DejnaDee Online DejnaDee komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherně napsané, popis událostí a vykreslení jednotlivých postav naprosto bravurní. Je to hrozně smutné, ale obrovsky poutavé, četla jsem jedním dechem.

09.06.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtení úžasné. Někdo tady psal, že všechny postavy v románu byly zapšklé, nepřející, pesimistické. Nemyslím si, že všechny, některé si v tom beznadějném čase života velmi tvrdého až surového s osudy pohnutými, dokázaly najít i kousek radosti. My žijící v současné době, mající v podstatě všeho nadměrně si jen těžko dovedeme představit jak krutá doba to byla.

13.01.2021 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Přečteno díky čtenářské výzvě a musím říct, že se mi to líbilo. Ve škole mě to sice dvakrát nenadchlo, ale po letech jsem si to s chutí přečetla.

13.01.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jedním dechem jsem četla Dívku v ledu a za mě naprosto úžasná četba. Mělo to vše co by správná detektivka měla mít. Napětí bylo na každé stránce a závěr strhující.

15.01.2019 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Musím přiznat, že mě kniha doslova přišpendlila do křesla a já četla a četla. Bylo to dechberoucí a obrovsky napínavé až do úplného konce. Za mě jasných pět hvězdiček.

02.03.2017 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Co ke knize říci? Opět úchvatné, velice napínavé čtení s vybroušeným stylem a do detailu propracovaným dějem. Kdo máte rádi Roberta Brynzu určitě s přečtením této detektivky neváhejte.

07.01.2021 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Tak má oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Bylo to úžasně čtivé, velmi zajímavé, obrovsky napínavé a naprosto originální.

06.10.2018 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Musím říci, že tato kniha se mi líbila mnohem více než Skála a musím přiznat, že je strhujícím způsobem popsán děj celého příběhu i mistrovsky vykreslená drsná krása skotské přírody. Pro mne vskutku úžasný zážitek.

27.10.2017 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Pamatuji se když jsme ji četli ve škole, působila na mne pochmurně až děsivě, nyní přečteno znovu a pocity mám podobné, je plná bolesti a bezradnosti.

22.01.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět velice čtivé. Moc dobrý příběh a důsledně vypracovaný děj. Propracování jednotlivých postav bylo perfektní a vůbec mi nevadilo, že pachatel byl odhalen zhruba v polovině knihy.

20.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Za mě jasných pět hvězdiček. Zase jsem ani nedutala a nechávale se unášet skvěle čtivým, strhujícím příběhem i když tentokrát hodně drsným s opravdu chladnokrevným a bezcitným přístupem pachatelů k obětem.

15.01.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Moc pěkná detektivka, sice jsem u tohoto autora začla od konce tedy od jeho poslední knížky, ale čtení to bylo fascinující. Příběh napínavý i mrazivý se zajímavým námětem. Za mě jasných pět hvězdiček. Stoprocentně si přečtu další jeho knihy.

28.03.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Mně tato kniha nesmírně bavila, byla plná krásného, oddechového humoru a takového toho počteníčka u kafíčka kdy se krásně odreagujete a je vám fajn. V žádném případě v ní nehledejte děj nebo zápletku jak tu kdosi psal, to totiž není účelem této knihy, ta Vás má opravdu jenom líbezně zrelaxovat a pobavit a to se jí myslím povedlo dostatečně.

10.05.2017 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Výborné čtení, napětí dýchalo z každé stránky, s přibývajícím dějěm to bylo napínavější a obrovsky strhující. Vystupňovaný závěr byl úchvatný a zcela nečekaný. Skvělý zážitek. Spisovatelku si přidávám do oblíbených autorů.

12.03.2015 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Na Vzkaz v láhvi jsem se moc těšila. Opět je tu zajímavý příběh nám již známé trojice detektivů s dalšími postavami s dokonale vybroušenými povahami. Nechybí zde humor, děj má spád a je napínavý od začátku až do posledního řádku. Olsen pro mne začíná být nejzajímavějším autorem severských detektivek.

05.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nikdy jsem ještě neodložila nedočtenou knihu, ale teď o tom silně uvažuji. Začíná to pro mne být ztráta času. Absolutně mě to nebere. Kniha je sice čtivá, ale to je asi tak vše. Je to bezduché, plytké bez smysluplného příběhu.
Neodložila jsem to, dočetla jsem knihu, ale opravdu mě ničím neoslovila ani neobohatila. Další díly už skutečně ne!

07.02.2014 odpad!

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět naprosto napínavý, dechberoucí a do nejmenších detailů propracovaný děj, který Vás doslova přiková do křesla a nechává vás unášet na vlně vlastní intuice, instinktu a obrazotvornosti.

23.06.2019 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Naprosto ve všem souhlasím s Lenc. Jak autorku "žeru" zde to bylo určité zklamání. Jako vždy je knížka velice čtivá, ale mluva vyšetřovatele mi byla nepříjemná a lezla dost na nervy. Co mi též vadilo a svým způsobem i rušilo dobře se rozjíždějící příběh bylo vkládání novinových článků a emailů hlavních hrdinů. Rozuzlení vcelku originální, ale dost překombinované.

17.06.2018 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Uf, to bylo něco. Musím přiznat, že Sci-fi zrovna není můj oblíbený žánr, ale tato kniha mě nesmírně bavila. Naprosto úchvatné čtení, krásně napsané a povyprávěné. Chvílemi to bylo naprosto šílené, chvílemi hodně brutální, ale chvílemi i romantické a v celkovém pohledu naprosto famozní.

21.09.2017

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Musím přiznat, že nebýt čtenářské výzvy, tak bych si s největší pravděpodobnosti tuto knihu asi nepřečetla. Jsem za to proto nesmírně ráda, protože kniha se mi opravdu velmi líbila. Byla naspána stylem, který mi sedl a dobře se četl.

11.09.2017 5 z 5