Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Perfektně vymyšlený a napsaný kriminální příběh s překvapivým rozuzlením. Těším se na další díl a jsem rád, že jsem tuto sérii objevil.

20.05.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Vynikající kniha se stále aktuálním tématem.
Ta by se měla číst jako povinná četba .

08.10.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Stvůra je uvěřitelný příběh z českého prostředí s realisticky popsanou prací vyšetřovatelů se všemi úskalími, přehmaty a slepými uličkami, provázejícimi vyšetřování a patrani po pachateli, což mám rád.

21.08.2021 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Perfektní pokračování s ostrilenou dvojkou detektivů. Opět hodně drsný způsob vražděni zaporaka, zajímavý motiv, dobre popsaná a uveritelna detektivní práce. Trochu jsem se bal v recenzích avizovaneho “nadpřirozená” ve formě účasti média, ale naštěstí výskyt dívky s tímto darem nebyl pro příběh nic zásadního.
Četlo se to jedním dechem.

10.07.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Po přečtení knihy Stvůra jsem se na nový příběh zajímavé kriminalistické dvojice vyloženě těšil. A rovnou řeknu, že jsem nebyl zklamaný. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl.
Samotný příběh o pohřešovaných chlapcích je velice čtivě a hezky napsaný, stejně jako popis průběhu vyšetřování, který je ještě vylepšen jednotlivými úvahami, stavy a duševním rozpoložením hrdinů, kterým zasahuje do jejich osobního života a ovlivňuje je.
Z hlediska policejní práce a samotného literárního zpracování, nemůžu mít žádné námitky, není to striktně podle reality, ale velice se jí to blíží.
Osobní linka obou hrdinů knihu velice pěkně dokresluje a hezky nám je představuje, mne osobně se docela líbila a rozhodně nemám výhrad. Docela se těším na 3. díl s touto dvojicí, který má vyjít na jaře, protože se mi dostali pod kůži a jsem zvědavý jak to s nimi dopadne :)

05.05.2022 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Dobře a uvěřitelně popsaný drsný příběh o pomstě muže, který nemá co ztratit. Hlavní hrdina série má tentokrat pouze roli posluchače, což však nijak nevadí.
Skvěle napsané a velmi čtivé.

13.12.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další bravurně napsaný thriller. Jako vždy velice krvavé a brutální, ale i čtivé. Závěrečné odhalení pachatele mě překvapilo :)

04.06.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Velice dobře napsaná detektivka s pěkně vykreslenými charaktery postav, perfektně stupňovaným napětím a skvěle načasovanym odhalováním příběhu a docela překvapivým závěrečným odhalením vraha.

18.11.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Opět skvěle a napínavě napsané pokračování, ve kterém se objeví z předchozí knihy avizovaný brutální sériový vrah a Robertův známý Lucien Folter, který se jde detektivovi mstít za to, že ho polapil v knize Zloba.
Kniha se čte jedním dechem a vřele ji doporučuji. Carter prostě umí a po každé přečtené knize si přeji, abych své knihy uměl psát jako on :)

23.10.2022 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět další slušná porce brutálního vraždění, kterou musí Hunter s Garciou vyřešit. Moc pěkně napsané, propracované a napínavé od začátku do konce.
Snad jen to závěrečné odhalení vraha je hodně velká náhoda, ale proč ne. I ty se stávají.
Rozhodně zajímavá postava je "pan J.", o tom bych si klidně rád přečetl celou knihu :)

22.06.2022 5 z 5

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

Jako všechny knihy Martina Goffy velice pěkně napsané a čtivé.
Skvěle popsaná kronika pandemie a strhující uvěřitelný příběh hlavního hrdiny, se kterým se osud nemazlil. Při čtení některých pasáží člověku opravdu zatrne.
Perfektní.

06.10.2022 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Jako vše od autora velice čtivé a zajímavé. Pěkný vzhled do fungování sekt, zabalený do napínavého příběhu, při jehož čtení neodtrhnete zrak.
Příjemným překvapením je i drobné propojení hlavního hrdiny s hrdinou předchozí série Mikem Syrovým.
Mimo jiné první knížka, kterou jsem četl, a zmiňuje aktuální covidovou situaci.

07.02.2021 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Naprosto perfektně sepsaný příběh s kriminální zápletkou, ve kterém se velice hezky střídají linky ze současnosti a minulosti, a příběh muže z chatrče se tak pozvolna rozkrývá k finálnímu zakončení. Působivě popsána atmosféra po sametové revoluci.
Kniha je ctiva a zhltnete ji jedním dechem.

09.10.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Opět perfektně napsané a čtivé. Oproti předchozím knihám novy druh sériového vraha. Pěkný i když ve finále, pokud si hrdinu chcete ponechat pro další knihy, předvídatelný konec. Nicméně Carter proste umí!!!!

03.11.2022 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Perfektně vymyšlený a zamotaný příběh, uvěřitelné postavy, jejich problémy a motivace. Kniha se čte jedním dechem. Vřele doporučuji a těším se na další knihy.

29.09.2022 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Velice čtivý a dobře napsaný příběh o rekapitulaci starých událostí z konce války a dvou vražd za doby po sametové revoluci.
Každopádně nečekejte vyloženě detektivku, kde by se nějak aktivně pátralo. Jedná se spíše o rozhovor dvou lidí, kdy svědek tehdejších událostí vypráví hlavnímu hrdinovi (policistovi) kompletně celou událost od počátku až do rozuzlení.

08.11.2021 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Dobře napsané a čtivé, i když skoro neuvěřitelné, že by si někdo tohle všechno nechal líbit a dobrovolně takto trpěl. Nicméně nejspíš podle vlastních zážitků autorky, když víme jak dopadla, a je to poslední kniha vydaná za jejího života.

07.08.2022 4 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Podle komentářů u knihy jsem se obával, že to bude opravdu hrozny hnus a váhal jsem, zda knihu vůbec začít číst. Nicméně jsem do toho šel a rozhodně ve mě zanechala velký dojem a nekonečně rezonující otázku, jako je tohle proboha možné?
Autor píše poutavé, čtivě a hodně uveritelne. Neskutečný příběh o nezletilých dětech, které se pod dozorem a se souhlasem matky dopouští naprosto nelidských skutků na vlastní sestřenici byl zkrátka k neuvěření. Ne z důvodu, že by to byl výmysl, ale člověk zkrátka nemohl a nechtěl věřit tomu, že by popisované hrůzy opravdu někdo páchal. Z jednání postav rozum zůstával stát. Autor prováděné hrůzy gradoval s každou další kapitolou až do finálního vyústění. Jeho popis nebyl zas tak brutálně popisný a nechutný, jak se z komentářů zdálo, ale volil v pravou chvíli správná slova, kterými konsternoval, když jste si popisovaný děj predstavili.
Děj knihy byl rozhodně šílený a nepředstavitelný, ale když v doslovu knihy uvedl, že je příběh postaven na pravdivém případu a on vynechal ty nejhorší skutky a mučení, tak si neumím představit, co mohlo být horšího než, co popisoval...vlastne, nechci si to představit...
Každopádně na tuto knihu jen tak nezapomenete.

29.04.2021 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Poslouchal jsem jako svoji první audioknihu a byl jsem spokojen.
Samotný příběh a jeho podání formou střídání postav se mi líbilo. Mělo to šťávu a bylo to dobře napsané, napínavé a zábavné. Na závěr jsem si sice říkal, jestli by opravdu byl někdo takový blázen, aby se tak choval a zasvětil podobnému jednání skoro celý život, ale dejme tomu... psychopatů je mraky.
Zpracování audioknihy se mi moc líbilo. Zejména přednes ženské postavy byl super, co se týče intonace a podání.

06.01.2021 4 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Dobře a uvěřitelně napsaný román o detektivní práci známého slovenského oddělení vražd, tentokrat s nádechem dávného templářského tajemství o obrovském pokladu, jehož poloha se předává z generace na generaci vyvoleným nositelům tajemství.
Detektiv Krauz se díky nálezu mrtvoly s hřebíkem zatlucenym v hlavě pohrbeneho kostelnika setkává s tímto posledním známým nositelem templářského tajemství, a rozpleta dávnou historii, ve které je zapletena STB, která v návaznosti na svazky gestapa templarsky poklad stále hledá a nestiti se kvůli jeho nalezení i mučit a vraždit.
Původně jsem nejdřív viděl film a až poté si přečetl knihu a musím říct, ze jsem nevěřil svým očím. Film mě moc neoslovil a byla to slabota s dost zmateným a nejasným dějem, ale dalo se na to koukat, nicméně po precteni knihy jsem zjistil, ze to jsou v podstatě dva diametrálně odlišné výtvory. Filmařům se zřejmě zalíbilo mučeni a vražděni Estebaky a to jim stačilo, takže naprosto vynechali to o čem kniha zejména je, tedy samotný motiv veškerého děje - templářské tajemství a jeho předávání z generace na generaci. Film vynechává podstatnou část knihy a zbytek kompletně překopává a mění. Zkratka kniha s filmem má společně jen postavy a část námětu...

21.03.2020 4 z 5