ddkk ddkk komentáře u knih

Svět je malý Svět je malý David Lodge

Skvělé! Hlasitý smích je opět průvodním jevem stejně jako u knih Hostující profesoři a Den zkázy v britském muzeu ....kdo dosud nečetl, o dost přichází...doporučuji!

Den zkázy v Britském muzeu Den zkázy v Britském muzeu David Lodge

Výborný humor, už navždy mi utkví výborná anti - antikoncepční rada mladému muži spočívající v záměru utlumit pudy prostřednictvím tělesného sebezničení při sekání dříví...:-) Doporučuji všem, nejen mladým katolickým manželstvím!

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Fakt bezvadná knížka, opět jedna z mála, kde je hlasitý smích ospravedlnitelný :-)
Srovnání dvou úplně odlišných světů i šťastný konec jsou zárukou příjemné relaxace nad ne moc tlustou knížkou :-)

25.10.2017 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Skvělé, nezaměnitelné a velmi temné...

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Skvělý bestseller, nicméně na mne poněkud příliš spiklenecký (jako ostatně i další Brownovy kniha)...ale za 4.

24.10.2017 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moje nejoblíbenější a opakovaně čtená scifi kniha. Neotřelý příběh, výborný konec...doporučuji.

24.10.2017 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Už si málo pamatujeme (nebo dokonce málo víme), že se i ten náš evropský prostor před poměrně krátkou dobou neměl tak dobře jako se má teď. První světová válka a doba po ní byla mnohde otřesná...pojďme a čtěme - lidská paměť je krátká a takové knihy jako jsou ty od Remarqua jsou lepší než učebnice dějepisu.

24.10.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Vynikající kniha, výborný příběh, drsné reálie ... doporučuji.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Aristokratka v 1. díle byla zábavnější, alespoň pro mne. Přesto - opět příjemné počtení.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborné, vtipné a čtivé, navíc i geograficky blízké, autor, kastelán jednoho nedalekého zámku, má prostě humor mně blízký...doporučuji, jen málokdy se mi stává, že se směju nahlas. Tentokrát se povedlo.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zvláštní kniha se skvělým a překvapivým vyústěním...film výborný.

Emma Emma Jane Austen

Asi je přijatelnější filmová verze Emmy...ale jinak - romantická klasika.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mám vydání s původními autorskými ilustracemi. Malého prince považuji za klasiku, kterou by si měl každý přečíst. není to knížka úplně pro děti a už vůbec to není pohádka...přesto čekám, až můj vnouček povyroste, abych mu ji mohla přečíst i s povídáním o ní.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velká reklama, velká očekávání, zřejmě vysoký profit z prodeje - pro mne ale zklamání, čekala jsem víc. Nicméně, zápletka i vyústění jsou zajímavé.

24.10.2017 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Výtečná, vtipná, čtivá a navíc pravdivá.

23.10.2017 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jako nejednou, i v tomto případě jsem nejdříve viděla anglický film z roku 1970 (nepatří k nejlepším adaptacím tohoto románu) a úplně jsem se zamilovala do Heathcliffa. Pak jsem si knížku přečetla a zjistila, že je mnohem lepší. A před pár lety jsem viděla poslední filmovou verzi pod názvem Bouřlivé výšiny (Wuthering Heights -1992) se skvělou Juliette Binoche a Ralphem Fiennesem - bylo to skvělé! A tento film doporučuji všem, kdo nepřišel na chuť předloze.

23.10.2017 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Vynikající kniha. Co víc napsat...Doporučuji přečíst. Film podle ní natočený, je výborný, ale všechno se natočit nedá.

23.10.2017 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Všichni už tady napsali o čem kniha je. Já především vyzdvihuju to, jak je napsaná a jak je interpretovaná. Helenka v podání Báry Hrzánové je můj miláček. Pro mne plný počet a doporučuju.

22.10.2017 5 z 5

Pět holek na krku po třiceti letech Pět holek na krku po třiceti letech Iva Hercíková

Vždycky s očekáváním otevírám knihu, která je pokračováním příběhu postav z předchozích knih. A tady se mi to stalo po mnoha letech (nikoli ovšem 30) poté, kdy jsme četla Pět holek na krku. Příjemné a lehce překvapivé setkání.

22.10.2017 3 z 5

Pět holek na krku Pět holek na krku Iva Hercíková

Útlá knížka mého mládí, měla jsem ji moc ráda a měla ji ráda i moje dcera...Proč ne, dneska by ji asi četly už slečny na 1.stupni základky (my až na gymplu) :-)

22.10.2017 4 z 5