DeKo1996 DeKo1996 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četla jsem ji poprvé asi ve třetí třídě a tenkrát to pro mě byla pohádka pro děti. Potom v prváku na střední, ale učitelka řekla, že jsem na to ještě mladá.. A potom ve třeťáku.. Pokaždé, když jsem knihu četla, tak jsem si z ní odnesla něco jiného..

02.09.2018

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Neuvěřitelně silný příběh o ženě, které diagnostikovali Alzheimerovu chorobu.
Kniha, která se musí dotknout snad každého. S každou další stránkou sledujeme, jak je nemoc rychlá a vybírá si svou daň.. Je smutné, že se tohle opravdu děje a tahle nemoc zasahuje do života mnoha lidí. Kniha, u které jsem několikrát brečela a měla chuť ji odložit a nemuset dál číst, jak je to kruté..
Viděla jsem i filmové zpracování, ale kniha se mi líbila víc. Při čtení knihy jsem se více dokázala vcítit do pocitů Alice a rodiny..
Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

05.09.2018 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Silný a dojemný příběh vyprávěný očima psa o nelehkém psím životě.
Ukázka toho, jak někteří lidé dokáží těmto bezbranným tvorům ubližovat..

15.04.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná kniha. Čtením této knihy jsem si krátila nemocenskou a byla jsem z ní nadšená.. Tato kniha je jedna z mála, která mě dokázala rozbrečet. Příběh zároveň krásný, milý ale také velmi smutný..

05.09.2018 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Velmi krásný, silný a místy dojemný příběh.
Nádherný příběh o dvojici lidí, kteří tady byli jeden pro druhého. Potom se jejich cesty rozešly. Ale osud má vždy poslední slovo, a tak jejich životy svedl zase dohromady.

26.04.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak tohle byla bomba.. Knihu jsem měla přečtenou za jednu směnu v práci a při snídani.. To bylo něco neskutečného. Pokaždé jsem si myslela, že už vím, kdo za tím vším stojí.. Ale mýlila jsem se.. A ten konec, tak ten mě dostal.. Tohle jsem absolutně nečekala..
Mezi postavami jsem si našla i oblíbence.. Ze začátku mi dělalo problém vyznat se v přezdívkách a v jejich normálních jménech, ale když jsem si to napsala na papír, tak to bylo v pohodě..
Kniha se četla sama, stránky rychle ubíhaly.

09.12.2018 5 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Kniha, která mě neskutečně bavila a pořád jsem musela číst dál a dál abych věděla, jak to s hlavními hrdiny dopadne a jestli tenhle příběh skončí happyendem.
Od knihy se nešlo odtrhnout. Určitě si od autorky přečtu i další její knihy.

15.03.2022 5 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Když jsem od autorky přečetla sérii padesát odstínů, která se mi moc líbila, tak jsem si řekla, že zkusím i další knihu od této autorky.
No, nemůžu říct, že bych z toho byla nadšená, jako z předchozí série, ale byla jsem mile překvapená.
Tahle autorka píše čtivě a stránky mizí pod rukama. Nechybí v nich od každého něco.. Trochu romantiky, trochu erotických scén, trochu napětí..

29.08.2021 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak tohle bylo naprosto skvělé.. V půlce prvního dílu se mi už nechtělo pokračovat a teď posledních 50 stránek jsem nechtěla dočítat, protože jsem věděla, že už bude konec..
Během čtení celé série jsem si postavy velmi oblíbila a zvykla jsem si i na styl psaní.. Je neuvěřitelné, že už je po všem, ale tak všechno jednou končí.. Knihu rozhodně můžu doporučit a určitě se k ní jednou vrátím a celou sérii si ráda přečtu znovu.

30.03.2019 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Nádherný čtivý příběh.

02.09.2018 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tak tohle byla naprostá pecka. Kniha, jejíž příběh se čte úplně sám.
Hlavní postavy si ihned oblíbíte a fandíte jim. Je až děsivé, že se tohle opravdu dělo.
Nádherný emotivní a srdcervoucí příběh. Určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

08.07.2022 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Opět další skvělá romantická oddechová kniha.
Stránky rychle mizí pod rukama a se zatajeným dechem jsem četla dál a dál a hlavním hrdinům jsem hodně fandila.

15.03.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Krásná kniha o životě jedenáctiletého chlapce.

20.03.2021 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

První kniha od této autorky a musím říct, že rozhodně nebude poslední. Knihu jsem přečetla během dvou dní. Je tak krátká a zároveň tak silná. Je v ní toho tolik.
Připomnělo mi to něco, co jsem osobně zažila.
Silná kniha. Můžu jedině doporučit.

15.03.2021 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Tak tohle byla taková jednohubka..
Kniha, která nenudí, ale ani vám nic nedá..
Od začátku Vám je jasné, jak to vlastně dopadne..
Bylo to super, ale vracet se k ní už asi nebudu..

21.08.2020 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Mnohem lepší než první díl. Tady už těch erotických scén tolik nebylo a četlo se to také dobře. Jsem zvědavá, co se bude dít v posledním díle.

24.03.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Klasika o mladém chlapci, který se dozví, že je čaroděj. Kniha určená pro kteroukoliv věkovou skupinu.

05.09.2018

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Nebýt povinné četby, asi bych si knihu nepřečetla. Příjemná kniha, která ukazuje, jak se dá přežít na pustém ostrově. Jak člověk dokáže být vynalézavý a ví si rady v každé situaci.

25.07.2018

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak tohle byla jízda.
Byla to jedna z nejnapínavějších knížek, jaké jsem kdy četla. Vůbec jsem ji nechtěla odložit a zajímalo mě, co se stane dál a jak to nakonec všechno dopadne.

21.03.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Příběh mladých milenců na pozadí první světové války..
Na jednu stranu úsměvné, na druhou stranu srdcervoucí..

16.01.2022 3 z 5