú väčší priestor, ale po prečítaní mi to vôbec nevadilo. Práve naopak, tá malá nenásilná zmienka v deji úplne stačila... Teším sa na ďalší diel.

0197
27.12.2022 5 z 5

Upřímně jsem se nemohla dalšího dílu dočkat. Autorčin styl psaní je naprosto geniální. Už přemýšlím i nad Tenebrisem, který má prvky fantasy. Já a fantasy :-). No nedá mi to si od autorky všechno nepřečíst :-).

Anotace je dosti chudá a stejně záhadná jako náš Halton. Chlap jako hora. Nedůvěřivý, chladný muž, který žije na zámku v Anglii. Právě to prostředí zámku, jeho zaměstnanci, psi a koně bylo hodně neokoukané a originální. Byl to muž, který vzbuzoval přirozený respekt a kvůli němu jste museli číst dál a dál, protože jste o něm chtěli vědět všechno.

Lexi byla skvělá ženská. Docela zvědavá, ale kdo by neslídil tam kde nemá, že jo :-). Haltona se nebála, provokovala ho a často mu svým temperamentním chováním zvyšovala tlak :-). Tvrdě pracovala, byla vtipná a odvážná. Dotahování těch dvou stálo za to :-).

Zůstala jsem koukat, jak to bylo promyšlené a co se tam všechno událo. Nečekala jsem, že to nabere takový směr a hustý. Nejednou mě vývoj událostí překvapil. Na třetí díl jsem hodně zvědavá, snad se brzy dočkáme. Hodnotím 4,5 *, protože Konflikt si mě získal trochu více (asi to bude tou mafií).

adelka_books
20.11.2022 5 z 5

Prechádzam  sa po dlhých tmavých chodbách, ktoré osvetľujú len malé svietniky na stenách. Zo všadiaľ na mňa dýcha história a tajomstvá  tohto neobyčajného miesta. Všade vládne hrobové ticho až počujem na kamenej podlahe vlastné kroky. Inštinkt mi napovedá, aby som sa občas obzrela cez plece, či na mňa odniekiaľ nevyskočí duch. Po pokožke sa mi plazí tajomná atmosféra , ktorá ma viac a viac prepája s týmto starobylým zámkom. Chvíľami som sa cítila, akoby som tam naozaj patrila.

DÔVERA  je pokračovanie série NEKOMPROMISNÍ. Konflikt bol skvelý a preto som sa trochu bála, či sa autorke podarí prekonať moje očakávania.

Musím priznať, že som očarená.

HALTON je muž, z ktorého na prvý pohľad ide chlad, strach a rešpekt, na svoje okolie sa neustále mračí  a vyžaduje, aby sa dodržovali presne stanovené pravidlá. Miestami som ho podozrievala, že nemá srdce. Okolo neho bolo množstvo tajomstiev, ktoré som túžila odhaliť. Postupne som v jeho správaní pozorovala zmeny, pri ktorých sa ukázalo, že je vo svojom vnútri dobrý človek, len bol do istej miery ovplyvnený prostredím, v ktorom žil.
Získať si Haltonovu dôveru bolo priam nemožné, ak sa to aj niekomu podarilo, bol to priam zázrak.

LEXI - silná ženská postava, ktorá sa nedá ničím odradiť. Obdivovala som jej inteligenciu, pracovitosť a výrečnosť. Haltonovi bola rovnocennou partnerkou. Svojím šarmom a vytrvalosťou mu dokázala roztopiť srdce.  Ach, chcela by som mať tieto jej úžasné vlastnosti

Chémia medzi Haltom a Lexy bola cítiť z každého spoločného momentu, ktorý spolu strávili . So zatajeným dychom som sledovala ich vzájomné bojovanie medzi sebou. Keď som si už myslela, že by sa lady mohli konečne prelomiť, objavilo sa tajomstvo, ktoré opäť nasmerovalo príbeh iným smerom. Tak ma to prekvapilo, že som musela pokračovať, aby som sa dozvedela ako to medzi nimi vlastne dopadne. Veľmi som si to užila a pri ich horúcich scénach som sa červenala .

Koniec ma úplne odpálil, neviem ako to Miška robí, ale vždy ma dokáže zmiasť a ja nakoniec ostanem pozerať s otvorenými ústami. Zase si pre nás nechala otvorený koniec a ja už sa neviem dočkať, čo si pre nás pripraví nabudúce.

Veľmi ma potešil bonus, kde som dostala odpovede, ktoré vo mne zostali po prečítaní Konfliktu.

Všetko tu bolo dokonalo premyslené a vo mne to zanechalo množstvo emócii, ktoré budem spracovávať ešte pekne dlho. Milujem knihy, na ktoré tak skoro nezabudnem a toto je jedna z nich.

Miška máš obrovský talent  a každým jedným príbehom prekračuješ svoje hranice.

Toto si jednoznačne chceš prečítať!

Chcem sa zo srdca poďakovať autorke a vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.

2021  88%Konflikt
2022  82%Dôvera